New Posts New Posts RSS Feed - Vegetarijanstvo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vegetarijanstvo

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 16:14
da to su neka americka sranja vecina tih hormona nije dozvoljena u europi,
@illy ako zivotinja vec umire al nije isti k jeli radi mesa ili krzna nakraju se svodi na isto zivotinja je ubijena
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 16:22
Originally posted by annmarie annmarie wrote:

mislim da ubijanje životinja radi krzna ima veze s hranom, jer preostalo meso kad se strgne krzno ide u mesu industriju, isto tak i u vezi kože(svinjska, goveđa)...


govorim o ubijanju malih tuljanja, polarnih lisica i cincila npr... ne možeš mi reci d aje to zbog mesa :D


što se tice uvjeta u kojima se drže životinje, u vezi toga sam da se uvedu stroge regulacije koje su "humane" i da životinje ne pate ni tijekom života ni tijekom "smaknuca"

A zmaju, nije bitno to što su mrtve, bitno je kako su živjele i zbog cega su umrle
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
annmarie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmarie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 17:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



govorim o ubijanju malih tuljanja, polarnih lisica i cincila npr... ne možeš mi reci d aje to zbog mesa :D
 


istina, to nije zbog mesa.

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


što se tice uvjeta u kojima se drže životinje, u vezi toga sam da se uvedu stroge regulacije koje su "humane" i da životinje ne pate ni tijekom života ni tijekom "smaknuca"

i ja bi bila sretnija da je tak...

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


A zmaju, nije bitno to što su mrtve, bitno je kako su živjele i zbog cega su umrle


da, a žive vecinom grozno, ne vide sunca ni ne kroce nogom na livadu, budu udarane, žive stisnute u malim kavezima i sl...a kad se kolju žive ih zavežu nogom na traku i tako idu do mjesta klanja...dobro, to je što se tice masovnog uzgoja i klanja.

http://www.youtube.com/watch?v=8zVL9lDW7RE

ovo je jedan video koji dok sam gledala još sam bila u nedoumicama i israživala o nejedenju mesa i o svemu tome...dok sam ga pogledala sve mi se smucilo i nisam više jela...ma ima još raznih videa i slika naših hrvatskih uzgajivacnica i klaonica, slike su da ti se sve zgadi, bar onima koji imaju imalo suosjecanja...a te slike se naravno ne pokazuju javnosti.


 

Edited by annmarie
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 18:33
Haha, ovo se pretvorilo u raspravu. :D Klasika.

Nego, ja sam htjela reci curi koja je otvorila temu ( obzirom da je rekla da su joj tofu, seitan skupi, a i jesu) da može sama raditi svoje pšenicno meso/seitan. Jako jeftino i brzo i ima proteina koliko hoce.

Evo link
http://www.coolinarika.com/recept/seitan-u-domacoj-izradi
Back to Top
annmarie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmarie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 18:56
  Ja nisam mislila baš raspravljati o tome jer znam cemu to vodi kad se radi o mesu...ali netko je napisao da je ovo forum i da se raspravlja, pa eto. a cak nisam ni ja pocela.

što se tice seitana u domacoj izradi, probala sam i to baš prema tom receptu iz coolinarike...ali nije završilo baš dobro, niti blizu onom kupovnom. Ispao mi je nekako tvrd, spužvast i groznog okusa.
Možda bi trebala probati ponovo.
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 21:47
Originally posted by annmarie annmarie wrote:

  Ja nisam mislila baš raspravljati o tome jer znam cemu to vodi kad se radi o mesu...ali netko je napisao da je ovo forum i da se raspravlja, pa eto. a cak nisam ni ja pocela.što se tice seitana u domacoj izradi, probala sam i to baš prema tom receptu iz coolinarike...ali nije završilo baš dobro, niti blizu onom kupovnom. Ispao mi je nekako tvrd, spužvast i groznog okusa.Možda bi trebala probati ponovo.


Joj, to spužvasto i mene muci. Trebalo bi ga jako stegnuti s necim i kuhati zapravo u gazi. MEni je jedino onda uspio.

Nisam koristila taj recept, ja to radim jednostavnije, a najbitnije je da to prvo tijesto bude umješeno PRETVRDO!!

Kuhati sa hrrrrpom zacina i tamarijem je isto kljucno.
I onda kad je kuhan, narezati na šnite, pa marinirati i tako si ga cuvaš do pripreme. Tada je vec prihvatljivog okusa. Iako je meni zaista fin samo dimljeni zapravo.    
Back to Top
annmarie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmarie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 22:08
  Meni je bio jako fin prvi koji sam kupila, vec mariniran, neznam koji proizvođac. Kad bi bar sama takvog znala napraviti bilo bi super!!! A valjda cim više radiš, je i bolje i treba isprobavati na razne nacine.

Dobro da si me podsjetila na domacu izradu, ponovo budem probala jer mi je kupovni fakat preskup da ga non stop jedem, a treba mi tak nešto...

Ej, a da te pitam još...tempeh pretpostavljam isto jedeš. Koliko cesto i u kojim kolicinama jedeš to dvoje? (seitan i tempeh)

Zadovoljna si sa kilažom i mišicnom masom?



Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2010 at 09:01
Može se i tofu raditi kod kuce. Nije nešto komplicirano, a ispadne sasvim dobro u usporedbi sa kupovnim...za razliku od seitana koji je dobar skoro samo s hrpom soja sosa. Od svježeg tofua se može raditi hrpa odlicnih jela, a jedno od najboljih mi je vegan kajgana.

P.S. Ako vam se ne da raditi tofu i seitan, a ne da vam se ni placati previše, znam par ljudi u Zagrebu koji ih proizvode i prodaju za puno manju cijenu nego u ducanima zdrave hrane. Mislim da cak i dostavljaju na kucnu adresu. Ako vas zanima mogu poslati broj na PM...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
annmarie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmarie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2010 at 10:56
  Joj tofu sam prvi put kupila neki dan i nije mi baš nešto, mekan ko pašteta?!
Bio mi je dobar dimljeni.


Pa možeš mi dati broj telefona za svaki slucaj. Ja sam udaljena od zagreba š sat vožnje, i za mene vrijedi dostava?

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2010 at 16:15
Budem poslao, samo da ga nađem veceras. Ne znam gdje sve dostavlja, ali možete se dogovoriti oko toga. Možda kad ideš u Zagreb zovneš covjeka pa se nađete...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
samy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2010 at 12:22
mene zanima dali znate gdje se može kupiti povoljno aparat za pravljenje sojinog mlijeka?kod nas je 2000kn pa ako neko zna za jeftinijije...
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2010 at 20:51
Mislim da je u Hrvatskoj to otprilike to. Milsim da ima u Ljubljani za oko š00 eura...ipak je dosta jeftinije pa možeš napraviti izlet u prekrasnu Ljubljanu, pojesti dobre falafele u samom centru i kupiti nešto za trecinu novca koji bi potrošio kod nas.

Najbolje da pogledaš na internetu malo.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
samy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2010 at 08:36
Gledala sam ali najbolji i najnoviji apart je u Kanadi,samo nisam se još raspitala za carinu.uglavnom tamo dođe š80dolarai garancija je 7godina .Mislim da je ipak to bolji od onih što ih kod nas prodaju,
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.