New Posts New Posts RSS Feed - vegetarijanka sam i zelim omrsaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vegetarijanka sam i zelim omrsaviti

 Post Reply Post Reply
Author
minni_mouse View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote minni_mouse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: vegetarijanka sam i zelim omrsaviti
    Posted: 26 Srpanj 2008 at 11:56
 Ima vec skoro 2 mjeseca odkako sam vegetarijanka, tj. vegan. Imam š5 godina i stalno citam o prehrani. Sada me zanima, kako se trebam hraniti, cega vise, cega manje jesti, s obzirom na to da sam vegan, a da ipak malo omrsvim. Nebih htjela jako puno izgubiti, najvise 3 kg, a da ne gladujem.

Unaprijed vampuno hvala!

                                                                            

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 13:21
ma nemoj biti vegan....jedi bar ribu...još si mlada...... Zašto si veganka uostalom? 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 22:26
Moje pravilo je jesti nezasicene masnoce, bjelancevine i slozene ugljikohidrate, a izbjegavati hranu s visokim glikemijskim indeksom i zasicenim masnocama.

Napisi sta jedes...
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2008 at 01:52
jesi postupno prelazila...nije dobro za tijelo naglo,ja sam vec 2 godine vegetarijanka i tek sada sam spremna na veganstvo,ali to je malo teže...ipak kava bez mlijeka...Sve je moguce,a smršavit je nama malo teže,tak sam skužila barem.ali da se,dakle mi nastavljamo jest ko i do sada samo više vježbe i to žestoke!Na meni više djeluje brzo i efikasno vježbanje no dugo,ali sve ovisi o tebi
By:©parogica:)
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2008 at 17:10
šparogica, ja sam takoder postupno prelazila na vegetarijanstvo, sad vise ne jedem ni meso, ni ribu, idem prema veganstvu, a sto se tice problema mlijeka, probaj rizino mlijeko u prahu. kutijica je kostala 5 kn, a imala sam dost dugo. fino je i naviknes se na njega. kasnije sam ga koristila i u kolacima, i napitcima i svemu ostalom. puuuuno mi je bolje od sojinog. jedino je problem da vise nigde nebrem najti za kupiti. bilo je u kauflandu, sad nema
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2008 at 20:32

 Nemojte se uvrijedit cure, al da sam vegan ne znam od cega bi živio...bez mesa još i mogu to mi ne bi bio tak problem, al bez ribe, jaja i posnog sira... 

a razlog zbog kojeg vam je teže smršavit je upravo nedostatak bjelancevina životinjskog porijekla koje su biološki najvrijednije, a vegetarijanci te proteine ne uzimaju...

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2008 at 00:26
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

 Nemojte se uvrijedit cure, al da sam vegan ne znam od cega bi živio...bez mesa još i mogu to mi ne bi bio tak problem, al bez ribe, jaja i posnog sira... 

a razlog zbog kojeg vam je teže smršavit je upravo nedostatak bjelancevina životinjskog porijekla koje su biološki najvrijednije, a vegetarijanci te proteine ne uzimaju...



pa to su glavni sastojci kod mrsavljenja.Imat ces vise rezultata konzumirajuci tako nego kao vegetalijanac.Prvo i osnovno cilj kod mrsavljenja je da se treba smanjit unos ugljikohidrata i povecat unos proteina.Odnosno radit kure tako da se unos ugljikohidrata mjenja iz dana u dan.Ovisno o kilazi radi se max,a min je 0.Znaci jedna od š0 dana mora biti dan bez unosa ugljikohidrata.To je vrslo slozen proces i tesk oje to objasnit ovako.Inace slaze se individualno od osobe do osobe i zeli se dobit da se tjelo iz dana u dan sokira i da jednostvno natjera se da trosi svoje zalihe.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2008 at 17:34
 Inace vegetarijancima gotovo svim fali l-carnitina zbog nedostatka mesa i mesnih proizvoda, pa probaj za pocetak sa suplementacijom l-carnitina.
www.fitness-trening.com
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2008 at 22:37
  Problem je kod vegetarijanaca (vegana) to što se trpaju ugljikohidratima i to raznoraznim složencima tipa tijesto, povrce, hrpetina sira i zaliti uljem na kraju, naravno.

Meni se prehrana sastoji uglavnom od mesa, mlijecnih proizvoda i povrca/voca tako da ti stvarno ne mogu pomoci oko tvog problema. A, jedi povrce!
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2008 at 17:06

Originally posted by Theia Theia wrote:

  Problem je kod vegetarijanaca (vegana) to što se trpaju ugljikohidratima i to raznoraznim složencima tipa tijesto, povrce, hrpetina sira i zaliti uljem na kraju, naravno.

Meni se prehrana sastoji uglavnom od mesa, mlijecnih proizvoda i povrca/voca tako da ti stvarno ne mogu pomoci oko tvog problema. A, jedi povrce!
 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2008 at 23:34
 
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2008 at 20:33
  probaj kao ja...

nemoras jesti meso, kupi si one fine proteine, ja imam od cokolade i jos jedne od vanilije, slozi si ih s mlijekom smanjene masnoce i dobis vrlo dobar napitak s recimo negdje 30-40 g proteina

matematicki razradeno:
ovaj whey koji ja imam doza ima 23 g proteina
+ slozeno sa 4 dcl mlijeka smanjene masnoce ima negde š7 g proteina
kaj je ukupno 40 g proteina a nisi ni trepnula

ubacis dnevno jos koji jogurt i posni sir i na konju si
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
Daemona View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Studeni 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Daemona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2008 at 23:50
hm
ja osobno ne bi nikome prije 25 preporucila takvu prehranu
to je puno slozenije..i  treba se dosta posvetiti takvom nacinu prehrane..i naravno educirati se..
zato pomalo
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.