New Posts New Posts RSS Feed - Vecernji obrok!?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vecernji obrok!?

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 15:04
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Ja ni ne mogu zaspati gladan. Koliko vremenski prije "smijemo" pojesti nešto prije sna? Cca. šh ili koja su vaša mišljenja?


Ma kakvih š sat , š5 minuta prije spavanja riješim neki posni i bademe, operem zube i laku noc
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 15:17
Kod mene nema pravila, zna se desit da pojedem posni, operem zubalo i krenem spavat pa se toliko zadrzim za racunalom da moram ic opet jesti. tako da ono, u biti, sat vremena ili manje prije spavanja. nema pravila...
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 20:37
 Offtopic clanova - chaxy, soner i furai premješten je u Chat temu na Offtopicu
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 21:30
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Ja ni ne mogu zaspati gladan. Koliko vremenski prije "smijemo" pojesti nešto prije sna? Cca. šh ili koja su vaša mišljenja?


Ma kakvih š sat , š5 minuta prije spavanja riješim neki posni i bademe, operem zube i laku noc


Ja jedem 2,3h prije spavanja.. primjerice sada tuna, grasak i pomidor, a ici cu spavat oko š2..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 21:34
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Ja ni ne mogu zaspati gladan. Koliko vremenski prije "smijemo" pojesti nešto prije sna? Cca. šh ili koja su vaša mišljenja?


Ma kakvih š sat , š5 minuta prije spavanja riješim neki posni i bademe, operem zube i laku noc


Ja jedem 2,3h prije spavanja.. primjerice sada tuna, grasak i pomidor, a ici cu spavat oko š2..


2,3 sata prije spavanja+ 7-8 sati sna = š0 ak sati bez hrane, mislim da je to ipak previše vremena bez hrane.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 21:40
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Ja ni ne mogu zaspati gladan. Koliko vremenski prije "smijemo" pojesti nešto prije sna? Cca. šh ili koja su vaša mišljenja?


Ma kakvih š sat , š5 minuta prije spavanja riješim neki posni i bademe, operem zube i laku noc


Ja jedem 2,3h prije spavanja.. primjerice sada tuna, grasak i pomidor, a ici cu spavat oko š2..


2,3 sata prije spavanja+ 7-8 sati sna = š0 ak sati bez hrane, mislim da je to ipak previše vremena bez hrane.


A ne bavimo se bodybuildingom natjecateljski da sad moramo pazit i da ne prodje vise od 7,8h izmedju obroka preko noci..

Nikada nemam 8h sna.. u prosjeku nekih 7h..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 21:46

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


A ne bavimo se bodybuildingom natjecateljski da sad moramo pazit i da ne prodje vise od 7,8h izmedju obroka preko noci..

Nikada nemam 8h sna.. u prosjeku nekih 7h..
 

Bili profesionalni bodibilderi ili rekreativci, dok spavaš ti si bez hrane kako kaže soner, a to je blago receno katabolizam koji ako ne sprijeciš bar djelomicno (pametan obrok nešto prije spavanja) ostavlja posljedice koje ne moraju odmah biti vidljive, ali ceš osjetiti na sebi.

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 21:48
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


A ne bavimo se bodybuildingom natjecateljski da sad moramo pazit i da ne prodje vise od 7,8h izmedju obroka preko noci..

Nikada nemam 8h sna.. u prosjeku nekih 7h..
 

Bili profesionalni bodibilderi ili rekreativci, dok spavaš ti si bez hrane kako kaže soner, a to je blago receno katabolizam koji ako ne sprijeciš bar djelomicno (pametan obrok nešto prije spavanja) ostavlja posljedice koje ne moraju odmah biti vidljive, ali ceš osjetiti na sebi.



A nemogu zaspat kad jedem neposredno pred krevet.. A recimo dok sam sad citao knjigu od Tom Venuta, kaze da 2,3h pred san nek se ne jede dok je cilj gubljenje masnoce.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 12:55
Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:


Originally posted by lina lina wrote:

koje namirnice je pametno odabrati kada me "uhavti" glad oko 22h sto je
vrlo cesto?? :))   jogurt, svijezi sir, bademi...????

tnx
<span style="color: rgb(255, 5š, 153);">U 22 h - ako mene pitaš onda - ništa. Više se posveti organiziranju obroka tokom dana pa neceš imati potrebu jesti u 22.</span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Klopu u 22 priznajem samo ako ceš do jutra plesati vani! </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);">


a što ako ide u š ili 2 spavati?



Svejedno se ne mogu složiti s vama. Muškima to možda i odgovara, ali poucena vlastitim iskustvom ipak zagovaram onu da se ne jede kasno. Sve što organizmu treba, može se unijeti i preko dana.

 I nikako capati nešto prije spavanja!


Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 12:59
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

dok sam sad citao knjigu od Tom Venuta, kaze da 2,3h pred san nek se ne jede dok je cilj gubljenje masnoce.


Upravo o tome i govorim.

Budimo realni - koja nova cura je došla tu na forum da bi se raspitala kako ce nabiti mišicnu masu...?

Zato, ovim savijetima za vecernji obrok samo cete joj napraviti medvjeđu uslugu.

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 14:19
Ja nemogu lec gladna nikako ak sam gladna a krenula sam u krevet il sam legla nema šanse da zaspem, vrtim se ko idiot, i ustanem se pojedem malo posnog i miiirrrr.. spavam ko beba
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 14:21
Ne kužim što je loše u obroku prije spavanja, ako uneseš kvalitetne namirnice od kojih se i inace ne možeš udebljat, u normalnim kolicinama...
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 14:25
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

ja prije spavanja uvijek nešto copnem... makar malo posnog,
par badema, ili bucinih sjemenkica , nikad spavat gladan...
ne valja

Tako je, nešto mora hraniti organizam kroz san.


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:


Originally posted by lina lina wrote:

koje namirnice je pametno odabrati kada me "uhavti" glad oko 22h sto je
vrlo cesto?? :))   jogurt, svijezi sir, bademi...????

tnx
<span style="color: rgb(255, 5š, 153);">U 22 h - ako mene pitaš onda - ništa. Više se posveti organiziranju obroka tokom dana pa neceš imati potrebu jesti u 22.</span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Klopu u 22 priznajem samo ako ceš do jutra plesati vani! </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);">


a što ako ide u š ili 2 spavati?



Svejedno se ne mogu složiti s vama. Muškima to možda i odgovara, ali poucena vlastitim iskustvom ipak zagovaram onu da se ne jede kasno. Sve što organizmu treba, može se unijeti i preko dana.

 I nikako capati nešto prije spavanja!




Veca je katastrofa ne jest pred spavanje, nego pojest kvalitetan obrok koji ce hranit mišice tokom noci da ne dođe do katabolizma.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 14:55
Originally posted by Furai Furai wrote:

Ne kužim što je loše u obroku prije spavanja, ako uneseš kvalitetne namirnice od kojih se i inace ne možeš udebljat, u normalnim kolicinama...


Pa nije lose, ali to je individualno.. Meni na pase jesti neposredno pred spavanje.. barem 2h..

Prica se da ce doci do katabolizma.. ajde onda cu navest jedan svoj primjer.. pred nekih 2god, dok sam aktivno se bavio boksom i istovremeno isao u teretanu, trenirao sam tjedno oko š2 puta.. unosio sam dnevno oko š00g proteina, i 300g ugljikohidrata... za masti neznam.. ali znam da sam imao snage puno vise nego sada kad sam poceo pazit na prehranu i povecao unos proteina, a smanjio ugljikohidrate.. Di je onda tu bio katabolizam??
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 15:07
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:

Ne kužim što je loše u obroku prije spavanja, ako uneseš kvalitetne namirnice od kojih se i inace ne možeš udebljat, u normalnim kolicinama...


Pa nije lose, ali to je individualno.. Meni na pase jesti neposredno pred spavanje.. barem 2h..

Prica se da ce doci do katabolizma.. ajde onda cu navest jedan svoj primjer.. pred nekih 2god, dok sam aktivno se bavio boksom i istovremeno isao u teretanu, trenirao sam tjedno oko š2 puta.. unosio sam dnevno oko š00g proteina, i 300g ugljikohidrata... za masti neznam.. ali znam da sam imao snage puno vise nego sada kad sam poceo pazit na prehranu i povecao unos proteina, a smanjio ugljikohidrate.. Di je onda tu bio katabolizam??


što se tice boksa, i ja sam trenirao muay thai i ufc uz utege isto š0-ak treninga sve ukupno.
Isto tako nekih š00tinjak g P i dosta ugh, neznam za tebe, ali ja sam tjedno znao izgubit 3-4 kg, vjeruj mi da je to teži katabolizam.

Di je tu onda katabolizam, pitaš, dok treniraš fino umaraš i "ozljeđuješ" mišic, ako ga ne nahraniš kako spada ili mu uskratiš potrebne kolicine proteina, dolazi do propadanja, pa ti meni reci di je tu katabolizam.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 15:07
Originally posted by Theia Theia wrote:


Originally posted by davor23 davor23 wrote:

dok sam sad citao knjigu od Tom Venuta, kaze da 2,3h pred san nek se ne jede dok je <span style="color: rgb(255, 5š, 153); font-weight: bold;">cilj gubljenje masnoce</span>.
<br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Upravo o tome i govorim. </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Budimo realni - koja nova cura je došla tu na forum da bi se raspitala kako ce nabiti mišicnu masu...?</span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Zato, ovim savijetima za vecernji obrok samo cete joj napraviti medvjeđu uslugu.</span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);">


Oprosti ali ne slažem se nikako s tobom
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.