New Posts New Posts RSS Feed - Vežbe za rast
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vežbe za rast

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 20:34
Unaprijed se ispricavam ako sam fulao mjesto(temu)za pitanje,koja je razlika u povlacenju na lat mašini ispred i iza glave i koju je bolje izvoditi? Hvala
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2013 at 23:45
ja koliko se god trudio izbaciti biceps kada radim ledja nemam bas uspjeha. npr. na lat spravi trudim se vuc ledjima a sto manje rukama, ali svejedno bicepsi dobiju svoje...

to je valjda normalno?


Edited by treger - 02 Prosinac 2013 at 23:46
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 00:02
pa normalno :) sve što vuceš radi biceps..ne sekiraj se zato..ali pokusiraj se kod ledja....da ako radiš pretklon primjer kada vuceš vuci latovima...neka ruke odrade pokret..ali fokusiraj se da one ne vuku..kada dodješ do kraja stisni ih..zadrži sekundu i onda lagano dole da osjetiš kako ti težina isteže latove.... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 00:13
da, trudim se da osjetim latove kako se istezu.

a kod povlacenja na lat spravi naprijed jel dozvoljena mala rotacija tijelom unatrag, jer tako imam ojsecaj da jos bolje pgoodim ledja.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 00:21
Iskreno ja ne znam što je lat sprava....ali cheat u vježbi...može biti od velike koristi ako ga znaš pravilno iskoristiti..ako na to misliš
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 00:25
neznas sta je lat sprava?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 00:51
Cuo jesam ali se ne mogu sjetiti :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 01:55
Covjek radi zgibove, što ce mu lat sprava Tongue

Što manje rukama vuci, nije to poanta...pokret mora ici iz ledja, laktovi iza. Nagib je ok, pogotovo na vecim težinama kad treba malo forsirati ali ne toliki da se stres baca na nešto trece.....tu sad svatko mora naci svoj djir, da se pogodi pravo mjesto :) Ne gnjaviti vece težine nego što treba na pocetku.......polako i kontrolirano. 

Inace, na ovoj spravi vidim najviše krivljenja.....preniskog spuštanja, pogrbljenih ledja,  prebrzih divljackih pokreta, krivih hvatova.......svega tu zna bit....cak i uz toliko videa i primjera izvodjenja.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 02:53
Originally posted by treger treger wrote:

da, trudim se da osjetim latove kako se istezu.

a kod povlacenja na lat spravi naprijed jel dozvoljena mala rotacija tijelom unatrag, jer tako imam ojsecaj da jos bolje pgoodim ledja.


Ledjni mišic ima puno vlakana, pa nije da si bolje pogodio ledja, nego malo drugaciji dio. Nešto na pola puta izmedju zgiba i seated ili horizontalnog veslanja, a na boljim lat mašinama možeš raditi i unilateralno sa raznim kutevima, što je po meni, ako ti je cilj hipertrofija i lijepo oblikovan "debeli" latissimus, bolje od zgiba, tj nije zamjena. Zgib ti bolje daje onaj tzv "leptir efekt", ali ne i ostalo.
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 20:16
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by treger treger wrote:

da, trudim se da osjetim latove kako se istezu.

a kod povlacenja na lat spravi naprijed jel dozvoljena mala rotacija tijelom unatrag, jer tako imam ojsecaj da jos bolje pgoodim ledja.


Ledjni mišic ima puno vlakana, pa nije da si bolje pogodio ledja, nego malo drugaciji dio. Nešto na pola puta izmedju zgiba i seated ili horizontalnog veslanja, a na boljim lat mašinama možeš raditi i unilateralno sa raznim kutevima, što je po meni, ako ti je cilj hipertrofija i lijepo oblikovan "debeli" latissimus, bolje od zgiba, tj nije zamjena. Zgib ti bolje daje onaj tzv "leptir efekt", ali ne i ostalo.
ma daj ne fantaziraj. to je za pocetnika TOTALNO NEBITNO!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 21:15
evo jedan savjet kako ceš bolje pogodit latove, podlakticama i bicepsom samo pridržavaj uteg (neovisno koji) a kad vuceš koncentriraj se da su ti ramena iza i dolje i da "vuceš" iz lakta jer je lat mišic odgovoran za pomicanje nadlakticne kosti prema "dolje" ako znaš što mislim
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2013 at 00:32
Originally posted by treger treger wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by treger treger wrote:

da, trudim se da osjetim latove kako se istezu.

a kod povlacenja na lat spravi naprijed jel dozvoljena mala rotacija tijelom unatrag, jer tako imam ojsecaj da jos bolje pgoodim ledja.


Ledjni mišic ima puno vlakana, pa nije da si bolje pogodio ledja, nego malo drugaciji dio. Nešto na pola puta izmedju zgiba i seated ili horizontalnog veslanja, a na boljim lat mašinama možeš raditi i unilateralno sa raznim kutevima, što je po meni, ako ti je cilj hipertrofija i lijepo oblikovan "debeli" latissimus, bolje od zgiba, tj nije zamjena. Zgib ti bolje daje onaj tzv "leptir efekt", ali ne i ostalo.
ma daj ne fantaziraj. to je za pocetnika TOTALNO NEBITNO!!!!!!!!!!!!!!!!



Covjek ti je jako lijepo objasnio... ne fantazira.... prihvati kao savjet....u pocetku je meni sve bilo fantazija jer sam mislio da sam najpametniji...kada sam skužio koliko su cesto iskusniji ljudi bili upravu....zažalio sam jer nisam slušao :)

Pogotovo ako si pocetnik...uci se izvoditi vježbe što bolje..i znati koaj za što služi i pogadja :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2013 at 20:28
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by treger treger wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by treger treger wrote:

da, trudim se da osjetim latove kako se istezu.

a kod povlacenja na lat spravi naprijed jel dozvoljena mala rotacija tijelom unatrag, jer tako imam ojsecaj da jos bolje pgoodim ledja.


Ledjni mišic ima puno vlakana, pa nije da si bolje pogodio ledja, nego malo drugaciji dio. Nešto na pola puta izmedju zgiba i seated ili horizontalnog veslanja, a na boljim lat mašinama možeš raditi i unilateralno sa raznim kutevima, što je po meni, ako ti je cilj hipertrofija i lijepo oblikovan "debeli" latissimus, bolje od zgiba, tj nije zamjena. Zgib ti bolje daje onaj tzv "leptir efekt", ali ne i ostalo.
ma daj ne fantaziraj. to je za pocetnika TOTALNO NEBITNO!!!!!!!!!!!!!!!!



Covjek ti je jako lijepo objasnio... ne fantazira.... prihvati kao savjet....u pocetku je meni sve bilo fantazija jer sam mislio da sam najpametniji...kada sam skužio koliko su cesto iskusniji ljudi bili upravu....zažalio sam jer nisam slušao :)

Pogotovo ako si pocetnik...uci se izvoditi vježbe što bolje..i znati koaj za što služi i pogadja :)
sorry, ali meni je to glupo...

to je isto kao kad pocetnik ide radit cross-over (sajle) za prsa. to je odgovorno za detalje, a nikako za pocetnika,
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2013 at 23:26
treger, shvatio ti ili ne... Postavio si pitanje, gymka se našalila što ce Mettu lat mašina kad radi zgibove, i ja sam imajuci vremena dodao svoje mišljenje o razlici, i što možeš, nisam rekao da trebaš. Mada se i zgibovima, sa variranjem vrste i širine hvata,nagiba tijela, može skoro sve postici. Sa druge strane, ne vidim zašto pocetnik ne bi od pocetka razvijao simetrican lijepo oblikovan mišic, a ne nakon 6 mjeseci popravljao-ispravljao. Ni Mett nije dobio ramena a da nije vježbao i prednji, i bocni i zadnji dio vlakana deltoida. A na ledjima ima puno više vlakana i mišica nego na deltoidu, valjda bar to znaš vec. Pa npr zašto pocetnik ne bi radio i kosi bench uz ravni, ili dipseve? Mada bih preporucio 180 stupnjeva rotirajuci potisak jednorucnim utegom, sa blagim nagibom, možda 10%. Što se tice tvog primjera sajli za prsa, znam puno primjera gdje su pocetnici samo sa sajlom i variranjem vježbi, za 6 mjeseci dobili bolje rezultate nego skoro svi sa flat bench-om. .. .. .. . . .
@Mett, hvala za podršku, ali ponovit cu malo modificiranu poštapalicu meni pomalo simpaticnog Scott Abela, "Tko može, shvatit ce, a neki nece nikad." Usput, kad sam ga vec spomenuo, pogledaj neke njegove misli na "jubitu", covjek ima 40 godina iskustva u BB(tvoj sport-ne toliko moj :) ) i treniranju drugih, nacitan je i obrazovan, trenirao je i neke MR Olympia-e, no nitko nije bezgrešan. . . . . treger, dodatno, sa portala kojih uciš, cini mi se da ni razina znanja a ni kultura komunikacije nije na visini, pa tu fantaziju ostavi njima... Možeš npr izabrati 4 vježbe za odredjeni mišic, a na treningu rotirati po 3 vježbe, znaci na svako treningu 1 izostaviš, ali time pokriješ citav mišic, tj sva vlakna.

Edited by iver - 04 Prosinac 2013 at 23:31
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2013 at 10:03
Originally posted by iver iver wrote:

treger, shvatio ti ili ne... Postavio si pitanje, gymka se našalila što ce Mettu lat mašina kad radi zgibove, i ja sam imajuci vremena dodao svoje mišljenje o razlici, i što možeš, nisam rekao da trebaš. Mada se i zgibovima, sa variranjem vrste i širine hvata,nagiba tijela, može skoro sve postici. Sa druge strane, ne vidim zašto pocetnik ne bi od pocetka razvijao simetrican lijepo oblikovan mišic, a ne nakon 6 mjeseci popravljao-ispravljao. Ni Mett nije dobio ramena a da nije vježbao i prednji, i bocni i zadnji dio vlakana deltoida. A na ledjima ima puno više vlakana i mišica nego na deltoidu, valjda bar to znaš vec. Pa npr zašto pocetnik ne bi radio i kosi bench uz ravni, ili dipseve? Mada bih preporucio 180 stupnjeva rotirajuci potisak jednorucnim utegom, sa blagim nagibom, možda 10%. Što se tice tvog primjera sajli za prsa, znam puno primjera gdje su pocetnici samo sa sajlom i variranjem vježbi, za 6 mjeseci dobili bolje rezultate nego skoro svi sa flat bench-om. .. .. .. . . .
@Mett, hvala za podršku, ali ponovit cu malo modificiranu poštapalicu meni pomalo simpaticnog Scott Abela, "Tko može, shvatit ce, a neki nece nikad." Usput, kad sam ga vec spomenuo, pogledaj neke njegove misli na "jubitu", covjek ima 40 godina iskustva u BB(tvoj sport-ne toliko moj :) ) i treniranju drugih, nacitan je i obrazovan, trenirao je i neke MR Olympia-e, no nitko nije bezgrešan. . . . . treger, dodatno, sa portala kojih uciš, cini mi se da ni razina znanja a ni kultura komunikacije nije na visini, pa tu fantaziju ostavi njima... Možeš npr izabrati 4 vježbe za odredjeni mišic, a na treningu rotirati po 3 vježbe, znaci na svako treningu 1 izostaviš, ali time pokriješ citav mišic, tj sva vlakna.


Da da kužim....gledao sam jucer navecer malo o njemu...i dobio sam ideje pogotovo ako ostanem bez Gyma..... što bih i kako mogao kombinirati... pošto nemam kila za 2  bucice ova vježba mi se toliko svidja da mislim da bih razorio vlakna mišicna http://www.youtube.com/watch?v=hO9auf022AE hehehe sa nekom ne pre velikom kilažom :D Što meni bar odgovara veci broj ponavljanja :D

Ovo mi je trebalo jedno pravo osvježenje hvala ti :)

Treger, vjeruj mi kasnije ceš skužiti o cemu ti se prica...trebalo je i meni neko vrijeme...ali i sada mislim "eh Dominik dosta mi toga znamo...pogledaj što smo napravili" I odna ti dodje jedan dan...kada shvatiš koliko je to zapravo malo znanja..i koliko još prostora za nauciti...

Vjeruj mi ja se zbog nekih stvari sada grizem..." pa zašto nisam slušao"..."zašto sam bio najpametniji"..... Jer rezultiralo je vrlo loše....sada pokušavam ispraviti..znaš kako je teško ispraviti neke navike...neke stvari što si radio što ne bih trebao a imao si ih u viziji....

Zato ti kažem....iskustvo necije....danas ti se nece dati besplatno...prihvati svaki savjet....koji ti se pruži....iskoristi ga...vidi dali ti paše...nešto ce ti uvijek dobro doci u buducnosti .)-
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2013 at 19:37
Treger, mogao bi se obracati s malo više poštovanja ljudima koji su straiji od tebe i više znaju. A da i nije stariji i ne zna više. 

Prvo odgoj, onda teretana!


Edited by Iluvatar - 05 Prosinac 2013 at 19:38
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.