New Posts New Posts RSS Feed - Vežbe za noge i listove
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vežbe za noge i listove

 Post Reply Post Reply
Author
PecaZmaj7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2014
Location: Srbija
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PecaZmaj7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vežbe za noge i listove
    Posted: 22 Kolovoz 2014 at 13:48
Zdravo svima, i kao što iz naslova vidite interesuju me neke vežbice koje bih mogao da radim u kućnoj teretani, bez sprava, a da mi onako lepo oblikuju pre svega listove i butine, (ali onu drugu stranu). Možda negde već ima neki post, ali nisam mogao sve pogledati pa ukoliko oćete da me uputite to bi bilo super. Već znam i radim neke osnovne vežbe za ovaj prednji kvadriceps, ali me interesuje šta sve mogu raditi da bi još povećao i izdefinisao listove?... Hvala unapred za sve savete kojem budem dobioSmileSmileSmile
Nikada se nemojte predati!!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 13:53
Gledaj listovi kao listovi... imam kolegu koji ima prirodno velike listove i odlično izgledaju (puno se kreće radi) bez da ih dodatno vježba... kada ih je pokušao izolirati vježbama oni su se smanjili...tako da napravi pokus vježbaj ih 2 mjeseca..ili 3 pa vidi kako ti reagira bez vježbi i sa vježbama...

Koliko imaš opreme u kući za noge? imaš extenziju? imaš za čučanj? Stalak?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
PecaZmaj7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2014
Location: Srbija
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PecaZmaj7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:00
Pa u pravu si potpuno. Evo gledam neke ljude u gradu, sad je leto pa svi nose šortseve. Ima jasno definisane listove kao da ih vežba, a gore se vidi da nikada nije ni jedan čučanj uradio. Od opreme, imam jdnoručne i dvoručne tegove radim razne vežbe sa njima a što se tiče listova, radim vežbu u kojoj stojim na ivici jedne velike gume sa tegom u ruci pa se pokušavam samo prstima izbaciti gore. Mada u suštini sam zadovoljan izgledom svojih nogu generalno.
Nikada se nemojte predati!!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:05
Ljudi pogotovo koji se kreću...kako se to kaže hmmm... ne hodaš na petama nego guraš se na prstima... što pogeldaj malo ako si više uključen u hodanje i kretanje konstantno ti radi list.... zateže se... zato puno ljudi imaju definirane listove.... konstantno vrše kotrakcciju pri pokretu...

A za noge... probaj ih raditi u super setovima.... ja radim na početku manja ponavljanja veća kilaža...i onda završim ih u super serijama zadnja loža i prednja pumpra..brutalan osjećaj..sa visokim ponavljanjima od 15 do 25... predivan osjećaj :) 

Evo kolega mi je tu online možda vidi...pa ti više o listu objasni..ja nisam toliko se trudio gledati za njega :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:06
Vrijeme je idealno za vježbe na otvorenom. Preporučio bih ti da probaš malo sprintanje, 10-20 sprintova od 100 metara, s malo odmora između svakog(lagano trčanje ili hodanje) i sve to u što kraćem vremenu.

Inače sam noge radio tek reda radi, da metabolizam radi, no otkako sam na ovom režimu treninga primjetio sam dosta napretka baš na listovima.
Back to Top
PecaZmaj7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2014
Location: Srbija
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PecaZmaj7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:10
Super, hvala na savetu i definitivno ću ga isprobati. Ja sam ti do sad radio kardio uglavnom na eliptičnom biciklu uz kombinaciju nekih kardio vežbi i udaranja u dzak. Ali sad cu baš da krenem sa kratkim sprintovima.
Nikada se nemojte predati!!!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:20
Samo nađi dobar teren, najblizi stadion da je ravno i nije pretvrda zemlja i udri koliko te noge nose. Bicikli i orbitrek su nula spram ovog.
Back to Top
PecaZmaj7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2014
Location: Srbija
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PecaZmaj7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 14:25
Hvala Metastaza i Goranchero, probaću oba vaša saveta
Nikada se nemojte predati!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.