New Posts New Posts RSS Feed - Vaga, salo, misici... :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vaga, salo, misici... :/

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vaga, salo, misici... :/
    Posted: 16 Listopad 2013 at 10:49
Bok svima,

vec me duze vrijeme nesto opterecuje, pa da pitam ovdje, vjerojatno cu dobiti pametan odgovor...

Vec neko vrijeme , skoro nekih pola godine, imam periode kad striktno pazim na prehranu, pa se malo opustim, pa opet dalje po rezimu. To kad se opustim nikad ne traje duze od par dana, znaci, ne prezderavam se 2 tjedna, i onda opet.

I nije mi jasno, kako vaga moze stajati ZACEMENTIRANA?? Ali doslovno, nista se ne mice dolje... Malo sam sad vec obeshrabrena jer iako znam da su misici tezi od sala, vecina vas je ipak nakon nekog vremena pocela gubit na kilazi, nije to kvantna fizika, sta ne?

I naravno da si ne izgledam bolje kad stanem na vagu, a to je svakih tjedan do deset dana cca....

Moze mi to netko objasniti mozda? jeli moguce da ne gubim.... nista??
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 10:54
Pre više se frustriraš oko vage oko izgleda.... to je glavni problem....

Vaga nije pravi pokazatelj onoga što jesi.... Koliko je to striktno pazenje na prehranu? Dali si sigurna da jedeš manje nego što trošiš i kod zdrave prehrane?

Ako se tako držiš kako pricaš nije problem dan dva loše prehrane...

Jesi mjerila u cm? Jesi zadovoljnija sa izgledom bilo što u tih pola godine?

Reci mi neki primjer prehrane..i aktivnosti koje prakticiraš..visinu težinu godine..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:11
27 godina
1.67m
70kg :(

Radim doma treninge sa utezima+cardio+abs, 3-4-5x tjedno, ovisi kako koji tjedan. Nekada radim HIITove na dane kada ne dizem.

Ne jedem mesa skoro nista, ali se trudim kroz posni i konoplju unijeti proteine. Prije sam pila 3-4 puta u tjednu, pivu, i jela grickalice, sada sam i to srezala.

Pitam, zato sto sam prije 3 godine uz pravilnu prehranu i treninge doma uspjela skinuti 30kg od cega sam 10 u posljednjih godinu i pol vratila.

Znaci, može se, i kile su išle dole. Prije. Sad ne.

Znam da vaga nije pravi pokazatelj stanja, no meni nije jasno kako ni DEKA nije pala.... :/

I ne pravim se sad mutava, sve sam ti napisala kako je, i zbilja ne razumijem sto se desava. Nisam pod stresom, radim posao koji volim, sretno sam udana... Tako da nije da me stres zajebava pa da od toga ne vaga stoji!

Ne znam, nisam pametna.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:15

Što vam tocno znaci da su mišici teži od sala? Mišici zauzimaju manje mjesta, imaju manji volumen pa izgledamo bolje sa boljom kompozicijom tijela - ali kila je kila kako god okreneš :)

Amteja, nije kvantna fizika ni pripazit na unos kcal kroz neko vrijeme i pratit promjene, ne? Wink Ako se ništa ne mice znaci da se održavaš, gleda se ukupna slika kroz vrijeme - ako se ti par dana držiš režima i jedeš manje pa onda na koji dan opališ po tanjuru bez da pratiš koliko nije ni cudo da se stvari uravnoteže. Ako i izgubiš nešto u tim periodima režima, nadoknadiš to opuštanjem.

Napravi dobar plan, pripazi na kcal, budi ustrajna i bit ce rezultata.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:18
Može se i na pocetku je najlakše, a ti si taj pocetka prošla  Wink btw. svaka cast na 30 kg Clap

Ajde nam napiši malo kako jedeš sada....cca 3 dana.....nije problem?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:20
Originally posted by Amteja Amteja wrote:

27 godina
1.67m
70kg :(

Radim doma treninge sa utezima+cardio+abs, 3-4-5x tjedno, ovisi kako koji tjedan. Nekada radim HIITove na dane kada ne dizem.

Ne jedem mesa skoro nista, ali se trudim kroz posni i konoplju unijeti proteine. Prije sam pila 3-4 puta u tjednu, pivu, i jela grickalice, sada sam i to srezala.

Pitam, zato sto sam prije 3 godine uz pravilnu prehranu i treninge doma uspjela skinuti 30kg od cega sam 10 u posljednjih godinu i pol vratila.

Znaci, može se, i kile su išle dole. Prije. Sad ne.

Znam da vaga nije pravi pokazatelj stanja, no meni nije jasno kako ni DEKA nije pala.... :/

I ne pravim se sad mutava, sve sam ti napisala kako je, i zbilja ne razumijem sto se desava. Nisam pod stresom, radim posao koji volim, sretno sam udana... Tako da nije da me stres zajebava pa da od toga ne vaga stoji!
Ne znam, nisam pametna.


plan, plan, plan    izracunaj svoj BMR i TDEE. Srezi za 20% od TDEE-a kcal i kreni s unosom tog br. kcal, pisi jelovnike i prati 2-3 tj sta se dogada. Napravi i plan treninga i kradia da znas di si i sto radis, nista ne ide napamet, narocito nakon sto si skinila 30kg.
cookies are for pussies
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:23
Mijenjaj vagu šalim se naravno.
Pretpostavljam da si jaca konstitucijom,te da nisi mlohava ako toliko treniraš,vec imaš i mišica,ali to nešto viška šta imaš ne odlazi.Kako ti je Gymka rekla vjerovatno se samo održavaš u toj fazi.Da prestaneš vježbati,pocela bi se debljati.Po meni trebala bi par dana racunati kalorije,cisto da vidiš na cemu si,naravno ako treba nešto mijenjati,promijeniti (u smislu kolicine ili kvalitet prehrane).Napiši šta jedeš i koliko cesto.Te vježbe koje radiš,na koji nacin radiš,dali do otkaza,sa kolikim pauzama...Moje mišljenje je da ako imaš dobru prehranu,moraš pojacat trening...ozbiljniji pristup,jer definitivno ti nešto ne štima.Ili prehrana,ili trening,ili oboje po malo.
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:26
Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:31
Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.


Nije mi lako pisati o tome, ali znam da ovdje nitko ne osudjuje, pa imam povjerenja.

Znala sam zivjeti na kavi, caju od kamilice da me ne boli zeludac, xanaxu i cigaretama. Eto, toliko o tome.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:35
Cesto slušam price ...dobila sam 10 kg ne znam kako...jedem malo, a debljam se...

Ti mi nekako jako malo jedeš konkretniej hrane...i naravno da navecer dolaziš u kušnju da posežeš za slatkime i slanim štapicima..pogotovo to što su energetska bomba...

Metabolizam ceš zeznuti samo tako...

Kakvi su to treninzi,,imaš li nekakvi primjer koliko su cesti?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:38
Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.


Nije mi lako pisati o tome, ali znam da ovdje nitko ne osudjuje, pa imam povjerenja.

Znala sam zivjeti na kavi, caju od kamilice da me ne boli zeludac, xanaxu i cigaretama. Eto, toliko o tome.

Znala si jesti....tj ne jesti ovako? Draga kada si unosila u sebe bilo koju hranu...tijelo mislim da je sve spremilo u zalihe u strahu da nece dobiti više hrane...i ne radiš opet dobro...

Cemu toliko mucenje? Zbog cega toliki strah? Jer toliko ne voliš svoj odraz na ogdledalu da izlažeš sebe samu ka sigurnom putu dasi skratiš život...i pišeš mu lošu sudbinu?


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:39
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Cesto slušam price ...dobila sam 10 kg ne znam kako...jedem malo, a debljam se...

Ti mi nekako jako malo jedeš konkretniej hrane...i naravno da navecer dolaziš u kušnju da posežeš za slatkime i slanim štapicima..pogotovo to što su energetska bomba...

Metabolizam ceš zeznuti samo tako...

Kakvi su to treninzi,,imaš li nekakvi primjer koliko su cesti?


Radim Insanity, ili Focus25 sa utezima, ili TurboFire HIITove, ili Les Mills conbat. ovisi koliko vremena imam i koliko energije imam.

Pretežito 4-5 dana u tjednu, a kad skrenem s puta, onda jedno 2x puta tjedno.

Ako ne vježbam, osjecam da ne smijem jesti jer nisam zasluzila. Kada vježbam, mislim da smijem, pa se "pocastim" slatkim. I tako ukrug..

Ne mogu više ovako živjeti.
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:41
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.


Nije mi lako pisati o tome, ali znam da ovdje nitko ne osudjuje, pa imam povjerenja.

Znala sam zivjeti na kavi, caju od kamilice da me ne boli zeludac, xanaxu i cigaretama. Eto, toliko o tome.


Znala si jesti....tj ne jesti ovako? Draga kada si unosila u sebe bilo koju hranu...tijelo mislim da je sve spremilo u zalihe u strahu da nece dobiti više hrane...i ne radiš opet dobro...

Cemu toliko mucenje? Zbog cega toliki strah? Jer toliko ne voliš svoj odraz na ogdledalu da izlažeš sebe samu ka sigurnom putu dasi skratiš život...i pišeš mu lošu sudbinu?




Pošto znam da sam anonimna ovdje.. Zlostavljanje u djetinjstvu. I osjecaj da nisam dovoljno dobra. i DA UVIJEK moram imati kontrolu. Eto, izrekla sam.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:55
Amteja, ako ništa drugo,xanax,kava i cigarete su mi poznati "jelovnik",tak,da ne osudjuj se.
moraš biti jaka,i riješiti neke stvari u glavi,sama sa sobom,ostalo ce doci samo po sebi.

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:58
Strah od hrane ...debljam se , hrana je kriva... moramse kazniti jer nisam dobro odvježbao...poznato mi je to jako...i sve cešce vidim ovakve pristupe...ovakva razmišljanja...

Dovodi me cesto u pitanje...što se pobogu dešava danas... Dali je ljudska gluposti..neki modni trend...uzrok toga da se mucimo..da se patimo?

Hrana je uzrok debljine...po cemu? Hrana je hrana... hrana je potrebna tijelu...da opskrbi ga energijom...snagom...da nas brani od virusa...da funkcionira tijelo u skladu....i ništa drugo...ništa više....

Zašto bih se kaznila ne jesti..ako nisi dobro trening odradila...pa jel hrana kriva zato što je loš trening?

Kako i možeš ga odraditi...kada nemaš baš te hrane tog goriva u sebi...kako misliš da trneing uopce funkcionira?

Možda sam ispao grub..ili lošiji pristup....izvini ako se tako osjecaš ali želim ti skintii taj povez sa ociju..

Danas je moderno grcko tijelo imati...da možeš kupus ribati sa takozvanim plocicama..i da hodamo polu ispijeni i bezdušni ulicama...gdje kosti pokazuju svoj sjaj u podne kada je najsuncanije..

Dali si razmišlala kada..kada kažu grcko tijelo...kako su grci prije 1000 godina znali...kada trebaju jesti koju hranu...dali su imali Whey...Dali su u onim oklopima skakutali na insainity i radili jumping jacks -ove...

Cisto sumnjam....Ti ljudi naši pretci..su radili...kretali se...istraživali...nisu sjedili i plakali jer imaju 2-3 kile viška i vodili jebenu brigu o tome..a izgledali su estetski savršeno...zašto? Jer ih jebeno sumnjam daih je bilo briga...Istraživali su..imali su volej negdje krenuti...nisu imali auto da dodju do drugog dana nego su 5 dana hodali...radili..ma i trenirali...a nisu marili jer jedu kruh u ponoc ili u 10 ujutro....Niti su znali....

Razlog te jebene vage što se ne pokrece i cm smo mi sami...ne hrana...lako je prebaciti krivnju na nešto ili nekog...a sebe opravdavati pa ja malo jedem ili ne jedem...to nije rezultat toga....

Nije dovoljno 10 minuta skakutati na jebenom videu i misliti ah sad sam to obavilamogu leci spavati..ne...

Stvar je životne navike aktivnosti..koje gubimo i sve više smo ne sposobni prakticirati..danas je jebeni kardio hodanje!

Jel vidiš dokle smo dogurali sa svojim tijelom i sebe samim? Do propasti ...i onda se bojimo..i hrane..i svega..i svi su krivi za naše ne tako dobro izgradjeno tijelo...

Masu puta vec i ovo pricam..ali jednostavno kao da ne slušamo ono što doalzi iz dubine nas...jednostavno zanjemimo...i slušamo samo svoj problem..i ne marimo što se dešava oko nas...

Riješenje stoji ispred nas.a mi ga zaobidjemo samo kao staru konzervu i nalazimo novi problem..

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 12:00
Uh....ne UH...baš uh...

Amteja, znaš i sama da ce ovdje bit potrebno više od cistog slaganja jelovnika.....ne mogu razumijeti u potpunosti, ali mogu shvatiti jedan dio, i vjerujem da ti je ovo sve borba. Ali shvati - da samo ti imaš izbor kako ceš gledati na ono što ti se desilo, što ti se dešava, i što ce ti se dešavati dalje...sve je stvar pristupa situaciji, ne same situacije, ma koliko god ona teška bila.

Tu si, što znaci da ti je potrebna pomoc - i mi ju možemo dati na svoj nacin - no, hoce li to bit dovoljno da postpuno pocneš mijenjati ono što te grize? Puno tu ograda treba srušiti....hrana je tek dio problema, uzrokovana onim iznutra.

Msiliš li da ceš bit bolja ako smršaviš? Ajde prvo to probaj maknut iz glave......probaj se prvo sad pogledati i potražit ono što voliš na sebi, ja sam sigurna da toga ima i više nego što misliš. Fokusiraj se na to. Onda razmisli što biš voljela promijeniti i kako biš izgledala i osjecala se kad to uspiješ. Fokusiraj se i na to. I otuda kreni sredjivati jelovnik....

Ovako nam je pomalo razbacano sve....može biti ovako, može biti onako....sve što je vidljivo je to da nema plana, da se jede uglavnom napamet, nekad premalo, nekad previše...treba ti plan.

Jesi gledala malo po forumu što savjerujemo drugima?

Bit ce sve ok, smiri se... Hug







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.