New Posts New Posts RSS Feed - Uzimanje odmora
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uzimanje odmora

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Freyja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freyja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 14:33
The Phoenix, nema tu ekstremizma, sam prijevod "junk food-a" govori sve, ali naravno, tko voli neka izvoli, dapače, neka svatko sam za sebe bira čega će se odreći, a čega ne.
Što se tiče kave, i bila je riječ o jednoj kavi, ne o "trpanju" i predoziranju, prosječan čovjek svako jutro popije jednu kavu (barem), a popiti ju prije treninga još i pomaže, što je sjajno.
L-karnitin dokazano djeluje, to mogu potvrditi s obzirom na uzorak koji imam, proteklo vrijeme i dosadašnje rezultate, ali naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 14:40
Ma nemam ja potrebu često đankat pošto mama jako dobro kuha i zdravu hranu ali ipak mi dođe svakih par mjeseci da si ipak zaželim neki junk pa ako već idem to jest nek bude kak spada...hehe...onda malo pretjeram pa dobijem par kg i mislim si da sam dobio puno sala al mi je ipak vrati kilaža na isto za par dana...i kužim da nije moguće da sam dobio nešto puno sala iz tog jednog obroka al ipak si mislim kak bi izgubio više sala da nisam to pojeo pa mi je malo krivo...najviše zbog toga što sam pročitao puno članka kako junk food usporava gubitak masti i sličo...
Back to Top
Freyja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Freyja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 14:48
Nemoj se opterećivati toliko. Trudi se i dalje, treniraj, jedi zdravo, odmaraj, i kad ti dođe potreba za povremenim "đankom" - "đankaj".    
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 15:02
[QUOTE=Freyja]The Phoenix, nema tu ekstremizma, sam prijevod "junk food-a" govori sve, ali naravno, tko voli neka izvoli, dapače, neka svatko sam za sebe bira čega će se odreći, a čega ne.
Što se tiče kave, i bila je riječ o jednoj kavi, ne o "trpanju" i predoziranju, prosječan čovjek svako jutro popije jednu kavu (barem), a popiti ju prije treninga još i pomaže, što je sjajno.
L-karnitin dokazano djeluje, to mogu potvrditi s obzirom na uzorak koji imam, proteklo vrijeme i dosadašnje rezultate, ali naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje. [/QUOT

Ak se hvataš za američke riječi i doslovno shvačaš prevode onda junk food zvuči loše, no relano gledajući povremena konzumacija hrane koja nam se jede ne može nikomu naškoditi. Ne govorim o prehrambenoj navici i življenju na takvoj hrani........ono ne želim komentirati uoće junk food je djelovalo kao da si se prekrižila na spomen toga kao da si đavla vidlaLOL

Prosječan čovjek popije kavu, popije ih par kroz dan, no spominjala si kavu kao pomoč kod treniniga, a to je druga stvar jer jedna kava ne igra ulogu, doze kofeina potrebne za efekte u treningu su dalkeo veće, ovak o kavi mozemo govoriti kao ritualu prije treninga i zavaravanju da nam pomaže.Placebo je isto lijek ponekad.....a kad sam spomenu više kava , pa u praksi manje više hrpa njih sa 100 mg kofeina završi na 600 i više mg kofeina prije svakog treninga upravo iz razloga što mu taj početni efekt kavica više ne djeluje kao na početku, no barem je došao do doza da imaju utjecaj na trening.......no dal bi preporučila kome to da uzma prije treninga? sumnjam....

Pa eto, ako imas dokaze da L karnitin djeluje i da je nesto rezultat iskljucivo radi njega, a ne treninga i prehrane bio bi zahvalan da ga podjelis i pokazes rezultate tih istrazivanja. Mozda se varam, no imam osjecaj da mislis o nekim rezultatima u praksi radeci sa sobom ili s nekim tko je osim jos boga i vraga kojeg je utrpao u sebe , trenirao 6x u tjednu i vise , odrekao se sve moguce hrane da bi dosao do rezultata a uz sve i  koristio i famozni l karnitin zakljucak da je tu l karnitin imao ulogu.....zato me zanima na osnovu čega se temelji ta tvrdnja i sa kojim konkretnim nedvojbenim dokazima ili ej to sve ipak samo na osobnom mišljenju? Gdje razlučuješ koji je udio l kranitin imao u svemu ili je to samo uzimao sam ga sigurno pomaže pošto sam postigao super rezultat .
Pitam zato što koliko god se trudio naći , koliko god razgovarao sa stručnijim ljudima, učio na faxu, odgledao  sports nutrition konferencije svjetskih stručnjaka na planu sportske prehrane zaključak je L karnitin = samo teorija na papiru, a jedino tko tvrdi da L carnitin djeluje je lokalni bilder iz teretne koji osim što trenira 2x dnevno , jede stogo podređeno cilju, utrpa u sebe tonu suplemenata i kemije i onda donosi zaključak da L karnitin nedvojbeno djeluje. Malo smiješna tvrdna zar ne?


Edited by The Phoenix - 15 Listopad 2014 at 15:03
Back to Top
Freyja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freyja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 15:24
The Phoenix, možda imaš prijevod za "junk food" na hrvatskom, koji bi mogli svi ubuduće koristiti? Obično najveći zagovornici, idemo to nazvati "nezdrave hrane", su i najveći konzumenti, što je razumljivo, naravno.
Na temelju čega ti možeš tvrditi da L-karnitin ne djeluje, jer isto tako ima stručnih ljudi, stručnih članaka, istraživanja,..., koji tvrde da djeluje, sve je to relativno. Ja tvrdim da djeluje, ali opet, svatko može sam isprobati pa se uvjeriti u jedno ili drugo.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 16:27
Originally posted by Freyja Freyja wrote:

The Phoenix, možda imaš prijevod za "junk food" na hrvatskom, koji bi mogli svi ubuduće koristiti? Obično najveći zagovornici, idemo to nazvati "nezdrave hrane", su i najveći konzumenti, što je razumljivo, naravno.
Na temelju čega ti možeš tvrditi da L-karnitin ne djeluje, jer isto tako ima stručnih ljudi, stručnih članaka, istraživanja,..., koji tvrde da djeluje, sve je to relativno. Ja tvrdim da djeluje, ali opet, svatko može sam isprobati pa se uvjeriti u jedno ili drugo.

Dakle sudeći po zaobilaženju konkretnog odgovora (jer ga i nema) na postavljana pitanja ipak se svodi na bilder je rekel Smile Jasno mi je u startu bilo po načinu pisanja,no nadao sam se da ipak ima argumentirani i neki smisleni odgovor pa da saznam nekaj , jer ga nikako ne uspjevam naci od ovih kaj tvrde da djeluje i da ga "osjete" i uvjere se u nekakvo djelovanje, uvijek se svodi na to imao sam bolji rezultat s njim kao da su sve ostale komponente konstanta u tijelu.

Svodi se zapravo na to rekel je ovaj , valjda on zna jer ipak on nekaj zna posto je tak nabildan i zripan, ipak je to od l karnitina, na stranu 10 treninga tjedno, kemija, prehrana i hormonalni sustav koji nije konstanata da bi na osnovu osječaja i pojedinih varijacija u formu mogli donositi takve zaključke.  .....No nebitno da ne pilim, niti je bitno da imamo iste stavove niti tko je u pravu ili nije ili je odgovor u sredini, nadao sam se samo argumentiranijim spoznajama,no činjenica je da su okorjeli vjezbaci nazalost pod najvecim utjecajem fitness industrije, cesto i iz vlastitog interesa i sponzorstava ili zaluđenosti da budu još bolji....a samim time ne treba se okrenuti dalje od početnika i vidjeti da gutaju taj scam fitness industrije suplemenata koja je kao monstrum buknula i izbacuje čudesa , a vjezbaci, opskrbljuju se svime bez obzira kaj ne zna niti čučnuti. Bitno da su suplementi tu jer svi najveci misicavci ih koriste na reklamama i preporučuju.Ak netko zna oni znaju Wink i naravno tupavi Poliquin sa svojom prodajom jer ne postoji nista utemeljeno na dokazima
Dakle da ne trolamo vise, tebi djeluje, meni ne pomaze Big smile


Edited by The Phoenix - 15 Listopad 2014 at 16:32
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 16:29

...over and over again...

Mislim da će za koju godinu bit više bolesnih ljudi od ovakvog kompliciranja i forsiranja (+ sumplementi) nego od kojeg "junka" tu i tamo.

Tancho - odmori, daj si gušta i uživaj u tome što radiš. Jednom će proć i ova fitness groznica, a iza sebe ostavit sve i svašta.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.