New Posts New Posts RSS Feed - Uvodna rijec
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uvodna rijec

 Post Reply Post Reply
Author
RollingInTheDeep View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RollingInTheDeep Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uvodna rijec
    Posted: 10 Studeni 2012 at 15:44
Bio bi red da se prvo predstavim pošto sam se tek registrirao. Odakle da pocnem? Izostavio bih, privatnosti radi, neke svoje osobne podatke (ime, prezime i sl.) - bar za sad (jer ionako nisu potrebni).  Za portal (a u sklopu njega i forum) naime znam još od prije, ali sam se tek sad odlucio prikljuciti raspravama. Smile

Ono što je moj problem, vec je dobro poznata tema na ovome forumu, a ujedno i razlog moje odluke za registracijom. Radi se o kilogramima, koji su kod mene uvijek višak, ali prica je nešto drugacija pa cu je ukratko i opisati. Trenutno studiram pravo, a obveze na fakultetu zahtijevaju dosta vremena i ne ostavljaju prostora (koliko bi ja htio) za ostale aktivnosti, ali to je ono što me zanima i cime bi se htio jednog dana baviti tako da mi je to jedan od trenutnih prioriteta u životu.

Za mene kažu da sam svestrana osoba. Naime, imam puno interesa i "dodatnih" aktivnosti. S obzirom na financijsku situaciju, radim kao agent u službi za korisnike jedne telekomunikacijske tvrtke. To mi je dobra prilika za zaradu (radim cca 3 dana u tjednu tijeko akademske godine (ljeti doduše nešto više, 5 dana u tjednu), dakle to je više kao dodatan izvor zarade, jer sam na studiju u gradu u kojem živim sa svojim roditeljima i oni brinu o mojim troškovima (barem jednim dijelom) - nemam recimo dodatne troškove oko stanarine (i, izmedju ostaloga, prehrane, što je dobro s obzirom da bi si sa studentskom prehranom još više sebi otežao cijelu pricu).

Osim što imam taj jedan posao, mogu reci da imam i još jedan (iako, to ne smatram obvezom, nego više spojeno ugodno s korisnim). Naime, imam svoj karate klub (nešto više od godinu dana). Bavio sam se profesionalno karateom više od 10-ak godina. U "najboljim" godinama kada sam imao priliku uci u reprezentaciju (i - moglo bi se reci, bio u najboljoj formi) sam imao ozljedu. Radilo se, kako se to strucno latinski kaže, o luxation patelae (luksacija patele koljenu). Nakon terapije i mentalnih blokada, vratio sam se treniranju (ali nažalost više kreativno). Naime, prioritetni fakultet, financijsko stanje i ozljeda su bili moja realnost. Otvaranje mojeg kluba bilo je pocetno zamišljeno kao podružnica kluba u kojem sam ja trenirao prije (s obzirom da je moj trener obiteljski prijatelj).

Kao što sam vec gore i naveo, problem sa kilogramima me prati cijeli život (i kad sam trenirao dvaput dnevno). U teoriji znam u vezi same prehrane, i tjelovježbe podosta, ali mi je kao i vecini, problem to realizirati u praksi. Trenutacna situacija je nešto problematicnija u posljednje vrijeme s obzirom da sam na visinu od 1,78 m došao do 95 kg. Ima tu naravno i mišicne mase, ali BMI i cjelokupno stanje u fizickom pogledu nije baš za pohvalu. Nakon treniranja i sve veceg sjedilackog nacina života (zbog faxa, posla i sl.) sam dobio još dodatnih kilograma. Ovdje sam kako bih naucio od vecih znalaca od mene i rješio problem. Imam realno postavljeni cilj kojeg namjeravam ostvariti - uravnotežiti prehranu, rješiti se viška kilograma, ubrzati metabolizam i redovitom tjelovježbom definirati svoje tijelo. Smile Pritom se nadam i vašoj pomoci.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2012 at 20:17
Jesi bacio look na moj web? Ili ova dva programa sta sam napisao tu?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2012 at 22:05
samo pogledaj covjekovu sliku (no photoshop here) i bit ce ti jasno da njegovi savjeti vrijede
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.