New Posts New Posts RSS Feed - Utjecaj tableta/suplemenata na jetru??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Utjecaj tableta/suplemenata na jetru??

 Post Reply Post Reply
Author
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Utjecaj tableta/suplemenata na jetru??
    Posted: 22 Veljaca 2011 at 08:55
  Poštovani kolege, lijep pozdrav!

Pošto nam je jetra jedan od najvažnijih organa u tijelu trebamo je cuvati i "njegovati"...
Neki proizvodi su deklarirani kao dodaci prehrani, a neki kao tablete/antibiotici, dobro nam je poznato da tablete nisu zdrave te da stvaraju probleme našoj jetri.

Ja pijem, dietpharmove multivitamine, omega 3, Kondroin forte (zbog obnavljanja hrskavice koljena), a neke dane i kalcij-magnezij-zink kapsule + pijem whey dymatize

Koliko je opasno trpati u organizam toliko "tableta" i dali takvi dodaci prehrani štete našoj jetri?!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 09:24
Ne znaci da ako je nešto tableta da nije zedravo, ti si tu usporedio omegu 3 sa antibioticima samo zato što oboje imaju kapsulu i popiju se!

Drugim rijecima, bitno je samo što piješ ne u kakvom je to obliku ( prah, kapsula, tableta i sl)

A što se tice opcepoznatog... isto tkao je opcepoznato da se ako želiš smršaviti ne jede poslje š8 sati

opcenito dodatci prehrnai nebi trebali štetiti i imati nekakavih neznam kakvih nuspojava.. zato i jesu dodadtci prehrnai a ne lijekovi   
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 09:38
  Da, nebi trebali štetiti, ali ali...
Bilo je neki dan na TV-u koliko nam zapravu pomažu/odmažu ti multivitamini raznih proizvođaca, da jedino što je ok su cisti izolati vitamina i vitamini u prirodnom obliku, pa se covjek uvjek zapita. A cuo sam u par navrata kako bilderi oštete jetru (ciroza ili šta vec) od kreatina te raznih suplemenata i cestih dodataka prehrani. Mlad sam covjek pa me brine, da ne upropastim svoje zdravlje :(
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 10:18
Originally posted by tyros tyros wrote:

 A cuo sam u par navrata kako bilderi oštete jetru (ciroza ili šta vec) od kreatinc, te raznih suplemenata i cestih dodataka prehrani.


Otkud ti ovo?

p.s sad, možda se neki vitamini slabo iskoriste ali ne štete baš.. no treba paziti što se kupuje i uvjek se zato naglašava da se jede hrana bolje nego suplementi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 13:17
Kažem, cuo sam...Sad zvuci malo bezveze, ali tak su znali pricati..

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 14:02
  bilderi ne ostecuju organe dodacima prehrani... ne postoji zastita jetre od wheya ili kreatina...
 

Edited by GajbaPive
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2011 at 15:51
Koliko god ljudi žive u uvjerenju da su dodaci prehrani
nezdravi,toliko i vecina ljudi koji ih konzumiraju smatraju
da su to price za malu djecu.Realno,zdraviji su od vecine
hrane koja je na današnjem tržištu,ali npr. protein iz
whey-a nemože nikako biti zdraviji od proteina mesa.I
previše vas misli da nisu štetni dodaci...Itekako jesu i u
to sam se uvjerio kad mi je prijatelj poceo koristit
kreatin i slijedio je sve upute,svaki dna pio samo
vodu,ništa alkohol i druge napitke,ali jednostavno je došlo
do otkazivanja jednog bubrega i raznih
komplikacija,dijaliza i sl.....
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2011 at 16:15

 da li bi u se takvo nesto dogodilo i bez kreatina?

vjerujem da ljudi koji u startu imaju predispozicije za neku bolest, suplementima mogu potaknuti brze razvijanje te bolesti, ali vjerujem da bi se ta bolest kod njih prije ili poslije razvila. izuzetak su pro bb koji suplemente ne upotrebljavaju, nego zloupotrebljavaju.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.