New Posts New Posts RSS Feed - Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 13:26
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovako, pošto vidim da me ljudi krivo shvacaju, ja ne trvdim da je loše jesti više obroka dnevno, smao sma rekao da ne ubrzavaju metabolizam, a obije opcije imaju svoje dobre i loše strane! Samo mi se cini da su svi zasjeli u dogmu kako je više obroka nužno i bolje, a nije uvjek

p.s kate, malo pricaš napamet ovo sa energijom, no ok


Iluvatar, , ja sam samo sudila po svom iskustvu, jer kad jako pregladnim nemam energije nizašto, a kad nakon višesatnog gladovanja pojedem i najmanju mrvicu necega padne mi ko kamen na želudac.

Znam ja da su mnogi od vas daleko veci strucnjaci od mene, ali ovo govorim iz vlastitog iskustva. Naravno, nismo svi isti, tj. nije svaki organizam isti i ne mora znaciti da ako jednom nešto odgovara, da odgovara i drugome.

Ali, svakako mislim da je zdravije za organizam raspodijeliti hranu u više manjih obroka jer se hrana tada lakše probavlja i nema opterecenja za želudac.

Pozz
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 17:26
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovako, pošto vidim da me ljudi krivo shvacaju, ja ne trvdim da je loše jesti više obroka dnevno, smao sma rekao da ne ubrzavaju metabolizam, a obije opcije imaju svoje dobre i loše strane! Samo mi se cini da su svi zasjeli u dogmu kako je više obroka nužno i bolje, a nije uvjek

p.s kate, malo pricaš napamet ovo sa energijom, no ok


Iluvatar, , ja sam samo sudila po svom iskustvu, jer kad jako pregladnim nemam energije nizašto, a kad nakon višesatnog gladovanja pojedem i najmanju mrvicu necega padne mi ko kamen na želudac.

Znam ja da su mnogi od vas daleko veci strucnjaci od mene, ali ovo govorim iz vlastitog iskustva. Naravno, nismo svi isti, tj. nije svaki organizam isti i ne mora znaciti da ako jednom nešto odgovara, da odgovara i drugome.

Ali, svakako mislim da je zdravije za organizam raspodijeliti hranu u više manjih obroka jer se hrana tada lakše probavlja i nema opterecenja za želudac.

Pozz


super mi je kako kao prekidate daljnu raspravu s time poz

kao prvo, misliš li ti da 4 dobra obroka dnevno uzrokuju višesatno gladovanje?

naravno nekima da, ali to su rijetki extra endomorfi

kao drugo opterecenje želudca najviše ovisi o hrani koja je unesena, ne toliko o kolicini, ja znam da kad pojedem pun puncat tanjur zobenih sa jabukom, nije mi uopce teško za želudac a nejeo sam se ko veliki

znaci, ono o cemu ja govorim je da je nepotrebno osim u iznimnim situacijama forsirati više od 5 obroka dnevno - znaci, osim kod EKSTREMA, NEMA potrebe za više od 5 obroka dnevno naravno.. i 4 je još ok
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 19:55
  Endomorf rulz - š00kcal više u obroku -> 200g sala u spremniku
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 21:49
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


super mi je kako kao prekidate daljnu raspravu s time poz

kao prvo, misliš li ti da 4 dobra obroka dnevno uzrokuju višesatno gladovanje?

naravno nekima da, ali to su rijetki extra endomorfi

kao drugo opterecenje želudca najviše ovisi o hrani koja je unesena, ne toliko o kolicini, ja znam da kad pojedem pun puncat tanjur zobenih sa jabukom, nije mi uopce teško za želudac a nejeo sam se ko veliki

znaci, ono o cemu ja govorim je da je nepotrebno osim u iznimnim situacijama forsirati više od 5 obroka dnevno - znaci, osim kod EKSTREMA, NEMA potrebe za više od 5 obroka dnevno naravno.. i 4 je još ok



He, he.

Onda se mi izgleda nismo razumjeli. Vidim da tupimo skoro istu stvar na malo drugaciji nacin...

Ja sam za nekih 4-6 manjih obroka dnevno, to sigurno, a svakako da ovisi i o vrsti hrane jel želudac trpi...

Pa i ne treba forsirat, ustvari ništa ne treba forsirat, mislim da je u svemu tome najvažnija umjerenost.
U biti cilo vrime pricam da nije dobro ono šta neki rade, skoro cili dan ništa ili š bijedna vockica ili list zelene salate, pa se navecer natrpat ko konj. To je sve.

Drugo, moj POZZ nije znak da je tema gotova, nego sam to stavila iz pristojnosti misleci da sam rekla kaj sam imala, ali ako treba još raspravljat, ukljucit cu se.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 21:55
haha ma sve 5

samo.. što se tice forsiranja.. to ovisi o ciljevima, ako namjeravaš biti bolja od vecine, nema upjeha bez "forsiranja"
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2009 at 08:28
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

haha ma sve 5

samo.. što se tice forsiranja.. to ovisi o ciljevima, ako namjeravaš biti bolja od vecine, nema upjeha bez "forsiranja"



A to je stvarno tocno.

Kad imaš jasan i precizan cilj pred sobom, tu je i motivacija i to te tjera naprid. Treba bit uporan i ic glavom kroz zid cak i kad ti drugi kažu da ne možeš. Ustvari, onda tek treba zapet, inat je jedna od najboljih motivacija.

Da, da. Moraš forsirat dok ne dostigneš svoj cilj. (Koji god on bio)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2009 at 23:54

 

Zanimljivo no..zanemarimo li studije, ostaje cinjenica da vecina ljudi s viškom kg jede loše i to u velikim kolicinama 2-3 puta na dan (više š-2, i to pretežito popodne/navecer). Sama promjena u frekvenciji tih obroka, tj. njihovo dijeljenje u više manjih tokom dana, između ostalih pozitivnih efekata sprijecava ih i da se nakon cjelodnevnog gladovanja kako kate kaže, najedu ko konji  E sad, da li se stvarno time ubrzava metabolizam ili ne...ne znam, ali za razliku od studija na kojem su testirani ljudi koje ja ne poznajem i ne vidim heh, ja vidim po sebi da su se ogromne promjene na mom tijelu dogodile tek kad sam pocela jesti cca svaka 3 h. Da li to svima tako odgovara ili ne...opet ne znam, ali vrijedi probat .

Dakle ocu rec...nije sad ni toliko bitno ocemo li te obroke raspodijelit u 4,5,6,7 manjih. Kako ko ovisno o potrebama, ciljevima i mogucnostima. Nisam ni ja da se forsiraju bezveze ti obroci, treba naucit slušat svoje tijelo....ali mislim da je sa cijelom tom pricom jedino bitno probudit svijest kod ljudi koliko je bitno kontinuirano i pravilno unošenje hrane u nekim razumnim kolicinama tijekom dana.

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2009 at 09:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

Zanimljivo no..zanemarimo li studije, ostaje cinjenica da vecina ljudi s viškom kg jede loše i to u velikim kolicinama 2-3 puta na dan (više š-2, i to pretežito popodne/navecer). Sama promjena u frekvenciji tih obroka, tj. njihovo dijeljenje u više manjih tokom dana, između ostalih pozitivnih efekata sprijecava ih i da se nakon cjelodnevnog gladovanja kako kate kaže, najedu ko konji  E sad, da li se stvarno time ubrzava metabolizam ili ne...ne znam, ali za razliku od studija na kojem su testirani ljudi koje ja ne poznajem i ne vidim heh, ja vidim po sebi da su se ogromne promjene na mom tijelu dogodile tek kad sam pocela jesti cca svaka 3 h. Da li to svima tako odgovara ili ne...opet ne znam, ali vrijedi probat .

  

Baš to.

Al što se tice mog odabira veceg broja obroka (osim ako sam fizicki sprijecen da bude redovnih 6, il 7) definitivno je to zbog:

- trenutne potrebe za kalorijama i spremanjem istih u masne stanice ako ih ima viška a što bi se definitivno dogodilo da jedem 4 veca obroka

- povezano s ovim gore, trebao bih onda i ukupni dnevni unos P strpati u ta 4 obroka, dakle cca 50g P po obroku a pitanje je kolika je iskoristivost - mogucnost apsorpcije u tankom crijevu (svugdje se spominje 30-40g za naturalce) tj. koliko bi od toga otišlo malo kasnije na wc šolju

I sad recimo nešto što sam primijetio a to je da cak i da se odlucim da ne jedem za 3h svejedno osjecam glad (nekad i prije, ovisno što sam pojeo), dakle organizam se lijepo naviknuo i ne mora gladovati i akumulirati sve dostupne izvore energije u mast, ne mora sprijeciti proteinsku sintezu, jednom rjecju ono nema razloga da se prebaci u mod preživljavanja a to je izgleda ono za što smo mi endici izgleda i predodređeni - da preživimo dulje od drugih sa svojim velebnim i bogatim masnim stanicama koje bi nas prehranjivale kad bi nestalo hrane.

Tako da onda definitivno mogu vidjeti kako sprjecavanjem tog moda preživljavanja, unošenjem cešcih obroka tokom dana, uz aktivnosti mogu primijetiti kako nema toliko sala u odnosu na prijašnje vrijeme kada sam se hranio ko 90% hrvata.

I jako je bitno variranje - jer cak i sa toliko obroka (6,7) se organizam navikne (uspori se metabolizam što možeš primijetiti po svom izgledu, zamastiš se a jedeš jednaku kolicinu npr.) pa ga treba prodrmati bilo kalorijski bilo kroz drukciju kombinaciju makronutrijenata.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2009 at 14:12
  ;) Je...sve sve je glupa istina...taj organizam...cijelo vrijeme imam osjecaj da ga moram nadmudrivati..i svaki put mi se cini da on pobjeđuju...i uvijek moram smišljati neku novu strategiju...;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2009 at 20:07
kakvog god metabolizma bili to je vjecna borba, bilo da se moramo pretrpavat ili pazit na svaki obrok
Back to Top
ingrid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ingrid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 18:15
 ja sam 25 kila skinula na slicnoj dijeti, držim 60 na š73cm... ne znam kako to da joj se kile "vracaju", a jede tako, malo ... cudno...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.