New Posts New Posts RSS Feed - Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 12:01
 Tu se i ja slažem Thorn,blogovi su,blago receno,katastrofa(hocu reci vecina njih)
Aut vincere,aut mori!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 13:43
Originally posted by carissima carissima wrote:

 Tu se i ja slažem Thorn,blogovi su,blago receno,katastrofa(hocu reci vecina njih)


Pa pokrenite svoje koji nece biti katastrofa!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 14:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Ma zoki di se oni vrate?

Evo ova vec 6 dana ništa ne odgovara..da joj je tolko stalo do sebe vec bi se raspisala i raspravljali bi, a ovako se samo došla žaliti i kukati..da ne kažem ko i 80% blogova..onih 20% ostalih pišu o ljubavi, djeci, kuhanju i sl. al to je tema za sebe.


Oni se znaju vratiti na forum, procitati savjete, mišljenja i primjeniti to u svojem treningu ili prehrani. Istina je da dosta njih dalje ne sudjeluje u komunikaciji i to je žalosno. Oni su došli tu da pronađu turbo brza riješenja i takve ne volimo.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 16:01

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Vecinom se ti ljudi vrate (koji pokrenu temu)...a i tema je korisna za one koji imaju slicna iskustva / mišljenja.

Baš tako. Kad se vec neki ne znaju ni zahvaliti na savjetu, a kamoli se tek vratit i sudjelovat u raspravi, neka bar sve to napisano posluži nekome drugome.

A i pošto ja u svemu tražim neku pozitivnu stranu ...možda je cura negdje na moru, ili je u kazni pa ne može na net, a možda joj je tikovnica krepala recimo, ili cijeli komp cak pa sad jadna ludi negdje što ne može vidjet odgovor, možda misli da sam luda jer sam rekla da treba 6 puta na dan jest itd itd.... ..eto koliko mogucnosti ima, a mi je napali odmah

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 19:24
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Vecinom se ti ljudi vrate (koji pokrenu temu)...a i tema je korisna za one koji imaju slicna iskustva / mišljenja.

Baš tako. Kad se vec neki ne znaju ni zahvaliti na savjetu, a kamoli se tek vratit i sudjelovat u raspravi, neka bar sve to napisano posluži nekome drugome.

A i pošto ja u svemu tražim neku pozitivnu stranu ...možda je cura negdje na moru, ili je u kazni pa ne može na net, a možda joj je tikovnica krepala recimo, ili cijeli komp cak pa sad jadna ludi negdje što ne može vidjet odgovor, možda misli da sam luda jer sam rekla da treba 6 puta na dan jest itd itd.... ..eto koliko mogucnosti ima, a mi je napali odmah

 

Je...možda nas je ipak poslušala i pocela jest ko žena
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 23:39

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

[Je...možda nas je ipak poslušala i pocela jest ko žena
 

Misliš? Prije bi dala prednost necem od gore navedenog + itd. al ajde...možda

kavica, reci da je thorn u pravu

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 18:12
Ja cu samo naglasiti da veci broj obroka ne ubrzava metabolizam


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:41
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ja cu samo naglasiti da veci broj obroka ne ubrzava metabolizam



Pa illy di ti bijaše ovih tjedana?

I odma uskociš sa ovakvim komentom

A ne znam, stvarno onda kenjam minimalno 2x dnevno od...ne znam, zraka i prirodne izvorske vode bistra? hehe

Ja i dalje vjerujem u više obroka
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:54
Ma u selidbi sam pa imam problema s netom



Meal frequency and energy balance.
Br J Nutr. š997 Apr;77 Suppl š:S57-70.
“More importantly, studies using whole-body calorimetry and doubly-labelled water to assess total 24 h energy expenditure find no difference between nibbling and gorging. Finally, with the exception of a single study, there is no evidence that weight loss on hypoenergetic regimens is altered by meal frequency. We conclude that any effects of meal pattern on the regulation of body weight are likely to be mediated through effects on the food intake side of the energy balance equation.̶š;

Thermogenesis in humans after varying meal time frequency
Thermogenesis in humans after varying meal time frequency
Wolfram G, Kirchgessner M, Miller HL, Hollomey S.
To a group of 8 healthy persons a slightly hypocaloric diet with protein (š3% of energy), carbohydrates (46% of energy) and fat (4š% of energy) was given as one meal or as five meals in a change-over trial. Each person was 2 weeks on each regimen. Under the conditions of slight undernutrition and neutral temperature the balances of nitrogen, carbon and energy were assessed in 7-day collection periods, and according to 48-hour measurements of gaseous exchange (carbon-nitrogen balance method) by the procedures of indirect calorimetry. Changes of body weight were statistically not significant. At isocaloric supply of metabolizable energy with exactly the same foods in different meal frequencies no differences were found in the retention of carbon and energy. Urinary nitrogen excretion was slightly greater with a single daily meal, indicating influences on protein metabolism. The protein-derived energy was compensated by a decrease in the fat oxidation. The heat production calculated by indirect calorimetry was not significantly different with either meal frequency. Water, sodium and potassium balances were not different. The plasma concentrations of cholesterol and uric acid were not influenced by meal frequency, glucose and triglycerides showed typical behaviour depending on the time interval to the last meal. The results demonstrate that the meal frequency did not influence the energy balance.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:59
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


[Ja i dalje vjerujem u više obroka


Apsolutno, onda ti bar ne krci u želucu ko istrošeni akumulator

Slažem se, Thorn, s više obroka nema naglih padova šecera, a samim time ni energije, da ne navali covjek na sve što mu dođe pod ruku.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:05
Ovako, pošto vidim da me ljudi krivo shvacaju, ja ne trvdim da je loše jesti više obroka dnevno, smao sma rekao da ne ubrzavaju metabolizam, a obije opcije imaju svoje dobre i loše strane! Samo mi se cini da su svi zasjeli u dogmu kako je više obroka nužno i bolje, a nije uvjek

p.s kate, malo pricaš napamet ovo sa energijom, no ok

Edited by Iluvatar
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:13
To je ok i shvacam što želiš reci ovim sažecima studija, ali...

š. nigdje ne piše jesu li to boddibilderi, amateri bilderi, osobe koje su inace fizicki aktivne itd. a takve osobe sigurno imaju vece nutritivne potrebe

2.upravo zbog prvog navedenog, netko tko ode u teretanu, razbije leđa sa teškim mrtvim dizanjima, krvari na zgibovima i ubije  se od veslanja i dođe doma cist sumnjam da bi mogao izdržat dan na recimo 3 obroka (il š kak piše tam u studiji) a ne recimo 6 jer u prici su važni i:

- stalni dotoko aminokiselina u mišice
- time i oporavak organizma od nastalih mikroruptura
- metabolizam se kako god umrtvi s manjim brojem obroka jer prelazi u stanje preživljavanja i zna da ga ceka duže vrijeme bez hrane pa ode spavat..šta ce...

3. za mene recimo, da pojedem sve što inace jedem u 6obroka u samo 3 bi znacilo prežderavanje i automatski trpanje viška kalorija koje se trenutno ne iskoriste u masne zalihe - ne zaboravimo i na to

4. jako je važan i tip građe...mezomorfi..ma screw dem, jedan endomorf si sigurno ne smije dopustit glad preko dana..jer to je upravo to - prije cu bit gladan na š, 2, 3 obroka nego na 5, 6, 7 logicno jel.. A bome oni prosjecno, zdravi ljudi koji jedu malo obroka i ne bave se nicim a izgledaju dobro su ili mezomorfi ili ektici.

cist sumnjam da bi u istim uvjetima vidio jednog endomorfa sa vidljivim naznakama ljudskih kontura a ne bacve za topit mast.


Tako da, sve mi je jasno, to može odgovarat ili nekom sa dobrom genetikom ili onima koji ne nađu vremena za veci broj obroka tokom dana.


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:16
  I da, sve što sam nabrojao odnosi se na trošenje kalorija, dakle nema spavanja ako ti svakih par sati imaš nešto za obradit i to iskoristit tako da i dalje vidim veci broj obroka kao uspješan nacin ubrzavanja metabolizma pored vježbanja dakako. Sam po sebi vidim kako stvari stoje sa brojem obroka.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:28
Ok kod endomorfa ali kod ostalih nije nužno bolji izbor

i ja govorim o 4 dobra obroka dnevno za što se dosta trenera i sportaša zalaže

a aminokiseline u krvi ovise o tome koje proteine unosiš
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:34
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ok kod endomorfa ali kod ostalih nije nužno bolji izbor

i ja govorim o 4 dobra obroka dnevno za što se dosta trenera i sportaša zalaže

a aminokiseline u krvi ovise o tome koje proteine unosiš

Heh zahebani smo mi rod, endomorfi, moraš pronalazit sve moguce cake da se spasiš od umrtvljenja metabolizma. Moraš prevarit katabolizam kako god znaš i umiješ.





Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:37
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ok kod endomorfa ali kod ostalih nije nužno bolji izbor

i ja govorim o 4 dobra obroka dnevno za što se dosta trenera i sportaša zalaže

a aminokiseline u krvi ovise o tome koje proteine unosiš
Heh zahebani smo mi rod, endomorfi, moraš pronalazit sve moguce cake da se spasiš od umrtvljenja metabolizma. Moraš prevarit katabolizam kako god znaš i umiješ.


to da ste zahebani, priznajem :D zato napominjem ništa nije iskljcivo i ništa ne vrijedi za sve! samo sma smanjen broj obroka naveo kao mogucnost koja se ipak može primjeniti kod dosta ljudi i olakšati im život bez nekakvih negativnih posljedica!

I odluka da endomorfi jedu više obroka je do drugih stvari, ane ubrzavanja metablozima, u prvoj ruci sprijecavanje dizanja kortizola i slicno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.