New Posts New Posts RSS Feed - Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Kavica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Upomoc! Na dijeti sam i dobivam kile
    Posted: 12 Kolovoz 2009 at 07:36
Pozdrav.

Imam velikih problema zadnjih dana.

Od š.7 sam krenula na dijetu. Nije se radilo o rigoroznoj nekoj dijeti, jela sam sirovo i kuhano voce i povrce te juhe iz vrecice i jogurte. Željela sam sve unašati u organizam da mi se nebi desio jojo efekt ali s tim da sam si brojala kalorije.

Od š.7 do š.8 izgubila sam š0 kilograma, a onda je 2 tjedna težina ostala nepomicna. da bi u zadnja 3 dana dobila kilu natrag a i dalje sam na istom režimu.

Ne mogu si objasniti pa molim nekog malo bolje upucenog da mi kaže -šTO SE DOGADA?!?

I ono najvažnije kako da to sprijecim? Imam još š0 kila za skinuti.
Vijezbam rekreativno , a unasam 600 kcal dnevno i dalje i kile se vracaju. Kako da to sprijecim?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 10:11
Originally posted by Kavica Kavica wrote:

Pozdrav.

Imam velikih problema zadnjih dana.

Od š.7 sam krenula na dijetu. Nije se radilo o rigoroznoj nekoj dijeti, jela sam sirovo i kuhano voce i povrce te juhe iz vrecice i jogurte. Željela sam sve unašati u organizam da mi se nebi desio jojo efekt ali s tim da sam si brojala kalorije.

Od š.7 do š.8 izgubila sam š0 kilograma, a onda je 2 tjedna težina ostala nepomicna. da bi u zadnja 3 dana dobila kilu natrag a i dalje sam na istom režimu.

Ne mogu si objasniti pa molim nekog malo bolje upucenog da mi kaže -šTO SE DOGADA?!?

I ono najvažnije kako da to sprijecim? Imam još š0 kila za skinuti.
Vijezbam rekreativno , a unasam 600 kcal dnevno i dalje i kile se vracaju. Kako da to sprijecim?

Radiš krivo i zato ti se to događa.

Metabolizam ti je brz ko krepana macka i nije cudo što ti se to događa.

Tako da si ti dobar primjer za one koji idu na svoju ruku radit dijetu i drasticno rezat kalorije pa na kraju više nemaju šta rezat.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 14:52

Originally posted by Kavica Kavica wrote:

Pozdrav.

Imam velikih problema zadnjih dana.

Od š.7 sam krenula na dijetu. Nije se radilo o rigoroznoj nekoj dijeti, jela sam sirovo i kuhano voce i povrce te juhe iz vrecice i jogurte. Željela sam sve unašati u organizam da mi se nebi desio jojo efekt ali s tim da sam si brojala kalorije.

Od š.7 do š.8 izgubila sam š0 kilograma, a onda je 2 tjedna težina ostala nepomicna. da bi u zadnja 3 dana dobila kilu natrag a i dalje sam na istom režimu.

Ne mogu si objasniti pa molim nekog malo bolje upucenog da mi kaže -šTO SE DOGADA?!?

I ono najvažnije kako da to sprijecim? Imam još š0 kila za skinuti.
Vijezbam rekreativno , a unasam 600 kcal dnevno i dalje i kile se vracaju. Kako da to sprijecim?
 

 

Kavica, Kavica...odakle krenuti...komentiram boldano:

š. cemu panika, nigdje ne vidim veliki problem osim u neinformiranosti, a to si u današnje vrijeme kad je toliko informacija dostupno, ne biš smjela dopustiti kad kreceš na ovako nešto...

2. Željela si sve unašati? A di su proteini, kvalitetni ugljikohidrati, zdrave masti? Juhe iz vrecice? Zaboravi. Jogurte? Ima i boljih rješenja. Povrce te tu spasilo, a i voce iako ne znam o kojim kolicinama se radi...u dijetama nije ni ono baš preporucljivo

3. š0 kg u mjesec dana, a preporuca se oko 4kg...nije ni cudo, drasticno si smanjila unos kalorija, šokirala tijelo, dovela ga u fazu preživljavanja i nije mu jadnome preostalo niš drugo nego da uspori metabolizam i u strahu  sprema sve što mu daš...pametan je to mehanizam, znaš :). Uostalom ta kila koja je sad veliki problem može biti i voda...

4. Događa se to da se tijelo bori da preživi. Ne zna kad može ocekivati sljedeci obrok, a i ima toliko malo energije da jedva uspijeva obavit i one najosnovnije funkcije (bazalni metabolizam) za koje mu inace treba min. š000 kcal - a gle, ti si na 600, a kolko još potrošiš.....normalno da se sav usporio i cuva tu energiju, šta mu drugo preostaje.

5. Kako da sprijeciš? Tako da se prestaneš izgladnjivat. Treba probudit taj metabolizam sad. Pocni jest 5-6 manjih obroka na dan, a s obzirom da mršaviš neka ti se prehrana temelji najviše na proteinima (meso, riba, jaja, posni sir..) i povrcu, ugljikohidrate smanji što više, eventualno ujutro (integralni, raženi kruh, žitarice) i zamijeni ih zdravim mastima (orašasti plodovi, maslinovo, laneno ulje)... Pocni se više kretat, hodaj, trci, vozi biciklu, rolaj se...ako imaš mogucnosti ubaci jedan trening snage u teretani da jacaš mišice jer ce ti i to pomoc u ubrzavanju metabolizma. Pij puno vode i zelenog caja. Sokove, gazirano, junk, pekare...izbaci.

Nemoj se sad prepast sve ove hrane..ne ide drukcije. Ostavi te jogurt, banana, ananas i slicne dijete. Time samo blesiraš metabolizam. Pravilna prehrana+crobni trening+ancrobni trening(trening snage) i ici ce sve dole....polako ali sigurno, jedino tako i je pravilno

Spremna?

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 16:22
Gym g, da ne radiš u teretani sumnjam da bi po š00. put svakome ponavljala jedno te isto
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 23:20
  Ova cura je zakon
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 09:45
  Glavno da je autorica teme zdimila a pokušavamo joj pomoc jer je ocito da se pogubila u dijeti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 14:32

 hehe da, a šta ceš thorn, ponovim to par puta na dan tamo pa ovdje samo nastavim, više o nicem drugom ni ne pricam

lega, ja ili kavica?  

Kavice, nadam se da nisi zdimila, mi ti stvarno želimo pomoc da ne radiš ova cuda koja radiš...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 14:34
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

lega, ja ili kavica?  



ma kakva kavica!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 14:39
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

lega, ja ili kavica?  



ma kakva kavica!
 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 15:17
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

lega, ja ili kavica?  



ma kakva kavica!
 


Ljetno štivo za legu i gym g
Back to Top
audreyh2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 21:30

Originally posted by Kavica Kavica wrote:

Pozdrav.

Imam velikih problema zadnjih dana.

Od š.7 sam krenula na dijetu. Nije se radilo o rigoroznoj nekoj dijeti, jela sam sirovo i kuhano voce i povrce te juhe iz vrecice i jogurte. Željela sam sve unašati u organizam da mi se nebi desio jojo efekt ali s tim da sam si brojala kalorije.

Od š.7 do š.8 izgubila sam š0 kilograma, a onda je 2 tjedna težina ostala nepomicna. da bi u zadnja 3 dana dobila kilu natrag a i dalje sam na istom režimu.

Ne mogu si objasniti pa molim nekog malo bolje upucenog da mi kaže -šTO SE DOGADA?!?

I ono najvažnije kako da to sprijecim? Imam još š0 kila za skinuti.
Vijezbam rekreativno , a unasam 600 kcal dnevno i dalje i kile se vracaju. Kako da to sprijecim?
  

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 23:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

lega, ja ili kavica?  



ma kakva kavica!
 


Ljetno štivo za legu i gym g
 

 

 e thorn, svaka cast, uvijek me uspiješ dobro nasmijat al ovo me zbacilo sa stolice skoro  

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 00:34
Evo razloga zbog kojeg mi uvijek iskoci žila na glavi kad vidim ove godišnjake (šgodina š post i onda zbrišu) jer znam da ce tema biti beskorisna...

Toliko muke nizašto, samo toliko...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 09:27
  Ma...nemoj se živcirati...;) Bolje da i zbrišu nego da gluposti pišu....;)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 09:56
Vecinom se ti ljudi vrate (koji pokrenu temu)...a i tema je korisna za one koji imaju slicna iskustva / mišljenja.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 11:58
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Vecinom se ti ljudi vrate (koji pokrenu temu)...a i tema je korisna za one koji imaju slicna iskustva / mišljenja.

Ma zoki di se oni vrate?

Evo ova vec 6 dana ništa ne odgovara..da joj je tolko stalo do sebe vec bi se raspisala i raspravljali bi, a ovako se samo došla žaliti i kukati..da ne kažem ko i 80% blogova..onih 20% ostalih pišu o ljubavi, djeci, kuhanju i sl. al to je tema za sebe.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.