New Posts New Posts RSS Feed - Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 19:00
 ja san cuja da se uglavnom neki lobisti i velike korporacije koje se bave umjetnim sladilima protive toj stevii jer bi inace buducnost mnogih bila upitna kad bi se pojavilo nesto ovakvo na masovnom trzistu i to po konkurentnim cijenama. inace steviu nema bas svugdi za kupit dok umjetna sladila ima u svakom ducanu
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 20:30
 opskrbio se tekucim sladilom iz dm-a, oujea
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 22:06
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 opskrbio se tekucim sladilom iz dm-a, oujea


danas sam bio u dm-u i zaboravio sam natrene, pih kolko dođe to tekuce sladilo?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 00:32

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 opskrbio se tekucim sladilom iz dm-a, oujea


danas sam bio u dm-u i zaboravio sam natrene, pih kolko dođe to tekuce sladilo?
 

8kn 300ml, definitivno best buy i sasvim je ok. Na istoj bazi kao i svi ostali zaslađivaci..bez aspartama dakako, kojeg npr. huxol ima.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 12:10
Link

Evo tu sam naišao
iako je od prošle godine
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 15:29
  Ne znam ko uopste preporucuje aspartam.
Mislim da nema substance koja je u prehrani a sumnjivija je od aspartama.
U dosta zemalja je potpuno zabranjen jer je dosta klinickih studija dovelo aspartam u vezu sa ekcemima,dermatitisom, psorijaznim pocecima i nekim malignim oboljenjima, pogotovo na nervnom i probavnom sistemu.
Ja ga izbjegavam u velikom luku, al izbor je na svakome licno.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 20:38

Originally posted by tare tare wrote:

  Ne znam ko uopste preporucuje aspartam.
Mislim da nema substance koja je u prehrani a sumnjivija je od aspartama.
U dosta zemalja je potpuno zabranjen jer je dosta klinickih studija dovelo aspartam u vezu sa ekcemima,dermatitisom, psorijaznim pocecima i nekim malignim oboljenjima, pogotovo na nervnom i probavnom sistemu.
Ja ga izbjegavam u velikom luku, al izbor je na svakome licno.
 

ak se može - izbjegavajt ga, whey bez toga, sladila bez toga, itd

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 22:20
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

8kn 300ml, definitivno best buy i sasvim je ok. Na istoj bazi kao i svi ostali zaslađivaci..bez aspartama dakako, kojeg npr. huxol ima.



za 8 kn se stvarno isplati, i još je bez aspartama, super
Rijeąeno na PM.
Back to Top
dine26 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dine26 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2010 at 13:43
ja npr,koristim steviu.otkrila sam je ima par miseci. kupila sam je u biljnoj ljekarni 30 ml 48 kn,je cijena malo pretjerana ali je bar cila prirodna bez famoznog aspartama.ne treba je puno stavit 3-4 kapi,bar meni tako pase a moze se koristit i za kolace i za sve u sta ide secer,prava stvar.ima je kupiti i u bio-bio ducanima,cini mi se da je malo vise od 50 kn i da je kolicina veca.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2013 at 15:31
Jel se može ovaj iz dm-a koristit u kolacima, jel im mjenja teksturu i okus?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 11:35
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 pa normalno
 

E pa nije normalno.

Dajte ne dramite tolko. 5g šecera, da je 50, 500g il ne znam kolko kad digne inzulin i sadrži kalorije dok recimo ciklamat to uopce ne radi niti ima kalorija. Ne znam cemu tolka fama oko aspartama, pa nije to jedino umjetno sladilo na ovom svijetu.

Ono, tolko toga jedete umjetnog da ni ne znate i sad vam je bed staviti 2, 3 natrena samo zato jer je to umjetni zasla?ivac pa onda mora da neš ne valja. Stvarno ne znam da je nekoga ubilo što je koristio ciklamat, dok recimo za bijeli šecer imaš hrpetinu boleština vezanih i sl.

 
Za aspartam je dokazano u in vitro pokusima da izaziva maligne tumore na mokracnim putevima i stanicama mozga.
Postavili su MDI na 5 mg po kg tjelesne tezine, al radije se klonim skroz toga.
Za ciklamat takvih dokaza nema. Ili jos barem ne.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.