New Posts New Posts RSS Feed - Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 07:44
  ma moze sve.. samo umjereno..
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 19:01

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Nemojmo sad pretjerivati. Gledajmo da se (gotovo) sva hrana(mislim na UH) razgrađuje na glukozu što je i normalo jer je to stanicna hrana. Znaci li onda da se svaki put kad pojedem nešto sa ugljikohidratima meni skracuje život?

U vezi stevije, pretpostavljam da nije štetna. Mislio sam na umjetna sladila.

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 20:46
Originally posted by Lovro Lovro wrote:

Nemojmo sad pretjerivati. Gledajmo da se (gotovo) sva hrana(mislim na UH) razgrađuje na glukozu što je i normalo jer je to stanicna hrana. Znaci li onda da se svaki put kad pojedem nešto sa ugljikohidratima meni skracuje život?

 

Totalno si krivi primjer uzeo

Pa naravno da sve završi kao glukoza, ali jel tebi nije jasno da nije isto pojest šnjitu integralnog kruha i maznit dextrozu?

Majko božja kakve su ti to usporedbe sa UH i skracivanjem života - to je tek pretjerivanje i generaliziranje. Pogledaj malo GI integralnog i GI dexa, ako vec dosad nisi.

I sad pazi ovo, da inace rokneš dex kad nema potrebe za njom, napravio si veliko sranje, al recimo iza treninga je ok.

Al inace, ono što vecina radi, konzumira jednostavne šecere kad nema potrebe za njima + k tome neka hrana sadrži i masti uz to i eto ti velikog shhiiita.

Da stvar bude gora, saharoza - stolni bijeli šecer je kombo dexa i fruktoze, pa onda razmisli što se dogodi konzumiranjem istoga...

Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2010 at 17:02

 znam ja sve ove gi-e, ali neznam nikog tko ce roknut dex iz zajebancije. tom fali pola mozga. makar su gazirana pica gotovo ista stvar.

da se sad ne udaljavam od teme, misliš li da je coca-cola zero neutralna za zdravlje?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2010 at 17:14
Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 

da se sad ne udaljavam od teme, misliš li da je coca-cola zero neutralna za zdravlje?

 

Da je dobra nije, da ce mi bubreg il jetra otpast nece, al ono tu i tam ju popit ne vidim neke štete... A sad baš ak ju svaki dan piješ...zbrojiš 2 i 2

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2010 at 10:10
Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 znam ja sve ove gi-e, ali neznam nikog tko ce roknut dex iz zajebancije. tom fali pola mozga. makar su gazirana pica gotovo ista stvar.

 

oce, moja teta kad ju u kavu strpa

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2010 at 14:48
 
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 18:18
  taman kad sam mislila da je tema off... naletim na ovo :

http://www.building-body.com/Suplementi-bez-aspartama.html
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 15:07
  Ja preporucam steviu: http://www.steviana.hr/o-biljci-stevia
Nula kalorija, nula ugljikohidrata, glikemijski indeks 0, a 200-400 puta slađa od šecera.
Nije umjetno sladilo, nego zamjena za šecer, potpuno prirodna.

"Stevia za razliku od šecera ne izaziva karijes, iznimno je ljekovita i pomaže kod mnogih tegoba kao što su umor, prekomjerna tjelesna težina, povecana želucana kiselina, nadutost, kandidoza izazvana antibioticima, upala grla i tako dalje. Odlican je izbor za dijabeticare , ljude s povišenim tlakom i  hipo/hiperglikemicare. Snižava razinu šecera u krvi, ne utjece na inzulin, snižava visok krvni tlak, smanjuje osjecaj gladi, te poboljšava probavu."

Može se naruciti na stranici koju sam navela na pocetku posta.
  

Edited by Babydoll
Purrfection...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 14:29
Zaboravite šecer, isprobajte medno sladilo

Ako pazite na svoju vitkost i zdravlje pa ne želite u organizam unositi previše bijelog šecera, a umjetna sladila vam ne ulijevaju povjerenje, oduševit ce vas medno sladilo PIP Coffeemed - zdrav zaslađivac na bazi meda

Za vas imamo dobru vijest - vodeca pcelarska tvrtka u Hrvatskoj PIP lansirala je na tržište Coffeemed - potpuno prirodno sladilo od probranih vrsta meda i biljnih ekstrakata koje cuva okus kave, cajeva, mlijeka i drugih napitaka koje želite zasladiti.

Coffeemed posebno daje harmoniju okusa kavi, ali i npr. šalici mlijeka prije spavanja. Inovacijama u proizvodnji PIP obilježava dvadeset godina poslovanja te je nakon mednog likera Medona i vrhunske medice Pater predstavio na tržištu i ovaj jedinstveni i zdravi proizvod.

Kao što znate, med je iznimno blagotvoran za ljudski organizam kao prirodna namirnica koja ima gotovo sve što je organizmu potrebno, a poznat je od Starih civilizacija naovamo - njegova konzumacija npr. u doba Starog Egipta bila je masovna. Med sadrži razne vitamine i željezo u velikoj kolicini i predstavlja jednog od najjacih boraca za dobar imunitet. Korištenje meda jaca bijela krvna zrnca i pospješuje borbu protiv virusnih infekcija, kao i protiv bakterijskih bolesti.

Kvalitetnim i prirodnim proizvodima na bazi meda svom organizmu darujete vrijedne nutrijente koji su mu prijeko potrebni, a Coffeemed je rezultat istraživanja i proizvodnje tvrtke koja svoju reputaciju potvrđuje mnogobrojnim strucnim nagradama i priznanjima te cinjenicom da svi proizvodi nose oznaku „Hrvatska kvaliteta". Od ove godine PIP je u kategoriji korporativni brand dobio i prestižnu titulu Superbrands, a kvaliteta, povjerenje i raznolikost bili su kriteriji za dobivanje tog priznanja.

Coffeemed je pakiran u vrecice od š0g., a može se kupiti po cijeni od oko š,40 kuna u boljim marketima i supermarketima. Može se i naruciti uz kavu u boljim ugostiteljskim objektima.

izvor:femina.hr

Evo još jednog prirodnog sladila..
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 14:38
samo šecer u caju .
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 10:55
Evo, objavili smo clanak na temu Stevie:
Stevia - prirodna zamjena za šecer bez kalorija


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 11:07
Sad sam neki dan citao da je u europi zabranjena kao zbog nekih štetnih posljedica iako kao ima i pozitivne
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 14:12
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Sad sam neki dan citao da je u europi zabranjena kao zbog nekih štetnih posljedica iako kao ima i pozitivne


Slobodno daj neki link..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 14:40
da li netko koristi Javorov ili Agavin sirup umjesto šecera
i ovih umjetnih zaslađivaca?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 15:47
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Sad sam neki dan citao da je u europi
zabranjena kao zbog nekih štetnih posljedica iako
kao ima i pozitivne


Ja sam citoa u Americi da je bilo protivljenja prije, za
Europu nisam cuo.......
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.