New Posts New Posts RSS Feed - Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Umjetna sladila - Stevia, Aspartam itd..

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 09:10

 0 bodova za mene :)

Jedino što se krcam aspartamom iz vražjeg orbita al šta sad....ne možeš sve maknut

Iako mi sve manje te žvakace odgovaraju...i tu je svega i svacega..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 10:09
  ja sam prestala jest orbit zvake zbog tog aspartama,,, radije kupim cunga lungu al majke mi radije cu pojest te djecije zvake sa šecerom nego orbit, fuj , inace sam znala po dva paketa zvakaca slistit dnevno... ali sam otkrila nesto bolje... u lidlu , njihove neke zvake na kasi stoje: dva paketa u svakom ima po 20 žvakaca za 7.99 pa reci da se ne isplati, i nemaju aspartama ... :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 10:46

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  ja sam prestala jest orbit zvake zbog tog aspartama,,, radije kupim cunga lungu al majke mi radije cu pojest te djecije zvake sa šecerom nego orbit, fuj , inace sam znala po dva paketa zvakaca slistit dnevno... ali sam otkrila nesto bolje... u lidlu , njihove neke zvake na kasi stoje: dva paketa u svakom ima po 20 žvakaca za 7.99 pa reci da se ne isplati, i nemaju aspartama ... :)
 

a da?

ma probala sam i ja neke bez aspartama pa sam za š0 min kamen valjala po ustima  aj vidit cu malo...vec mi slabo od ovih..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 11:45
okamene sve do jedne... a one orbit plave nove što su izašle: š4 komada ih je u pakiranju.. stari moj pojedes jednu i toliko ti isuše usta, dva sata gori mentol u njima i na kraju popiješ 2litre vode.. a slatke za pop**** .. aspartam


pa zato kupim te u lidlu, bar ih je 40... za te novce... pa ne stignu okamenit
 

Edited by ena:)))
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 13:34
 zašto se toliko bojite šecera? Kolicina od 5g vas nece ubiti ako vec morate slatko.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 15:47
pa vise se bojim aspartama...
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 15:52
 pa normalno
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 17:33

Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 pa normalno
 

E pa nije normalno.

Dajte ne dramite tolko. 5g šecera, da je 50, 500g il ne znam kolko kad digne inzulin i sadrži kalorije dok recimo ciklamat to uopce ne radi niti ima kalorija. Ne znam cemu tolka fama oko aspartama, pa nije to jedino umjetno sladilo na ovom svijetu.

Ono, tolko toga jedete umjetnog da ni ne znate i sad vam je bed staviti 2, 3 natrena samo zato jer je to umjetni zaslađivac pa onda mora da neš ne valja. Stvarno ne znam da je nekoga ubilo što je koristio ciklamat, dok recimo za bijeli šecer imaš hrpetinu boleština vezanih i sl.

Back to Top
poison eyes View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote poison eyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 18:01
šecer u mom slucaju vec dugo - 0 bodova
sladilo samo kad mi bude jako gadno popiti crnu kavu bez
icega (šx tjedno)
Dabog da crko' fejsbuk kad ga svako ima..
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 18:31

kada bilo što jedeš se digne inzulin, a što se tice smrti, da je šecer opasan danas ne bi bilo ljudi na Zemlji(ne kažem da nije štetan u nerazumnim kolicinama) dok sladila mogu imati samo negativan ucinak na tijelo.

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 18:38
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 pa normalno
 

E pa nije normalno.

Dajte ne dramite tolko. 5g šecera, da je 50, 500g il ne znam kolko kad digne inzulin i sadrži kalorije dok recimo ciklamat to uopce ne radi niti ima kalorija. Ne znam cemu tolka fama oko aspartama, pa nije to jedino umjetno sladilo na ovom svijetu.

Ono, tolko toga jedete umjetnog da ni ne znate i sad vam je bed staviti 2, 3 natrena samo zato jer je to umjetni zaslađivac pa onda mora da neš ne valja. Stvarno ne znam da je nekoga ubilo što je koristio ciklamat, dok recimo za bijeli šecer imaš hrpetinu boleština vezanih i sl.



šecer ubija brzo, aspartam poooolaaaaako.....hheheehe , salim se, mislim ima istine u tome, al eto.. ide mi na zivce jer sam bacila 2 kg whey-a jer ih nisam mogla podnjet , nisam znala zasto i ... na kraju sam kupila druge , isti drek samo sa suklarozom .. i .. sve super...  i.... onda sam discardala i orbit , i sve sto ima tog sranja... mozda se varam ali eto, od svih zaslađivaca jedino oko njega neke polemike...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 18:51
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Lovro Lovro wrote:

 pa normalno
 

E pa nije normalno.

Dajte ne dramite tolko. 5g šecera, da je 50, 500g il ne znam kolko kad digne inzulin i sadrži kalorije dok recimo ciklamat to uopce ne radi niti ima kalorija. Ne znam cemu tolka fama oko aspartama, pa nije to jedino umjetno sladilo na ovom svijetu.

Ono, tolko toga jedete umjetnog da ni ne znate i sad vam je bed staviti 2, 3 natrena samo zato jer je to umjetni zaslađivac pa onda mora da neš ne valja. Stvarno ne znam da je nekoga ubilo što je koristio ciklamat, dok recimo za bijeli šecer imaš hrpetinu boleština vezanih i sl.



šecer ubija brzo, aspartam poooolaaaaako.....hheheehe , salim se, mislim ima istine u tome, al eto.. ide mi na zivce jer sam bacila 2 kg whey-a jer ih nisam mogla podnjet , nisam znala zasto i ... na kraju sam kupila druge , isti drek samo sa suklarozom .. i .. sve super...  i.... onda sam discardala i orbit , i sve sto ima tog sranja... mozda se varam ali eto, od svih zaslađivaca jedino oko njega neke polemike...


crazy person

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 18:57
 ja mislin da u vecini wheya nema spartama neki drugi su zasladivaci unutra
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 20:07
hehehe:) da, da, scitecovi , stajali su vise od pola godine u kuhinji i na kraju ih je stara bacila.. kaze smetala joj kutijetina..a ja se odselila, zaboravila na njih posto mi nisu odgovarali i nisam ih imala kome uvalit.. jbg

sad sam kupila od weidera, skuplji , ali su super...bar ih mogu probavit
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 23:28
Originally posted by Lovro Lovro wrote:

kada bilo što jedeš se digne inzulin, a što se tice smrti, da je šecer opasan danas ne bi bilo ljudi na Zemlji(ne kažem da nije štetan u nerazumnim kolicinama) dok sladila mogu imati samo negativan ucinak na tijelo.

 

Digne ali neki ga dignu znacajno, neki neznacajno i to je ono na cemu se baziraju zaslađivaci. šecer je smece i tome je tako - opasan je u istoj mjeri kao i pušenje pa opet ljude prežive i žive duže od nekih koji ne puše. Da ne idem u temu naših predaka lovaca koji su izrazito preferirali masnu ali i slatku hranu, dakle jednostavne šecere. I opet pogađaš, i danas je i dalje ostala ta ugoda pri konzumiranju hrane sa visokim % jednostavnog šecera. Zašto? Tko ce ga znat, ali ono što šecer radi i kako djeluje je svima poznat stoga ako digne razinu šecera u krvi i inzulin te sadrži nepotrebne kalorije radije cu ga izbjegavati i krknut zaslađivac.

A ovo da sladila mogu imat iskljucivo neg ucinak na tijelo? Odakle si to izvukao? I prema tebi je i stevia isto smrt jel?

Ja OPET ponavljam ne pricamo samo o f**kin ASPARTAMU, postoje i druga sladila!

@ena

Primijetio sam da se konstantno referiraš na aspartam i ok, ne valja, al nemoj onda generalizirati na ostala sladila. Netko ce citati odgovore tebe i lovre i odmah u startu pobacat sve što ima zaslađivaca u sebi.

Da ne bi ljudi izvukli zakljucak: ajmo jesti šecer, zaslađivac je štetan - pa kad popuše dijabetes bit cemo im mi krivi koji smo na strani zaslađivaca jel...

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 23:42
 ja san isto protiv aspartama, ostali su ok u umjerenim kolicinama, i za ostale koji neznaju sta je stevia to je prirodno sladilo iz biljke koje nama kalorija, i mnogi kazu da je buducnost sta se tice zaspadjivaca
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.