New Posts New Posts RSS Feed - Ukupni plan transformacije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ukupni plan transformacije

 Post Reply Post Reply
Author
cokolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2015
Location: ZG
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cokolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ukupni plan transformacije
    Posted: 25 Listopad 2015 at 19:43
Pozdrav fitness-ovci, fit-ovi ili kako već ko sebe naziva :D

Odlučih se i ja registrirati napokon nakon toliko čitanja i proučavanja kako ovog foruma tako i mnogih ostalih. Moja priča je možda malo složenija od ostalih pa Vas molim da posvetite pažnje, pogotovo Vi iskusniji :D Znam da će možda većina čim vidi ovaj post odmah ga i zatvoriti no Vas koji ste željni pomoć molim za malo strpljenja i Vašeg dragocijenog vrmenea kako bi mi pomogli. Ovo pišem zato što želim postati dio ove zajednice, poboljšati svoje zdravlje, izgle i što sve ne. Moj cilj je do ljeta 2016 napraviti nešto od sebe :D

Naime, nekad davno (čitaj 4 godine) pratio sam ovaj forum no nisam se registrirao nikada. Uvijek sam imao problema s kilogramima jer sam po prirodi endomorf ali sam pazeci na prehranu držao svojih 100 kg. Tada sam se još aktivno bavio košarkom te sam redovio odlazio u teretanu. Potrošnja je bila stvarno velika i sve to je bio jedan vid stresa. Dolazi jesen 2013. s njom i upis na fax. Dolazim iz male sredine u veću, točnije ZG. Prvu godinu nastavio sam igrati, no onda su me neke obaveze stisle te sam s tadšnjih svojih 98-100 kg (moji idalni na 200 cm visine) do danas došao na 118 (bilo je i 128 ali smo malo pazili :D). Svih tih godinu i pol moje kretanje je bilo katastrofalno :D. Rekao sam sebi dosta. Krenio sam u teretanu prije tjedan dana, već 7 dana pazim na prehranu, a od sutra želim revoluciju :)

Naime dobio sam ponudu za 3 x tjedno navečer trenirati košarku opet, što sam objeručke prihvatio a uz to planiram još 3 x tjedno ići u teretanu. Znači u dane kada je trening košarke ne planiram u teretanu i suprotno. Želim aktivnost da imam svaki dan.

Ja sam se potrudio i izračunao sam bazalni metabolizam, te dnevni unos kalorija ovisno o aktivnost tako što sam bmr x 1,55. 

Visina: 200 cm, težina: 118kg, God: 20 
Računicom po Harris Benedict dobih da je BMR 2555 kcal što kad pomnožimo s 1,55 koef dobijem 3960 kcal ukoliko imam aktivnost 3-6 x tjedno. 

Pošto je moj cilj tjedno 1 kg a 1 kg iznosi 7700 kcal odredio sam si od 3960 kcal oduzeti 1000 kcal dnevno, te bih unosio 2960 kcal prvih 6 dana (kada imam aktivnost) dok bi nedjeljom unosio 2100 kcal.

Unos proteina bih bio (2,3 g/kg mase) što je nekih 270 g dnevno, odnosno u konačnici 1080 kcal
Namirnice koje bih koristio: Posnir sir, zrnati sir, piletina, jaja, crveno meso, whey protein i ostalo.

Unos UH bih limitirao - prije treninga košarke (ne nakon jer je trening kasno navečer), dok bi u teretani bilo prije teretanje te nakon. (UH bazirani većinom na riži, tjestenini,krumpiru, te povrću.) Unos uh bi bio nekih 1 g po kg tjelesne mase odnosno 120 g uh (kod teretane 60g prije 60g poslije dok kod košarke 120 g prije). I uh u konačnici zauzimaju 480 kcal od ukupnog dnevnog unosa

Neka masti zauzmu ostatak od kcal za dnevni unos (izračunali smo da proteini 1080 kcal + UH 480 kcal što je ukupno 1560 kcal). Za masti mi ostaje 1400 kcal (2960-1560 KCAL), što mi govori na unos od 155 g masti. Masti se baziraju na: bademi, maslinovo ulje, iz jaja te ono malo iz zrnatog sira, kao i iz crvenog mesa.

TRENING: trening u teretani se bazira većinom na osnovnim vježbama, točnije radimo po programu koji sam našao na internetu a radi se o: https://www.google.hr/search?client=opera&q=JASON+NOVICE&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=YCItVur0D8zH8gfK357IAQ 

Evo ljudi moji post se jest oduljio, istina da je i trebalo malo misliti, te osnovne zakone matematike koristiti no nadam se da je i ovo bolje (čitaj kada sami mrdamo guzom) nego da drugi radi za nas a mi sjedimo i čekamo. 

Pošto sam ja osoba s elementarnim znanjima o prehrani i treninzima molim za komentare iskusnijih. Sve kritike i pohvale su dobrodošle! LOL
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2015 at 22:14
Meni se ovo sve sto si napisao cini odlicnim, sretno
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.