New Posts New Posts RSS Feed - Ugljikohidrati ili ne?!?!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ugljikohidrati ili ne?!?!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
boris1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boris1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ugljikohidrati ili ne?!?!
    Posted: 12 Veljaca 2009 at 16:31
Pozdrav!

Molio bi za jedan savjet...treniram boks vec neko
vrijeme...zanima me sta bi mogao koristiti za trening
kao pomoc pri odrzavanju tjelesne mase(i mozda podizanja
2,3 kile)..znaci treba mi nesto sta bi se na treningu
trosilo umjesto mene

dobio sam par savjeta da su za to naj bolji
ugljikohidrati ali odlucio sam se pitati vas jer ipak tu
je vise ljudi pa tako i vise pameti...

U teretanu ne idem nit mi nije cilj nabijat misice jer
me to samo ukrucuje pri treningu...sklekovi,trbusnjaci i
zgibovi,trcanje mi je vise nego dovoljno

nadam se da nisam bio nejasan u pitanju

Unaprijed Vam puno hvala!

Poštovanje!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2009 at 16:55
mislim da patiš od nekakvih predrasuda i mitova vezanih uz utege!

na treningu pij vodu sa dekstrozom i maltodekstrinom!
i bilo bi dobro ako imaš novaca da si priuštiš aminokiseline - ako treniraš 3 x tjedno trajale bi ti 3 mj za 400 kn.. i investiraj u whey malo ;)

oko svega mi se možeš obratiti da te uputim

a za tvoje dobro ako želiš nešto postici u sportu preporucio bih ti da pogledaš tko je ross enamait
Back to Top
boris1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boris1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2009 at 23:54
ej kume...hvala ti na informacijama...

desktroza i maltoas?!?!?

mozes mi to malo pojasnit molim te!

ma nemam nikakvih predrasuda...ja doma imam bench i
radim tu i tamo malo sa utezim(z sipka i slobodni
utezi)ali nista previse...

znaci ti mi preporucas whey i aminokiseline?


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 00:32
ovako.... što se tice utega.. ne mislim na bench, kažem ti pogledaj onog lika, upisi u youtube ima puno vježbi a pošto je boksac sve su za explozivnost i snagu opcenito, kao i kondiciju! a to ti sve treba!

preporucam whey i BCAA. da

p.s mješaš dekstrozu i maltodekstrin u omjeru 80:20 % za dekstrozu! znaci jedno 40 grama dekstroze i š0 g malta

ja sve kupujem od firme pro.nutrition, tamo je najjeftinije - ali ako nije po pravilima izbrisat cu
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 09:30
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

ovako.... što se tice utega.. ne mislim na bench, kažem ti pogledaj onog lika, upisi u youtube ima puno vježbi a pošto je boksac sve su za explozivnost i snagu opcenito, kao i kondiciju! a to ti sve treba!

preporucam whey i BCAA. da

p.s mješaš dekstrozu i maltodekstrin u omjeru 80:20 % za dekstrozu! znaci jedno 40 grama dekstroze i š0 g malta

Ne znam, ali pretpostavljam da je decko tražio da mu se objasni šta je to, tako da bi mu dobro došao neki f.a.q. ili sticky na ovu temu

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

ja sve kupujem od firme pro.nutrition, tamo je najjeftinije - ali ako nije po pravilima izbrisat cu

Ma nema šta bit frka.
Nego, ja sam si kontao uzet na slj narudžbi malto, al nekako mi dođe na isto kao i glukoza - jedino bi možda waxy bio nešto drukcije i puno bolje.

Tvoja iskustva s maltom?
Back to Top
boris1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boris1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 17:34
e da...ja fakat nemam pojma sta su ti dvije tvari o
kojima govoris..

inace...nemam sad bar para da bi mogao kupovat 2343
vrste dodataka...

jer postoji nesto(npr mega mass ili gain fast) sta bi
moglo zadovoljit moje potrebe...za brzi oporavak poslje
treninga

ili se bas treba inzistirat na amino i wheyu?



Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 18:15
Originally posted by borisš984 borisš984 wrote:



jer postoji nesto(npr mega mass ili gain fast)


Hrpa nepotrebnog secera!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 19:46
ovako... sve ovisi koliko treniras cesto i koliko ozbiljno se baviš time, tj koliko si se spreman posvetiti tome i žrtvovati za to!

BCAA bi ti pomogao da sacuvaš što više mišica tijekom dugotrajnih napora, pomogao bi u oporavku, sintezi proteina.. svacemu u biti jedan od rijetkih suplemenata koji vrijeid uzimati!

whey bi ti imao slicnu ulogu smao bi ti i povecavao i dosta razinu proteina, da se malo i izgradiš.. naravno i prehrana je važna (puna Uh i puno proteina) ..ali ovo su dva suplementa koja se isplati uzimati !


a malto je za one koje dekstroza napuhne previše (ako netko ima takav osjecaj) u tom slucaju se stavi 50 50 % omjer u pwm!

a što se tice mješanaj u vodu za tijekom trneinga (80:20) to je zato jer zbog razlicite molekularne gustce drugcija su im vrmena absorpcije pa osiguravaju bolju razinu glukoze i samim time inzulinma u krvi nego što bi to bilo kod same dekstroze
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 21:28
Mislim da cu na slj narudžbi koja ide uskoro uzet bar kilu malta i kilu waxy-a koji je da je skup al valja i opet bi ga probao.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 12:33
waxy nisma probao... znam da sam pitao da decke jeli dobar za piti uz trening ali kažu da je toliko gust da je to bolsno nešto! :P

p.s evo da ne objašnjavam, kad je pergam lijepo napisao:

Waxy maize starch = kukuruzni skrob = Amylocel (takodje patentiran pod nazivom Vitargo)
Ugljeni Hidrat velike molekularne tezine(puno jedinica glukoze vezanih zajedno) koji je jako lako razgradljiv, brzo prolazi kroz sistem za varenje, i jako je efikasan u transportu materije do misicnih stanica, npr. kreatina i BCAA, kao i u resintezi glikogena.

Bit je u tome da waxy mora dominirati u mixu, jer ce mu dodatak ostalih stvari smanjiti molekularnu masu. Ukratko, mora ga biti oko 70-80% u shake-u da bi bio efikasan, inace gubi svoja svojstva super-brzog transportera, i ponasa se kao i maltodextrine, tj. prvo prolazi kroz proces varenja.

Naravno, treba istaci da waxy nije novo svetsko cudo, niti neki novi sveti gral bodibildinga, ali BBeri ga cesto koriste u danima punjenja pred takmicenje, takodje, zgodan izvor UH na keto dijeti oko treninga, i odlican izbor za sve one koji imaju problem sa nadimanjem i "naduvenoscu" od glukoze.(ovo je dosta cest slucaj)

Najkraci moguci odgovor bi bio: Izvor ugljenih hidrata, pogodan za koriscenje oko treninga, koji vecini nece dati bog zna kakvu prednost u pohodu ka krajnjem cilju.
Back to Top
boris1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boris1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 14:43
hvala ti iluvatar...profesorski objasnjeno!

mislim da cu se onda odlucit sa whey...posto se ne bavim
boksom profesionalno to mi se cini kao nesto sto bi
zadovoljilo moje potrebe...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 14:58
nema na cemu, nisma se htio upustati u neke velike filozofije nego ti ukratko objansiti što radi što i zašto je dobro ;)

pa.. sad ti ovisi o novcima.. najbolje bi bilo da ga uzimaš ujutro i poslje treninga! whey, jeli :D
dobar izbor je whey koncentrat koji izađe jendo š50 kn kg (mjerica tj doza je 30 grama) znaci trebalo bi ti sigurno kg i pol mjesecno što je 220 kn cca! mislim da to nije previše ;) a staru žicaj da kupuje što više sira, mlijeka i mesa ;)

e da ovi šeceri nisu skupi:

Dextro.pro Ršš; dekstroza (D-glukoza)
2 kg         &nbs p;         &nbs p;         &nbs p;  45,00 kn
3,5 kg         &nbs p;         &nbs p;         60,00 kn

Maltodex.pro Ršš; maltodekstrin      2,5 kg         &nbs p;         &nbs p;                   75,00 kn


kupiš to i ond a imaš za prkeo poal godine dana sigurno da mješaš ;)


Edited by Iluvatar
Back to Top
boris1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boris1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 17:42
to volim...bez pretjerane filozofije!

znaci da trazim u ducanu whey koncentrat?

jel mi mozes preporucit nekog proizvodaca u tom
cjenovnom rangu?

kupim ove secere i onda ih mjesam s vodom?to isto kupim
u ducanu sportske prehrane?!?!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 18:20
ja uzimam od pro.nutritiona, imaš na njihovoj stranici cjenik i onda ih nazoveš i kažeš im što želiš.. najjeftiniji su u hrv u biti a proizvodi su im stvarno kvalitetni!

ja sma kod njih kupio i te šecere i whey itd..
ako te još nešto zanima smao pitaj!

p.s dostavljaju poštom i onda platiš kad ti dođe na vrata kuci!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 23:48
  Illy ja te ne prepoznajem, ko da si bio druga osoba na onom forumu

Ovdje sve u š6 odgovaraš, da te ne "poznam" vec bi se sletio na tebe komentarima hehe
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2009 at 11:48
  ja ga ne poznam, al vec kad si zapoceo tu temu - drago mi je da smo dobili još jednog aktivnog forumaša
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.