New Posts New Posts RSS Feed - cucanj i Deadlift
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cucanj i Deadlift

 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 17:21
moze neko odgovor?
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 18:28
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 20:19
eto ga na. tu pise da ne smiju, a jedan covjek koji cucnjeve ima u malom prstu (pritom ne mislim na ove sarlatane, trenere neke kao) mi kaze da je to cista glupost. ma koga briga za to na kraju krajeva? uf, sto se mogu ozlijedit ako mi koljena prelaze vrh noznih prsti. lako je ovima nizima od 180cm govorit o toj sitnci, da vidim kako bi im to uspijelo da su +190 kao ja.
Back to Top
ariaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ariaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 19:23
jedan odličan video za sve početnike deadlifta! Btw mene uvijek bole leđa nakon tih vježbi, što mrzim jer je odlična vježba ali ne znam zašto bolovi dođu a sve radim ispravno Cry

If you even dream of beating me, you'd better wake up and apologize.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 21:16
Meni nije jasno...
Gledam po youtubeu i pokušavam savladat razliku između rumunjskog deadlifta i "stiff leg deadlifta" tj. DL s ukočenim aka. ravnim nogama...
I naiđem na par videa u kojem se demonstrira stiff leg deadlift u kojem noge uopće nisu skroz ravne, nego se koljena ipak lagano savijaju.
I onda dođem ovdje i vidim ovo https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/mrtvo-dizanje-s-ukocenim-nogama.aspx
Što je ispravno?
Zbunjena sam
Back to Top
ariaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ariaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 22:19

Mislim da je sve to dobro i ispravno dokle god je forma dobra, ravna leđa, bitno je stisnuti mišić koji radiš i fokusirati se na to.. nisam stručna ali mogu reći iz iskustva, mislim da se kod ovog stiff leg deadlifta više isteže zadnja loža i barem meni je jače opterećenje na leđima, a kod rumunjskog je težina nekako bolje raspoređena po tijelu.. barem je meni tako.
If you even dream of beating me, you'd better wake up and apologize.
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 22:31
Apsolutno obožavam dvije vjezbe radi kojih je pokrenut ovaj thread pa se moram ovako random ubaciti :)

- SL (straight/stiff legged deadlift) je ista stvar kao i Romanian deadlift i služi naglasku ekstenzije kuka i stražnje lože
- niti jedan deadlift nije zapravo straight leg u tom smislu riječi odn KOLIKO JE MENI POZNATO ne bi se trebao raditi s ispruzenim odn. "zakljucanim" koljenima
- ledja ne bi nikoga smjela boljeti niti kod cucnja niti kod deadlifta! nesto radite krivo ali bez osobnog pregleda prilikom izvodjenja ili dobro snimljenog filmica ne mogu vam pomoci

Evo linka na tekst koji sam napisao o izvodjenju deadlifta
http://acinateretana.com/2013/12/18/najcesci-problemi-s-cucnjem-i-kako-ih-rijesiti/

A ovdje o najcescim problemima s cucnjevima
http://acinateretana.com/2013/12/18/najcesci-problemi-s-cucnjem-i-kako-ih-rijesiti/

Prednji cucanj jos nisam dirao jer mi je zelja usavrsiti formu obicnog cucnja i power clean, a prenji cucanj se ponesto razlikuje u tehnici pa lako dodje do usvajanja privog pokreta.

NAPOMENA: imajte na umu da smo svi drugacije gradjeni i da upravo te malene nijanse strasno utjecu na polozaj tijela prilikom izvodjenja cucnja. Nekome ce pasati siri stav, nekome uzi, nekome stopala prema van, drugome, vise ravno... Veliki utjecaj ima i antropometrija (oblik kostiju, fleksibilnost zglobova itd) tako da jednostavno "istezanje" straznje loze cesto nije dovoljno.

Pozdraf! ;)
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 05:59
Mitove o prelasku koljena preko razine prstiju jednostavno zaboravite prilikom izvođenja cucnja, nece vam apsolutno ništa biti, zar smatrate da je prirodno covjeku raditi cucanj da mu koljena ne prelaze tu razinu i to u svakoj zivotnoj situaciji, prije cete nahvatati bolove i ozljede u koljenu zbog slabih kvadricepsa i listova te skracene lože...kao što, Aco, kaže, nijedan DL se ne radi sa potpuno ispruženim koljenima, blago savijena koljena neka budu jer tako ćete samo još bolje i istegnuti mišiće lože i dobiti veći opseg pokreta, varate se, ako mislite da je veci opseg pokreta pri potpuno ispruzenim koljenima, oni koji tako misle, neka prostudiraju biomehaniku tijela....dalje, nigdje ovdje ne vidim da se spominje zapocinjanje treninga nogu, ležecim pregibom za zadnju lozu (svega 3-4 serije sa nižim brojem ponavljanja 5-7), na taj nacin ćete dobiti puno bolji osjecaj na cucnju i iskoraku, a loža ce vam jos bolje narasti, tko ne vjeruje neka proba i kasnije mi zahvali....i da, slobodno radite noge 2-3x tjedno umjesto 1x oni koji rade, ipak su nam noge najizdržljiviji mišići na tijelu i ne, necete ih pretrenirati i sl. gluposti, samo mogu biti bolje
24/7
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 13:38
Originally posted by headhunterz headhunterz wrote:

.dalje, nigdje ovdje ne vidim da se spominje zapocinjanje treninga nogu, ležecim pregibom za zadnju lozu (svega 3-4 serije sa nižim brojem ponavljanja 5-7), na taj nacin ćete dobiti puno bolji osjecaj na cucnju i iskoraku, a loža ce vam jos bolje narasti

bolje da ne vidiš moju
cookies are for pussies
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 13:44
Originally posted by headhunterz headhunterz wrote:

dalje, nigdje ovdje ne vidim da se spominje zapocinjanje treninga nogu, ležecim pregibom za zadnju lozu (svega 3-4 serije sa nižim brojem ponavljanja 5-7), ....i da, slobodno radite noge 2-3x tjedno umjesto 1x oni koji rade, ipak su nam noge najizdržljiviji mišići na tijelu i ne, necete ih pretrenirati i sl. gluposti, samo mogu biti bolje


Istina, postoji puno istrazivanja na temu pre-exhaustiona na leg curlu prije cucnjeva, iz nekog razloga to funkcionira. AKO VAM JE CILJ HIPERTROFIJA, ako trenirate za maksimalnu snagu onda to nemojte raditi jer vam treba zbilja svaki atom snage za podizanje maksimalnog tereta. Da ne govorim o sigurnosti da vam ne padne štanga ili se desi kakva druga ozljeda.

Noge se mogu trenirati više puta tjedno ali je problem što su sve najbolje vježbe za noge jako stresne i ostavljaju dugotrajan efekt. Nakon teskog deadlifta tijelo se oporavlja pponekad i tjedan ili vise dana ppa treba paziti na kumulativan stres
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 13:52
ja ih treniram zadnjih par godina jednom tjedno i mogu komotno reći da mi upala i općenito osjećaj da su mi se opravile dođe tek nakon 4-5 dana. Tada bi ih mogla ponovno odraditi kako treba, bar mislim ali onda dođe vikend pa odmorim još 2 dana
cookies are for pussies
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 15:02
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by headhunterz headhunterz wrote:

.dalje, nigdje ovdje ne vidim da se spominje zapocinjanje treninga nogu, ležecim pregibom za zadnju lozu (svega 3-4 serije sa nižim brojem ponavljanja 5-7), na taj nacin ćete dobiti puno bolji osjecaj na cucnju i iskoraku, a loža ce vam jos bolje narasti

bolje da ne vidiš moju

podijeli s nama Tongue
24/7
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 15:06
Originally posted by Acinateretana Acinateretana wrote:

Istina, postoji puno istrazivanja na temu pre-exhaustiona na leg curlu prije cucnjeva, iz nekog razloga to funkcionira. AKO VAM JE CILJ HIPERTROFIJA, ako trenirate za maksimalnu snagu onda to nemojte raditi jer vam treba zbilja svaki atom snage za podizanje maksimalnog tereta. Da ne govorim o sigurnosti da vam ne padne štanga ili se desi kakva druga ozljeda.

Nigdje nisam spomenuo pre-exhaution niti se radi o tome...ako smatras da tako gubim snagu za kompleksnije vjezbe varas se i ocito nisi probao...ali imas pravo u vezi toga da za kompleksnije vjezbe ne trebaju nikakva pimplanja prije, ja samo zelim ljudima ukazati na malo drugaciji pogled na rutinu za noge i da svakako probaju, neki možda i ostanu na tome, ja otkad sam probao uvijek krenem tako trening nogu jer mi odgovara...zato treba probati pa suditi
24/7
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 23:11
Originally posted by headhunterz headhunterz wrote:

[QUOTE=Acinateretana]zato treba probati pa suditi


Nismo se shvatili :). Nisi ti spomenuo pre-exhaustion nego sam ja ovu taktiku tako nazvao. Malo izmoris biceps femoris na curlu pa nakon njega radis cucnjeve (koji su quad dominantan pokret).

Pretpostavljam da do neke mjere iskljucuje straznju lozu prilikom izlaska iz rupe pa kvadovi vise rade.

Sve 5!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 15:50
Pozdrav forumasima.
Ja sam dosada izbjegavao dead lift, jer sam imao, i dalje imam malo problema sa donjim ledjima nekada.. no sa kicmom je sve uredu, slikao sam vec.
Al odlucio sam sada da ubacim i ovu vjezbu u svoje redovne treninge, jer citam koliko je korisna.
Jel mi moze neko objasniti, ili dati link za dobar youtube video gdje se objasnjava pravilna tehnika, al pouzdano pravilna, i greske na koje treba obraitti paznju da se ne rade... Ovo pitam jer znam dosta raje koja su krenula raditi dead lift i gadno su se ozlijedili jer nisu pazili na tehniku previse.
 
Hvala i pozz Smile
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 17:09
Evo ti pouzdano pravilna tehnika :) Ispravna tehnika izvodjenja mrtvog dizanja (deadlift)

Edited by Acinateretana - 13 Veljaca 2014 at 17:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.