New Posts New Posts RSS Feed - cucanj i Deadlift
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cucanj i Deadlift

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cucanj i Deadlift
    Posted: 24 Lipanj 2010 at 21:34
Ove dve vezbe su jako korisne i dobre, pa ulaze i u
powerlifting takmicenje. Al kad ih izvodim dolazim do
problema sa krivom kicmom.. Kod cucnja mi se krivi kicma
kada se spustim skoroz do dole, pa me interesuje da li vi
stavljate ploce pod peta, da bi vam bila prava kicma (kako
sam cuo od brata i drugih momaka da treba). I kod deadlifta
kada treba da cucnem osecam zategnutost izmednju karlice i
butine(inace odvojim oko š0 minuta za zagrevanje i
istezanje).i da li vi kod deadlifta sipku podizete sa poda,
il skidate sa stalka...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2010 at 19:31
I ja imam problema kod deadlifta u donjoj poziciji, ali znam da je to do slabe fleksibilnosti.. ista me muci i kod cucnja što je vjerovatno i kod tebe!

Isteži zdjelicu i zadju ložu poglavito.. što više i bolje na kraju treninga nego na pocetku

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2010 at 10:38
  a bilo bi dobro i napraviti koji put poseban trening samo strechinga i fleksibilnosti....
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 13:36
hm, pitanje za ove 2 vježbe...jel mi dosta raditi s utezima od 4kg? dosad sam radila s 2.5 oko 3 mjeseca, ali trebalo je ispraviti nacin rada pa jel mi sad pametnije nastavit s 2.5 još neko vrijeme i npr radit 5x20 ili 3x 30 ili 4x25 i popravljat nacin rada ili da pređem na 4kg i radit 5xš5? ja stvarno neznam kako bi to trebalo ici za dobre rezultate...znam da za cucnjeve da bi i dalje imali funkciju, treba stalno mijenjati težine i ponavljanja ali neznam koliko cesto i kako
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 15:11
  Ja cucanj radim 8x sa nekih 70kg, a deadlift 80kg 6x
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 16:36
 ja cucanj slabo radin,legpress mi je drazi. a DL s oko š00 kila š20 san maksimum diza bez gurtni,iman osjecaj da bi moga i vise ponavljanja svaki put ali mi iz ruku lagano klizi pa spustin
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 10:20
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja cucanj slabo radin,legpress mi je drazi. a DL s oko š00 kila š20 san maksimum diza bez gurtni,iman osjecaj da bi moga i vise ponavljanja svaki put ali mi iz ruku lagano klizi pa spustin


Pa nabavi gurtne i izvuci par ponavljanja više il dodaj još kila
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2010 at 17:42
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja cucanj slabo radin,legpress mi je drazi. a DL s oko š00 kila š20 san maksimum diza bez gurtni,<span style="font-weight: bold;">iman osjecaj da bi moga i vise ponavljanja svaki put ali mi iz ruku lagano klizi pa spustin</span>
Pa nabavi gurtne i izvuci par ponavljanja više il dodaj još kila


ako baš hoce dizati više neka radi mješovitim hvatom
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2010 at 18:34
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja cucanj slabo radin,legpress mi je drazi. a DL s oko š00 kila š20 san maksimum diza bez gurtni,iman osjecaj da bi moga i vise ponavljanja svaki put ali mi iz ruku lagano klizi pa spustin


Pa nabavi gurtne i izvuci par ponavljanja više il dodaj još kila


ja sam ih izbacio iz treninga prije sam ih stalno koristio, ali u zadnje vrijeme se totalno trudim bez njih, evo danas ako uspijem trebao bi raditi chin up sa 30kg 5x5 i bez njih, vidjeti cemo ocu li uspiti.


mrtav hladan
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2010 at 01:26

Ako nema magnezija, gurtne

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 00:46
Jucer sam prvi put u životu probao deadlift sa šipkom...bilo je predivno. Mislim da cu ubaciti deadlift u svoje treninge... :)  

Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 01:38
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Jucer sam prvi put u životu probao deadlift sa šipkom...bilo je predivno. Mislim da cu ubaciti deadlift u svoje treninge... :)
 


Zvuci kao da se ljubav rodila između tebe i šipke , neka neka.. ne treba se samo na jedno koncentrirati... nije sve ni u girjama
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 11:27
  Jedva cekam da krenem...u ponedjeljak cu vec odraditi, barem s malom kilažom malo za tehniku. Ne smijem previše forsirati jer mi je military press ipak na prvom mjestu.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 11:59

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Jedva cekam da krenem...u ponedjeljak cu vec odraditi, barem s malom kilažom malo za tehniku. Ne smijem previše forsirati jer mi je military press ipak na prvom mjestu.
 

Opa

Radiš klasicni il sumo DL?

E sad, s malo kg na šipci vecina ima dobru tehniku, racunaj i na to

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 12:08
  joj.... meni te dvije vježbe fale.... :( Valjda sam to radim u teretani....

 Jedva cekam da se vratim
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 16:48
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Jedva cekam da krenem...u ponedjeljak cu vec odraditi, barem s malom kilažom malo za tehniku. Ne smijem previše forsirati jer mi je military press ipak na prvom mjestu.
 

Opa

Radiš klasicni il sumo DL?

E sad, s malo kg na šipci vecina ima dobru tehniku, racunaj i na to


Ne radim još ništa :) Malo cu isprobati koji mi više odgovara s obzirom na dužinu ruku i tako to. Probat cu klasicni pa cemo vidjeti. Trebam sad skupiti nešto iskustva da bih uopce mogao donositi neke odluke...

što se tice malih težina, ma to ovako dok dobijem malo osjecaja za kretanje + još uvijek ne znam koja je optimalna težina za mene, to jest ne znam s koliko mogu raditi ispravno. Budem ja još pitao za savjete
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.