New Posts New Posts RSS Feed - u formu nakon poroda...hell yeah
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

u formu nakon poroda...hell yeah

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: u formu nakon poroda...hell yeah
    Posted: 07 Srpanj 2014 at 22:29
Pozdrav!
O sebi sam već pisala ovdje (tak da skužite dimenzije i sl) : https://www.fitness.com.hr/forum/fit-2013-soksok-1_topic6733_page1.html 
 ali  sad se javljam i ovdje da ipak netko uoči  jer mi je jako važno...(admini nek zbrišu ako kršim neka pravila)

nego, krajem ovog tjedna ili početkom idućeg krećem u teretanu...
- nakon godinu i pol neaktivnosti uslijed raznoraznih obveza
- 3 mj nakon poroda Big smile

cijelo ljeto sam u gradu i plan je cijeli srpanj i kolovoz ić u teretanu + neko trčanje po vani i bicikliranje (najv do teretane).
Ostalo mi je 4-5 kg viška, taman da ne uđem u pretporođajnu odjeću i vidljiv je mlohavitet po cijelom tijelu, ali najviše od svega me boli kičma od nošenja maldunčeta. i to je zapravo bio okidač za ovu odluku, ne taština...ali kad već planiram poradit na sebi - nek se skuži i na ostatku tijela LOL.

Problema sa samodiciplinom nemam, ni kaj se tiče vježbanja i klopanja...samo me zanima ima li netko neki dobronamjeran savjet?

Vrlo rado bih pregledavala postove i teme i sve i svašta - ali uz mladunče ne stignem pa molim za razumijevanje.

eto, ako netko ima volje i pokoji savjet - neka se raspiše.
unaprijed veliko hvala :)
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 15:56
Evo, pao je prvi trening danas.
cilj: učvrstit leđa (zbog mladunčeta) i ostatak tijela + skinut nekih 4-6kg u iduća 2-3 mj....je li to realno?

danas smo radili vježbe za ramena i leđa (ruke) + bicikliranje do teretane i natrag

počela sam sa zagrijavanjem na orbitreku - nekih 10 min nakon toga 5x izmjeničnih vježbi za koje ja ne znam nazive...ugl...neko dizanje nečega, pa nešto nalik veslanju i spuštanje/dizanje trupa - sve to po 5 serija (opterećenje se povečavalo od 5 do 20 kg)...nakon toga je išla isto takva serija 5x 10 dizanja manjih utega (2,5kg) i dizanje većeg utega (10kg - do brade)...
nakon svega hodanje/trčanje na traci i istezanje/zagrijavanje.

prije treninga sam pojela zobene s nekoliko malina, nakon treninga dvije banane.
međuobrok 2 šljive i šnita s abc sirom
ručak - bit će piletina s lećom i brokulom + salata
međuobrok - još nisam ziher - valjda slično ko prošli
večera - vj posni sir s još nečim

cugam samo vodu

u srijedu radimo vježbe za trbuh i dupe - valjda, a u petak noge.

kak vam se čini?
probat ću dobit napismeno sve kaj radim tak da vidimo jel to ok.

slobodno savjetujte kaj treba/ne treba. mislim da bi utorkom i četvrtkom mogla malo trčat?


Edited by soksok - 21 Srpanj 2014 at 16:12
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2014 at 19:02
dok radim trbušnjake gadno me boli lumbalni dio kralježnice? je li moguće da je to povezano s epiduralnom?
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2014 at 19:32
https://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI
 

probaj ovo umjesto obicnih trbusnjaka ako imaš problema s ledima
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2014 at 20:21
možda pre veliko opterečenje na diskove između kralježaka :)
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2014 at 01:06
HVALAAA!!!!
skužila sam fitmamu.....probala bum još nekaj tam iščeprkat Smile
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2014 at 11:05
Pozdrav,
evo naišla sam na nekoliko nedoumica proizašlih iz čeprkanja po ovom portalu.
Ugl nakon par treninga s osobnim trenerom - jedino što imam jest da znam kako se radi na određenim spravama. Prije svakog treninga/vježbanja na spravama predložen mi je orbitrek ili trčanje nekih 10-15 min..... i sad ja postajem zbunjena oko svega:

1. na portalu piše da je za zagrijavanje ,prije vježbi s opterećenjem (pretpostavljam da su to vježbe na spravama), potrebno imati dinamično zagrijavanje, a ne trčanje/orbitrek Confused
 "Umjesto toga napravite par dizanja sa manjim opterećenjem i dinamičko istezanje mišića i zglobova" - što se točno misli pod tim (imajte na umu ta sam totalni početnik)
2. u jednom odn dva članka se kaže da je vježbanje na spravama gubitak vremena Confused

sad ja više niš ne kužim. uplatila sam mj dana teretane, iako mi sad frendica kaže da je bolje da sam uplatila TRX.
 ugl, kako dalje?
 - kako se zagrijavati, istezati prije i poslije treninga?
 - što uopće raditi? da radim vježbe koje sam radila s trenerom, i koliko dugo?
 ..danas sam npr radila sve kao i prošli put; leđa na latmašini - pojačavala sam si postupno težinu (20 kg), hiperekstenzija i ono veslanje (20kg) - sve to 5 serija po 12 ponavljanja...
....kasnije sam dizala bučice/utege...2,5 kg i hodala na kraju nekih 5-10 min i rolala se na spužvenom valjku.

Radim li kako valja i kaj da promijenim? Pitam ovdje jer nisam osobito prezadovoljna pristupom osobnog trenera a ne želim više plaćat polovične informacije.
Fala svima


Edited by soksok - 28 Srpanj 2014 at 11:07
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2014 at 11:54
Ne moraš trčati ili te orbitreke prije trenigna zašto bih morala? .... Malo ćeš zagrijati tijelo to je uredu..ali nema potrebe... 

Evo ti prvi primjer Kod zagrijavanja...

Npr maksimum kod čučnja je 100kg 10 ponavljanja... Ja ovako odradim

50 posto težine  zatim 70 posto težine... i krenem po osjećaju...koliko mogu..ako odradim više povečam..ako odradim jedva 10 ostavim... i tako... ne moraš ti nešto značajno se zagrijavati...ali 5-10 minuta je solido da pokreneš tijelo...

Kod istezanja bih ti preporučio tokom treninga...meni definitivno najbolje...i poslije treninga....

Pa ako je to jedan program lat mašina hiper i dizanej bučce od 2,5 kg ... to baš ne znam kako nazvati..ali to je sve samo ne trening..

Daj mi cijeli primjer program...:)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 15:32
hvala na odgovoru Wink
 iako ne kužim dio s čučnjem i 100kg te mi je i dalje nejasno kakvo je istezanje pravilno.
što se tiče treninga - nažalost nemam ništa napismeno tak da ću po sjećanju:
1. dan - Za leđa i ramena (kao što sam gore napisala) - orbitrek (zagrijavanje) pa lat mašina, hiperekstenzija, veslanje - sve to 5x12; nakon toga dizanje  utega pa hodanje i istezanje
2. dan - za ruke i trbuh - orbitrek pa ...iskreno ne sjećam se, ali radilo se na nekim spravama, nešto tipa natezanje užeta sprijeda i bočno...trbušnjaci...stvarno se ne sjećam
3. dan - vježbe za noge i dupe -orbitrek pa  iskoraci s utezima, čučnjevi s trx trakom, vježbe za noge na nekim spravama...moram istražit kako se zovu....hodanje na kraju i istezanje

eto, meni to sve djeluje nekak jako statično, ali mislim da ću probat pronać negdje (youtube)  vježbanje u teretani na spravama za početnike da vidim kak se na kojoj spravi radi + neki program. 
ja više niš ne znam samo mi je žao što nemam neki program napismeno.

koja ironija, imam volje i samodicipline napretek i onda me ovakve nedoumice izbacuju iz takta Confused
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 16:06
Letimično sam pročitala jer radim i tako, ali koliko sam skužila, imaš problema sa treninnzima a r program treniraš sa trenerom? Zar ga nee plaćaš da ti složi dobar progrem s obzirom na ciljeve? Da li si sa njim pričala o ovome što te muči?
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 16:41
s trenerom više ne treniram jer više nemam love, a i kak sam s vremenom skužila da se situacija ne mijenja ni ne želim više trenera. Nisam dobila ništa napismeno npr da se držim nekog programa  daljnjih mj dana ilikajajaznam....a sad kad sam prepuštena samoj sebi sumnjam da ću dobiti, besplatno, neku dodatnu informaciju Disapprove

sama sam si kriva jer nisam u startu pitala što sve mogu dobiti od tih osobnih sati s trenerom Angry

očekivala sam mjerenje težine, neki jelovnik prema mojoj građi i ciljevima koje želim doseći te neki plan za mj dana. od svega sam dobila pokazivanje rada na spravama i časkanje s trenerom.

no, sad je svemu kraj....više ga ne mogu uloviti jer dolazim puno ranije jer ne stignem kad je on tamo. sama sam si kriva pa sad ovdje tražim savjete i posipam se pepelom usput Unhappy
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 19:19
Originally posted by soksok soksok wrote:

s trenerom više ne treniram jer više nemam love, a i kak sam s vremenom skužila da se situacija ne mijenja ni ne želim više trenera. Nisam dobila ništa napismeno npr da se držim nekog programa  daljnjih mj dana ilikajajaznam....a sad kad sam prepuštena samoj sebi sumnjam da ću dobiti, besplatno, neku dodatnu informaciju Disapprove

sama sam si kriva jer nisam u startu pitala što sve mogu dobiti od tih osobnih sati s trenerom Angry

očekivala sam mjerenje težine, neki jelovnik prema mojoj građi i ciljevima koje želim doseći te neki plan za mj dana. od svega sam dobila pokazivanje rada na spravama i časkanje s trenerom.

no, sad je svemu kraj....više ga ne mogu uloviti jer dolazim puno ranije jer ne stignem kad je on tamo. sama sam si kriva pa sad ovdje tražim savjete i posipam se pepelom usput Unhappy

Potrebni su ti puno veći novci ... da bih se trener angažirao skroz oko tebe..što se tiče plana treninga..prehrane... zato postoje privatni treneri koji njima plačaš...

Sumnjam da će ti itko od mjesečne članarine u teretani sastavljati prehranu ..adekvatne treninge...i ostalo... :)

Ne traži besplatno..i ne nadaj se... nego sjedi i uči .. uči otijelu..uči o hrani... i sama sebi daj odgovore ;)

Od previše pitanja..samo ćeš dobiti previše različitih odgovora...jer večina ljudi vide jednu stvar sa više gledišta..i to ti je tako..samo ćeš ostati zbunjena...sama probaj...ili plati privatno..baš privatno :) Mada zato teba imati dublji đep ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 20:42
pa zar rad s osobnim trenerom koji sam dodatno platila  (uz članarinu ) ne podrazumijeva malo veći angažman? za rad na spravama sam mogla pitat ljude koji tamo vježbaju (zapravo i jesam i nije im bio nikakav problem mi pokazat kak se kaj radi).
Uostalom rečeno mi je da će se pratiti moj napredak, a nisam bila ni izvagana Confused
evo, surfajući ovim portalom naišla sam na mnogo savjeta i kaj se tiče prehrane i vježbanja, i meni amateru ne bi bio problem sastavit jelovnik bogat proteinima, pa smatram da je to stvarno, za nekoga kome je to struka, angažman od 10 min kao i slaganje programa. Meni je rečeno samo da se klonim pohanog i prženog Stern Smile

hm, možda stvarno previše očekujem Ermm
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 21:36
ako ti teretana inače ima promo u stilu "učlanite se, samo xxx kn članarina, uključeno rad s trenerom i mjerenje napretka..." trebaš upravo to i tražiti ako već sami odmah ne ponude
sjećam se u mojoj teretani da su jedan mjesec uz produljenje članarine nudili sva mjerenja, izračunavanje idealnih omjera itd... produljila sam članarinu kao što bi i inače, ali morala sam reći "može sad to mjerenje" da bih ga dobila (i jesam bez problema).
nekad ljude treba malo pogurati da dobiješ što želiš iako te to s pravom spada ;)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 21:43
Originally posted by soksok soksok wrote:

pa zar rad s osobnim trenerom koji sam dodatno platila  (uz članarinu ) ne podrazumijeva malo veći angažman? za rad na spravama sam mogla pitat ljude koji tamo vježbaju (zapravo i jesam i nije im bio nikakav problem mi pokazat kak se kaj radi).
Uostalom rečeno mi je da će se pratiti moj napredak, a nisam bila ni izvagana Confused
evo, surfajući ovim portalom naišla sam na mnogo savjeta i kaj se tiče prehrane i vježbanja, i meni amateru ne bi bio problem sastavit jelovnik bogat proteinima, pa smatram da je to stvarno, za nekoga kome je to struka, angažman od 10 min kao i slaganje programa. Meni je rečeno samo da se klonim pohanog i prženog Stern Smile

hm, možda stvarno previše očekujem Ermm

Moraš paziti što se nude... ;) Osobno treniranje je inače skupo... ali dodatni ili malo veći agažman nije sastavljanje detaljno jelovnika i plana treninga :) Možda pokoji savjet... ništa više... .. No ne znam kako je tamo kod vas... ja od prilike znam kako ovdje kod nas privatni treneri rade :)

Osloni se više na sebe to bih ti preporučio :) Neka ti budeš svoj odraz koji pratiš :) Tako je već si nešto naučila bez da moraš platiti :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
soksok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soksok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 22:32
vidim bit će:  uzdaj se u se i u svoje kljuse Smile
nego, ja bi sutra započela s ovim   https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kettlebell-program-treninga-za-cijelo-tijelo-zene.aspx ...zanima me jel to ok?

par nedoumica:
1. kako se zagrijati? može preskakanje vijače ili orbitrek ili trčanje? kolko dugo?
2. nakon vježbanja s girjom trebam li hodati 5 min ili nekaj treće?
3. da li da jedem prije treninga (inače poklopam zobene s malo mlijeka) i kaj pojest nakon treninga?

na visinu od 153 cm imam 52,5 kg i željela bih skinut 6 kg u iduća 3 mj. 
je li ovo dobar početak?

hvala svima

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.