New Posts New Posts RSS Feed - U cemu griješim? Molim savjet... :-(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

U cemu griješim? Molim savjet... :-(

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: U cemu griješim? Molim savjet... :-(
    Posted: 15 Ožujak 2010 at 20:10
Dakle, kao i što sam naslov kaže, u necemu griješim... Ja sama ne mogu spoznati u cemu pa bih molila vas, strucnjake, da mi pomognete svojim savjetom...
Danas, vec sedmi dan, ni pomirisala nisam ni slatko, ni slano, ni bijeli kruh, te sam uspjela skinuti 2kg, koje sam i vratila ali ne znam kako...
Moj jelovnik sastoji se od: DORUcAK: integ. pecivo sa purecom šunkom i zelenim cajem ili mix pahuljica s obranim mlijekom; RUcAK (na današnji dan): 2 tvrdo kuhana jaja, kelj, cikla, posni, š feta BIO kruha; VEcERA: posni sa šakom badema. Pijem izrazito puno vode, cak do 4,5l dnevno, na wc-u sam doslovce stalno, cak sam kupila i Herbafast (iz ocaja), pocela sam koristiti Leg magic, osjecam da mišici rade svoje, pocela sam trcati na vecer po 25min bez prekida, ali ne nakon vecere, vec prije nje. Međuobroci su mi kakva vocka ili pokoji badem, jer zbilja ne mogu toliko jesti. Trenutno imam 66kg na visinu od š68cm, voljela bih doci do 60kg, što mislim da ne pretjerujem, pa vas zaista molim za pomoc. Ne želim odustati kad sam vec toooliko kg izgubila nakon poroda, ali... Uvijek ono "ali"...

Odužila jesam, ali sam vam htjela dati tocnu sliku onoga kako je...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 20:20
 pa meni izgleda da tu ima premalo hrane ,tribalo bi pojacat proteine.kakve su ti aktivnosti inace. ne cini se lose ali tribalo bi malo jos nadodat nesto
Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 22:12
aktivnosti? pa nisu baš neke, radim u kaficu i mislim da se jedino tamo malo više i krecem, doma brinem o djetetu, tako da aktivnost mi je i ispod nule... zato sam pocela trcat, i evo veceras sam radila trbušnjake i cucnjeve- ne znam dal to pomaže šta al eto ja sam to radila... hrana mi je stvarno raznolika i volim se najesti za rucak da ne bi bilo za veceru svacega. inace nisam ljubitelj ni slatkih ni slanih grickalica a sad sam se u potpunosti i "odrekla" toga. Povrca baš i nisam ljubitelj, al eto, danas sam jela kelj! Mjerila sam se pa da stavim i to; prsa-98cm (inace imam bujno poprsje tako da na to i ne marim više), struk-79cm bokovi-95. i da, 23 godine imam!
Joj, ne znam više ni sama, zorno motrim na svu ovu vašu prehranu i po tome sam si iskombinirala što bih mogla jesti sve, ali jednostavno vaga STOJIII!!! Doduše u nedjelju sam neke gljive s vrhnjem za kuhanje jela i uz to krokete ali mislim da taj jedan dan ne bi trebao bit problem za proteklih nekoliko mjeseci... jer nisam griješila svaki dan, možda jednom na dva tjedna kad bi mi došao gušt za zabranjenom hranom i to se ne bih nikad pretrpavala...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:00

 Obroci su cak štoviše zaista dobro kombinirani, svaka cast, no svakako ih treba "podebljat" i dodati još bar 2 kao međuobroke jer vocka il di koji badem nije međuobrok.

Ako je moguce, povecati tjelesnu aktivnost kardiom, i to onim koji ti se više sviđa i odgovara ti.

Nemoj u startu radit restrikciju kalorija jer ceš prebrzo doc pred zid kao što je i sada slucaj koliko vidim. Pojacaj slobodno kalorije u prehrani, dodaj još koji obrok ali pojacaj i aktivnosti koliko možeš.

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:03
 po meni bi tu tribalo dodat jos malo hrane, i svakako neke vjezbe ubacit. to trcanje na primjer i drugi oblici kardia
Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:15
A što da uvedem kao međuobrok? U glavi su mi samo kalorije, pa kad i popijem kavu s mlijekom si mislim da cu se udebljat odjednom 5kg! A uz trcanje također ne znam što da uvedem, to mi se i cinilo nekako najboljim buduci da imamo predivnu stazu u mjestu, pa ne mogu bar na tome imati izgovore... Mogu vam reci da sam baš sretna što sam našla ovu stranicu i ovaj forum!
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:19
 mozes u medjuobroke isto nesto integralnog kruha s purecon sunkon ili posni sir, i takve stvari.jer stvarno po tome sta si napisala je premalo, a trcanje bi moglo malo i vise ,imas kakve uvjete za neku teretanu ili baren kod kuce nesto,jer par trbusnjaka i cucnjeva nije da ce nesto previse pomoc
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:21

Ne trebaš se bojat kalorija, ako su ciste kalorije, dakle ne junk food, još manje se trebaš bojati. što manje i rjeđe jedeš to ceš imat više šanse da se udebljaš ili dođeš do zida.

Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:41
Zmaju moj, vidim ja da ti oceš da ja papam ma jel a ko ce kupovat nove grudnjake, ha?! Hehehehe, šalim se, naravno! Teretana mi je u gradu par minuta od mene, ali tamo nema tko da me malo poduci svim onim spravama jer gospoje nisu baš zainteresirane... kod kuce imam sobni biciklo i taj leg magic, ali nemam kamo sve to stavit, malo prostora imam. doduše ima tu jedna gospođa koja ima u garaži orbitrek, steper, bicikl, onda onu spravu za ruke, noge... kako se to zove? spravu za trbušnjake, vijace... i išla bih je pitat dal mogu kod nje vježbat ali bih vas onda zamolila ako mi možete reci koliko minuta na kojoj spravi moram biti i koju spravu koji dan koristiti jer sam nešto citala da nije dobro samo po jedno spravi udarati po dva, tri dana...?Baš me sramota jer stvarno niš ne znam... totalni pocetnik...
Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:45
eh da, zaboravih napisat da nikako ne jedem one hamburgere, gazirana pica ni išta slicno... pijem vodu, zeleni caj, limunadu, bez šecera, kavu s mlijekom obavezno i to je to.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:49
 nema nikog u teretani ko ce ti pokazat vjezbu.a nista onda pitaj tu zenu mozes li kod nje,pa to radit normalno ne iste vjezbe svaki dan nego recimo svako drugi, a ostale dane ubacit kardio znaci trcanje, bicikla,orbitrek
Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 23:56
e i još samo jedno pitanje! koliko moram bit na određenoj spravi; pol sata, sat? bubam sad, recimo danas 45min na biciklu, sutra sat vremena trcati... ili kako? baš se neugodno osjecam sad, al moram pitat!
Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 00:07
evo pronašla sam kako moram sve to izvoditi! hvala i javim se cim dobijem gospođu sa spravicama i ponovnu upalu mišica!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 09:43

 dejcy bit ce sve ok samo malo sredi prehranu, podebljaj te obroke, dodaj ih još malo i vježbaj - to je najbitnije! Trebaš obavezno povecat aktivnost, stajanje na nogama cijeli dan ne troši baš  nešto znacajno kao što to ljudi misle ;) pogotovo ako se radi o tvrdoglavim zalihama.... Treba malo ubrzat metabolizam a i  dignut puls do određenog broja sa kardio vježbama tako da ceš se morat prisilit na malo više aktivnosti ako hoceš rezultate, nema druge 

i....zavoli to povrce, brzo

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dejcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2010 at 13:28
evo jutros sam za dorucak pojela mix žitarica s mlijekom 0,9% masnoce, uzela malenu i sat vremena brzog hoda uz trcanje (koliko sam mogla gurajuci kolica) . Kasnije integralno pecivo sa 2 landice purece i puno posnog i opet van brzi hod i sad mi je vrijeme rucka pa na posao. za drugi međuobrok na poslu cu vjerojatno kakav posni s kriškom inetgralnog a za veceru dva tvrdo kuhana jaja sa salatom. jel to ok? opet veceras trcanje cca.40min. skinula sam 2kg i 2cm u struku, noge nisam mjerila.
Ipak cu u teretanu, valjda se promijenila tipica koja je tamo radila pa je sad ok da mi ova pokaže malo vježbe. da vas još pitam, mogu li uzeti kakav dodatak prehrani i koji?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2010 at 16:00
 mozes uzet whey protein za poslin treninga,i dextrozu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.