New Posts New Posts RSS Feed - Tumacenje programa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tumacenje programa

 Post Reply Post Reply
Author
treskilos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treskilos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tumacenje programa
    Posted: 11 Veljaca 2013 at 00:17
Pozdrav svima, 

Imam volju, imam vrijeme, imam program, sve je tu. Samo me zanima još par stvari da si u potpunosti razjasnim. Bavim se sportom od malih nogu, sad su mi 22 i krecem malo više s utezima i teretanom.

Radi se o ovom programu:
http://www.fitness-trening.com/tekstovi/Plan-i-program-za-rad-u-teretani.pdf

Imam nekoliko konkretnih pitanja.
1. koja je brzina izvodjenja ponavljanja, 2 sec gore, 4 sec dolje?
2. piše broj ponavljanja 15-30. Znaci li to da se treba poceti sa 15 i onda u narednim serijama povecavati do 30 ponavljanja ili? Ovaj dio ne razumijem.
3. kakvo zagrijavanje/istezanje preporucate?
3. koji nacin prehrane preporucate uz ovakvu vježbanje? može i link poveznica za neku vec aktivnu temu

Zasad toliko, cijenio bih vaše odgovore :)
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 01:05
Da budem iskren nikad ovaj program nisam vidio, ali cu ti probat pomoc opcenito
1. Nema tu brojanja, ne smiješ radit prebrzo, a niti presporo.. Jednostavno radiš da osjetiš kako mišici gore.
2. Broj ponavljanja.. Npr radiš vježbu za ramena sa utezima 10 kila.. napravit ceš recimo 15 ponavljanja.. i tako 3 serije.. a onda kad ceš radit sa 15 kila, napravit ceš 10 ponavljanja.. U biti što je veca kilaža to ti je manje ponavljanja... Sada stvarno ne razumijem ovaj plan al mi smo u teretani radili npr 5-10-15kila 15-12-10 ponavljanja, i to bi bila jedna serija i tako npr 3. serije.
3. Zagrijavanje i istezanje. znaci isto kao i na sportu koji vec treniraš.. moraš cijelo tijelo zagrijati sa osnovnim vježbama, koje sigurno svi znaju.. a posebno zagriji i razgibaj onaj dio tijela koji radiš..
4. Ne znam da li želiš dobit na masi, ili skinut kile.. Ugl jedeš najmanje 5 obroka dnevno, Svi moraju biti Ugljikohidrati + proteini.. Poslije treninga ako piješ whey protein, i obrok sa što više proteina.. I prije spavanja P+masti.

Nadam se da sam pomogao
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 09:52
treskilos, lijepo ti piše faza adaptacije i otklanjanja nesimetrije. Svaki razumni program pocinje sa tim, tih 15-30 ponavljanja služe za pripremu. Možda da pocneš od lakših utega i 30 ponavljanja, pa da do kraja faza adaptacije dodješ na 15. Nema jednoznacnog odgovora, razliciti smo svi. A u nastavku programa su ponavljanja linearna, nema piramide. Program djeluje veoma razumno, mada fale neki detalji a i imam problema sa hrvatskim nazivima vježbi. Sretno.
Back to Top
treskilos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treskilos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 23:39
Hvala vam, razjasnili ste mi kaj me zanimalo.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 10:08
Nema problema, ak te još šta zanima slobodno javi, tu smo da pomognemo ;)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.