New Posts New Posts RSS Feed - trening,molim pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trening,molim pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
crnobijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnobijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trening,molim pomoc
    Posted: 11 Kolovoz 2011 at 14:28
hej,imam jedno pitanje,pa ako biste mi mogli pomoci, bila bih jako zahvalna :)
imam š8 godina,95 kg i š65 cm. daleko previse i zelim to srediti.
biste li mi mogli preporuciti kakav trening i koliko cesto bi ga trebala provoditi s obzirom na tezinu,to da sam pocetnik i da od svih rekvizita na raspolaganju imam samo jedan uteg od 5 kg. 
nemam mogucnosti za teretanu,trcanje u parkovima itd jer zivim na dosta problematicnoj lokaciji i jako puno vremena mi je potrebno do grada. 
nekakav kombinirani trening,ili sto?
puno hvala unaprijed :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 14:38
..a što cemo sa prehranom crnobijela?  Smile

Ja bi se prvo na to usredotocila.. i na duuuuge duuuge šetnje Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crnobijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnobijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 14:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

..a što cemo sa prehranom crnobijela?  Smile

Ja bi se prvo na to usredotocila.. i na duuuuge duuuge šetnje Wink

prehranu sam sredila,velikim djelom barem :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 15:33
Originally posted by crnobijela crnobijela wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

..a što cemo sa prehranom crnobijela?  Smile

Ja bi se prvo na to usredotocila.. i na duuuuge duuuge šetnje Wink

prehranu sam sredila,velikim djelom barem :)

piši kako da vidimo jeli sve kako treba biti

i poslušaj savjet od gym girl.. šetaj što više, par sati dnevno

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 15:41
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by crnobijela crnobijela wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

..a što cemo sa prehranom crnobijela?  Smile

Ja bi se prvo na to usredotocila.. i na duuuuge duuuge šetnje Wink

prehranu sam sredila,velikim djelom barem :)

piši kako da vidimo jeli sve kako treba biti

i poslušaj savjet od gym girl.. šetaj što više, par sati dnevno


Baš to, daj ti prvo jelovnik na provjeru, puno njih misli da je sredilo prehranu, a na kraju.... Wink
Back to Top
crnobijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnobijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 15:49
okej,evo jelovnika,pa korektirajte ako nesto nije ok:
danas: dorucak - posni sir sa light jogurtom i zlicicom secera jer mi je inace bljutav,zlicica maslaca od kikirikija
          rucak - srednji komad crvenog mesa,jedan bjelanjak i salata
          međuobrok - voce
          vecera - biti ce vjerojatno tuna sa salatom ili posni i bademi 

zanima me da li nekako mogu iskoristiti taj uteg i da li da ubacim stvari poput cucnjeva i slicno? 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 18:16
Zanimljivo kako te muci taj uteg, a to je zadnja stvar koja bi te trebala mucit Smile

Kolicine? Razmak između obroka? Jel svaki dan ovako? Koliko vec dugo jedeš tako? Kako si prije jela, prije ovog šucburica? S kakvom prehranom si natukla kile?

Prvo makni ovaj šecer iz posnog (šecer i maslac od kikirikija - perfect.), naviknut ceš se, trpi malo, budi jaka T&#šš1;ngue

Nije dobro...jel moguce da nakon toliko postova i dalje moramo korigirati iste greške? Angry
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crnobijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnobijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 18:22
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Zanimljivo kako te muci taj uteg, a to je zadnja stvar koja bi te trebala mucit Smile

Kolicine? Razmak između obroka? Jel svaki dan ovako? Koliko vec dugo jedeš tako? Kako si prije jela, prije ovog šucburica? S kakvom prehranom si natukla kile?

Prvo makni ovaj šecer iz posnog (šecer i maslac od kikirikija - perfect.), naviknut ceš se, trpi malo, budi jaka T&#šš1;ngue

Nije dobro...jel moguce da nakon toliko postova i dalje moramo korigirati iste greške? Angry

normalne kolicine. oko 3 sata. da. tjedan dana. vrlo lose,sa puno lose hrane i vrlo malo aktivnosti. s takvom,dakle brza hrana,slatkisi,masno itd.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:00
š. normalne kolicine - meni je normalna kolicina 200-250 g posnog, tebi? Nema normalno i nenormalno, otkud mi možemo znati što je to za tebe normalno? Ako gledam što je normalno za ljude, bar ono što ja vidim oko sebe - to je 50 g posnog - meni to nije normalno. I što je sad normalno, ovo moje ili? Big smile

2. 3 sata - aha...znaci dižeš se u š2 i ideš spavati u 2šh? Big smile Ili se dižeš u 9h i spavaš u š8h? Big smile

3. svaki dan jedeš ovako tjedan dana- usporit ceš metabolizam i poludit za neko vrijeme od manjka energije, nikakvih promjena na tijelu i nekog mirisa iz pekare...na pocetku ceš gubit brzo, onda ceš stat, stagnirat, pa srezat hranu još više, pa povecat aktivnost pa....bum tras...odustat i ostat još deblja sa zeznutim metabolizmom Dead

4. prijašnje navike, junkarija- naravno...prvo se riješi ono što je dovelo do problema, a onda se korak po korak sticu sve bolje i bolje navike...tijelo nije blesavo, dapace Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crnobijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnobijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:32
oko 200 g posnog pojedem. ne,dizem se u šš i idem spavati kasno. ne jedem par sati prije spavanja,ne pase mi. a sto da poduzmem po broju 3? ako ne to? 
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:52
Svakako bi trebala jesti prije spavanja, proteine, masti i neko povrce ;)
što se tice broja 3, podebljaj unos hrane, ubaci još koji obrok i kombiniraj, nemoj svaki dan jest isto
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 00:17
LOL Vrhunski sam ja to izracunala, pospremila sam te u krevet odmah poslije vecere LOL Ok, my bad Embarrassed Al ajde, bar sam dorucak donekle pogodila oko š2 Big smile

Iako pitanje je opet što je to kasno..jer ako ideš spavati oko 3-4 npr., to je opet previše vremena bez hrane....kužiš? Ovako izvlacim mic po mic i tako cemo do zime pa kome prvom dosadi :) šta misliš zašto to ispitujem, kolicine, tajming.....zato što mi je prvo bitno da vidim di si sa kalorijama otprilike (iako vec ovako vidim da si u minusu), a drugo da vidim di su rupe u rasporedu  ako ih ima koje bi trebalo popuniti pravilnim obrokom...i jer mi je onih svaka 3h izgledalo nemoguce da se recimo budiš rano ujutro Wink

Ja možda cjepidlacim al to je jedini nacin da ovako "na slijepo" dam neke konkretne savjete - jer mi se neda davat opcenite i zgibat van. To nije moj nacin i ako vec ne vidim covjeka uživo kako bi bilo normalno onda bar želim ovako izvuci što više podataka da vidim di su greške i što bi trebalo poboljšati da stvari krenu brže i da se ne zezne! A greške mogu vidjeti jedino ako kopam dovoljno duboko jer od svih uvijek moram izvlacit odgovore na kapaljku Smile

Gledaj...od previše loše hrane došla si na premalo dobre hrane. Nemaš ništa složenih ugljikohidrata, ne vidim ništa povrca...i tako iz dana u dan? I do kada? Izgorit ceš...a onda vratit sve nazad.

Treba izracunat potreban dnevni unos kalorija, napravit jedan lagani deficit, izracunat omjere nutrijenata i rasporedit po pravilnim obrocima 3-4 h razmaka...ako hoceš što tocnije.

A ako želiš fleksibilnije i opcenitije - složeni ugljikohidrati u prvom dijelu dana (prva 2 obroka), svi drugi obroci proteini + povrce + masti.....š-2 tjedno si uvrsti jedan free obrok di ceš jest ono za cim ti dođe gušt ( u jednom obroku i kontrolirano Smile), puno vode, možeš i 2-3 šalice zelenog caja... ovo je jedan od nacina...što se mene tice, s obzirom da se radi o vecoj kilaži ja bi išla što postepenije i jednostavnije time da jednostavno odbaciš sav junk i šecer (to ce vec biti velika promjena), ubaciš ali malo smanjiš ugljikohidrate (i biraš samo složene) i raspodijeliš ih po obrocima (najviše u prvim, najmanje ili ništa u zadnjim - iako te ni mala kolicina, recimo 20g UH-a (oko 50 g kruha) u veceri, zajedno sa nekim izvorom proteina i povrcem nebi ubila sada), pripaziš na kolicinu voca, i povrce uguravaš u što više obroka...znaci, ne komplicirat previše nego prvo odbacit ili smanjit ono što te i dovelo do problema...a onda korak po korak do savršenstva...

i hodanje, hodanje, hodanje....


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.