New Posts New Posts RSS Feed - trening program s bugarskom torbom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trening program s bugarskom torbom

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trening program s bugarskom torbom
    Posted: 12 Listopad 2012 at 21:53
Bok svima,

dugo nisam otvarao temu na forumu ali dogodilo se nešto zanimljivo pa rekoh da podijelim s vama i pitam vas za savjet.

Stigla mi je narucena bugarska torba (16kg a ja imam 185 cm visine i 87 kg (za sad)) pa si slažem neki programcic za cijelo tijelo i to sad izgleda ovako:

trening 1

spin
squat
good morning
overhead press
pushup

trening 2

swing
front lunges
romanian deadlift
side to side press
pushup (vreca ispod zglobova)

trening 3

swing snatch
squat jump
bent over row
push press
pushup (noge na stolcu)

plan treninga:

pon - trening 1
sri - trening 2
pet - trening 3

prije treninga zagrijavanje na orbitreku i razgibavanje

5 serija sa 5 ponavljanja za sve vježbe po sistemu kompleksa (osim spina, svaka strana 10 ponavljanja) swinga i swing snatcha (10 ponavljanja)) pauze izmedju serija na pocetku 90 sekundi pa cu ih kasnije smanjivati za 5 sekundi svaki tjedan dok ne dodjem do 45 sekundi

poslije treninga istezanje

planirana duljina treninga sa zagrijavanjem i istezanjem do 45 min

utorak, cetvrtak i subota lagani kardio na orbitreku 45 minuta

samo da spomenem da je prehrana dosta sredjena i da su treninzi ujutro i da mi je primarni cilj definicija (koliko uspijem u 6 tjedana)

sutra planiram jedan trening sa ova tri treninga kao zasebnim serijama da se bolje upoznam s vrecom

sad da cujem vas: nedostaci, greške, prijedlozi, serije, ponavljanja i cega god se sjetite ?

hvala vam puno

Edited by Markan1989 - 12 Listopad 2012 at 22:31
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 22:10
meni dobro izgleda, jedino bi dodala trbuh jer mi se cini da nema nigdje vjezbi za njega- sjedeci zasuci ili obican situp s vrecom iznad npr. Takoder ja bi radila 20 na svaku stranu kod spina :) Inace, bugarska vreca mi je jedan od boljih rekvizita

Edited by avangarde - 12 Listopad 2012 at 22:14
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 22:17
Ako ti je cilj fat loss onda slazi vjezbe upper/lower ili lower/upper a ne zaredom dvije upper ili lower. U svakom treningu imas pushups a nemas nikakav row samo bent over row. Ubaci inverted rows da izravnas sa pushups. Lunge&twist ubaci, squat&press i slicne vjezbe di radis kombinaciju vjezbi. Bolje radi na stopericu nego na ponavljanja jer onda mozes smanjivati pauze ili povecavati rad za napredak posto imas fiksno samo jednu vrecu. Neka intenzitet bude visok sa malim pauzama i vjezbe malo uredi kao sta sam ti rekao i trebalo bi bit ok. Da dobijes ideju baci look na rutine sa sandbagom na mojem sajtu, nije isto kao bulg bag ali da skuzis koncept slaganja vjezbi ce posluzit. Pozz
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 22:33
@ avangarde bit ce više spina kad se naviknem to budi sigurna :)

hvala na savjetima, implementirat cu to pa napišem novi sistem :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 22:41
može li upright row? sklekove sam stavio varijacije jer nemam šipku pa mi je to više manje jedina vježba za prsa uz dipse na stolcu :(
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 22:57
Mozes sa rucnicima radit rows. Upright row vjezbu izbjegavaj opcenito. Bulg bag je ok rekvizit ali puno bolje bi ti bilo da si uzeo dvije podesive bucice do 15kg, girje ili trx. Al dobro sta je tu je.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 23:32
malo sam preslagao pa sad ovako izgleda

trening 1

spin
alternate lunge jumps
bent over row
squat
elevated pushup (ruke na vreci)
romanian deadlift

trening 2

swing
lunge & twist
side to side press
zercher squat
dip na stolcu
russian twist


trening 3

swing snatch
squat jump
one arm bent over row
alternate lunges
pushup (noge na stolcu)
good morning

pauza izmedju serija 30 sekundi i krecem sa 5 ponavljanja u 5 serija, jel to sad bolje i koje bi preinake trebao napravit ako se može ovako nekako?

htio bi inverted rows ali mi je jako nezgodno jer nemam gdje rucnike pricvrstit, nije da mi radijatori drže 80 kila kad ih povuku :P

što se tice bulg bag poslužit ce, bilo mi je unutar financijskih mogucnosti i ima da je maksimalno iskoristim :)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 08:26
A mozes stavit neku metlu izmedju stolica ili tako nesto? Malo je bolje sad ovako. Znaci radit ces u biti komlplekse? Oni su ti ok za zagrijavanje i kao finisher, kao cijeli trening bas i ne, osim kad si kratak s vremenom i zelis neku promjenu.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 09:47
probat cu ovo sa metlom (ili nekom šipkom, izmislit cu nešto pa uvrstit u trening samo da ne pukne :P)

baš i nemam vremena jer mi je raspored zbrkan tako da stignem vježbati samo ujutro prije faksa, navikao sam ustajati u 6 vec sad, mogu li odraditi trening sa 8 ponavljanja za svaku vježbu u nekom broju serija (4-5 recimo) bi li to bilo dovoljno za trening kao cijeli trening?

a promjenu želim jer vidim da sam zapeo a baš se želim sad prije zime spremit i definirat donekle (ne pretjerujem ni u cemu pa tako necu ni u ovome) pa onda mogu na zimu lagano opustit i možda dobit neku kilu mišica (ipak su blagdani i fina hrana se nudi) ili bar održavat ovo što postignem
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 12:06
Puno to je jednostavnije radit sa stopericom kao sta sam ti rekao. Krenes sa 20sek rada pa dizes polako. Mozes se skoncentrirat na vjezbu, nemoras brojat samo cekas zvuk. Pozz
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 13:34
ok, hvala, pozz
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 15:45
evo ovako bi to trebalo izgledat u konacnici

trening 1

spin (obje strane)
alternate lunge jumps
inverted row
squat & press
pushup (ruke na vreci)


trening 2

swing
zercher squat
BB press
alternate lunge & twist
dip (na stolcu)
romanian deadlift


trening 3

swing snatch
squat jump
bent over row
alternate lunges
pushup (noge na stolcu)
good morning

3 serije, vremenski intervali (za pocetak 20/30) dizanje rada za 5 sekundi do 30 sekundi pa zatim spuštanje odmora do 15 sekundi po 5 sekundi tjedno do omjera 30/15 pa cemo onda vidjet što dalje (6 tjedana imam što radit) ali planiram to dovest u omjer 45/15, odmor izmedju serija 1 minuta

pošto ima dosta složenih vježbi koje ga koriste mislim da ne treba dodatnih vježbi za core, ako netko želi probat samo naprijed



Edited by Markan1989 - 13 Listopad 2012 at 15:50
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 19:50
Slikaj se prije i poslije programa da vidimo rezultate. Sretno! :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2012 at 12:31
Markane ove ti izgleda jako zanimljivo, ajde se kako kaže extremefit slikaj prije i poslije da vidimo rezultate:))

pozz
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 07:49
slike stižu uskoro, slikao sam se ali nemam vremena staviti,

danas sam odradio drugi trening i moram reci da je prelagan pa cu ovako napraviti

trening 2

swing
squat & press
dip (na stolcu)
alternate lunge & twist
romanian deadlift
russian twist

inace radim 5 serija jer je 3 stvarno premalo :P

što kažete na ovu promjenu?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 10:05
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

slike stižu uskoro, slikao sam se ali nemam vremena staviti,

danas sam odradio drugi trening i moram reci da je prelagan pa cu ovako napraviti


rekl sam ti ja 20 spinova na svaku stranu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.