New Posts New Posts RSS Feed - Trening please !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening please !

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
fancyboy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Kolovoz 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fancyboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening please !
    Posted: 31 Kolovoz 2011 at 22:24
Bok svima,
Citam forum i site vec par mjeseci, vise manje otprilike znam kako sto ide itd, medutim trebam savjet vezan za trening i ishranu...vise za trening kolko za ishranu..

Godina: 23
Visina: š80
Tezina š04 kg

Treniram u teretani, a cilj mi je spustiti kilazu na barem 85 kg....

Mozete li mi dati neki primjer treninga koji bi meni najvise odgovarao s obzirom na cilj koji zelim postici.

Prehrana:
Nisam je jos sredio š00%, ali otprilike pazim da jedem 5 puta na dan, za meduobroke uglavnom jedna jabuka, ujutro jaje, tuna, povrce ili nesto...
Za rucak sto se nade, uglavnom piletina, puretina, sa nekim umakom, peceni krumpir i slicno...
Za veceru tuna ili jaje + povrce..

Dal iima smisla uzimati l carnitine ili neki slicni proizvod za poboljsanje izgaranja masti?

Takoder sto je sa whey shakeovima ?

Znam da svaki dan upada netko novi ali evo ako ima netko viska vremena neka napise koju !

Hvala Clap
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 22:30


Originally posted by fancyboy fancyboy wrote:

Mozete li mi dati neki primjer treninga koji bi meni najvise odgovarao s obzirom na cilj koji zelim postici.

Nema tu neke posebne diskusije, trening utezima 3-4x tjedno, cardio po potrebi i to je to :D

Originally posted by fancyboy fancyboy wrote:

Prehrana:
Nisam je jos sredio š00%, ali otprilike pazim da jedem 5 puta na dan, za meduobroke uglavnom jedna jabuka, ujutro jaje, tuna, povrce ili nesto...
Za rucak sto se nade, uglavnom piletina, puretina, sa nekim umakom, peceni krumpir i slicno...
Za veceru tuna ili jaje + povrce..

Prouci ti još malo bolje forum ;)

Originally posted by fancyboy fancyboy wrote:

Dal iima smisla uzimati l carnitine ili neki slicni proizvod za poboljsanje izgaranja masti?

Nema
Originally posted by fancyboy fancyboy wrote:

Takoder sto je sa whey shakeovima ?

Kako god želiš, rađe pare uloži u prehranu Wink




Edited by Pitbull
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 22:43
kombinacija P+Uh ti je dobra kao prvi obrok i kao PWM. ostali obroci cisti proteini ili p+m. recimo da ti trosis oko 4200 kcal na dan znaci izracunaj si unosis 3500 kcal u pocetku, pa postepeno smanjuj kcal kako kg padaju.Whey + glukoza poslije treninga , a whey mozes slobodno ubaciti u jos koji obrok(ako se ima para za opskrbu).Recimo za dorucak pomješaš malo wheya i zobenih. mamac! . www.animalpak.com
po meni ima solidnih programa , poslije svakog treninga ubaci kardio 45 minuta i bog bogova bi trebalo bit . na dane kad ne treniras moras i racunat da nisi potrosio brojku kalorija ko i inace , pa pripazi. 
i j***š l-carnitin... kava, zeleni caj, cimet, đumbir,papar,(termogenericke namirnice)... ima i jacih stvari ,al nebitno sad
U mirin brah?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:05
Jel si to bezveze bubnuo  4200 kcal ili mislis da je on tu negdje oko te brojke?

Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:13
mislim da je ono oko te brojke negdje , racunam ning i cardio da se radi

Edited by Sebastian96
U mirin brah?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:16
sjecam se iz ketogene formule : lbs*šš*š,7(š,7 je za nekog ko trenira hardcore , ja vjerujem da ce fancy trenirat hc :D)
U mirin brah?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:26
izvoli :
U mirin brah?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:28
hmmmm, nekak se nebi slozio s tim brojem kalorija, 4200 mi se cini pa skoro pa duplo previse, to mi je prije da oce neku masinu nabit  :)
A i 3500 , odnosno 700 kcal minusa mi je  too much kalorija ispod.........
Nailazio sam na neke formule koje su jako odstupale od vecine, ali one koje uglavnom vidjam i okvirno koristim mi govore (iz glave jer neznam na pamet tocno) da mu maintainance nije  preko 2800..... + - š00
Govorim o formulama koje koriste bf kao faktor, njegov je ajmo racunat 20 % , poslje tog je i nebitno ak ima veci..........
I jos jedna stvar kod koje ljudi dost grijese.............kada pocnu skidat kg, a povecavat misicnu masu (naravno ovisi dal je pocetnik, kako trenira da se to zaista i dogodi,a ne da se sam przi na kardiu LOL) prema manjku kg tokom napretka jedu manje, a nako n odredjenog perioda je potrebno jest vise jer je lean masa povecana i skuplja za hranit pa time stvaraju extra dodatni deficit nepotrebni koji im sabotira porast misicne.......
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:32
thnx na postanom primjeru jer mi se nebi dalo trazit :)
Da jedna od formula koje ne volim i ne koristim, iskreno meni je to totalno previse kalorija , treba pojest 4000 kalorija, a deficit od 700 kalorija mi je prevelik ........vise od 300 nebi isao
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:34
ma ima tih kalkulatora i kalkulatora. Vidjet ce najbolje sam kad izbaci vodu. Ako gubi više od 2 kg sala mjesecno onda je banana za mišice. š kg sala= 7000 kcal
U mirin brah?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:35
ja sam stavio 700 deficita , osobno sam otisao i vise dole, al kao perfect bi bilo 500 kcal deficita
U mirin brah?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:36
Ako gubi više od 2 kg sala mjesecno onda je banana za mišice

U mirin brah?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:41
Sebastiane, postoji edit, pa ak se neceg naknadno sjetiš, editiraš prethodni post :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:42
Ima da i nejasno mi je to koliko variraju formule, zato su sranje sve........ja sam uspoređivo par njih od ljudi koje smatram ok i kad sam nasao da su mi se 2-3 misljena poklopila dosao sam do ovih brojki o kojima govorim, tako da sam koristim te formule vezane uz BF i lean masu , koja je zapravo najbitnija za hranit........
Nek proba pa vidi i onak je kak velis sve okvirno i prema tome korigira. Prve kg i moze izgubit i preko 2 kg tezine bez beda , do 4 max i mozda se i desi to kod osoba sa dosta kg viska zbog vode i pocetnog soka, ali brzo  poslje se slazem da ne prek 2 kg mjesecno, tj 0,5 tjedno........
jedino kak sam rekel , ja nebi rezao toliko kalorija od odrzavanja, al nebi isao niti toliko visoko s njima........
u savkom slucaju ne dolazit u napast rrzat hranu da ubrza jos skidanje kg

Na kolko si ti kg i kalorija unosa dnevno otprilike sada?



Edited by The Phoenix
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:44
Originally posted by </span><span =Apple-style-span style=color: rgb5š, 5š, 5š; font-family: Arial; font-size: š4px; font-weight: bold; line-height: 20px; -webkit-text-size-adjust: n&#šš1;ne; : rgb255, 255, 255; >Pitbull</span><span =Apple-style-span style=: rgb255, 255, 255; > Pitbull wrote:

Sebastiane, postoji edit, pa ak se neceg naknadno sjetiš, editiraš prethodni post :D

sorry, zanio sam se :) pripazit cu 
U mirin brah?
Back to Top
fancyboy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Kolovoz 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fancyboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 23:52
Hvala na odgovorima.
Imate li dobar link/izvor primjera treninga za full body? 3 puta tjedno ...
Za sada radim ovako nekako:

pon
Prsa, tricpes, noge, trbuh,  bicikl 20 min

sri
Biceps, ramena, leda, trbuh, bicikl 20 min

pet
U pet radim vjezbe od PON, pa tako u krug.
Za svaku skupinu radim 2 vjezbe i to 4xš2 ponavljanja
Svaki dan trbusnjaci i bicikl

Otprilike sam na dobrom putu?


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.