New Posts New Posts RSS Feed - Trening doma?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening doma?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening doma?
    Posted: 17 Srpanj 2007 at 20:04

Pitanjce za vas... Kako da si slozim trening doma...nakon trcanja ili bicikle...ja imam ideju, odnosno svoj nacin...ali zanima me ako se netko ovdje kuzi... Mala  razmjena misljenja i ideja...Hvala

 

Edited by dalila
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2007 at 22:11
Pa napisi nam sto sve radis doma pa cemo ti mi rec da li to valja ili ne valja. 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2007 at 23:11

na kakav trening mislis? gubljenje sala ili izgradnja misica?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2007 at 23:28

 Ja bi kombinaciju....trebam izgubiti nekih š0kg...ali zelim i misice ..je mogu to usporedno;)

Mr.G. Gle...ja ti npr...trcim pola sata...nakon toga trbuh...nekih š0-tak minuta... vjezbe (sa bucicama od 2kg) za ruke isto š0 tak minuta...i za noge sa pjeskovima od 2kg isto š0 tak minuta.... Drugi dan umjesto nogu ubacim vjezbe za ledja i straznjicu... I na kraju istezanje....

To je nekada... a nekada radim 45 minuta pilates....

 E sada mene zanima jel se vi drzite uvijek jednog programa kroz duze vrijeme...ili?

 

 

Edited by dalila
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2007 at 12:24
Ne, ja osobno mijenjam trening program svaki tjedan, jer vjezbam vec duze vrijeme i misici se naviknu na odredjenu vjezbu i na odredjeno opterecenje te je isto potrebno promjeniti barem svaki drugi tjedan. 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2007 at 13:25

preporucam plivanje.

ja doma radim s utezima od 9kg, ne bi se meni doma dalo raditi "lagane" kardio vjezbe... zato plivam i vozim bicikl.

ali opet, najbitnija je prehrana.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2007 at 19:24
 A kakva je tvoja prehrana? Ja jedem ovako....recimo vecinom..ima dana kada malo prekrsim: Ujutro...6h-shake od herbilifea...sa proteinima... jer mi se neda ustati ranije prije posla;) Na marendi pojedem neki corny(ššh) ili voce...zavisi  kako mi sta dosadi...za rucak pojedem ili intergralnu pastu sa umakom od tune, gljiva, povrca, ili skuham neko povrce i piletina na leso plus riza, ili neki rizoto sa povrcem... uglavnom kuham..od masnoca koristim samo maslinovo ulje....oko 6h jedem neko voce... treniram navecer...sada ljeti iza 8 idem trcati....ili bicikla...plus vjezbe doma..i nakon treninga popijem shake od herbilafea opet...sa proteinima.... Izbjegavam slatko, kruh.... Jel to u redu? Gdje grijesim?
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2007 at 20:38

nisam cuo za herbilife.. ali za prvi obrok ti preporucam muesli, jer sadrzi slozene ugljikohidrate ( dakle, cjelovite zitarice ). dakle, za prvi obrok se preporucaju slozeni ugljikohidrati, a bjelancevine mogu recimo u drugi obrok

vjerojatno znas da corny sadrzi preradjene secere koje treba jesti umjereno ( idelano izbjegavati ). preporucam voce, povrce, biopeciva, kuhana jaja, zitarice, orasaste plodove...

rucak ti zvuci dobro. mislis na smedju rizu?
moji omiljeni ruckovi su:
* pileca juha s mrkvom i graskom s kuhanim pilecim prsima
* smedja riza s graskom i pecenim pilecim prsima + neko povrce

izmedju rucka i obroka u 6h ubaci jos neki manji obrok - isti kao i izmedju dorucka i rucka, dakle voce, povrce i slicno

ako vjezbas od 8-9, onda preporucam da u 6 pojedes obrok s slozenim ugljkohidratima koji ce ti dati energiju za trening - idealno zob, recimo s polumasnim jogurtom

opisi malo taj shake koji pijes, koji su to proteini? whey?

***

ovako otprilike se ja hranim:

8h - muesli s ljesnjacima i grozdicama (80g), lanene sjemenke (20g), polumasno mlijeko

š0h - dva kuhana jaja, rajcica

š2h - jabuka

š4h - pileca juha s mrkvom i graskom, kuhana pileca prsa

š7h - zobene pahuljice (60g), bademi (20g),, lanene sjemenke (20g) s polumasnim jogurtom

š8:30h - zlica meda

š9h-20h - bodybuilding

20:š5h - whey (35g), glukoza (50g), polumasno mlijeko (3dl)

22h - zobene/tuna/svjezi sir (nesto od toga)

osim toga popijem puno vode izmedju obroka ( filtrirane Britom ).
od stvari koje trebam promijeniti je prije svega manje zitarica i vise povrca - radim na tome...


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2007 at 23:28

 A na proteinima pise samo izolat sojina proteina i izolat proteina sirutke...ne kuzim se bas u proteine...prvi puta to koristim...na savijet prijatelja... A ovaj shake bi trebao biti zamjenski obrok...kao sa svim sta mi treba...a nisko kalorican...

Prije sam doruckovala muslle, ali sam sada lijena ranije ustati...cekam zadnji tren...ovo samo popijem i obavila sam dorucak;) Iako bi volila ustajati ranije..pa trcati i to...ali to samo vikendom.... A dobro..nmozda se i vratim na muslle..kada prodje ljeto;)

Za corny znam da...ali ne znam sta bi jela na marendi....stalno jedem jabuku...ovo drugo voce mi ne pada na pamet bas ujutro,...a nekada ako imamo puno posla jednostavno mi jabuka nije dosta.... šta onda preporucas?

Da, jedem integralnu rizu-smedju...i tjesteninu....  Zobene pahuljice recimo nikada nisam probala...je ti ovo sve pomjesas  zobene pahuljice bademe i lanene sjemenke sa jogurtom?

Btw. Jel dosta trcati 30-40 minuta? I jel preporucas vjezbe prije ili poslje trcanja? I da...sta je Brit? I ja pijem dosta vode...samo nije filtrirana Britom..ne znam sta je to

 

 

Edited by dalila
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2007 at 21:34

da, zobene pomijesam s ostalim sastojcima...

zove se Brita - sustav za filtriranje vode - to ti je kao neki vrc s gornjim i donjim spremnikom za vodu, a izmedju je filtar.. ulijes vodu iz pipe u gornji spremnik i dolje imas filtriranu vodu - dodje nekih š00 kn - preporucam.

pa, zasto ne bi kao medjuobrok izmedju dorucka i rucka jela jabuku .... svaki dan! ionako je jabuka zdrava i preporuca se jesti jednu dnevno, a ako ju ne pojedes prije rucka, podlje ju nemres nigdje ugurati ( barem ja ne )

osim toga mi pada na pamet, biopecivo, jogurt s bademima, ako si doma, onda imas veci izbor: povrce, kuhana jaja ...

30-40 minuta je puno za mene, ako ti mozes toliko, imas dobru kondiciju
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2007 at 20:10

 OK thanks... Pa mogu tako da...ono kada trcim toliko trcim....

A je bolje vjezbati prije ili poslje trcanja...negdje sam citala da je bolje ancrobni trening prije?

Pa nisam doma....osim vikendom....radim...a nekada mi je jabuka malo od šš do š5h kada imam ful posla.... ab kultura i slicno?? Moze to?

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 11:32

ma moze i ab kultura

a ti zelis ancrobno trenirati?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 22:38
 Pa bi malo da? Zasto ne? šta je to nesto lose? Treba mi za posao...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 11:10

jedini ancrobni koji ja znam je bodybuilding. to mislis?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 15:17

 gle...pa bi tako nesto...nebi se sada htjela nabildati i to...da me ne skuzis krivo ...ali bi poradila na snazi i izdrzljivosti...sta se to ne postize ancrobnim treningom?

Ja bi kombinirala crobni i ancrobni, da... Je znas ti neki program?

Ili netko drugi... Iako drugi nitko ne pise nista...pa zato pitam tebe....

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 22:12

jesi razmisljala o plivanju?

plivanje poboljsava kondiciju, izdrzljivost, snagu, ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.