New Posts New Posts RSS Feed - Trening dok smo bolesni?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening dok smo bolesni?

 Post Reply Post Reply
Author
Fitmom View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 05 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitmom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening dok smo bolesni?
    Posted: 16 Sijecanj 2018 at 11:55
Pozdrav svima,
Mene zanima da li je uredu trening raditi ako sam bolesna?
Zelim i ne volim ga ne odraditi, ali moje tijelo jednostavno ne moze, toliko sam tim fitnessom
zagrizla da ne zelim izostavit niti jedan trening. Jucer jesam jer sam bila
koma i imala sam temp. Danas ju nemam ali opet nisam stabilna. Koliko mogu uzet odmora da se vratim na vjezbe? I da li ipak trenirat u ovakvom stanju?
Valjda se bojim izgubit formu i kondiciju ako odmorim tjedan dana.
Pozdrav   
Back to Top
technoxx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 31 Srpanj 2017
Location: e
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote technoxx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2018 at 17:57
Ako se ne osjecas dobro,nemoj trenirati.

pozz



Edited by technoxx - 19 Sijecanj 2018 at 17:59
Back to Top
Aragon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2020 at 18:14
Prije tjedan dana slomio sam 8 rebro na desnoj strani (nezgoda na motoru). Lom je bez dodatnih komplikacija. Ima li tko iskustva sa takvom ozljedom i koliko ću biti izvan treninga. Pretpostavljam da ću za mjesec dana moći raditi sa minimalnim težinama. Btw. imam 61 godinu i redovito sam u treningu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2020 at 22:34

Pozdrav Aragone, kakav je savjet liječnika?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2020 at 23:04
Nemoguće je generalizirati, ja sam imao 2 puta slomljeno rebro i jednom puknuto ne motor nego borba sa puno težim protivnicima, ali u mladim danima. Sa puknutim rebrom sam počeo vježbati nakon 2 tjedna, a sa slomljenim cca nešto više, ali sam se cijelo vrijeme kretao i radio što mogu. No, svaki prelom može biti različit, treba birati vježbe, i krenuti od malog intenziteta - a osjećaš i intenzitet boli pa se prilagodiš. A vrijeme zarastanja znatno ovisi o tipu prijeloma i osobi, Ako ti tako osjećaš da možeš, ok, lagano vježbanje može pozitivno utjecati na zarastanje, ali izbjegavaj vježbe koje stimuliraju pomak tog rebra dok se kosti ne vežu.
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2020 at 14:56
Pozdrav Fitmom, u vecini slucajeva se preporucuje uzeti "predah" od treninga dok smo bolesni, ali opet to je individualno, npr gripa ne djeluje na svakog isto, nekog ce oboriti u krevet da se ne moze mrdnuti 5 dana, a neko ce samo kihnuti nekoliko puta, a sve ostalo isto ostaje. Najvise se gleda subjektivni osjecaj, u mom slucaju klijenta, ako kaze da mu doooobar dio snage nedostaje, onda se trening preskace.
A sto se tice odmora od tjedan dana i gubljenja forme, ne zamaraj se sa tim. Solidna i dobra forma nije izgradjena za 7 dana pa nece se ni narusiti niti izgubiti za 7 danaWink
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2020 at 15:02
Pozdrav Aragone, moras to "ispitati" sa samim sobom. Imam klijenta koji sa upaljenom tetivom lakta ne moze nista raditi rukom vec 6 tjedana jer ima uzasne bolove pri bilo kakvom pokretu ruke, a imam klijenta koji vec poslije 4 tjedna od upale tetive lakta moze raditi vjezbe za triceps, naravno odredjene vjezbe pri kojima ne osjeca nikakav bol. Poenta je da je individualna stvar koliko ces biti izvan treninga ili bilo kakve aktivnosti
Prvo sebi daj malo odmora, zatim kreni sa nekim minimalnim tezinama i prati kako ti tijelo reaguje na to sve.Smile
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
Aragon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2020 at 15:31
Savjet od liječnika je bio mirovati 6 tjedana. Tri tjedna je zaista bila koma. Spavanje na leđima i i grč kod svakog pokreta. Nemogućnost kašljanja i kihanja. Napravio sam trening sa "praznim utezima" da vidim koje pokrete uopće mogu izvoditi. Prošlo je mjesec dana i sada sam na 1/3 težina sa kojima sam prije izvodio treninge. Nisam niti sam bio svjestan koliko ti mišići sudjeluju u svim ovim vježbama. Još sam pod tabletama protiv bolova koje ne uzimam u vrijeme treninga. U svakom slučaju polako se vračam u normalan život. Btw. morati ću skinuti i nekoliko kilograma nakupljenih za ovo vrijeme mirovanja
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.