New Posts New Posts RSS Feed - Trebam Vaše mišljenje - s 90 kg prema 80 kg
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam Vaše mišljenje - s 90 kg prema 80 kg

 Post Reply Post Reply Page  123 8>
Author
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam Vaše mišljenje - s 90 kg prema 80 kg
    Posted: 14 Veljaca 2013 at 18:08
Poštovani forumaši,

dugo Vas citam i ovim web siteom sam osuševljen, posjecujem ga svakodnevno. Danas sam se ipak odlucio registrirati, iako sam pobornik toga da pred racunalom ne treba provoditi više od sat vremena dnevno. Naime, razlog moje registracije su pitanja koja bih postavio clanovima koji mi mogu dati kvalitetne odgovore i savjete. Moja situacija je sljedeca:
Imam 88 kila i visok sam 187cm i 19 godina. Prema BMI calculatoru, BMI mi je previsok 25.2. U posljednih mjesec dana živim poprilicno aktivno. Idem u teretanu svaki dan (osim nedjelje), trudim se što više hodati i zdravo hraniti. E tu imam par pitanja. Naime, ne znam kako bi se trebao hraniti, u biti hranim li se ispravno. Doruckujem pola sata nakon teretane, uglavnom bananu i cornflakes. Naime, cornflakesa mogu pojesti na šleper, u uvjerenju da on deblja. Jedem ga u kombinaciji sa mlijekom i obavezno dvije žlice kraša, obzirom da mlijeko samo ne volim. Zanima me jeli to dobro, odnosno koliko otprilike je to prihvatljivo za jedan dorucak. Jedem za rucak sve. Ne mogu ja sad tu tjerat mater da meni kuha zasebno, a ona inace kuha zdravo (dakle povrce, lešo, tu i tamo prženo). Kruh maksimalno 2 štruce. Veceram caj od metvice sa dvopekom od prstica (dvije štruce) ili jogurt (domaci) sa cornflakesom. Ponekad skuham jaje pa pojedem bjeljanjak. Iskreno, ono što me najviše ljuti na ovom forumu jest preporuka tih nekih integralnih namjernica (tipa integralni kruh), posni sir, laneno ulje i ne znam ni ja što. Velik broj ljudi jede svu hranu i bez toga su mršavi. Mislim da je jako važno jesti svu hranu, ali umjereno. Nezdravo treba izbacit (tipa majoneze, sokovi, salame, špekovi, pršuti i sokovi). Ostalo treba jesti. Kruh treba jest, umjereno. Sir (ne posni) treba jesti ali umjereno. Sve te neke namjernice koje vi ovdje preporucujete su skupe, i treba sad neka jela izmišljat, glumit golog kuhara i pravit neka jela od toga. Dijete tipa UN i te gluposti ne podržavam. Sve što ima rok trajanja, to je glupost. Dijeta je novi nacin prehrane i treba ga se držati.
Što se treninga tice, u teretani sam od 8 do 10. Trcim na traci 20min (2min zagrijavanje, 13trcanje, 2 odmor, 3 trcanje = oko 220 kcal izgubim), zatim dvoje serije dizanja bucica (5kg i 7.5kg). Onda malo utezi 5kg s obje strane (tri serije po 10). Iza toga ide Font i Back Lat Pull Down (30kg dvije serije i prednja i stražnja strana), Leg Press isto (3kg dvije serije i na kraju vježbe za prsa (15kg) i na kraju vratnilo (10 puta noge gore-dole). Cijeli trening ponovim s tim da radim uglavnom jednu seriju svega. Jedino promjenim trcanje (minut brzo brzo, minut hod)

Evo, samo Vaše cijenjeno mišljenje, da se znam orjentirat. Kako Vam se cini. Ja sam u mjesec dana 2 kg izgubio (dakle sa 90,4 na sadašnjih 88). Eto, cisto par savjeta da se mogu bolje organizirati.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 18:41
Pozdrav, nisam siguran dal spamas il si ozbiljan, al i prehrana i trening su ti koma, trebas iz temelja mijenjati sve. prouci po forumu savjete u vezi prehrane i treninga
Back to Top
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 18:51
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pozdrav, nisam siguran dal spamas il si ozbiljan, al i prehrana i trening su ti koma, trebas iz temelja mijenjati sve. prouci po forumu savjete u vezi prehrane i treninga



Ne spammam. Nemam toliko slobodnog vremena da pišem gigantske postove.

Aha, dakle i ti mi savjetuješ da jedem posni sir, integralni kruh i slicne gluposti do kraja života? Jer, to je poanta ovog foruma. Ako se ne varam, jer se svaki drugi post (kao pomoc korisnicima) savjetuje te neke gluposti.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 18:57
ne, ne savjetujem, zapravo ovisi sto zelis i koji su ti ciljevi. No koji god bili ,zdravlja radi izbaci krasexpres, kornflex pogotovo i pocni vecerat i jest normalno a ne ko tetkica. i trening izbaci sprave i vjezbe koje radis jer nemaju svrhe i ucinka, osim mozebitne ozljede. zaista ozbiljno mislim bez ironije il podjebavanja
Back to Top
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 19:03
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

ne, ne savjetujem, zapravo ovisi sto zelis i koji su ti ciljevi. No koji god bili ,zdravlja radi izbaci krasexpres, kornflex pogotovo i pocni vecerat i jest normalno a ne ko tetkica. i trening izbaci sprave i vjezbe koje radis jer nemaju svrhe i ucinka, osim mozebitne ozljede. zaista ozbiljno mislim bez ironije il podjebavanja



E to je odgovor. Cisto da se organiziram. Dakle, cornflakes i kraš necu više jesti. A što se preporuca za dorucak, veceru.

Sprave nemaju ucinka? Pa ne bih se baš složio u potpunosti obzirom da vecina ljudi tako usavršava svoje mišice.

Cilj mi je sa 90kg na 80kg i pojacat malo ruke i abdomino. Ne želim se bildat niti što ja znam.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 19:10
Originally posted by liquis liquis wrote:

Sve te neke namjernice koje vi ovdje preporucujete su skupe, i treba sad neka jela izmišljat, glumit golog kuhara i pravit neka jela od toga.



Pricas gluposti.. evo ja sam danas bila u shoppingu:

1kg posnog sira (i to ukusnog (pilos) a ne ono smece od dukata ili standard)- 18kn
1kg pilecih prsa - 26kn
500g zobenih - 5kn
500g pravog razenog kruha - 6kn

Koliko kosta 500g cornfleksa? Koliko kosta kras express?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 19:25
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by liquis liquis wrote:

Sve te neke namjernice koje vi ovdje preporucujete su skupe, i treba sad neka jela izmišljat, glumit golog kuhara i pravit neka jela od toga.



Pricas gluposti.. evo ja sam danas bila u shoppingu:

1kg posnog sira (i to ukusnog (pilos) a ne ono smece od dukata ili standard)- 18kn
1kg pilecih prsa - 26kn
500g zobenih - 5kn
500g pravog razenog kruha - 6kn

Koliko kosta 500g cornfleksa? Koliko kosta kras express?


Dobro, pileca prsa ok. Ali s cim jedeš pileca prsa. Sama ili u umaku. Ili ih samo pržiš-
Zobene bljak. Cornflakes koji uzimam je 7kn 500g provita (podravka) i kraš takodjer - uzimam ih preko bonova u menzi.
Raženi kruh koji sam primjetio u mojoj blizini jedino u Konzumu i to zamotan u kesi, kao da mu je 100 godina, nikakvo mi povjerenje ne ulijeva.
Kilogram sira 18kn. Koliko ti to može trajat? Mislim, koliko cesto ga kupuješ. I da, dukatov je stvarno sran*e.
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 19:29
Najgore je što ima hrpa ljudi koji stvarno ne vjeruju u zdravu prehranu.
Meni je moj tata u pocetku savjetovao da šta imam jest 4-5 puta dnevno, da jednostavno izbacim veceru i dorucak, a za rucak ne jedem puno...
Mislim da je dalje sve jasno.

Ja ne vjerujem da se zeza, jer znam da stvarno ima ljudi kojima je nacin na koji se ljudi ovdje savjetuju, da oprostite na izrazu, pisdarija. :)
Kad nas sa svih strana bubaju sa magicnim cajevima i cokoladicama s kojima cemo izgubiti puno kilograma i postati fit i u formi, cak ni vježbanje nije potrebno, samo par cokoladica na dan i hop. 
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 19:38
Originally posted by Nickylii Nickylii wrote:

Najgore je što ima hrpa ljudi koji stvarno ne vjeruju u zdravu prehranu.Meni je moj tata u pocetku savjetovao da šta imam jest 4-5 puta dnevno, da jednostavno izbacim veceru i dorucak, a za rucak ne jedem puno...
Mislim da je dalje sve jasno.
Ja ne vjerujem da se zeza, jer znam da stvarno ima ljudi kojima je nacin na koji se ljudi ovdje savjetuju, da oprostite na izrazu, pisdarija. :)
Kad nas sa svih strana bubaju sa magicnim cajevima i cokoladicama s kojima cemo izgubiti puno kilograma i postati fit i u formi, cak ni vježbanje nije potrebno, samo par cokoladica na dan i hop. 


Prva stvar: ne podržavam preskakanje obroka. Nikako.

Dva: zdrava prehrana može biti i nešto što nije posni sir, muesli, ili nekakva lanena ulja.

Tri: mislio sam napisati, ali sam takodjer mislio da se to da išcitat. Ne vjerujem u tablete, tabletice i sl. Kad cujem onu reklamu Slimmies (izgubite i do 8 kg u dva tjedna) digne mi se kosa na glavi.

Samo hocu reci i da se i iz ove hrane koju jedemo svakodnevno može smršaviti, samo ju treba jesti ograniceno i trenirati tj. kretati se i gubiti kalorije.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:43
Sori, ali sam se nasmijao iz dna duše sada.. "dve žlice kraša, i dvopek navece" i sve ukupan tekst.. Doslovno placem hvala ti na tome.. Al stvarno sve moraš promjeniti.. Još placem, budem ti kasnije sve napisao kad se malo smirim, trenutno nemrem sori :D LOL
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:51
I da mislim da ovaj covjek podhebava. 1. kažeš da ne voliš preskakivanje obroka a imaš jedva 4 obroka koja ne valjaju ništa.. I onda još pljuješ po zdravoj prehrani. A zobene govoriš da ne valjaju, a medju najboljih i najjeftinijim obrocima i proteinima. I šta ideš u teretanu u 7 ujutro bez dorucka?? Ja ovo cisto ne vjerujem .
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 22:40

'Sir (ne posni) treba jesti ali umjereno,Sve te neke namjernice koje vi ovdje preporucujete su skupe, i treba sad neka jela izmišljat, glumit golog kuhara i pravit neka jela od toga.'

I meni zna bit problem odrezat komad posnog i pojest al kaj ceš težak je svijet..

Back to Top
madbarz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote madbarz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 07:53
I meni zna bit problem odrezat komad posnog i pojest al kaj ceš težak je svijet..

[/QUOTE]


buahahahaa zakon
Back to Top
madbarz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote madbarz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 07:57
"Dva: zdrava prehrana može biti i nešto što nije posni sir, muesli, ili nekakva lanena ulja. "


Pa slušaj,ako ti znaš najbolje,onda ti netreba niciji savijet ovdje....ja bi onda na tvom mjestu pojacala sa 2 žlice kraša na 4 i udri
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 09:39
Originally posted by madbarz madbarz wrote:

"Dva: zdrava prehrana može biti i nešto što nije posni sir, muesli, ili nekakva lanena ulja. "


Pa slušaj,ako ti znaš najbolje,onda ti netreba niciji savijet ovdje....ja bi onda na tvom mjestu pojacala sa 2 žlice kraša na 4 i udri


I još 2 slanca iz pekare za rast mišica LOL
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 10:01
za marendu pojedi slanine ili cvaraka mozes sa kruvom ali sta manje da se nebi udeblja   za meduobrok malu porciju cevapa itd itd kad ti se vec ne svidaju prijedlozi sa zdravon prehranom jel ti se svida ovo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.