New Posts New Posts RSS Feed - Trebam savjete za ispravno treniranje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam savjete za ispravno treniranje

 Post Reply Post Reply
Author
Nightmarian View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nightmarian Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam savjete za ispravno treniranje
    Posted: 16 Travanj 2009 at 22:43
Pozz...
Evo ovako ide moja prica... Prije nekih 2-3 godine sam vježbao, ali doma sa bucicama te sam radio sklekove i dobio sam nešto mišicne mase (s obzirom koliko sam ih prije imao) te dosta kilograma...onda je došao faks i nisam vježbao, a niti bavio se sportom nekih 2 godine...
Naravno za to vrijeme sam se dosta udebljao, narastao je trbuh itd...
Onda sam vidio da moram pod hitno poceti raditi nešto i poceo sam odlaziti u teretanu, idem vec negdje mjesec dana...
Visok sam š73 cm i trenutno imam 75kg....
E sad, bas sam mislio kupiti one proteine Whey, ali citam na Heliksovoj stranici da se ne moze istovremeno skidati mast i dobivati mišici te da se razliciti dodatci koriste ovisno o tome što želiš...
Po tome sam shvatio (mozda krivo) da ja samo dobivam mišice trenutno ( osobito ako budem koristio te proteine) dok mast (znaci trbuh naprimjer ) manje-više ostaje...
E sad, mislim da mi je pametnije da prvo skinem mast i dobijem fit liniju jer mi se cini da sam nekako debeljuskast dok se gledam u zrcalu xD... cak mi se niti prsa bas ne svidaju iako mi se cini da nemam masti na njima, u izlogu mi se cini kao da sa strane ne izgleda to bas dobro...


što se tice jelovnika, jedem u menzi rucak oko š0 sati ujutro, onda idem poslije u teretanu te onda jedem tek navecer oko 6-7...i to je sve...iako mogu pojesti i dvije porcije obicno uzmem jednu jer je zapravo dovoljna...vecera mi uglavnom izgleda ovako : pileci ili pureci file + vrhnje + 2 snite kruha + porcija pomfrita...a rucak je mislim ok jer jedem svaki dan juhu,voce, te zdravo kuhano jelo...popodne ili tijekom treninga znam pojesti bananu / sendvic / cokoladno mlijeko (nekad izmedu rucka i vecere pojedem to sve ) + sto se tice sokova pijem one od Vindije u tetrapaku...

Zanima me kako da vjezbam te sto da koristim od dodatnih preparata?? Dal mi je prehrana ispravna??

Evo prilozio sam par slika, mislim da one najbolje opisuju moje stanje pa molim vas pomazite...znaci zelim da sam fit i da mi se vide cvrsti zategnuti misici kasnije ( tko ne zeli )

Ne uspijevam previse vjezbati trbusnjake jer me boli kraljeznica dok ih radim. Bio sam kod doktora u vezi toga , ali nisu nista nasli, rekli su mi da nemam nikakva ostecenja..

Hvala unaprijed!!!!


SLIKE :

http://i39.tinypic.com/35bulwm.png

http://i42.tinypic.com/2ahhdts.png

http://i44.tinypic.com/qxm05c.png

http://i44.tinypic.com/2hzs5f.png

Edited by Nightmarian
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2009 at 23:26
Evo par kratkih savjeta:
povecaj broj obroka (5), obavezno doruckuj, jedi što manje UH, izbaci kruh i pomfri za veceru
pocni trcati, voziti bicikl, što više hodati... raditi što više kardio
zaboravi na dodatke prehrani u pocetku
radi ancrobni trening žestoko pa kardio nakon
pomiri se da rezultati ne dolaze odmah, pocni živjeti zdravim i sportskim životom
procitaj prehrana FAQ i trening FAQ


Ostali forumaši ce dati takodjer savjet. Ovo je ukratko.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Nightmarian View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nightmarian Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2009 at 13:01
Okay, thx...

što se tice kardionalnih vježbi, vozio sam bicikl negdje mjesec dana svaki dan oko š0 kilometara.
Fora je što je potrgan trenutno pa ništa od toga... razmisljam da trcim od stana do faksa i natrag svaki dan, to mi je tih š0km...
Dal to smijem raditi na tašte??
što se tice mog treninga u teretani, radim to dosta random , ali sa velikim tempom tako da mi je obicno veci problem disanje nego dizanje...
Koliko su sklekovi korisni? Prije mjesec dana sam mogao nekih š0 onih pravih sporih, sada mogu oko 30 komada..

Fora je što se tice prehrane da ja moram na faksu biti vec u 8 sati. Jos ako trcim do tamo, skoro da ni nemam vremena nista jesti + jedino sto bih mogao jesti je nesto iz pekare ili mozda svaki dan mlijeko i zitarice (koje su dobre??) te jabuku naprimjer..

Fora je sto ja moram rucati u š0 sati ujutro jer ako to ne napravim onda je kasnije uzasna guzva, isto kao i u teretani, tako da rucak u š0 i teretana u pol šš je must be...

Onda poslije toga jednostavno nisam gladan do negdje 4 sata popodne kada pojedem obicno sendvic...i jos u meduvremenu jedem voce...

Znaci za uzinu ovo su mi jedine opcije : sendvic ( sunka, sir , salata, luk , majoneza) , sokovi multivitaminski od Vindija, banane, jabuke, kolaci, pekara ....

Veceram u SC-u...i to obicno u express restoranu, ali mogao bih poceti odlaziti i u onaj drugi jer u expressu imaju samo pomfrit i razlicito przeno meso...

Eto, pa dal mi moze netko sloziti nekakav jelovnik od ovoga?? Jer rucam u š0 sati ujutro itd....

Jelovnik od vecere :
http://www.sczg.hr/default.php?id=kat&katID=43



 

Edited by Nightmarian
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.