New Posts New Posts RSS Feed - trebam savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trebam savjet

 Post Reply Post Reply
Author
marinovanity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinovanity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trebam savjet
    Posted: 14 Studeni 2012 at 22:50
Pozdrav! Imam 18 godina, visok sam 182 cm te imam 80 kg. Prošle godine u 5. mjesecu imao sam 95 kg. Trgnuo sam se i poceo vježbati. Pošto nikad u životu nisam ništa trenirao, nisam imao kondicije, pa sam poceo sa steperom. Razocarao sam se jer nisam vidio nikakve promjene. Probao sam i s tae-boom. Nakon nekog vremena promjene su došle. Smršavio sam 4 kg. Ovo ljeto odlucio sam radikalnije postupiti. Smanjio sam prehranu i prestao jesti slatko. Jeo sam puno svježeg povrca te stekao naviku pijenja zelenog caja (popijem oko 4 šalice dnevno). Igrao sam badminton te trcao povremeno, a zatim sam poceo raditi Insanity Workout. Radio sam ga neredovito, ali kad bi se to sve spojilo, ispalo bi da sam odradio oko 4 tjedna od 8 predvidjenih. Rezultati su se primijetili. Smršavio sam oko 9 kg u 2 mjeseca. Kako je pocela škola, imam manje vremena te sam prestao s insanityjem. Nabavio sam si uže za preskakanje te svaki drugi,treci dan preskacem po pola sata. Zanima me sljedece: je li dobro i preporucljivo skakati uže kao cardio vježbu i ima li kakve posljedice na zglobove? Mislim, i od njega sam smršavio, ali procitao sam da se tijelo s vremenom navikne pa prestane trošiti kalorije u onoj mjeri u kojoj je trošio na pocetku, je li to istina? Unaprijed zahvaljujem :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2012 at 23:12
Originally posted by marinovanity marinovanity wrote:

Pozdrav! Imam 18 godina, visok sam 182 cm te imam 80 kg. Prošle godine u 5. mjesecu imao sam 95 kg. Trgnuo sam se i poceo vježbati. Pošto nikad u životu nisam ništa trenirao, nisam imao kondicije, pa sam poceo sa steperom. Razocarao sam se jer nisam vidio nikakve promjene. Probao sam i s tae-boom. Nakon nekog vremena promjene su došle. Smršavio sam 4 kg. Ovo ljeto odlucio sam radikalnije postupiti. Smanjio sam prehranu i prestao jesti slatko. Jeo sam puno svježeg povrca te stekao naviku pijenja zelenog caja (popijem oko 4 šalice dnevno). Igrao sam badminton te trcao povremeno, a zatim sam poceo raditi Insanity Workout. Radio sam ga neredovito, ali kad bi se to sve spojilo, ispalo bi da sam odradio oko 4 tjedna od 8 predvidjenih. Rezultati su se primijetili. Smršavio sam oko 9 kg u 2 mjeseca. Kako je pocela škola, imam manje vremena te sam prestao s insanityjem. Nabavio sam si uže za preskakanje te svaki drugi,treci dan preskacem po pola sata. Zanima me sljedece: je li dobro i preporucljivo skakati uže kao cardio vježbu i ima li kakve posljedice na zglobove? Mislim, i od njega sam smršavio, ali procitao sam da se tijelo s vremenom navikne pa prestane trošiti kalorije u onoj mjeri u kojoj je trošio na pocetku, je li to istina? Unaprijed zahvaljujem :)

Pozdrav marinovanity i dobrodosao,
preskakanje užeta je ok cardio, a šteti zglobovima koliko i trcanje.. Ovo s navikom tijela je tocno, bilo bi super kad bi mogao neprestano iznenadjivati tijelo novim treninzima kad vidiš da se naviklo tj kada nastupi zastoj. Radis li jos ista osim toga (preskakanje uzeta) trenutno?Mislim da bi za tvoju kilazu i visinu bilo dobro ubaciti neke full body vjezbe sa slobodnim utezima ako ih imas (mozes raditi kod kuce) ili bodyweight bez utega. U svakom slucaju bilo bi dobro osim cardia kojeg radis ubacit vjezbe za snagu i izdrzljivost
pozdrav
Back to Top
marinovanity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinovanity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2012 at 23:19
nemam nikakve utege doma. :\
a što mislite ono kombinaciji jedan tjedan insanity, drugi uže? ili samo insanity ponovno. nisam baš u prilici s vremenom da hoadm po nekim teretanama i radim na spravama.imam još jedan problem, naime kako sam bio jao debeo, dosta masnih naslaga mi se nakupilo na listovima i oni su mi jako debeli i veliki, pa me zanima postoje li kakve vježbe posebne za skidanje sala s listova il se ono topi jednako s tog dijela tijela dok radim cardio? ne želim ih napumpati,možda malo definirati, jer i pod prstima osjetim da ima dosta mišicnog tkiva na njima.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 00:33
Nismo isti, možda tvoj zglob podnosi uže, ali probaj drugi dan u krugu malo sklekova, pa potisak ramena(varijanta skleka) iz pozicije kad je glava niža od nogu, varijantu zgibova koju možeš, dizanje u zadnji most, iskorak, cucnjeve sa skokom, itd cirkularni trening sa bodyweight vježbama.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 00:47
zaboravih, vec spavam, uzmikarike, ili skuplji trx,
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 10:19
znaci sve što je iver nabrojao su ti bodyweight vjezbe koje mozes raditi kod kuce, ne trebaju ti utezi za to. Al savjetujem kao i iver da ulozis u neke slobodne utege, karike, trx i onda mozes picit po tome kod kuce što se tice cardia i insanetiy-a u kombinaciji ne kažem da je to loše ali oboje su neka vrsta kardia, insanety je HIIT trening visokog inteziteta. Imas primjere bodyweight treninga na forumu (npr. http://fitnessangels.net/hr/blog/Do-super-forme-u-samo-5-tjedana) pa probaj to u kombinaciji sa uzetom ili insanetyem. Što se tice listova i opcenito skidanja sala s ciljanog dijela tijela- to NE postoji, odnosno ne postoje takve vjezbe. kao što milijun trbušnjaka nece skinuti salo s trbuha tako nece ni vjezbe za list...Uglavnom, trebas se usmjeriti na vjezbe snage, bodyweight ili utezi + 2 dana neki cardio (uze, jogging ili sta vec hoces)
pozdrav
Back to Top
marinovanity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinovanity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 21:23
cardio ne pomaže u skidanju sala s listova? hvala obojma :D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 21:26
ne postoji ciljano mršavljenje... genetski je odredjeno s kojeg podrucja ceš prvo topiti masne naslage... Wink
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
marinovanity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinovanity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 21:26
hvala na savjetima :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.