New Posts New Posts RSS Feed - Trebam pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Domi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam pomoc
    Posted: 08 Rujan 2009 at 14:12
  Ovako novi sam u ovome svjetu i htio bih pocet s treninzima...IMam š5 godina Visok sam š82cm a za tezinu neznam tocno...E pa problem je u tome sto neznam od cega da pocnem kako?s cim?......treba mi neki program za vjezbanje ili tako nesto...pa bi zamolio nekog da mi objasni malo cijelu stvar s time...Fala
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 14:15
Slobodno si das malo truda i procitas:

FIT FAQ


Back to Top
Domi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 14:19
  Hvala ti....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 20:35
Domi,

da li si procitao FAQ? Da li imaš sada kakvih pitanja?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
klint istvud View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klint istvud Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 14:42
  Pozdrav,
procitah i ja fit faq, ali bih voljela malo detaljniji odgovor - ako je moguc naravno ;)
pa da opišem svoje stanje:
imam idealnu težinu na svoju visinu, barem je tak receno (š53/45 - da, džepna venera sam) - jedem umjereno, kombiniram sve i svašta, ne pijem gazirano i ne jedem slatko jer mi nije fino. više volim nekaj konkretno, ali dosta o afinitetima.
zadnjih 3-4 godine nisam radila apsolutno ništa sa svojim tijelom i sada se naziru posljedice:
škemba + ljubavne hvataljke koje ispadaju iz hlaca (da, nije baš neki prizor) + totalka mlohavo dupe. uz to imam i kompleks nerazvijenih listova (to je moja definicija) koje bih voljela razviti.
razmišljala sam o rolanju, ali sada dolazi kišno vrijeme pa pretpostavljam da to otpada.
teretana mi nije idealan odabir jer mi je "prepasivna" (a i djeluje kao sajam taštine) kao i joga; ugl trebam neku rekreaciju koja zahtijeva malo intenzivniji umni rad, bez uvrede - ne mogu samo sjedit i radit vježbe samo vježbi radi - probala sam.
ono o cemu sam ja razmišljala je badminton koji bi spojila s trcanjem (2-3 x tjedno), ili kung fu (+ trcanje) ili nešto trece..
jesam li na pravom putu ili sam zastranila? kaj je najbolje za mene i moju mlohavost?
unaprijed hvala na bilokakvom odgovoru.

if there is a will ,there is a way.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 15:45
Na dobrom si putu!

Svakako ubaci jednu od one dvije aktivnosti plus trcanje, ovisno koja ti više paše!

Ono što moraš znati je da je prehrana jako važna u cjeloj prici pa bi bilo dobro da napraviš plan prehrane i postaš ga tu, da mi prokomentiramo.


p.s role bi bilo najbolje sad kupiti jer su velika jesenska sniženja ( ja ih vjerovatno idem danas kupiti)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 23:10

 hehe sajam taštine....ne znam da li da komentiram ovo, možda bolje ne.....a baš bi ti taj sajam  bio idealan za mlohavost o kojoj pricaš...

ali kad ti to vec ne odgovara onda je i trcanje ok, hodanje po stepenicama pogotovo za stražnjicu...možda da ubaciš neke iskorake, cucnjeve..ono što možeš i doma radit..role bi bile super..

 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2009 at 18:05
  odlicno Mr G....FIT FAQ :))
awesome :))
Back to Top
klint istvud View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klint istvud Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 22:31
  ok, ok....mislim da bih mogla pregrmit "sajam taštine" - isprika ak sam nekome stala na žulj, izgleda da sam bila okružena krivom ekipom u krivoj teretani..nema veze...
nego, pocela sam trcat - recimo da imam kolko-tolko kondicije, ali ono što me zbunjuje je to što se ja ne znojim (i inace se jedva znojim)pri rekreaciji, možda malo po leđima i to je to, ALI mi se zato glava zacrveni za minutu i sam kaj ne eksplodira, pa me zanima jel greška u meni, disanju ili je koznakaj u igri?
teretana - ak se odlucim na to, ima li tko kakvih svajeta? kolko cega u kojim razmacima?
prehrana - doruckujem obilni dorucak (jaja ili sendvic + kakao ili caj..), užinam voce ili shake od banane, jabuke, jogurta,opet  klopam oko š8h kaj nađem u firđu (kuhano naravno) i onda više niš ne jedem; eventualno bacim u kljun koju vocku i ugl cugam vodu.pa sad nek neko, kome se da, procijeni jel to sve ima smisla, fala.
role - našla sam neke na sniženju - roces - to kaj valja? jel trebam kupit br vece ili da su mi taman?

evo, pravi sam amater ali željno išcekujem savjete jer imam volje....
hvala svima unaprijed :)
if there is a will ,there is a way.
Back to Top
klint istvud View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klint istvud Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 22:48
  hm, malo sam bacila oko na fit faq i sl o prehrani i mislim da znam u cemu je vecina problema - ugljikohidrati - previše riže i tjestenine...majn got, kud baš to
..i procitah negdje da je najbolje ujutro, na prazan želudac, imat crobne vježbe, to bi znacilo da je poželjno da trcim ujutro?hm, to mi paše
citala sam tu na portalu o prehrani tak da znam u cemu sam riješila i kako dalje, bar otpr....

svima
if there is a will ,there is a way.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2009 at 00:01

 klint, sve ok što se sajma taštine tice . Ne mogu reci da si meni osobno stala na žulj, ja sam samo htjela ovim komentarom, a i postom istog naslova na blogu malo razbiti predrasude koje mnogi imaju što se teretane tice. Imam pogled iz jednog drugog kuta na sve to s obzirom da sam u svakodnevnom kontaktu s ljudima koji treniraju kod mene i nikako ih ne doživljavam kao tašte :). To je bio samo jedan osvrt s druge strane .

što se tice crvenog lica...nije problem..neki se znoje više, neki manje...neki se tako crvene....jednostavno tako reagiraš i to je to..moguce i da nepravilno dišeš, odnosno zadržavaš dah, ali to se bar da lako sredit :)

Ako i kad se odluciš, onda cemo o programu :). Mislim da bi ti jedan klasicni full body program 3x tjedno za pocetak bio dobar...znaci u jednom treningu odradit oko 2 vježbe za sve mišicne skupine...ali otom potom :)

Prehrana je malo klimava...ajde dorucak koliko toliko može proc (kakav tocno sendvic? ), voce za užinu ok...al zašto onda ništa do š8? a i poslije ništa? slobodno si ubaci još jedan lagani obrok navecer...

da, uh su uvijek vecina problema  ako ih trpamo cijeli dan...prvo to probaj regulirat malo..a onda posložit malo bolje taj jelovnik..

crobno ujutro je najbolje da...možeš trcat al nemoj pretjerano...znaci umjereni ritam..ili brzo hodaj..nije cilj da se ubiješ od trcanja nego da odradiš umjereni trening..kako si bez hrane neceš moc toliku energiju ispucat kao kada bi to trcanje odradila popodne/navecer...a i trošila biš mišice tako, što nastojimo minimizirat dok maksimiziramo korištenje masti kao primarne energije...znaci umjereni tempo min 45-60 min...

eto ga, za pocetak

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.