New Posts New Posts RSS Feed - Trebam pomoć, svaki savjet  je itekako dobrodošao
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam pomoć, svaki savjet je itekako dobrodošao

 Post Reply Post Reply
Author
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam pomoć, svaki savjet je itekako dobrodošao
    Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:50
Ekipo bok,
Čitam pomalo forum pomalo članke, i super ste, hvala na svim savijetima i nesebičnom pomaganju!
Sad sam se odvažila i ja malo priupitat par pitanjca...pa kome se da čitati bila bih jaaako zahvalna da udjeli koji savijet!
Naime, imam malu jako živahnu i zahtjevnu curicu (skoro 2 god) koja mi oduzima većinu slobodnog vremena, i naravno radim klasični uredski posao sa 8-satnim radnim vremenom, što mi sve zajedno naravno kao rezultat ostavlja malo vremena za posvetit se sebi...znači nema šanse da si mogu priustiti 2-3 puta tjedno teretanu od 2 sata (uključujući i put), najviše što možda mogu je dvaput tjedno po cca sat vremena.
Imam 29 god, 171 cm i 62 kg...nije da sad nešto puno želim smršaviti, par kila, nego ja bih vrlo rado sve to učvrstila jer poslije poroda se sve nekak opustilo, guza cice dolje, celulit na izvolte, bedra se malo raširila, a trbuščić baš i nema više tendenciju biti deminutiv...i tak to, kak već to krene...
Prije trudnoće nisam baš bila neaktivna, al ne mogu reć da sam se nešto puno trudila...par mjeseci dobrog aerobika 2-3 puta tjedno pa onda koji mjesec pauza i tak u krug, al o prehrani baš i nisam nešto puno brinula, iako su mi često na jelovniku bila variva, riba, povrce, bili su prisutni i burek, čevapi, piva itd.
Zato sam smislila plan da nekim postupcima kroz dan poboljšam svoje zdravlje i kondiciju, a da opet ne oduzmem puno od vremena sa kcerkicom..otprilike bi to izgledo ovako: barem jednom tjedno biciklom na posao (cca 10 km u jednom smjeru) sa dobrom brzinom (pošto uvijek kasnim na posao) ; 2-3 puta tjedno HIIT cardio sa vijačom ili trčanjem (u kombinaciji 30s-2min pa tak 20 min); 2 puta tjedno aerobik ili yoga; kombinacija trbušnjaka i leđnjaka svaku drugu vecer (razne varijacije), one ostale večeri sklekovi; barem jednom dnevno pješke do 7.kata; na poslu kad stignem (dok me nitko ne gleda) odraditi kojih 50ak čučnjeva, iskoraka ili dizanja nogu...; barem 2l vode dnevno; nema čokolade, čipsa i sličnih zloba (osim kave)...
E sad, uz to idu i nedoumice pa ću vam postaviti i par pitanja:
-Obožavam pivu! Jel problem da si par veceri u tjednu popijem čašu pive?
-Isto tako obozavam popiti i čašu crnog vina uz ručak (isto par puta tjedno, ne svaki dan)...znam znam, al mogu koji sklek više napraviti da to nadoknadim? Jel je to velika prepreka na putu do lijepog tijela?
-Kad idem na posao biciklom da vozim natašte pa doručkujem na poslu? Nemrem bez doručka pa se bojim da se negdje po putu ne srušim od gladi...
-Ima li yoga smisla? To mi se čini idealnom tjelovježbom za mene, al nisam sigurna koliko će ona doprinjeti mojem fit izgledu? Ima li tu yogaša?

Što se tiče prehrane, već sam uvela neke promjene u jelovniku...
Ujutro (oko pol 8) neki smoothie od voca, prirodnog soka od jabuke, kojeg zelenog lista (blitva, špinat, kelj) i zobenih ili chia sjemenki, oko 10 rucak u menzi na poslu, ali uvijek neko povrce i puno salate ili neko varivo, oko 14 par komada vocki, mozda koji badem, ljesnjak, suho voce ili wasa, oko 18 najcesce opet neko varivo i meso iz pecnice (ili variva) bez puno masnoca, a navecer se trudim jesti posni sa nekim orasastim plodovima..

E sad, zanima me vaše stručno mišljenje...šta vi mislite? Ima li to smisla? Jesam li pogriješila u čemu? Trebam li negdje pojačati ili negdje nešto smanjiti? Imate li ideja kako kroz dan obaviti nešto što ionako radim ali na način da sam aktivnija (kao npr hodanje stepenicama umjesto vožnja liftom) ili neka aktivnost koju ću moć onak usput obaviti (npr. čučnjevi na poslu)?

I da, pošto ne želim sad neš jako smršavjeti, jel baš moram brojati kalorije i vagati namirnice? Mislim da imam premalo vremena u danu za to..

Unaprijed veeeliki hvala na svakom savijetu!    

Edited by avangarde - 19 Ožujak 2014 at 13:10
Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 13:02
jao omaknuo mi se ovaj "I" u savjetu, i sad me uzasno zivcira!
ne vidim dal se moze nekak editirat to?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 13:11
Originally posted by lilmisstrouble lilmisstrouble wrote:

jao omaknuo mi se ovaj "I" u savjetu, i sad me uzasno zivcira!
ne vidim dal se moze nekak editirat to?


evo ga
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 13:27
da, usput dobro došla odgovorit ću ti prvo za trening- kažeš da nemaš vremena i to razumijem, naročito uz malo dijete stvar je u tome da sve ove aktivnosti koje si nabrojala su aerobnog karaktera i nije ih potrebno toliko uključivati tj oduzet ce ti puno vise vremena nego trening od 40min kod kuce 3 put tjedno. Pogledaj recimo ovo:
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx

možeš ga odraditi kod kuće, a umjesto ovog dana kad je kardio dan taj dan odradiš tu vožnju na biciklu i to ce ti bit sasvim dovoljno. I bilo bi dobro da napises konkretan jedan jelovnik po obrocima. Ovako odokativno mi se cini premalo hrane, premalo proteina..čaša piva i ili vina 1-2 put tj nece napravit, stvar je znati kako je ostala prehrana posložena da vidiš koliko si možeš čega dopustiti
cookies are for pussies
Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 14:10
hvala na ispravljanju, na savjetu i na dobrodoslici! :)

super, bum jos jednom proucila taj clanak (jednom sam vec preletjela preko njega)..samo me brine tih 40 min...ne znam kad bih ih ugurala, kad mala zaspi (oko 10) sam vec toliko strgana da nemrem nis osim vegetiranja...jel bih mogla prepoloviti tih 40 min na 20 pa cesce trenirati? tipa 6x20 min,i 1 dan odmora? mislim da bih lakse tih 20 min ugurala negdje nego 40 u komadu...druga stvar je kad odem na sat vremena van kuce, onda muz cuva malu i nema druge, al da ja doma vjezbam a oni se pored mene igraju, to bi malo teze bilo ("mama, mama, mama!" )
i da, krivo sam se izrazila, onaj aerobik kojeg sam spomenula zapravo nije aerobik nego BTLS odnosno vjezbe snage vecinom za bedra, trbuh,ledja i stražnjicu, al rade se i ruke i prsa, i čini mi se ok, dosta nas dotuce trenerica, no vec mi je to malo dosadilo pa sam mislila malo zamijeniti s yogom..samo sam pomalo skepticna prema takvom obliku vježbanja...

jelovnik...ovo je recimo danasnji:
ujutro: smoothie od banane, jabuke, par listova blitve, kivi, zobene
oko 10: mahune s krumpirima, kuhani grašak, zdijelica zelene i zdijelica kupusa
oko 15:banana, dvije jabuke i naranca (imam i mandarinu ak bu stalo)
oko 18-19: grah varivo i zelje salata (u grahu bu malo spekeca) (inace uz varivo pojedem oko 200 grama mesa iz pecnice ili dinsanog u varivu)
navecer prije spavanja: posni i bucine sjemenke (ak bum mogla/stigla)
nekad kroz dan: zeleni caj i oko 2l vode

uglavnom tako izgleda moj jelovnik...naravno postoje tu i svakojaki izleti, al to je u principu to...      
Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 14:12
ah da...i tu su dvije kave...sa šećerom momentalno (pola žličice), al inače stavim med..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 15:40
aha, imamo još jednu fit Osječanku znam šta je BTLS, jednom sam ti čak mjenjala trenericu koliko puta ideš često na BTLS? 1 tjedno? ja bi to svakako zadržala jer su to od svega što si nabrojala jedine vježbe snage koje imaš, a one će ti jedine pomoći da dođeš do cilja, aerobic više manje..što se tiče vježbanja ostalih 2 dana s utezim (bilo bi super kad bi mogla nabavit malo veće utege jer tijelo se jako brzo navikne na bodyweight vježbe ili s manjim težinama kako pretpostavljam da radis na BTLS-u) stavit cu ti samo ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=55nsn8x4pNA znači, još uz ovaj BTLS radi 2-3 puta kod kuce trening snage sa onog linka gore, nabavi utege ako imas mogucnosti i vidjet ces sta trening snage radi u početku će ti trajat max 30min tek na kraju oko 40. Ostale dane dovoljna je ova vožnja biciklom na posao i možeš eventualno ubacit neku šetnju dužu s kcerkicom Prehranu cu ti komentirati u sljedecem postu
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 15:44

jelovnik...ovo je recimo danasnji:
ujutro: smoothie od banane, jabuke, par listova blitve, kivi, zobene
---> sve uredu sa UH, ima ih i previše :) ali proteina fali - možeš izbaciti recimo bananu ili zobene i ostalo sve pomijesati sa posnim sirom da bi dobila proteine za doručak
oko 10: mahune s krumpirima, kuhani grašak, zdijelica zelene i zdijelica kupusa --> opet fali proteina- meso, riba, jaja.. + zdrave masti- tu ne znam kako pravis rucak tj na kojem ulju ali dobro bi bilo raditi na kokosovom peci, a zaljevati maslinovim
oko 15:banana, dvije jabuke i naranca (imam i mandarinu ak bu stalo)--> previše secernih UH, ja bi radije tu pojela 1 jabuku ili 1 bananu ili 1 narandu+ neki orasasti plod npr. bademi
oko 18-19: grah varivo i zelje salata (u grahu bu malo spekeca) (inace uz varivo pojedem oko 200 grama mesa iz pecnice ili dinsanog u varivu)
--> svakako meso ubaci, nemoj ga izostavljat
navecer prije spavanja: posni i bucine sjemenke (ak bum mogla/stigla)--ok
nekad kroz dan: zeleni caj i oko 2l vode

Takoder, na podtemi POkazite sta jedete i Moj tjedni/dnevni jelovnik imas primjere jelovnika i ideja za obroke

Edited by avangarde - 19 Ožujak 2014 at 15:45
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 15:46
Originally posted by lilmisstrouble lilmisstrouble wrote:

ah da...i tu su dvije kave...sa šećerom momentalno (pola žličice), al inače stavim med..


možeš kupit steviju u tekućini- prirodni zaslađivač s 0 kcal pa s njime zasladiti kavu
cookies are for pussies
Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:04
opa, znači i trenerica si, svaka čast!
nisam iz osijeka nažalost (iako sam sigurna da ima slavonske krvi u meni ), u zagrebu treniram BTLS

išla sam 2xtjedno, momentalno pauziram jer se premisljam ocu li na tu yogu ili ne..

super, hvala puno!
znači 2xtjedno BTLS, 2xtjedno doma, 1xtjedno bicikl do posla, 1xtjedno HIIT (posto nemrem vise nego 1xtjedno na bicikl) i za odmor barem 1xtjedno neka setnja (ili planinarenje)...uf onda valjda zasluzujem i 3xtjedno    

e da, za jelovnik, ovaj obrok oko 10 je na poslu u menzi, znaci ne bas dobre masti..zato i izbjegavam meso tamo-nekak mi je sigurnije uzet povrce..
doma imam kokosovo ulje na kojem pečem meso.

gledala sam te recepte, super su! al momentalno ja rijetko kuham, uglavnom uzimamo od staraca, a oni vecinom kuhaju ta variva, al vjerujem da je to dobar izbor pa se ne bunim previse

i da...jos jedno pitanjce, na posao s biciklom na tašte? ne bude mi pozlilo negdje usput?

Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:07
kupila sam steviju u granulicama-previse me podsjecao na natren, kojeg stvarno ne podnosim (radje bih onda bez ikakvog zasladjivanja).
ne znam, mozda je ova u tekucini bolja, mogla bih probati..
što mislis o onim agavinim ili javorovim sirupima?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:11
ma nou, ostavi BTLS radije.. dovoljno je 2 put BTLS, 1-2 (kako kad stigneš) odradit jedan trening s utezima s onog linka (tamo ti ide 1 dan snaga, drugi kardio pa onda nemoj radit kardio iz tog programa nego samo snagu pa rotiraj ta 3 treninga koja su tamo navedena). Samo ti uzmi meso u 10 h, ako je premasno ja znam uzet i skinit tako sto stavim meso u slavetu pa upije masti trebas nagurat proteina u jelovnik jer ti kronično fale. Variva i svo povrce su super izbor samo sto su i dalje to UH, proteina jako malo. Što se tiče bicikla na tašte nije nužno raditi natašte nije neka prevelika razlika, na koncu dana se sve svede na to koliko kcal si unijela, koliko potrosila, i kakav je sastav jelovnika- da npr. ne budu zastupljeni većinom UH kao kod tebe. Uvijek možeš kupit zrnati i posni sir i nosit sa sobom ako ti se ne da ponijeti pećeno meso
cookies are for pussies
Back to Top
lilmisstrouble View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilmisstrouble Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:15
ok, dogovreno!
hvala ti puno na svim savjetima! trudit cu se pa javim kak ide
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:16
Originally posted by lilmisstrouble lilmisstrouble wrote:

kupila sam steviju u granulicama-previse me podsjecao na natren, kojeg stvarno ne podnosim (radje bih onda bez ikakvog zasladjivanja).
ne znam, mozda je ova u tekucini bolja, mogla bih probati..
što mislis o onim agavinim ili javorovim sirupima?


probaj u tekucini, ima u Mulleru za kupit. Agavin i javorov sirup, seceri kao i med. Tu i tamo po palacinkama ali to nije "zdravija zamjena" za šećer, kao što većina misli. Uostalom pogledaj sastav na njima pa ćeš vidjeti čega imaju najviše recimo možeš ih koristit iza vježbanja uz proteine

Edited by avangarde - 19 Ožujak 2014 at 16:18
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 16:19
Originally posted by lilmisstrouble lilmisstrouble wrote:

ok, dogovreno!
hvala ti puno na svim savjetima! trudit cu se pa javim kak ide

ajde, samo se izmjeri metrom i izvazi na taste pa za jedno 3 tj ponovo da vidis kako napredujes sretno!
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.