New Posts New Posts RSS Feed - Trcanje-kako i koliko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trcanje-kako i koliko?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
daisy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daisy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trcanje-kako i koliko?
    Posted: 21 Srpanj 2007 at 14:49
Bok svima!
Da vas prvo sve pozdravim i predstavim se. Imam 28 godina,visoka sam š70 cm i imam 58 kg. Zapravo mi kile ne predstavljaju problem,nije mi vazno sto pokazuje vaga,vec ogledalo. A ogledalo pokazuje mlohavo tijelo,salaste noge,hrpetine celulita od struka nanize,pogotovo na bedrima i straznjici,a u zadnje vrijeme i oko koljena.
To sve prilicno dobro izgleda u dobro odabranoj odjeci,ali u naturi...
...ok,ja sam po prirodi prilicno samokriticna osoba,ali jednostavno zelim dovesti tijelo u red,bez obzira na komentare tipa "a sta ti imas skidati..."
Dakle,ovako. Dojadilo mi je svakodnevno kukanje pred spiglom i prije tjedan dana sam pocela sa umjerenim joggingom,reducirala prehranu (obozavam slatko i sve ono nezdravo),za veceru uvela iskljucivo voce,smanjila obroke itd. Pocela sam i raditi trbusnjake (3x25),ubacim š-2x tjedno oko pola sata orbitreka.
Uglavnom,pobornik sam crobnih treninga,za teretanu nemam vremena (imam djevojcicu od 3 god.),volim ventilirati pluca i to najvise trcanjem po parku.
E sad,zanima me da li radim ispravno? Dakle zeljela bih se rijesiti sala na nogama i trbuhu,reducirati celulit i ucvrstiti misice,pogotovo nozne,bez nekakve posebne definicije.
Trcim 2-3 puta tjedno po pola sata,š-2 puta tjedno orbitrek 30-35 min pod velikim opterecenjem i prije trcanja obavim trbusnjake.
Da li je to dovoljno?
Savjeti?
Beauty is in the Eye of the Beholder
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2007 at 20:58
Trebala bi raditi vjezbe za cijelo tijelo - ne samo za misice od struka nanize.

Znaci odraditi sve vjezbe i ubacit orbitrek i trcanje kao crobnu aktivnost.

Orbitrek 2x tjedno i trcanje 2x tjedno a ancrobne vjezbe (vjezbe sa utezima) provodit isto barem 2x tjedno..to je idealan plan treninga..znam da ne stignes..imas obaveza..

Stoga nabavi si par utega za doma i prakticki sve misice mozes odraditi sa utezima.

Nikako nemoj izbacivati orbitrek i trcanje jer to su crobne aktivnosti koje ti pomazu pri skidanju celulita, masnog tkiva, odrzavanje kondicije itd.

Sto se tice prehrane - sve imas na webu, pogledaj kategoriju prehrana i savjeti/prehrana.   
Back to Top
daisy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daisy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2007 at 16:10
Thanx,Mr.G!
Vec sam mislila da mi nitko nece odgovoriti!
Ok,znaci u nabavu utega,a do tada ce posluziti i boce s vodom!
Negdje sam procitala da se misici naviknu na jednolicnu aktivnost nakon nekon vremena. Da li to znaci da periodicno povecavam pretrcanu kilometrazu? Sada pretrcim oko 4-4,5 km.
I sto jesti i da li uopce jesti nakon treninga?
Ja pojedem neku vocku (breskva/sljiva/jabuka) sat-dva poslije.
Beauty is in the Eye of the Beholder
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2007 at 14:56
Naravno da trebas jesti nakon treninga, kombiniraj lako probavljive ugljikohidrate i proteine.

Sto se tice pretrcane kilometraze, probaj mijenjati crobnu aktivnost, jer tijelo ce se naviknuti na trcanje i nece vise biti tolikog efekta kao na samom pocetku - tek kad si pocela trenirati. Znaci kombiniraj brzo hodanje, trcanje, orbitrek, ali i sa vremenom naravno povecavaj kilometrazu pa ces vidjeti da li dalje napredujes ili ne napredujes u smislu skidanja kilograma.  
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2007 at 20:54

 Za skidanje sala ti je najbolje trcati ujutro prije nego sto doruckujes kada ti su zalihe glikogena na minimumu i tada kada se nesto trcanjem trosi, trosi se salo tako da...Neki kazu da je cak brzo, brzo hodanje bolje od trcanja.

što se tice voca navecer...bolje se njega drzi ujutro ili popodne, ali ne bas navecer...navecer ti je npr. posni sir odlicna stvar. što se vise blizi vecer smanji ugljikohifdrate i povecaj kolicinu proteina. 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 19:33
Originally posted by petra petra wrote:

 Za skidanje sala ti je najbolje trcati ujutro prije nego sto doruckujes

 

Slazem se s tobom, ali po ovakvom vremenu je nemoguce trcati osim ako ides jaaaaaako rano. Ja sam danas bila u 8:30 i vec je bilo prekasno.

Odoh sad na rolanje!!!

Back to Top
Amelie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amelie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 22:48
Originally posted by petra petra wrote:

 Za skidanje sala ti je najbolje trcati ujutro prije nego sto doruckujes kada ti su zalihe glikogena na minimumu i tada kada se nesto trcanjem trosi, trosi se salo tako da...Neki kazu da je cak brzo, brzo hodanje bolje od trcanja.

©to se tice voca navecer...bolje se njega drzi ujutro ili popodne, ali ne bas navecer...navecer ti je npr. posni sir odlicna stvar. ©to se vise blizi vecer smanji ugljikohifdrate i povecaj kolicinu proteina. 

 

ovo su i meni super informacije, a pogotovo ovo s prehranom.

dakle navecer se latiti samo proteina.

osim posnog sira, sto jos to ukljucuje?

jer nebrem posni sir bas svaku vecer.

sigurna sam i da tunu moze. u salamuri.

kaj jos?

i baj d vej, prebacit cu trcanje na ujutro. i to odmah sutra ;)

 

Edited by Amelie
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 23:44
 proteina ti jos dosta ima u bjelanjcima, bijelom mesu,  tuna da isto, ..
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2007 at 12:50
 Gledaj da ti je vecera sto laksa. Osim posnog sira, tune i mesa mozes ubaciti i jogurt, vocni ili obicni samo gledaj da ima 0.š% mm.
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 08:06

 Pozdrav svima imam pitanja vezano uz trcanje a radi se o :

š.Radim 6. puta tjedno masu u teretani a trcao bi koliko puta tjedno ?

2.Prije sam radio dosta sa utezima ali sam i cesto trcao a posto jedno drugo jede nista nisam napravio

Masu radim oko šh dnevno a znam dosta o prehrani samo me zanima koliko da tr

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 10:27
Originally posted by DarkGift DarkGift wrote:

 Pozdrav svima imam pitanja vezano uz trcanje a radi se o :

š.Radim 6. puta tjedno masu u teretani a trcao bi koliko puta tjedno ?

 

Bar 3 puta tjedno.

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 11:55
Originally posted by DarkGift DarkGift wrote:

 Pozdrav svima imam pitanja vezano uz trcanje a radi se o :

š.Radim 6. puta tjedno masu u teretani a trcao bi koliko puta tjedno ?

2.Prije sam radio dosta sa utezima ali sam i cesto trcao a posto jedno drugo jede nista nisam napravio

Masu radim oko šh dnevno a znam dosta o prehrani samo me zanima koliko da tr



6x tjedno treniras u teretani?

Mislim da je to previse -> radi 3-4x tjedno sa utezima i š-2x tjedno crobnog treninga -> to ti je cisto dosta ako si na masi.
 

Edited by Mr G.
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 12:07

 neznam nekako 3-4 puta tjedno neznam dali ce imati efekta zato sto mi je to malo nekako a sto se trcanja tice el mogu ja spriteve radit jer mi je receno da trcim sto sporije jer trcanje jede misicnu masu ako se cesto trci i nedovljno hrani pogotovo ugljiko hidratima?

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 14:22
 Mozes raditi sprinteve ali uvijek na pocetku treinga. Sprintevi ti spadaju u ancrobne fosfagene aktivnosti, sto znaci da tebi i dalje fali crobni trening.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 14:30
Originally posted by DarkGift DarkGift wrote:

 neznam nekako 3-4 puta tjedno neznam dali ce imati efekta zato sto mi je to malo nekako a sto se trcanja tice el mogu ja spriteve radit jer mi je receno da trcim sto sporije jer trcanje jede misicnu masu ako se cesto trci i nedovljno hrani pogotovo ugljiko hidratima?



Vjeruj mi, 3-4 treninga tjedno su ti cisto dosta. Najvise paznje posvjeti prehrani i odmoru.

Jedi 2g+ bjelancevina po kg tjelesne mase.

Odmor je vrlo bitan jer ako ces trenirati svaki dan misici se nemaju kada odmarati -> a misici rastu kad se odmaras.
Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 19:32
isuseeeee koliko toga ima o trcanju, volim trcat

PS: kazu znanstvenici da se je dobro odmarati nakon svake vjezbe jer se time ubrzava metabolizam i brze se mrsavi il sta vec...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.