New Posts New Posts RSS Feed - TRCANJE
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

TRCANJE

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2007 at 22:29
trcanje je super,ali vise preferiram neki sport-nogomet,kosarka,tenis...
bilo sta sto vas zanima.tako ce te vise trcati jer ce te  biti skoncentrirani  na igru, a ne na trcanje a samim time  ce te vise trcati!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 08:36

Originally posted by dejanelo dejanelo wrote:

trcanje je super,ali vise preferiram neki sport-nogomet,kosarka,tenis...
bilo sta sto vas zanima.tako ce te vise trcati jer ce te  biti skoncentrirani  na igru, a ne na trcanje a samim time  ce te vise trcati!
  

                     Koliko dugo cu moci biti skoncentrisan na igru ako neposjedujem dovoljnu kolicinu kondicije u nogama.........??????

Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 12:39
ma lako za to...
kada imas nepovoljan rezultat mislis samo na igru.izvlacis iz sebe i vise nego sto mozes.samo drugi dan...
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 13:06

Originally posted by dejanelo dejanelo wrote:

ma lako za to...
kada imas nepovoljan rezultat mislis samo na igru.izvlacis iz sebe i vise nego sto mozes.samo drugi dan...
 

                       UMIRANJE????

Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 20:36
da,ali s osmjehom na licu 
Back to Top
La Toya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote La Toya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2007 at 11:22
ako se odlucim na trcanje pokusvama si napraviti plan da  cijela ta vjezaba ima nekog smisla..
trcala sam svaki drugi dan nemisleci na vrijeme i na ogranicavanje..
istina nikada ispod pola sata,ali i sto tako nikada niti iznad sat..znaci neko optimalno vrijeme..
u principu krecem sa razgibavanjem,zatim laganim hodom pa prelazak u brzo hodanje i sve laganim ritmom trceci pa do odredenih mogucnosti koliko mi kardiovaskularni sustav dopusti..(povremeno nabacim i sprin )
preporucam da je od svega najbitnijie SLUSATI SVOJE TIJELO i promatrati kako se ono ponasa...
trci se na prstima i najcesce po mekanoj podlozi(idealna atletska staza ili nasip)-radi amortizacije udaraca na pokosnicu,koljeno i kicmu..,a samo disanje je udah na nos izdah na usta na svakom trecem koraku...

u biti najvaznije sta sam rekal je slusati signale tijela koje se odasilju..

eh sam se raspisala,valjda ce nekome i pomoci
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2007 at 17:42

 GRESKE KOD TRCANJA

Losa tehnika kod trcanja ako se neprimjeti i ne koriguje na vrijeme moze dovesti do povrijeda..mnogi rekreativci muce svoje tijelo trceci na nepravilan nacin......jucer sam trenirao na stazi za trcanje u teretani,,,,tik pored mene trcala je jedna osoba koja je izgleda totalni pocetnik u tome,,,,znam samo da je izletio sa staze unazad jer nije mogao da uhvati brzinu a onda posto ga je bilo izgleda sramota brzo se pokusao vratiti nazad ali ga jeopet izbacilo u rikverc tako da je zavrsio na podu....joj koja faca...prekinuo sam trcanje i onda otisao u toalet da se nasmijem jer sam bio blizu da explodiram,,,osoba sam koja voli te komicne situacije,,bez obzira dogadjale se meni ili nekom drugom.......

  Najcesce greske koje prave rekreativci kod trcanja:

š.Previse poskakuju gore dole dok trce

2.vuku noge

3.nekoriste dovoljno misice potkoljenice to jest listove

4.pretesko padaju na prednju nogu

5.prekidaju pokret po naslanjanju na prednju nogu

6.nekoriste ruke

7.uvrcu srednji dio tijela dok trce

8.naginju glavu i srednji dio tijela unaprijed

9.trce sporije nego sto hodaju

 

cilj kardija je da se povecaju homoni srece a ne trpljenje bola i neprijatnosti tokom treninga.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2007 at 17:55
Dobar post, Emilio, potpuno se slazem sa tobom, imao sam i ja za vidjeti dosta komicnih situacija u teretani, i to ne samo sta se tice trcanja 
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2007 at 18:02
Ja najvise trcim, svaki 2 dan, a nekad svaki dan po 25-30min. 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 22:17
ja ne znam zasto , ali mi je trcanje mrsko

inace nisam debel , nisam van kondicije , znam pravilno disati , ali se brzo izmorim

vjerojatno radim one greske koje je emilio napisao u postu na prosloj stranici , ali eto nisam na to obracao paznju

inace , divim se ljudima koji onako lagano po noci uz vjetric sa mp3 u usima trckaraju uz Dravu

probao sam i ja par puta , ali uvijek zalegnem na prvoj klupi nakon škm

zato to sve nadoknadjujem na biciklu , dok jos nisam polozio Aš za motor , svugdje idem biciklom , jer sam prelijen da hodam do skole , trgovine i pekarnice npr
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 23:35
Meni je trcanje ok, obicno trcim uz more imamo tamo stazicu lijepo uz more i dosta mi je blizu kuce tako da mi je to cool

Nije da trcim bas ono redovito , ali nastojim uz 3x tjedno teretana , jos jednom tjedno malo se istrcat
Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2007 at 10:08
pozz ljudi

meni je trcanje isto ok i idem se istrcat jedamput tjedno... trcim šh u pocetku laganije i sto duze to brzim tempom, radim duge sprintove, pokusavam sto brze i duze trcat na prstima. naravno razgibavanja i istezanja prije i nakon trcanja. disanje nos uzdah, usta izdah


PS: nisam znao da ruke imaju toliki znacaj u trcanju.
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2007 at 12:29

 Hello!

Ja mislim da ja radim gotovo sve greske koje su navedene gore, sto se tice trcanja. Uteretani otrcim do 20 min, i tu sam si napravila limit, vjerojatno bi mogla i vise, ali u cardio ubacujem i hodanje i steper, pa mi to i puno vremena oduzme, jos i ostatak treninga s utezima to je cca sat i pol, tako da nadoknadim to sto s posla idem pjeske doma, pa se i tu malo nesto potrosi, a i dobro je za nase zenske "vrecice" ispod bokova.

Inace uglavno trcim na prstima, nekako mi je to prirodnije i manje me bole noge i kicma.

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2007 at 15:00
 Ja isto trcim na prstima....pola sata do 45 minuta... na pocetku...sam trcala punim stopalom..i kada sam krenula na prstima sam imala non stop upale tricepsa....ali sada je ok... Disanje ...udisaj naravno na nos...izdisaj na usta.... uvijek tako disem dok vjezbam.... i otprilike...udisaj izdisaj nakon 3-5 koraka.... a glazbu slusam ako trcim na traci...ili po gradu.... a ako sam u G.kotaru ne slusam glazbu.... jer volim slusati zvukove prirode.... pa ako cujem cudne sumove...uvijek ubrzam tempo;))
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2007 at 09:12

 Ja cu ocito morati malo pojacati cardio, jer su mi se noge malo pojacale, a bojim se da je tu posao najvise kriv, puno sjedenja, usporavanje metabolizma, inace sam sklona debljanju u podrucju nogu. Ima neko malo strucnije misljenje o tome? Ako da, jos jedno pitanje: sto je bolje: samo trcati, ili kombinirati trcanje i hodanje?

Bye

Back to Top
Ishtar Dark View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ishtar Dark Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2008 at 15:45
Originally posted by gardelinka gardelinka wrote:

Ja cu ocito morati malo pojacati cardio, jer su mi se noge malo pojacale, a bojim se da je tu posao najvise kriv, puno sjedenja, usporavanje metabolizma, inace sam sklona debljanju u podrucju nogu. Ima neko malo strucnije misljenje o tome? Ako da, jos jedno pitanje: sto je bolje: samo trcati, ili kombinirati trcanje i hodanje?


Za to 'pojacavanje' nogu je naravno kriv taj zli sjedilacki posao i sve sto ide uz njega. Ako se hoces rijesit te ekstra "velicine" trebas radit sto svi rade kad zele skinut nezeljenu masu - pravilno se hranit, i povecat fizicku aktivnost kao kontrcfekt poslu.

A sto se tice usporedbe trcanja i hodanja:

Opcenito gledano, trcanje sagorijeva dosta vise kalorija od hodanja u istom vremenskom rasponu (jer se kalorije sagorijevaju unosenjem kisika, a trcanje naravno zahtijeva puno vise kisika od hodanja). Dakle, trcanje je efektivnije sto se tice skidanja viska tezine - ali trcanje je i puno riskantnije od hodanja, zahtijeva puno vise od tvojih zglobova, pa ima i puno veci rizik od ozljeda. No ako znas/naucis pravilno trcati, taj rizik od ozljeda se znatno smanjuje, a s vremenom jos i vise jer trcanjem jacas kosti tih istih zglobova.

Malo sam se previse raspisao. -_- Uglavnom, moj savjet je da ne mijesas trcanje i hodanje. Ako ti se tijelo navikne na trcanje, hodanje mu nece vise biti dovoljan izazov. Ako se navikne na hodanje, iznanadan prelazak na trcanje ce bit... pa... iznenadan. A iznenadne stvari i nisu bas dobre sto se tice tijela. A ako kombiniras, srce ce jednostavno zbunjeno morati poskakivati izmedju moda za hodanje i moda za trcanje.

Pa eto... Nadam se da ce ti ovo moje brbljanje pomoc.
"The mind is its own place, and in itself can make a Heaven of Hell, a Hell of Heaven."
- John Milton, Paradise Lost
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.