New Posts New Posts RSS Feed - TRCANJE
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

TRCANJE

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: TRCANJE
    Posted: 15 Veljaca 2007 at 13:19
 Kako trcite,punim stopalom,na prstima,kratke staze ,duge staze,disanje.....koliko vremenski....sve sto ide uz trcanje....
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 13:22
 preporucljivo je trcati sto vise na prstima jer se trcanjem na peti radi pristisak na kicmu.....trcim za skidanje masnih naslaga, sto znaci neprebrzim tempom vremenski 45 minuta.....uz trcanje idu slusalice i dobra glazba (heavy metal npr.)
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 13:28
Isto na prstima, intenzivnijim tempom, trudim se nikad manje od pola sata.

Udisaj na nos, izdisaj na usta, preferiram off roud, ali kad godisnje doba dozvoljava!

 Ne prakticiram slusati nista osim zvukova prirode, jer me upravo to opusta! 
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 13:30

Originally posted by Vanja Vanja wrote:


 Ne prakticiram slusati nista osim zvukova prirode, jer me upravo to opusta! 

da, kad se trci vani....ak sam na traci (ili biciklu) monotono mi je pa radije slusam nesto sto me inspirira na brze, vise, jace....  

"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 13:54
  Da u tom slucaju svakako . Samo ja bi se radije opredijelila za neki house nego za heavy metal!

Ali to je individualno!
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 14:12

Originally posted by Vanja Vanja wrote:

  Da u tom slucaju svakako . Samo ja bi se radije opredijelila za neki house nego za heavy metal!

Ali to je individualno!
 

a jebi ga, nemogu house kad sam od malih nogu na HM-U.....no dobro, idemo prema offtopicu sad....

 

"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 16:56
Najbolje je trcat lijepo uz more i slusat zvukove prirode, milina!!
Pola sata prodje kao minuta stvarno
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 21:19

 lakse mi je na petu ali se silim na prste pa to ispadne mjesano...

Ne volim po cesti ili po ravnome...najbolje po marjanu trim stazom...

srednji tempo...nekad pase sporije nekad malo brze...od 30 min-šh...

ovisi dali stajem svakih 500m na mjestima predvidjenim za odredjene vjezbe(trbusnjaci...cucnjevi sa tezinom na ledjima...i sli)

disanje...obavezno nos udah usta izdah...bilo mi je malo tesko u pocetku ali s vremenom se naviknes...

karmen
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 00:43

Nedavno sam procitao da su danci dosli do neke spoznaje da oni koji trce redovno najmanje pet godina zive duze od ostalih....................Trcanje je jako popularan sport premda vecina lijecnika preporucuje brzo hodanje zbog uglavnom nestetnog uticaja na zglobove pogotovo kod osoba sa prekomjernom kilazom cija koljena mogu nastradati a prema njima  dinamicko opterecenej nije pogodno za kicmeni stub........................................................ ..........Trcim najcesce rano ujutro ,imam jako velik izbor staza i uglavnom izbjegavam trcanje po tvrdim podlogama.patike koje koristim su sa amortizirajucim djonom.muzika koju slusam je uglavnom raznovrsna,eminem,shakira,50 centi,atomsko skloniste,merlin,the cult,purple,zepellin........................................ .....................Kada trcim krace staze trcim na prstima dok duze staze trcim uglavnom punim stopalom.................................................... ............................................................ ...................................................Krace staze smatram sve sprinterske discipline od 60 metara do 800 metara.......................Disem na nos,,,, (premda mi to stvara probleme zbog jedne devijacije septuma)...... izdisem na usta ili prema onome nepisanom pravilu udisaj na svaka cetiri koraka kao i izdisaj (4 koraka) ,ritam disanja prema ritmu koraka..da bi imao konstantan puls moram imati konstantno disanje i tad je sagorijevanje masti najbolje.koliko ja znam kad trcis punim stopalom udarac pete ili citavog stopala od tlo stvara silu koja putem podkoljena opterecuje zglob koljena i postepeno ga unistava,,kod trcanja na prste tetive i misici amortizuju jedan dio sile...............Imao sam puno problema da savladam tu tehniku,listovi su me strasno boljeli  ali je nako izvjesnog vremena sve nestalo...toliko

Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 09:14
Ja ful volim trcati,
ali buduci radim svaki dan do š6 u zimskom periodu nemam mogucnosti buduci je izbor staza u mojem gradu nikakav.

Tako da to odradjujem na pokretnoj traci, sto mi ne pruza preveliko zadovoljstvo.

cekam duze dane, onda cu biti svoja na svome!
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 15:05
 ni kod mene nije neki izbor staza.. trcim okolnim cestama i plocnikom i to onda pridvecher.. a nekad, u rano jutro-kroz park do nogometnog igralishta i tamo jedno sat vremena.. problem mi je shto uvijek pochem brzzzo, ne mogu se kontrolirat bash, a onda se i brzzzo umorim..  
 
a shto se tiche trake u teretani, u 'mojoj' nemaaa :(( kao ni stepera, ni orbitreka, samo bajs..


Edited by just_a_girl
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 16:54
Mijenjaj teretanu , ako imas neku drugu u blizini :))) 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 21:16
 aha.. a neam bash.. da dodjem u tvoju? hehehe =))
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 17:56
Samo ti dodji :)))
Uzivao bi i ja odmah a i ti jer je dobra teretana hehehe
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 21:02

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Samo ti dodji :)))
Uzivao bi i ja odmah a i ti jer je dobra teretana hehehe
 

  ivo trebate se dogovoriti....

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 09:13
 hochemo hochemo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.