New Posts New Posts RSS Feed - Trbusnjaci!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trbusnjaci!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
StayFit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote StayFit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2008 at 15:39

 Vjeruj ovo bez pravilnog disanja nema trbusnjaka kao i bez prehrane.Ni ja nisam uzimao u obzir to dok nisam pogledao jednu emisiju pa probao raditi jedno vrijeme pravilno i rezultati su kod mene jedno 20% bolji...ima tu jos tih stvari koje su zapostavljene recimo mozak!!! to svaki bodybuillder istice da je veza izmedu moga i misica vrlo vazna stoga pokusaj pri svakom izvodenju vjezbi bili to trbusnjaci ili neka druga skupina misica misliti na taj misic koji radis i zamisljati kako se povecaje...U prvi mah cini se apsurdno i glupo ali je u biti vrlo ucinkovitu i efikasno :D

Everything I do I do it for her!!!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2008 at 19:48
hm.... znaci....udisaj je dolje a izdisaj kad dozemo u gornji polozaj....kod trrbusnjaka.... ?
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2008 at 20:12
Originally posted by StayFit StayFit wrote:

 Vjeruj ovo bez pravilnog disanja nema trbusnjaka kao i bez prehrane.Ni ja nisam uzimao u obzir to dok nisam pogledao jednu emisiju pa probao raditi jedno vrijeme pravilno i rezultati su kod mene jedno 20% bolji...ima tu jos tih stvari koje su zapostavljene recimo mozak!!! to svaki bodybuillder istice da je veza izmedu moga i misica vrlo vazna stoga pokusaj pri svakom izvodenju vjezbi bili to trbusnjaci ili neka druga skupina misica misliti na taj misic koji radis i zamisljati kako se povecaje...U prvi mah cini se apsurdno i glupo ali je u biti vrlo ucinkovitu i efikasno :D

             slazem se sa tobom,jasna mi je vaznost disanja kao i koncentriranost u vjezbanju,,,a ono bi trebalo ici na nacin kako dalajla kaze....

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2008 at 20:59

 Ne zelim se osvrtati na prehranu jer to pretpostavljam da zna vecina kako nema trbusnjaka bez toga i crobnog, ali koliko vidim i ovdje prevladava dosta mitova o vjezbanju trbusnjaka, tj. NEvjezbanju trbusnjaka. Na sto mislim?

Krenimo! Koliko vidim iz vasih postova, vi dok radite takve trbusnjake mislite da vjezbate trbuh a zapravo odradite nesto sasvim drugo. Nista cudno, to je gotovo normalno buduci da vecina vjezba upravo prema nekim ustaljenim mitovima sto iz teretane (tzv. kvalificiranih strucnjaka - kvazitrenera i sl.) sto od drugih koji im prodaju takve price. U cemu je bit?

Radeci "takve trbusnjake" radi se dosta velik opseg pokreta, a buduci da je za kontrakciju trbusnjaka potreban mali opseg pokreta (svega nekoliko cm) naravno da se u pokret ukljucuju i drugi misici kojima u vjezbi trbusnjaka nije mjesto.

Konkretno, kod raznih varijacija podizanja nogu i klasicnih trbusnjaka radi se o pregibanju kuka (iliopsoas, tensor fascic latc i drugi...). Vjezbanje iliopsoasa ionako smanjuje njegovu fleksibilnost. Kontrakcija ravnog trbusnog misica vrsi se pregibanjem vratnog i slabinskog dijela kraljeznice sto konkretno znaci odizanje lopatica od podloge, ne dalje.

Ovako ukratko zelio bih naglasiti opseg pokreta kod izvodjenja tih vjezbi, naravno i pravilno izvodjenje, nikako serije od xš00 trbusnjaka i slicno... Ako ti je prelagano za izvoditi nadji rjesenje kako dodati kilazu ili jednostavno izvedi ih na sto savrseniji nacin a dodatno opterecenje moze biti produljenje kontrakcije.

 

 

Edited by Hammerstrength
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2008 at 12:27

 Tocno znam sta kojom od ovih vjezbi vjezbam... iako si se stvarno potrudio objasniti.... ali da ne dodje do zabune...... samo sto se ja osobno ne bavim body buildingom.... i ne smatram da su neki misici manje , a drugi vise bitni.... "Trbusnjake" i "ledjnjake" vjezbam prvenstveno radi kraljeznice....sta ti ovdje uopce ne spominjes.... I to vjezbama koje ne obuhvacaju samo trbusne misice(znaci ne samo  u kratkom opsegu pokreta...kako si rekao)

Iako naravno radim i te vjezbe ..... Ali kod svih opisanih vjezbi itekako sudjeluju trbusni misici....  Isto kao i oni navedeni.... sada... ja totalno razumijem da ti radis samo one koje si naveo... dosta cesto i ja radim te.... ali ja moram imati promjene u vjezbama....

ali svatko ima pravo na izbore.....;)

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2008 at 19:38
Originally posted by dalila dalila wrote:

ali da ne dodje do zabune...... samo sto se ja osobno ne bavim body buildingom....

ali svatko ima pravo na izbore.....;)

 

Ovo je bitno 

Drugi dio citata moze biti tocan ako se odnosi na prvi dio, tj. na sve osim bb-a

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2008 at 21:47

 Ali vi bb...onda dodjete kod mene sa ozljedama...problemima sa kraljeznicom i sl.

I sve sta ja napisem je tocno....btw.....

 

Edited by dalila
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2008 at 10:49
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Ali vi bb...onda dodjete kod mene sa ozljedama...problemima sa kraljeznicom i sl.

 

Ne nuzno ako se pridrzava forme i pravilne tehnike izvodjenja pojedinih vjezbi. U suprotnom bi mogli doci kod tebe (pretpostavljam fizioter.?)

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2008 at 11:38

 Jep... to sam ja....

Uvijek postoje iznimke... necu se prepucavati....samo ne treba bas gledati samo u jednom smjeru....

 

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2008 at 19:11
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Jep... to sam ja....

Uvijek postoje iznimke... necu se prepucavati....samo ne treba bas gledati samo u jednom smjeru....

 

 

Bio sam i ja u srednjoj FT

U jednom smjeru, u ispravnom smjeru

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2008 at 19:45
 SMJERU  koji odgovara samo meni
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2008 at 21:30

 A dobro...onda si valjda nesto i naucio u toj srednjoj... nebi znala...u srednju sam isla u gimnaziju....ali valjda jesi

Ma samo ti radi i one druge vjezbe...neces fulati.... mislim....teze su nego one sta ti radis.... I ispravne su jer ces ih naci u treninzima skoro pa svih sportasa... Uvijek ima vise ispravnih smjerova.... samo je na kraju cilj isti....

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2008 at 01:25

 Hm, nije mi srednja nista dala znanja sto se tice izvedbe pojedine vjezbe. Zapravo, to sam tek tako usputno prilizio buduci da vidim kako ovdje ima FT. Ali isto tako znam da je vjezba u fizioterapiji jedno, a vjezba u bb drugo.

Ono je bio moj osvrt na trbuh, takodjer takav razuman i ekonomican princip izvedbe vjezbi se moze naci i kod ostalih skupina. Naravno, ne treba zanemariti znacaj full ROM-a (range of motion), ali samo tamo gdje to ima smisla. Jednostavan primjer sa popularnim bicepsom: vecina ljudi po teretanama radi sljedece kako bi "nabildali biceps", izvode pregib ( i to bez supinacije naravno) sipkom najcesce, ali i bucicom, i to tzv. cijeli pokret. Zapravo prelaskom pokreta od 90 stupnjeva, tj. daljnjim pregibanjem podlaktice, od polozaja u kojem su podlakt. i nadlakt. tvorili 90 stupnjeva, ukljucuje se brahioradialis sto i ne mora biti lose ako zelimo njega pogoditi. Ako je svrha biceps, onda taj cijeli pokret zapravo znaci losu izvedbu biceps pregiba.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2008 at 11:35

A jesi ti inace vjezbao nesto drugo...tj. pokusao nesto drugo osim bb?

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2008 at 15:34

 kad smo kod treninga biceps brachii sa sipkom trebalo bi se voditi racuna o individualnim fizickim razlikama.....tu mislim na ugao lakta,,

ugao izmedju podlaktice i nadlaktice nije isti kod svake osobe,neki imaju mnogo jasan ugao lakta kad stoje u anatomsko normalnom stanju(mislim na ruke duz citavog tijela,supinirane dlanove i prste prema vani,,,

podlaktica kod nekih je jasno usmjerena van tijela(valgus,uobicajenije kod zena premda ga ima i dosta muskaraca)

da se tokom vjezbanja CURLA  sa ravnom sipkom ,rucni

zglobovi opterecuju prema unutra  sto moze imato jako bolne posljedice........za one koji imaju taj naglasen ugao laktova prema vani najbolje bi bilo da koriste onu sipku koja igleda kao cik.cak ili -Z-sipku..

koristeci tu sipku nepreopterecujemo zglobove kod vjezbanja bicepsa....

neznam da li sam dobro razumio ovo za brachioradialis,koliko ja znam bez obzira na tehnicki tacan ili netacan nacin izvodjenja vjezbi za ruke ,nepogadjanje tog misica je nemoguce izbjeci,zavsino sve u manjem ili vecem obimu....

vidim da smo sa trbusnjaka otisli na trening ruku......

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2008 at 18:06

Originally posted by emilio emilio wrote:

vidim da smo sa trbusnjaka otisli na trening ruku......
 

Nismo otisli, cak naprotiv, to je bio jedan jednostavan primjer, i onaj tko promijeni svoj "uobicajeni" nacin treniranja i barem jednom isproba trening u punom smislu pogadjanja tocno odredjene ciljane skupine vidjet ce razliku. Ponovno, razliku ako biceps odradi bez sipke ili ako sipku iskoristi na pravilan nacin.

@dalila

Zasto bih trebao znati o npr. vaterpolu, tj. okusati se u vaterpolu ako je meni primarni cilj povecanje misicne mase, razvijanje simetrije i naravno smanjenje potkoznog masnog tkiva? 

Mora li bb znati sve o biciklizmu, planinarenju, trcanju, plivanju, boksu, i drugim sportovima? Ne! Pa cak i ako korisiti u treningu neke elemente drugih sportova on jednostavno ne mora znati nista o tome. Zasto? Ako odemo najdalje do profi bb, tesko cemo naci nekoga tko se ne razumije u osnove funkcioniranja organizma itd. ali isto tako jedan profi bb ne mora nidjta znati od toga ako uza sebe ima tim strucnjaka koji se brinu o njegovim misicima, tijelu uopce.

Zakljucak; hm, neka svatko sam zakljuci

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.