New Posts New Posts RSS Feed - Transformacija-in progress
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Transformacija-in progress

 Post Reply Post Reply Page  <12345 16>
Author
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 11:22
Nisam mjerio opseg struka,mislim da je ogledalo najbolji pokazatelj napretka Hug
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 12:34
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Nemoj se previše 'junkom' opterećivat, niti ćeš od jednog lošeg obroka se udebljat, niti ćeš od jednog kvalitetnog obroka smršavit. Ovo je utrka na duge staze, samo ustrajno. Nekad i određeni period odmora pomogne više nego vježba, da se malo kortizol smiri i tijelo izbaci nakupljenu vodu, tako da nemoj gledati na taj period kao gubitak.


Upravo tako.

Jedan obrok, jedan dan brljavljenja neće ništa loše napravit (nekad će čak i poboljšat situaciju), sve dok se to ne nastavi dalje. Ja sam kod sebe vidjela da se situacija počne pogoršavat tek kad zaredam 2-3 netipična dana (uglavnom za blagdane) :) 1 dan je taman, i za psihu i za tijelo. Kako kome, nekome psiha miruje kad je sve tip top. Opet - pitanje je i treninga i reakcija tijela na glukozu, inzulin itd.....nekoma sa velikim viškom kg-a i nedovoljno dobrim treningom na početku ne bih preporučila tu praksu....cheat meal možda, cheat day nikako. Treba prvo ubit loše navike, rješit se ovisnosti i sredit nered u tijelu.

Uglavnom.....kako god bilo, pustite teorije i isprobavajte. Teorije će vas zbunit i na kraju izludit, praksa će vam dat najbolje znanje za vaš slučaj. I da profulate koji put, so what, znate kako ćete rješit višak. Bolje i pogriješit tu i tamo nego se cijeli život odricat i opterećivat bez razloga.

I trening, samo trening...


Niksa, ide to, samo polako Wink







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2014 at 22:02
Hvala na komentarima,malo me viroza zeznula sto se tiče treninga ali ovaj mjesec nastavljam još jače i probat ću izmijeniti vježbe tako da isprobam nešto novo.Sto se tiče junka malo sam bio tim opterećen u početku ali sad shvacam sto ste napisali.Hvala na podršci i kritike,komentari dobrodošli
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2014 at 16:43
Bok ljudi evo da se i ja javim Tongue .Sve ide po planu,još 2 tjedna i 2 mjesec je tu a s tim i nove slike Big smile ,međutim u nedoumici sam u vezi treninga.Evo ovako ove godine sam odlučio radit samo bodyweight vježbe kao što sam i napisao na početku,eh sad ovako:
1.Kad mi je škola popodne onda svako jutro trčim 40 min i planiram to većati možda za 5 min ali ne još,možda za 2 tjedna
2.Kad mi je škola ujutro onda treniram popodne i ovakav mi je trening:
-Radim sve skupa 6 serija,znači sklekovi,trbušnjaci,čučnjevi i propadanja
-1 serija je 10 ponavljanja sve 4 vježbe samo što svaku seriju se sklekovi mjenjaju(znači 1 serija široki,2 serija normalni,3 serija dijamantni sklekovi)
E sad mene buni dali bih trebao ubaciti još vježbi da to bude full body trening i vježbe koje zatjevaju više mišićnih skupina jer mislim da mi je onaj način vježbanja jako loš

Savjetujte i komentirajte što bih bilo najbolje.Hvala svima Hug
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 17:39
Amo ljudi pomozite mi treba mi vaše mišljenje jer ako bih trebao drugačiji trening raditi da odmah počnem
Back to Top
JonyBravo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JonyBravo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 13:05
Isto tako imaš i više verzija trbušnjaka (izdržaj, sklopke, bočni, sa nogama na povišenom...) pa mijenjaj. Možda možeš ubaciti i zgibove (podhvat za biceps i nadhvat za leđa). U to bi još ubacio par vježbi za stabilizatore nogu... Uglavnom samo pazi da ne pretjeraš jer ako se "zakolješ" ili ozlijediš nisi ništa napravio.

Smatram da bi ti netko trebao napraviti dobar plan da ti se ne desi navedeno. Najbolje bi bilo kada bi taj netko sa tobom i odradio par treninga da ti ispravi nedostatke, a ako ne onda možda netko sa foruma da ti pomogne pa da ti opiše na što trebaš paziti...

Eto da ti ne pametujem previše, iskusni javite se!!!
keep walking
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 14:21
Hvala ti na odgovoru i savjetu :).Vidim da tu ipak treba ubaciti još vise vježbi,volio bih kad bi na forumu netko od iskusnijih pomogao sastaviti plan treninga.Prehranu patim maksimalno i prehrana mi nije problem ali jedino mi je krivo to sto imam puno volje,želje i truda puno u to ulažem i nebi mi bilo drago da radim krivo,volio bih kad bi mi netko od iskusnijih pomogao da to sastavim i onda će biti brže i rezultati i sve ostalo a ovako ja radim ali težim boljem programu i vježbanju da budu bolji rezultati.
Ako bi mi netko od iskusnijih pomogao sastavit program treninga bio bih jako zahvalan
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 18:51
Ima li iko da bi mi pomogao,nešto niste aktivni u zadnje vrijeme
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 21:01
pazi sad, ako ideš na bw program trebaš znati progresiju koju možeš guglati, ovo su najbitnije progresije (po meni)

1. zgibovi
2. pistol čučanj
3. stoj (kasnije sklek) na rukama
4. most
5. propadanja
6. viseće podizanje nogu
7. plank

nakon ovih progresija možeš odradit neki intervalni finisher (burpiji, visoki skip, penjači, jumping jack-ne znam kako se zove na hrv, ili sprinteve po ravnom ili kasnije uz brdo)

ako su ti ove progresije preteške (a vjerojatno jesu) prije zgibova opleti po veslanju tijelom, prije sklekova u stoju na rukama po običnim sklekovima, prije visećeg podizanja nogu imaš ležeći dio, propadanja prvo na klupici pa onda kasnije s jačim opterećenjem, prije mosta podizanje kukova

što se tiče broja ponavljanja i serija moraš odredit cilj, ako želiš čistu snagu bez puno hipertrofije onda 5x5 ili 6x6 s više odmora, 1,5 - 2min(osjetit ćeš kad ti je 5x5 malo pa se može prebacit na 6x6), ako želiš snagu i hipertrofiju 3x8 s manje odmora 1-1,5 min

naravno da bi išta postigao s vlastitom težinom moraš ju spustiti što znači uravnotežit prehranu i prilagodit ciljevima

u mojoj glavi kad budeš mogao 6x6 zgibova pistola i propadanja u super si formi (još kad bi mogao napravit stoj onda si mašina) a kad ti to sve postane prelako pređeš na muscle up (nema adekvatan hrvatski prijevod), zgibove, veslanja, sklekove i stoj sve jednom rukom, skok pistole, različite varijacije zastava i levera

mislim da sam ti dao što radit jedno 5-10 godina pa izvoli i rasturaj :)

što se tiče sastavljanja programa uvijek gledaj da su ti vučenje i guranje ujednačeni, isto kao pokreti s dominacijom pregiba koljena u paru s pokretima gdje je dominacija na pregibu kukova, također izdržaje (plankove) ciljaj sa svim strana (obični, obrnuti, postranični izdržaj), ovo u principu znači da za svaku seriju zgibova moraš odradit jednu seriju sklekova na rukama, za svaki pistol moraš odradit jedan most, za svaki sklek moraš odradit jedno veslanje itd, što se propadanja tiče pogađaju i prsa i leđa i tricepse (danas sam majke mi osjetio i bicepse ali ne znam kako XD) da sve bude uravnoteženo i broj ponavljanja unilateralnih vježbi na slabijoj strani ne smije biti manji od broja ponavljanja na jačoj strani da se uravnotežiš

nadam se da sam sve pokrio i dao ti dosta materijala, eat clean & train dirty ;)
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 16:00
hvala ti na opširnom komentaru :) evo ovako,ovaj iduci tjedan cu probat nabavit šipku pa krenut sa zgibovima e sad neznam jeli treba svaki dan radit drugi tip treninga pa onda to ponavljat kroz tjedan ili složit si jedan program i radit po njemu par mjeseci?
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2014 at 10:47
Ljudi evo mali update:Sad trenutno imam 104 kg a krenuo sam sa 112kg Cool.Slike stavljam iduci tjedan u nedjelju kad ce biti 2 mjeseca zdrave prehrane i treninga.Jako puno ljudi mi je reklo do sada da sam smršavio i to me jako gura naprijed i osjećam se super.Hvala na podršci svima koji me prate od početka Thumbs Up
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2014 at 08:29
Originally posted by NiksaV NiksaV wrote:

hvala ti na opširnom komentaru :) evo ovako,ovaj iduci tjedan cu probat nabavit šipku pa krenut sa zgibovima e sad neznam jeli treba svaki dan radit drugi tip treninga pa onda to ponavljat kroz tjedan ili složit si jedan program i radit po njemu par mjeseci?


vjerojatno nećeš odmah moći raditi zgibove pa ti možda ne treba za početak šipka a veslanje možeš radit i na stolu hehe, treba bit domišljat, ali ipak šipku za zgibove nabavi, morat ćeš krenut s negativima kad tad

za početak preporučam da ili kereneš s ovim programom kako piše LINK ili možeš radit iste vježbe ali sa 5x5 ili 6x6 shemom ponavljanja i imaš za cijeli život posla

samo naprijed
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2014 at 13:46
Hvala ti puno za ovaj sajt.Odlično je sve objašnjeno,čim uhvatim više vremena bacam se na čitanje i počinjem radit treninge.Još jednom puno hvala na pomoći.Idući tjedan slike dolaze Hug
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2014 at 17:16
nemaš problema, zato smo mi forumovci tu
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 09:24
Ljudi evo slika nakon 2 mjeseca.Ovih zadnjih dana sam malo kiksao ali idem samo jako naprijed,ne želim se zamarat tim stvarima.Evo komentirajte,savjetujte i ocijenite ima li napredka od zadnjih slika Wink

  Click for a larger view  http://oi61.tinypic.com/2cdakxx.jpg


Edited by NiksaV - 02 Studeni 2014 at 09:28
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 11:33
vidi se lijepo napredak, naročito na bočnoj strani trbuha
samo naprijed
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.