New Posts New Posts RSS Feed - Train insane or stay the same!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Train insane or stay the same!

 Post Reply Post Reply
Author
Jamie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jamie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Train insane or stay the same!
    Posted: 09 Kolovoz 2014 at 23:59
Puno pozdrava svima!

Evo i najnovijeg ovisnika o vježbanju LOL doduše, s ozbirom da sam sama u ovome, a moji prijatelji i obitelj ne shvaćaju strast prema treninzima, niti se uopće trude shvatiti da zdrava prehrana nije izgladnjivanje, došla sam ovdje među istomišljenike koji me mogu i posavjetovati ako u nečemu griješim Smile

Da se prvo predstavim - imam 23 godine, visoka sam 162 cm i trenutno imam 54 kg. Nikada se nisam bavila sportom ni išla na aerobik/zumbu/pilates itd. sve do prije 2 mjeseca kada sam prvo krenula mjesec dana u Magic Well (u nadi ne bih li malo ojačala), a sada već mjesec dana idem na Insanity (u prosjeku 3-4 puta tjedno). Planiram nastaviti tim intenzitetom još do kraja kolovoza dok malo ne ojačam, da se ne preforsiram u početku (računam da mi je bitno dovesti se prvo u stanje da mogu sve vježbe pravilno izvesti, a tek onda ubaciti u petu brzinu), a onda od rujna krenuti 5 puta tjedno na Insanity. 

Tijekom lipnja izgubila sam 2 kg (počela sam s 57 kg), 3 cm u struku, 4 cm s trbuha, 1 cm s bokova, po 3 cm na bedrima i (nažalost) 8 cm u prsima. Napisala bih vam sada točne mjere koje su bile kada sam krenula i koje su sada, ali su mi brojevi ostali u Magic Wellu pa ih moram u ponedjeljak tek nazvati da mi pročitaju stare mjere pa da se premjerim sada nakon još mjesec dana treninga, ali sigurno je još cm otišlo jer vidim pomak, a i osjetim po odjeći Smile Nadopunit ću u ponedjeljak ovaj post s točnim podacima Smile

Znam da ovo nisu neki veliki rezultati u prvih mjesec dana, ali uzmite u obzir da sam u MW išla 4 puta tjedno po samo pola sata i da mi treninzi nisu bili nešto zahtjevni... ali sam si zato jako sredila prehranu, što znači da sam izbacila sve prženo, sve što ima šećera u sebi (čokolade, bombone, kekse, sokove), alkohol i jedem vrlo malo kruha. Prije toga sam doslovno svaki dan (nažalost) jela po najmanje 100g čokolade/keksa/čokoladnih namaza, ma bilo što slatko Angry Sada mi se prehrana bazira na povrću, mesu (piletini i ribi) i voću, a kad me uhvati želja za slatkim, pojedem žlicu meda Smile

Ono što me najviše zanima je vaše mišljenje o mom trenutnom jelovniku... Jer, Insanity treninzi su stvarno  ntenzivni, trener nas maksimalno ubije svaki puta (i obožavam to! LOL ) i nekako se bojim da možda premalo jedem pa da ću umjesto da izgradim mišiće, izgubiti i ono malo mišića što imam Ouch

Evo mojih najčešćih dnevnih jelovnika, onako napamet koliko se sjećam: 

Doručak : 50g zobenih + malo jogurta + mala žlica meda + banana
Međuobrok: voće (2 breskve, 200g jagoda ili što se već nađe) i kava
Ručak: 40g riže + file pilećeg bijelog mesa + salata (rajčica + jogurt)
Međuobrok: banana
Večera: zelena salata + kuhano jaje + tuna 

ili

Doručak: 1 pecivo + 100g pilećih prsa + jogurt
Međuobrok: voće i kava
Ručak: tikvica s prosom + file pilećeg bijelog mesa (ili ako baš ne stignem, onda 100g pilećih hrenovki)
Međuobrok: banana
Večera: 2 kuhana jaja + salata (rajčica i jogurt)

Ponekad si za ručak napravim salatu od 350g graha, 2 kuhana jaja, tune i limuna pa si to rasporedim tako da imam i za večeru. Često uz piletinu pojedem i salatu od kuhanih mahuna i limuna, koja mi uz kuhano jaje posluži i za večeru. Da ne zaboravih, nađe se tu i kuhani krumpir, domaća juha s povrćem, špinat, cvjetača, borovnice, dinja, lubenica naravno, ma svašta, nastojim jesti što raznovrsnije. Sad kad ovo gledam nekako mi izgleda malo i kao da nešto zaboravljam, ali znam da si svaki dan zbrojim kalorije bar otprilike i to ispadne oko 1300-1400 kcal. 

Pa evo... kako se vama čini? Svi savjeti su i više nego dobrodošli Smile






Edited by Jamie - 10 Kolovoz 2014 at 00:12
I gave up giving up!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 00:43
Kava i voće međuobrok?LOL Ne preporučujem kombinaciju Brzog UH-a i kave... pogotovo ako je to još prije treninga..

Pa gdje su masnoće? Jap pre malo jedeš...  Pogotovo za insainity :)

Ubaci još kalorija kroz masnoće... Nemoj se trpati toliko voćem jer ćeš često imati problema za posezanjem za slatkim ;)

Što nisi pitala trenera vezano za prehranu? :) Lakše bih ti on to sročio
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 01:10
Mettasttaza zasto ne brzi uh i kava ?!! Prvi pit cujem tako nesto haha :)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 01:20
*train insane or remain the same :P
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 09:27
Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

Mettasttaza zasto ne brzi uh i kava ?!! Prvi pit cujem tako nesto haha :)


kofrein izaziva povišen šećer u krvi ne? Ako konzumiraš  Ugljiće i kaficu povećava se naglo razina šećera kao i inzulin u krvi... umjesto da inzuli smanji šećer u krvi....oni oboje nastavljaju satima cirkulirati u krvnom otopku...u svojim abnormalnim vrijednostima,

Pa kada ti tijelo tada shvati da UH ne upija stanice željenom brzinom, gušterača luči još veće količine inzulina,

da skratimo nastaje nered u metabolizmu..

Čitao sam najčešće ne primjetno "bolujemo" od dijabetisa tipa 2.. a da nisi ni svijestan... konstantan umor , itd... 





Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Jamie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jamie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 09:46
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Kava i voće međuobrok?LOL Ne preporučujem kombinaciju Brzog UH-a i kave... pogotovo ako je to još prije treninga.. 

Kava nije prije treninga, on je navečer u 19h, ali kavu pijem prije svega zbog niskog tlaka, koji je još niži zbog ovih vrućina pa popijem kavicu kad me uhvati slabost. Ali hvala na savjetu, nisam znala da to dvoje ne smije ići zajedno/blizu jedno drugoga Smile

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

 Ubaci još kalorija kroz masnoće... Nemoj se trpati toliko voćem jer ćeš često imati problema za posezanjem za slatkim ;)

Primljeno na znanje! Big smile 

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

 Što nisi pitala trenera vezano za prehranu? :) Lakše bih ti on to sročio

Pa... iskreno, trener nam nije baš pričljiv, čovjek odradi trening i to je to, ajmo kući, tako da mi to nije ni palo na pamet jer sumnjam da bi imao volje i vremena za tako nešto....
I gave up giving up!
Back to Top
Jamie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jamie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 09:48
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

*train insane or remain the same :P

Gledam ovaj post i ne razumijem i ne razumijem, trebalo mi je 5 minuta da uočim da sam krivo napisala jer sam bila uvjerena da gore i piše *remain LOL Ne znam, bilo je 1 ujutro, shvatite me LOL
I gave up giving up!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 01:04
Hvalaa, nisam znao za to!! :)
imam obicaj prije treninga ujutro zobene i kavu,jel to lose? Mislim da zobene imaju srednji gl :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 07:58
Originally posted by Jamie Jamie wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Kava i voće međuobrok?LOL Ne preporučujem kombinaciju Brzog UH-a i kave... pogotovo ako je to još prije treninga.. 

Kava nije prije treninga, on je navečer u 19h, ali kavu pijem prije svega zbog niskog tlaka, koji je još niži zbog ovih vrućina pa popijem kavicu kad me uhvati slabost. Ali hvala na savjetu, nisam znala da to dvoje ne smije ići zajedno/blizu jedno drugoga Smile

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

 Ubaci još kalorija kroz masnoće... Nemoj se trpati toliko voćem jer ćeš često imati problema za posezanjem za slatkim ;)

Primljeno na znanje! Big smile 

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

 Što nisi pitala trenera vezano za prehranu? :) Lakše bih ti on to sročio

Pa... iskreno, trener nam nije baš pričljiv, čovjek odradi trening i to je to, ajmo kući, tako da mi to nije ni palo na pamet jer sumnjam da bi imao volje i vremena za tako nešto....

Heheh možda izgleda probaj pa vidi :D Jer on te vizualno vidi...i vidi kako si i za što si sposobna :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.