New Posts New Posts RSS Feed - Trac partija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trac partija

 Post Reply Post Reply
Author
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trac partija
    Posted: 08 Listopad 2008 at 17:51
S obzirom na hrpetine offtopicarenja (i mojeg takodjer), ako admini nemaju nista protiv, otvaram temu za raspravu o svemu i svacemu, konkretno za offtopic koji biste rado mozda napisali i prokomentirali na nekoj drugoj temi (a neprikladna je), a samo ne zasluzuje vlastitu temu. Kaj velite?

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 18:05
Evo, taman nekaj za ovaj topic...

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:




ontopic: meni su najdrazi ekstremiteti, ruke pogotovo, a omiljena sprava mi je vlastito tijelo

Ok, ovo bi moglo podrazumijevati vježbe sa vlastitim tijelom. stvarno ne znam otkud pošast za tim da se tijelo naziva spravom Prije bih se složio da je tijelo objekt vježbanja (vježbanje neka je svaki pokret s ciljem izmjene trenutnog izgleda tijela), a ne cimbenik kojim se to postiže (sprava, uteg, šipka, sila teža itd). Tijelo je cilj, sve ostalo cime se postigne ucinak vježbanja je sredstvo.
 


U ovome smislu, svoje tijelo dozivljavam i kao subjekt i kao objekt i kao spravu, iako to je malo nezgodan izraz, pa cu reci sredstvo umjesto toga.

Subjekt jer ja radim (stogod da radim), a ja jesam i tijelo izmedju ostalog.
Objekt jer njega razvijam, mijenjam itd., tj. da, ono je cilj.
A sredstvo, jer mi tijelo zamjenjuje npr. utege svojom tezinom. Ne zamijenjuje uvijek, naravno, ali najdraze su mi upravo takve vjezbe.

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Da se razumijemo, kako god htjela/htio razviti svoje tijelo ili vježbati trebaš neki vanjski objekt kojim ceš to omoguciti, tocnije receno trebaš nešto izvana cime ceš natjerati mišice na rast. Ako trciš trebaš tlo, ako radiš zgibove trebaš šipku, ako radiš sklekove opet trebaš pod.
 


Slazem se, treba mi pod, ako nista drugo. Preformulirat cu, najdraza mi je kombinacija tijelo+pod.


Edited by Signorina
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 18:23
 Pa signorina imaš pravo...jer tijelo može biti i objekt odnosno kak ti kažeš sprava...jedino kaj se s vježbama s vlastitom težinom ne mogu ocekivat znacajni pomaci u masi...al da se može oblikovat tijelo, može itekako...najbolji dokaz za to su gimnasticari koji imaju savršeno oblikovana tijela i definiciju bez podignutog utega...
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 18:25

Originally posted by Signorina Signorina wrote:


Slazem se, treba mi pod, ako nista drugo. Preformulirat cu, najdraza mi je kombinacija tijelo+pod.
 

Ne mogu se suzdržat...LOOOOOOOOOOOOOOOL

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 19:39
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

al da se može oblikovat tijelo, može itekako...najbolji dokaz za to su gimnasticari koji imaju savršeno oblikovana tijela i definiciju bez podignutog utega...

Svaki pomak tjelesne homeostaze u fizickom naprezanju znaci nekakvu promjenu, dakle za bilo kakvo tjelesno oblikovanje koje ne spada nužno pod prosjecno (nedefinirano, nemicicavo) potrebno je savladavanje sile iz vanjskih objekata, bilo kojih oblika i vrste.
A što se tice toga da ne dižu utege i zbog cega takvo izgledaju, radije ne bih povlacio tu temu
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 21:39
pa kako ne koriste gimnasticari utege.naravno da koriste,ali njihovi utezi su njihovo vlastito tjelo.

Mislis da ne bi svi da mogu radili kriz na rucama.Ali to ne moze ni 2% ljudi na svijetu.tako da to odpada kao najbolja vjezba za ramena i ledja.
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2008 at 14:25
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

jedino kaj se s vježbama s vlastitom težinom ne mogu ocekivat znacajni pomaci u masi...al da se može oblikovat tijelo, može itekako...


Bas to, sve naravno ovisi o osobnom cilju, a moj cilj je prije svega oblikovanje. Nije da ja bjezim od sprava, ali najvise uzivam u vjezbama bez njih.


Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:


Slazem se, treba mi pod, ako nista drugo. Preformulirat cu, najdraza mi je kombinacija tijelo+pod.
 

Ne mogu se suzdržat...LOOOOOOOOOOOOOOOL



Sad tek vidim... Ovo se moze shvatiti svakak, JA POD
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2008 at 07:16

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

 

Sad tek vidim... Ovo se moze shvatiti svakak, JA POD
 

Tak treba...ma i ja  pod...

@Signorina 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2008 at 09:46
Ajd bar neki da se i vole...a ne same svađe ovdje....
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2008 at 09:57
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ajd bar neki da se i vole...a ne same svađe ovdje....

Ali nije zanimljivo kao svađa tamo se barem nasmijem
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2008 at 10:03
Da...ni meni isto...moram priznati

A se meni to cini...ili vidim emilia....  
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.