New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri definiciji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri definiciji

 Post Reply Post Reply
Author
Kiks44 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 03 Rujan 2019
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiks44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc pri definiciji
    Posted: 15 Rujan 2019 at 16:30
Hej

Ovako imam 73kg, 180 cm ,21g i Body fat oko 20%

Markose sam izracunao tak da sam gledao po netu dosta razlicitih kombinacija i odlucio za 2 do 2.3 gr proteina po kili, 0.7-1gr masti po kili i ostalo se dopuni UH .

Nisam pocetnik u teretani i znam kako koje vjezbe se i rade i koliko ponavljanja i dosta sam aktivan sto se tice teretane i posla.

Malo sam promijenio prehranu i jedino mlijeko koje pijem je 300ml 0.9 masti dnevno sa šejkom (zobene,whey)

A sto se tice voca i povrca jedem 150gr graska,150 spinata,1 jabuku i pola banane dnevno.

A nisam toliki ljubitelj mlijeka nego jednostavno whey ili zobene sa vodom ne podnosim

I jos bi nadodao da imam u planu bit na definiciji jos 6 tjedana ,pa lagano poceti sa suficitom :D. Cilj mi je gubiti salo zajedno sa kilazom ,a ne samo kilazu i misice :/

Edited by Kiks44 - 15 Rujan 2019 at 16:46
Back to Top
Ria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 27 Sijecanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2019 at 01:39
Hej, možeš li napisati informacije o visini, težini, mjerama i bf ako znaš?

Kako si izračunao makrose? Što se ovog plana na linku tiče, svakako može puno bolje. Meni mlijeko npr. uopće ne smeta, što ne znači da tebi ne bi moglo, a u doručku imaš i zbregov proteine u kojima je mlijeko i mlijeko još? Može se napraviti nutritivno bogatiji doručak sa zobenima i skroz bez mlijeka, što ne znači da moraš skroz izbaciti mlijeko iz prehrane, možeš ga smanjiti. Šećer sam po sebi nije loš, loše je što ga ljudi konzumiraju puno više u prerađenim namirnicama nego što bi ikad koristili onaj obični, a da toga nisu ni svjesni. Možeš ubaciti svakako više povrća, osobno bih ubacila i voće. Sol ima svoju funkciju i nije problem ako se umjereno unosi.

Moje mišljenje je da bi prehrana trebala biti dugoročno održiva i da se samo prilagođava ovisno o cilju, a svaki dan isti jelovnik to nije. Plan prehrane za definiciju može se složiti tako da ti ne budeš gladan uopće, da ne moraš to "izgurati" i korištenjem više raznovrsnih namirnica i različitim kombinacijama obroka iz dana u dan. Možeš proučiti cikliranje ugljikohidrata i mogu ti poslati neke svoje primjere raznovrsnijih obroka za inspiraciju.

Kakav je plan treninga? Učinkovitost treninga ne možeš mjeriti po tome koliko se znojiš. Da li si imao možda trenera koji ti je pokazao pravilno izvođenje vježbi?
Back to Top
Kiks44 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 03 Rujan 2019
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiks44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2019 at 22:38
Zdravo ljudi.Poceo sam sa definicijom prije tjedan dana i uz ovu prehranu (prilozena slika ) mogu izgurat sigurno mjesec,dva.

Prehrana : https://imgur.com/a/ErKBkjx

175 Proteina / 200 UH / 55 Masti - 2000 kalorija dnevno

Bi li trebao sto promijeniti u prehrani sto bi moglo utjecati na definiciju ?
Mlijeko mi je bitno dosta ,a znam da taj secer nije toliko gadan koliko obican i ako zadovoljava moj zeljeni udnos P/UH/M ne utjece lose zar ne ?

A jedino sto konzumiram sa soli je ta pureca sunka koja je dosta posoljena i na meso nesto malo stavim.

Raspitujem se jer mi je trbuh dosta napuhan i nekako se bojim da cu gubiti kilazu ,a trbuh ce ostati isti .

Uz to radim fizicki posao 5 dana tjedno i idem u teretanu 3 put tjedno koji odradim pravilno i znojno .

Valja li mi prehrana i trebam li sto mijenjati ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.