New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana hitna pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana hitna pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
kremar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2020
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kremar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana hitna pomoc
    Posted: 25 Sijecanj 2021 at 11:31
Za 28g Chia
Tryptophan 44% RDI   124mg
Threonine 19% RDI   201mg
Isoleucine 16% RDI   227mg
Leucine    14% RDI   389mg
Lysine     13% RDI   275mg
Methionine 23% RDI   167mg
Cystine    40% RDI   116mg
Phenylalanine33% RDI 289mg
Tyrosine   18% RDI   160mg
Valine     15% RDI   270mg
Histidine 22% RDI   151mg

Lješnjak 100g
Aminokiseline               
Triptofan     g     0.19
Treonin     g          0.50
Izoleucin     g     0.55
Leucin     g          1.06
Lizin     g          0.42
Metionin     g     0.22
Cistin     g          0.28
Fenilalanin     g     0.66
Tirozin     g          0.36
Valin     g          0.70
Arginin     g          2.21
Histidin     g     0.43

Kaj se mene tiče diskusija završena.
Ovom dečku još preporuka, budući da voli hambije, izbjegavati sezamove sjemenke koje stavljaju na ta peciva ( crni sezam je ok, ali je to za pekare preskupo)
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2021 at 19:22
Pozdrav, proteini ljesnjaka, chie nisu proteini zivotinjskog porijekla i nemaju kompletan aminokiselinski sastav, samim tim ne izazivaju sintezu proteina. Samo ne znam na koje tretirane proteine mislite?
A sto se ovih literatura tice, iskreno i bez uvrede, 3 kursa sam polozio, ali nigdje za tu literaturu nisam ni cuo, a jos manje citao.
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
kremar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2020
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kremar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2021 at 17:46
Poz. Za proteine sigurno dobije više od 20g u ovome obroku - od lješnjaka 12,7g , od chia 5,9g, kefir min 6g = 24,61g. Ako još doda heljdine posije ili samu heljdu ide bogato iznad 30, a osim toga to su vrlo kvaliteni proteini i bolje se apsorbiraju i prerađuju u organizmu, nego ovi tretirani. A uz to dobije puno kalija, mangana ( mozak - koncentracija, enzimi) i drugih mikronutrijenata. I ne manje važno, budući da se radi o jutru, uzima veliku dozu netopivih vlakana koja kupe nusprodukte probave cijeli dan i odstranjuju ih iz tijela.
Ja sam do toga došao čitanjem između redaka : od Bolta ( najbolji, a nije baš bio povređen) i Putinčića (iskopali smo kaj jede za doručak - na stranu koliko je zločest, ali za svoje godine je ok i sigurno među 5 najfit vodećih plitičara u svijetu - 1.Sanna Marin (FI) 2.Jacinda Ardern ( NZ) 3. Macron 4. Jens Stoltenberg (NO) 5. Vladek Putinčić ; malo se šalim al' tak je).
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2021 at 09:45
Pozdrav, kremar, ovo za pekarske proizvode se u potpunosti slazem, pekarski proizvodi su prave ubice zdravog i funkcionalnog organizma.
A sto se ovog dorucka tice, ne slazem se. Ja tu ne vidim nikako dovoljnu kolicinu proteina, prije svega. Opstepoznato je da za sintezu proteina treba unijeti 20ak grama proteina po obroku, a ja tu ne vidim ni 10.
Od proteina smo u vecinskom dijelu izgradjeni, samim tim proteine moramo unositi u svakom obroku, upamtite to :)
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
kremar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2020
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kremar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2021 at 18:50
Prvo izbaci pekarske proizvode - puni su transmasnoća i još se svi rade s palminim uljem. I još dodaju corn-sirup.
Navečer si pripremi doručak - 2 žlice chia sjemenki, šaka nasjeckanih lješnjaka ( s ljuskom ), 1 kefir od netretiranog mlijeka (ako ne znaš napraviti, kupiš kod Veronike ili na placu kod kumica). To sve pomiješaš i staviš preko noći u hladnjak. Možeš dodati i 2 žlice zobenih , pirovih pahuljica, ili mekinja.
Ako tvoj nick predstavlja i tvoju dob, onda izbaci sve što ima veze s lanom ( sjemenke, ulje).
I još staro kinesko pravilo ne miješati slana i slatka jela u istom obroku - razmak 3 sata optimalno.

Edited by kremar - 22 Sijecanj 2021 at 18:56
Back to Top
yoboy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 23 Listopad 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yoboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 11:33
Volje i zelje ima :)

Sendvic je hambi pecivo (ili pol parizera ako duze necu doma doci ) , parizer i majoneza , burek s mesom 200-250g. Uglavmom to jedem ujutro .

A poslije sto nadem doma da je slozeno . Da poslije imam veci obrok kad dodem doma 16-17h u vecini slucaja (i nista ne jedem od 9-10h ) .

Vecere nema kad se najedem oko 16-17h , a spavati idem 21-22h tako da nisam gladan .
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 09:30

Mišićnu masu ćeš održavati treningom s opterećenjem i optimalnim unosom proteina (naravno, zajedno sa kvalitetnim izvorima ugljik. i masti). Kardio ti ne treba :)


Što je u sendviču ujutro? I kako izgleda taj drugi obrok popodne? Zašto nema večere?

I mora da su obilni ti obroci kad se održava 108 kg na njima..... :) No ako se radi uglavnom o kombinacijama ugljikohidrata i masnoća moguće je natrpati dosta energije i iz malog volumena hrane....toliko da to ni treninzi ne mogu nadmašit :)


Ima načina, nadam se da ima i dovoljno želje ;)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
yoboy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 23 Listopad 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yoboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2017 at 19:16
Imam 180-185cm , 108kg . Hodam u teretanu 3-4xtjedno oko 1.5-2g s pauzama .

CIlj mi je smrsaviti 10kg ali bez gubitka trenutne misicne mase . 
Trenutno ne mogu raditi cardio radi ozljede u koljenu . Tako da su mi utezi i prehrana trenutno jedina nada .

Prehrana mi je uzasna , 2 obroka na dan najcesce ( oko 9-10h i poslije kad dodem doma oko 15-17h ) . 
Ujutro 9-10h je najcesce sendvic ,burek , pizza ili nesto iz pekare , a poslije sto nadem doma Confused
Slatkise ne jedem (rijetko, cips i smokie mozda probam 1-2 svakih 4-5mj., cokoladu pojedem 1-3 reda svakih 2-3 mj.), sokove tu i tam pijem (uglavnom samo na izlascima ) . 

Nadam se pomoci Big smile 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.