New Posts New Posts RSS Feed - što smijemo jesti kad nas uhvati manija za slatkim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što smijemo jesti kad nas uhvati manija za slatkim

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 12:29
posni sir, whey,ako ne konzumiraš whey, kakao, cisti, rastopiti natren u mrvicu tople vode, dodat u to kakao , posni i sve pomješati....

onaj low fat puding, sa natrenom također dobar izbor, ali varijanta sa sirom puno bolja....

moja bboljka je slatko i znam kako ti je..osobno ne krecem sa latkim ako see ne plaaniram ubiti Big smile

Zato su ti ovo super varijate.....
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 13:26
Originally posted by dalila dalila wrote:

posni sir, whey,ako ne konzumiraš whey, kakao, cisti, rastopiti natren u mrvicu tople vode, dodat u to kakao , posni i sve pomješati....
onaj low fat puding, sa natrenom također dobar izbor, ali varijanta sa sirom puno bolja....
moja bboljka je slatko i znam kako ti je..osobno ne krecem sa latkim ako see ne plaaniram ubiti Big smile
Zato su ti ovo super varijate.....


Dalila, možeš pliz malo detaljnije ovu verziju kakaa s posnim i natrenom ?
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 13:42
Nego, jel vam stvarno prođe želja za slatkim kad tako nešto smiksate? Smile Mislim, meni se znalo desit da bi mi se jelo nešto drugo, neki junk al umjesto toga bi prisilila sebe na takvu nekakvo zdravu varijanticu....i nakon toga bi se usjecala još usranije jer mi se i dalje jelo ovo prvo, a vec sam ovo slistila - na kraju bi završila na tome što mi se jelo tako da je ovaj prijašnji obrok bio za klinac i donio samo dodatne kalorije hehe Big smile Hocu reci - nekad je jednostavnije jednostavno pojest ono što nas vuce, ako nas baš jako vuce i nastavit po starom dalje.....treba znat procijenit u kojem smo stupnju ludila valjda, odnosno koliko ce nas stvarno zadovoljit taj zamjenski obrok :) Nekad me super zadovolji ali nekad...nema šanse zaboravit na prvu ideju...mada, takve su situacije srecom sve rjeđe, tijelo se stvarno od svega odvikne kad je želja jaka :) Zato sam i izfilozofirala toliko u prošlom postu...jer sam se osvjedocila da su se krize smanjile (odnosno smanjila se želja za "zabranjenom" hranom) kad sam si prestala zabranjivat i uskracivat toliko i kad sam se fokusirala na to što želim napravit od sebe, a ne na to što si moram uskratit da dođem do toga, što je godinama bio slucaj...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 14:35
kaj ta grižnja savjesti zbog "zabranjenog" obroka nikad ne prođe?
ako gledaš na mjesecnoj razini, jedeš 5 puta dnevno, puta 30 dana, dakle š50 obroka, što ce se toliko loše dogodit tijelu, režimu, stavu o zdravoj prehrani, ako u par obroka u mjesecu prekršiš pravila? hoce li zbilja doci do drasticnog usporavanja u postizanju zadanog cilja?
nekako mi se cini da se povremeno baš treba nagraditi. kada bi malo cokolade (npr.) doživljavali kao nagradu, uživali u okusu, došlo bi do još veceg motiva za daljnjom disciplinom. osjecaj ugode i zadovoljstva je izvrstan motivator. a grižnja savjesti  ubija u pojam i izaziva depresiju koja ima negativan ucinak na motivaciju.
pitam samo.
ja sam još u fazi kad sebe uvjeravam da osjecaj sitosti nije loš. navikla na eventualno jedan obrok dnevno, od 4-5 planiranih obroka sita sam do cepa, mucim se da pojedem ono kaj sam isplanirala. još uvijek su mi obroci premali i cesto mi dođe da se vratim na jednu jabuku dnevno Unhappy 
btw, nemam  pojma kaj cu napravit kad budem morala na protokolarni, službeni rucak. u takvim prilikama ne dolazi u obzir komplicirat oko hrane i brljavit po tanjuru. još je ok ako se može uzet komadic necega i nadat se da nitko nece niš pitat, ali ako dobiješ serviranu "porciju", u najmanju ruku je ultranepristojno ostavit sve na tanjuru. pa cak i desert.
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 14:54


)

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

 Treba preispitat što za nas znaci taj ritual 


Druga stvar - izgleda da si previše zabranjuješ pa ta silna želja samo navire....protiv cega se boriš to ti dolazi u naplatu, s kamatama heh....

....opusti se malo, dozvoli si povremene gušte 


Smisao zdrave prehrane i opcenito zdravog nacina života ...da to želimo..da se ne mucimo oko toga, ....

Wink


Da taj ritual je navika koje se ne želim riješit,uživam vec pri samoj pomisli daga idem napravit,a tek ad ga pijem.....uh ....sadjošviše ad sam si izbacila slatko....zar toliko loše ako ga popijem svaki dan?

šta da pijemkad sam na kavi s frendicama (a odem dosta cesto Big smile)


Da,ja si stvarno puno toga zabranjujem jer kažem,pred mjesec i pol mi nije bilo ništa pojest cokoladu dnevno, pola kutije keksi  s mlijekom, za dorucak 4-5 šnita bijelog kruga s maslacem i pekmezom, maslac sam kupovala svaka 3-4 dana, palacinke s nutelom u 22h i td...ali kažem, ja odlicno izgledam s obzirom na moju donedavnu prehranu,srecom genetski mi se ne lovi ali sad zaista želim izdefinirano cvrto tijelo i znam da s ovim režimom prehrane je nemoguce. Zbog svega toga mi je i teško svega se odjednom odreci, ali zgriješim ja, zato sam i došla ovdje pitati šta smijem s vremenom na vrijeme od slatkoga pojesti.... 

Ovo zadnje je istina,nadam se da cu dotoga uskoro doci jer nekad se pitam koji mi je vrag ovo sve trebalo,hahaha, ne smijem ovo,ne smijem ono,ne radim djeci kolace jer mama pola popapaEmbarrassed....ali ajde, nadamse dace s vremenom ova ludnica u glavi oko tih slatiša proc T&#šš1;ngue


Hvala svima na komentarima Heart


Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2011 at 15:13

 

Originally posted by dalila dalila wrote:


moja bboljka je slatko i znam kako ti je..osobno ne krecem sa latkim ako see ne plaaniram ubiti Big smile

Oooo,ovo kao da sam ja napisala, još jedan  minus, da  ja znam kao covjek uzet š-2 kockice cokolade, super, ali neee,ja kao iz gladi pobjegla, moram satrt cijelu!!! Isto tako i kekse ili kolace, NE ZNAM POJEST SAMO š KOMAD!


Originally posted by Friendly Friendly wrote:

kaj ta grižnja savjesti zbog "zabranjenog" obroka nikad ne prođe?

ako gledaš na mjesecnoj razini, jedeš 5 puta dnevno, puta 30 dana, dakle š50 obroka, što ce se toliko loše dogodit tijelu, režimu, stavu o zdravoj prehrani, ako u par obroka u mjesecu prekršiš pravila? hoce li zbilja doci do drasticnog usporavanja u postizanju zadanog cilja?

Negdje sam citala ako imaš npr. 35 obroka tjedno (5xdnevno) da možeš zgriješit u š-2 obroka, kao to svi rade najcešce vikendom....ali ne znam je li to samo za one koji dugorocno vježbaju pa njihovi mišici sami potroše tu pizzu ili cokoladu, a oni koji su tek krenuli s pravilnom prehranomi vježbanjem (kao ja),imam osjecaj da me svaki zgriješen obrok vracana startnu poziciju!

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2011 at 07:07
@Kate ;) U malo vruce vode stavim 2 žlice kakaa, od Kandita-smanjene masnoce i natren (nemoj pretjerat, to pomješam da se otopi) u drugoj posudi stavim posni, po mogucnosti kremasti iz Lidla ;) i smješaš sve skupa, ako želiš možeš ubaciti bananu ili šumsko voce i staviti da se ohladi.

I Bebolina znam taj osjecaj, ma samo cu još ovaj redic , pe necu više i tako red po red ;) kakva jedna kockica, bolje da ni ne krecem, ako ne planiram jest slatko ;)

@ Gymka, nekako mi se cini da kad se skidaš sa slatkog moraš proci ovu fazu, jer inace se teško maknuti, Kasnije se možda i može ubaciti par kockica tu i tamo  ili pustiti da se opustiš, no treba nauciti funkcionirati bez slatkog. Jako puno cura, žena znam koje misle da ne mogu preživjet dan bez cokolade, i to stvarno i je neka vrst ovisnosti. Ja si sad pustim vikend za malo brljavljenja, ali kako krecem sa defkom, i to cu svesti na minimum. Tako da ove varijante spašavaju ;)))) 
Također i cajici, kava sa natrenom, puding smanjene masnoce i slicno..... LOL


Edited by dalila
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2011 at 09:43
Ja na kavi pijem ili zeleni caj ili espresso bez mlijeka i šecera. Jako sam se opirala toj kavi bez šecera, upravo na nacin kao i ti "pa mogu BAR TO zadržati", ali dan-2 nakon što sam skužila da bi to bilo bolje, odrekla sam je se i ništa mi to ne predstavlja više. Gledam ovako, bolje je srezati gdje se god može jer onda i manja šteta nastane kad pojedeš nešto što voliš slatko-npr kremasti kolac ili nešto cokolade...radje si tu i tamo priuštim tako nešto bez posljedica nego stalno ugađanje nepotrebnim sitnicama, jer stvarno jesu nepotrebne. Nakon nekog vremena vidiš da možeš bez svega bez ceg si mislio da ne možeš.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2011 at 10:10

@dalila, thanks, zvuci jako dobro, pogotovo u kriznim situacijama!

Originally posted by AnastasiaB AnastasiaB wrote:

Ja na kavi pijem ili zeleni caj ili espresso bez mlijeka i šecera. Jako sam se opirala toj kavi bez šecera, upravo na nacin kao i ti "pa mogu BAR TO zadržati", ali dan-2 nakon što sam skužila da bi to bilo bolje, odrekla sam je se i ništa mi to ne predstavlja više. Gledam ovako, bolje je srezati gdje se god može jer onda i manja šteta nastane kad pojedeš nešto što voliš slatko-npr kremasti kolac ili nešto cokolade...radje si tu i tamo priuštim tako nešto bez posljedica nego stalno ugađanje nepotrebnim sitnicama, jer stvarno jesu nepotrebne. Nakon nekog vremena vidiš da možeš bez svega bez ceg si mislio da ne možeš.


Mislim da je najbolja otprilike neka kombinacija svega što ste naveli.

Dakle, apsolutno sam protiv svih "izricitih zabrana", što veca barijera, što je više "letvica" zabrane postavljena - to je veca privlacnost same namirnice.
Vjerujte, svaka psihološka negativa još više raste u stvarnosti, u praksi i samim tim vece probleme radi.

A da je dobro i povremeno napravit light varijantu neke slastice - je.
U tim situacijama ipak se pokazuje neka osvještenost o boljem, zdravijem, manje kaloricnom izboru hrane, a opet, s druge strane, bude primjer svojevrsne samodiscipline i kontrole nad vlastitim izborom, vlastitim postupcima.

Znaci, pokušajte napravit što manju "štetu", pogotovo ako primjecujete da precesto imate krizu, ali istovremeno ne smatrajte povremeni ulazak u "zabranjenu zonu pravih slatkiša" megasuperturbo štetnom


Ispada da se sve svodi na neko konstantno održavanje ravnoteže između dviju krajnosti., kako u prehrani i tjelovježbi, tako i u drugim sferama života.
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2011 at 15:28
Originally posted by Kate Kate wrote:



Znaci, pokušajte napravit što manju "štetu", pogotovo ako primjecujete da precesto imate krizu, ali istovremeno ne smatrajte povremeni ulazak u "zabranjenu zonu pravih slatkiša" megasuperturbo štetnom

Ispada da se sve svodi na neko konstantno održavanje ravnoteže između dviju krajnosti., kako u prehrani i tjelovježbi, tako i u drugim sferama života.


Potpisujem.

Ma ja nekako mislim da si više štete možemo napravit samim strahom od "zabranjene" hrane i osjecajem krivnje dok jedemo tako nešto nego što nam takva hrana zapravo radi štetu. Nekako u podsvijesti povežemo to kao negativno, dodamo strah i eto...na spomen cokolade nam se dupe širi heh.....ako si vec dopustimo, proguštajmo u tome kako spada i vratimo se na brokule Big smile Uz sve ostale stresove samo i taj još fali...gdje ce li nam samo izbit ta cokolada hehe...ponekad smo malo previše orijentirani na stvari koje i nisu toliko bitne dok nas nešto ne lupi u glavu pa to shvatimo...naravno, govorim o povremenim guštima uz ostale pravilne obroke i aktivan život - dakle, definitivno ne podržavam junkanje iz obroka u obrok svakodnevno.

E sad...da li povremeno može napraviti štetu...teško je reci sa samo da ili ne jer to ovisi...ne samo o genetskim predispozicijama svake osobe i o još nizu stvari nego i o pojedinacnim ciljevima. Nije isto ako netko želi samo skinuti par kg tek toliko malo bolje izgleda i stane u stare traperice, ili želi izgledati natprosjecno pa cak se i natjecati. Nije isto jer ovaj prvi ce doci do toga uz puno manje odricanja i jedan opušteniji pristup. Naravno da onda povremeno brljavnjenje, pogotovo ako je dobar trening u pitanju i ako je genetika zahvalna - nece napraviti ništa strašno. A ovaj drugi...taj ce vec morat zapet malo jace, pogotovo ako je inace sklon brzom skupljanju masnih naslaga i ako mu teško ide kontrola. Ali opet ce i taj moc povremeno ubacit nešto na crnoj listi, samo ce to trebat malo temeljitije isplanirat :) ....znaci nije sve crno bijelo... u svakom slucaju najbolje je kad se dođe do faze kada tijelo samo traži što prirodniju hranu...onda je i glava mirna i sve...a za to treba malo pomalo izbacivat nepotrebno, potrpit koju krizicu i tako to..tješit se nekim drugim stvarima :) U svakom slucaju, savršen nacin za vježbanje discipline i treniranje uma, odnosno stavljanje svega toga pod svoju kontrolu :)

@dalila - znam ja o cemu je tu rijec Smile ali..primjer...ja sam godinu dana bila bez slatkog..možda bi se pocastila za neke rođendane, blagdane ili tako nešto..znaci par puta godišnje..sve clean...dok nisam krenula hasat sve po redu kad mi se nakupilo Big smile Znaci...cak i kad misliš da si se malo odmaknuo od svega toga što sam ja i mislila, cuci to negdje i ceka da izbije hehe....tek kad sam se malo opustila oko toga nije me više vuklo toliko...cim znam da mogu nije mi napeto Big smile Pa i sada kada mi trebaju kile se ne natrpavam svakodnevno...Iako moram priznat da sam ja jedna od onih kojoj je dovoljna kockica dve cokolade i koja u životu nije pojela cijelu cokoladu, ma ni pola, odjednom - iako obožavam slatko Wink I ja bi prvih par tjedana svima savjetovala da totalno izbace sav šecer, da se tijelo i glava malo ociste...tu ce i želja malo popustit...ali onda da se umjereno pomalo vrati po potrebi ono najdraže...jer ako ostane taj strah i vjecna zabrana nekih sitnica koje volimo....ma cemu to...što ce nam savršeno tijelo ako se psihicki mucimo iz dana u dan....druga stvar ako nam to stvarno nije potrebno...e to je onda veselica...al do toga treba doc..


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2011 at 20:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by Kate Kate wrote:


Znaci, pokušajte napravit što manju "štetu", pogotovo ako primjecujete da precesto imate krizu, ali istovremeno ne smatrajte povremeni ulazak u "zabranjenu zonu pravih slatkiša" megasuperturbo štetnom

Ispada da se sve svodi na neko konstantno održavanje ravnoteže između dviju krajnosti., kako u prehrani i tjelovježbi, tako i u drugim sferama života.
Potpisujem.Ma ja nekako mislim da si više štete možemo napravit samim strahom od "zabranjene" hrane i osjecajem krivnje dok jedemo tako nešto nego što nam takva hrana zapravo radi štetu. Nekako u podsvijesti povežemo to kao negativno, dodamo strah i eto...na spomen cokolade nam se dupe širi heh.....ako si vec dopustimo, proguštajmo u tome kako spada i vratimo se na brokule Big smile Uz sve ostale stresove samo i taj još fali...gdje ce li nam samo izbit ta cokolada hehe...ponekad smo malo previše orijentirani na stvari koje i nisu toliko bitne dok nas nešto ne lupi u glavu pa to shvatimo...naravno, govorim o povremenim guštima uz ostale pravilne obroke i aktivan život - dakle, definitivno ne podržavam junkanje iz obroka u obrok svakodnevno...




To je taj stav!
90% tih nekih uvriježenih mišljenja je cista psihologija.
A vecinom ispada kriva percepcija...."u strahu su velike oci" zar ne?
Tocno je tako kako kažeš Gymka - cim se covjek malo opusti i cim popusti tu svoju "rucnu" kocnicu samokontrola/samodisciplina radi kao navijena. Dobro, može se dogodit kad nakon mjeseci (ili cak godina) asketskog uskracivanja necega jednom, dvaput pa cak i nekoliko (jednoznamenkastih) puta covjek navali kao da mu je ispred ociju hrpa papirnatih novcanica (3 i 4-znamenkastih ovaj put ),
ali ipak kad se u pocetku izgušta, ta pomama vrlo brzo splasne sama od sebe.


[QUOTE=Gym_girl]
cim znam da mogu nije mi napeto Big smile QUOTE]

Ista stvar kod mene - jedno vrijeme je to bilo takvo perfekcionisticko biranje hrane da mi je pol dana oduzelo razmišljanje o kombinacijama i planiranju sutrašnjeg menija ...sve dok mi nije puko film i cim sam poecala više junkat, koja ironija, manje sam junkala
istina, ima to i s konstitucijom i genima veze, recimo ja sam znala nekad potamanit do 4-5 Rumka ili Kinder Bueno cokoladica samo prijepodne (uz sve ostalo) i još su me znali pitat "kuda to tebi ide sve, gdje nestaje sva ta hrana?!!" hehe, ali ako nema "žicane strujne ograde" oko cokoladica i keksica, bude dosta komadic,dva.
cim mi je lako dostupno, nije mi ni napeto ni panika, cak postane ...dosadno i preobicno, lako ga dohvatit, lako ga progutat a onda to više nije neka "fora"

Kad si uzmem neku tamnu coksu pa i neki bezvezni keksic s cokoladom ili bez, komad kolaca...lipo ga baš onako polaaaaaaaaaaaaaaaaako mic po mic prežvakavam da osjetim onaj pravi okus toga misto gutanja u sekundi pa da ga pravo ni ne okusiš....ta svjesnost u konzumiranju, "slow food" tehnika marendanja-e to je ono pravo, gurmanski, mediteranski cak rekla bih.



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 01:03
Originally posted by Kate Kate wrote:



Ista stvar kod mene - jedno vrijeme je to bilo takvo perfekcionisticko biranje hrane da mi je pol dana oduzelo razmišljanje o kombinacijama i planiranju sutrašnjeg menija ...sve dok mi nije puko film i cim sam poecala više junkat, koja ironija, manje sam junkala



Totalno poznato Smile Tek sada kada si bez grižnje savjesti i sa totalno pozitivnim emocijama (da naglasim - nije uvijek š00% tako ali puuunooooo sam napredovala u odnosu na prije, i to u zadnjih mjesec dana :))) dopustim svako malo ono što mi je gušt, bez ikakvih problema u 80% slucajeva prije odaberem nešto clean nego nešto drugo i to potpuno voljno i sretno, bez ikakvih primisli da nešto gubim  :) To je ono o cemu nas dvije puno pricamo, znaš i sama....fokus Wink Na što smo god fokusirani to nam se vraca...ako sam više fokusirana na to što ne smijem jesti nego na to što smijem...stalno ce mi se više jest ono što "ne smijem" jer cu stalno mislit o tome....ma ti ionako znaš o cemu pricam draga Wink

Zato ja  nikad ni ne pišem tu po ispovijedaonici niti slicno...ne želim si nabijati osjecaj krivnje kada nešto fino copim niti mislim da ga moram imati jer mi to samo škodi....svaki osjecaj krivnje traži kaznu. Uostalom, sama biram što cu jesti, ne? Sve je to izbor, izbor prioriteta.  Tih par kockica cokolade ili malo sladoleda poslije rucka, ili neki fini ruckic sa dragim....to su trenuci koji me trenutno vesele i za koje imam mjesta. Kada mi se promijene prioriteti (negdje oko 2. mjeseca Big smile) prica ce bit drukcija - al opet se necu mucit toliko jer cu veselje naci u necem drugom, ako ništa drugo u osjecaju da idem prema cilju kojeg sam si zamislila. Tu je opet bitan fokus - ako smo fokusirani na krajnju sliku koju želimo vidjeti, a ne na trenutno i kronicno nezadovoljstvo samima sobom, odnosno na ono što gubimo odricuci se - tijelo samo pocne birati zdravije varijante koje ce nas dovest do cilja....ne govorim bezveze, i sama sam to doživjela.

Sve u svemu...nekad je potrebno da malo stanemo na loptu i zapitamo se što nam je uistinu bitno u životu. Nekad prevelika težnja za nekim savršenim izgledom i zanemarivanje svega ostaloga radi toga može donijeti samo više štete nego koristi. Ljudi su sve više opsjednuti nastojanjem da se prikažu u najboljem svijetlu pod svaku cijenu. Ne kažem da ne treba težiti nadprosjecnom, i sama sam u tome i ne odustajem od svojih planova - ali da sve to nekako treba znati uravnotežiti da se razvijamo na mnogim poljima...super je planirati obroke, brinuti se da biramo što zdraviju hranu, paziti na aktivnosti...sve dok ta usmjerenost na tijelo ne postane opsesivna - da nam svaki zalogaj necega "zabranjenog" pricinjava stres, da sanjamo cokolade i kolace, da bježimo na zabavama od stola, da izbjegavamo ruckove, obiteljska okupljanja.....ne znam koliko sve to dugorocno može trajati...i koliko štete donijeti.....dok sve jednog dana ne pukne pa se vrati nazad...a onda ispocetka.....treba se mijenjati iznutra..i opustiti stisak malo..



 


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 14:13
 
Originally posted by Kate Kate wrote:

........... , što veca barijera, što je više "letvica" zabrane postavljena - to je veca privlacnost same namirnice.... 


U to ime, ja danas uz jugu i gl.jelo pojela i 3 palacinke za desert Cool

ipak sam pocela s insanityem, jutros fit test a veceras plyometric cardio T&#šš1;ngue 

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 15:40
Ma vi ste poludili!!! Ovaj forum postaje pravi bodybuilding forum.. he he.. Nemoj pit ness, nemoj komad slatkog, nemoj ovo, nemoj ono... najbolje ne disat.. he he..
Razumijem da to rade osobe koje ce se natjecati, i njih podrzavam.. ali rekreativce jednostavno ne podrzavam i ne razumijem..

Anastasia je bila rekla da ne valja dorucak, da obavezno proteini itd.. prije su ljudi jeli samo kruh i putar za marendu, bili zilavi i misicavi i cijeli dan radili i imali energije samo od tog dorucka.. a gdje su tu proteini?!
Ovo je fitness forum, gdje bi se ljudi trebali osjecati dobro, trenirati zbog zdravlja i dobrog izgleda, malo pripaziti na prehranu, smrsavjeti po potrebi itd.. a ne se zaludjivat nekim BB pravilima..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 16:05
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ma vi ste poludili!!! Ovaj forum postaje pravi bodybuilding forum.. he he.. Nemoj pit ness, nemoj komad slatkog, nemoj ovo, nemoj ono... najbolje ne disat.. he he..
Razumijem da to rade osobe koje ce se natjecati, i njih podrzavam.. ali rekreativce jednostavno ne podrzavam i ne razumijem..

Anastasia je bila rekla da ne valja dorucak, da obavezno proteini itd.. prije su ljudi jeli samo kruh i putar za marendu, bili zilavi i misicavi i cijeli dan radili i imali energije samo od tog dorucka.. a gdje su tu proteini?!
Ovo je fitness forum, gdje bi se ljudi trebali osjecati dobro, trenirati zbog zdravlja i dobrog izgleda, malo pripaziti na prehranu, smrsavjeti po potrebi itd.. a ne se zaludjivat nekim BB pravilima..
 
za nas koji imamo malo skromnije ciljeve, ovo zvuci vrlo utješno Big smile
kaj da ti za nagradu ponudim? Hug  ili palacinku? Big smile
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 16:17
Palacinku s cokoladom :DDD
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.