New Posts New Posts RSS Feed - Tko koristi HMB?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tko koristi HMB?

 Post Reply Post Reply
Author
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tko koristi HMB?
    Posted: 26 Sijecanj 2007 at 20:13
 Tko je koristio HMB i kakva su vam iskustva sa HMB-om?
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 23:11
Ovako mozda neces bit zadovoljan, ali ja ga ne koristim a i nisam bas cuo nikoga ko ga koristi!
Znam  o njemu jedino da sprecava  razgradnju misicnog tkiva ali evo nasao sam opsirnije pa se informiraj ako vec i sam nisi surfao

HMB je kratica za b-hidroksi-b-metilbutirat, odnosno prirodni spoj kojeg proizvodi tijelo iz hrane koju uzimamo, a u malim se koncentracijama nalazi u namirnicima biljnog i zivotinjskog porijekla (kao sto je na pr. alfalfa, morski pauk i citrusi - grapefruit). U malim kolicinama nalazi se i u majcinom mlijeku.

Slicno kao i kod vitamina i slicnih hranjivih tvari, bilo bi vrlo tesko i neprakticno konzumirati dovoljno hrane, kojom bi regularnim putem mogli unijeti vece kolicine HMB u tijelo. HMB je metabolit leucina, esencijalne razgranate amino kiseline (BCAA), koja se nalazi u hrani bogatoj proteinima. U tijelu se iz leucina stvara me|uprodukt zvan KIC (m - ketoizokaproat), a taj se pretvara u HMB u citoplazmi jetrenih stanica. Gotovo 5% primljenog leucina tijelo pretvara u HMB u kolicini od 0,25 do š g dnevno, ovisno o kolicini unesenih proteina. Da bi tijelo moglo proizvesti 3 g HMB, bilo bi potrebno da se unese 60 g leucina dnevno, sto nije ostvarivo.

HMB, kao metabolit leucina ima vrlo vaznu funkciju sprecavanja razgradnje misicnog tkiva, koja nastaje zbog naprezanja vlakana tijekom intenzivnog treninga uz ocuvanje cjelovitosti stanicnih membrana. Posljedica smanjivanja raspada misicnih proteina je pozitivna, jer uz prikladan trening dolazi do povecanja velicine i snage misica. Zbog povecanja misicne mase, HMB reducira kolicinu masnog tkiva jer se povecava brzina oksidiranja masnih kiselina.

 
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 18:40
 hvala. cini mi se da jako malo ljudi ga korisiti.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:15
 Ma sigurno ga netko koristi...Ajmo ekipa jevite se!
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 17:20

To je proizvod koji ljudi rijetko koriste. Jednostavno je tako...

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 00:49

uopce nezanimljivo... 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.