New Posts New Posts RSS Feed - Tjesto sa jajima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tjesto sa jajima

 Post Reply Post Reply
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tjesto sa jajima
    Posted: 06 Ožujak 2013 at 13:18
evo ovako ...pošto nisam našao temu u vezi ovoga..mozda i postoji...ali nsiam našao...htjeo bih pitati...u vezi tjesta...dali bi bilo dobro tjesto ubacit u prehranu...ne znam tjesto sa jajima npr....dali tjesto koje nije skuhano onako tvrdo mjerim ko 100g? ili skuhano tjesto ko 100g kontam si da niej isto...ako neko zna....kako to izracunati ukupni kcal...Protein i UH? ako neko stime se bavi malo bi još dodao prehrani neke stvari..to mi se cini onako ok...samo ne znam kolko ima na 100g kako mjeriti tjesta...ubacim ne znam 100g tjesta npr iskuham i 2 cjela jaja i par bjelanjaka ili samo bjelanjaka da ima proteina..mala pomoc ko zna :D? jer ponestaje mi ideja..stalno kombiniram nešta bjeloriža/krumpir....pa bi htjeo i tjesto koliko je dobro..nemam integralno niti kako vec zdravoimam normalno...en znam te makarone...rezance...haha kako se mjeri da znam ubuduce....:) bio bih zahvalan....:)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 13:27
da + plus pitanje dali to sirovo tjesto...prije nego ga skuhamo....kada ga skuhamo gubi neke vrijednosti? hoce li 100g sirovog tjesta..kada skuhamo ostati 100g tijesta....riža se npr natopi vodom..a tjesto ne znam baš :D
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:12
Kompliciraš.
Piše ti na vrecici od tjestenine koliko kcal na 100g ima. Recimo da ih vecina ima oko 300-350kcal na 100grama. To takodjer lako pogledaš u tablici kalorija. 2 jaja imaju ukupno cca 140kcal, što takodjer saznaš guglanjem.
Za broj UH i P: Uzmeš vrecicu tjestenine, pogledaš negdje na njoj koliko ima P i UH ili pogledaš u tablicu kalorija i n. vrijednosti za bilo koju tjesteninu. Isto uciniš sa jajima i ubrojiš. A uvjek postoji i google.
Tijesto važeš sirovo, kao i sve ostale namirnice. Ono se natopi vodom, a koliko znam voda nema kalorija u sebi pa ne vidim što te tu brine? Samo dobije na težini, na kalorijama od vode nema što dobiti!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:26
ma razumijem...ništa prijatelju...hvala ti mislio samo jel gubi kalorijsku vrijednost i proteine i uh....ocito ne gubi...hvala! ::)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:56
Ne gubi ništa jer se pašta jede skuhana, a vrijednosti UH, P i M su navedene za skuhanu namirnicu u ovom slucaju jer nije moguce jesti sirovo.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 15:03
Prehrambene vrijednosti su za 100g suhog tijesta (koje se kasnije napuhne zbog vode itd i bude teže ali opet ima isto toliko kalorija jer kako svi znamo voda nema kalorija) isto kao i s rižom i krumpirom.

Samo da kažem da preporucam tjesteninu kuhanu "al dente" tj "za zub" koja nije ni prekuhana ni presna jer tada ima manji glikemijski indeks. Isto tako integralna tjestenina je bolji izbor od obicne (naravno prava integralna tjestenina).

Pozz
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 15:10
decki zahvaljujem!!!!!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 15:09
ako se ovome sada smijem....šta ce biti za godinu dana
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 05:11
alaj ste vi zakaceni za te kalorije...cudo jedno Mett..uzmes integralno brasno u ducanu-mislim da je oko 6 kn kila,doma tome dodas sol,vodu ako hoces i 1 jaje i sam napravis tjesteninu,a ako imas onu masinicu za rezance dobijes puno toga(tako ja doma radim skoro sve vrste tjestenina),ako nemas masinicu-oklagija i udri...to ti je super zagrijavanje prije vjezbanja ...vec u glavi imam slike bildera sirom svijeta kako mijese rezance prije teretane...
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 08:10


ja ne brojim kalorije,jedino kaj neki put u toku dana ubacim u tablicu ono kaj sam pojela,pa cisto okvirno da znam di sam,i to je to.
ugl. uvijek pojedem premalo,pa onda štukam!

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 09:04
Ma tada sam tek pocinjao...gluposti sam pisao sada brojim da ne bude manjka haha...nema više brojanja kalorija pazim samo da Proteini budu prihvatljici...a ako cu pretjerati sa UH-om ili ne briga me...i onako se to odradi :))
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 14:53
zapravo meni je izgledalo prilicno zašdjiceno to s prehranom..ja stvarno,stvarno nevolim mislit o hrani..nek je zdravo,nek je fino,a koliko se pojede-onoliko koliko treba da se funkcionira...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 17:39
Ja jedem samo da izvucem najbolje što mogu iz hrane...kakvog je okusa nije mi iskreno važno...navikao sam...niti želim se zamarati time nisam gurman :D
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 15:21
skuhaj palentu kumpiricu
U mirin brah?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2013 at 09:36
Originally posted by Sebastian96 Sebastian96 wrote:

skuhaj palentu kumpiricu


Bas je jucer jeo uz meso.. fino...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.