New Posts New Posts RSS Feed - Tjestenina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tjestenina

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tjestenina
    Posted: 02 Srpanj 2009 at 10:06
S cim je dobro kombinirati tjesteninu? Nekako mi se stalno vrte kombinacije tjestenina+tuna, tjestenina+dinstano povrce a la sataraš. I tu je domet moje kreativnosti. Imate li možda kakve prijedloge za kakvu novu a zdravu kombinaciju? Jeste li probali one kupovne torteline i raviole punjene ricottom i špinatom? Kupila bih(još nisam), prakticno je, a ne zvuci loše... Dakle, s cim jedete tjesteninu?
Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 14:44
E bas dobro pitanje! I ja sam kao ti sto se tice kreativnosti s tjesteninom. Ja ju nekad posipam makom jušna žlica cak i dvije, i to njupam tak... Onak fino za promjenu. Riba bilo kakva+tjestenina meni ne spojivo, ne paše i ne paše... Paradajz sos i lupim povrce kakvo imam i to je to!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 17:43
Je, riba i tjestenina-ne ide, al tuna mi nekako dodje ka piletina,mislim, naravno na onu iz konzerve u vodi. Meni je tipicna riba-bijela riba-orada, oslic, lubin, zubatac, da ne nabrajam. Mak je dobra ideja , kad sam bila mala, mi smo ju jeli sa šecerom ,ali to mi sad baš više i ne ide. Baš me zanima kako je s posnim sirom(jedna od mojih najdražih namirnica). I ja izmišljam svašta s povrcem, koje su to kombinacije, neki ne bi ni pogledali. Ha, ha.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 17:46
E da, taj mak ide sirov il se prelije vrucim mlijekom ili vodom?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 17:56
  Tjesteninu možeš skoro sa svim:

-svježim sirom - slana/slatka varijanta
-tunjevinom - uz koncentrat rajcice ili pasiranu rajcicu na luku, ili na salatu
-wheyom
-piletinom

itd itd...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2009 at 21:08
  Ne jedem tjesteninu pa ni nemam neke ideje.....

Međutim, po svim nekim dijetama ju je najbolje kombinirati sa povrcem.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2009 at 09:45
šta je s njokima? Malo sam po ducanima citala sastav od njoka koje samo treba skuhati, a cini mi se OK. Neki imaju i svježeg sira, ali uglavnom se sastoje od krumpirovih pahuljica, brašna, griza. Ne znam koliko se oni uklapaju u zdravu prehranu.

Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 16:30
pronašla sam ovu temu, pa evo da napišem kako ja radim njoke, recept je za jednu osobu:
š manji krumpir (kao pola stisnute šake) skuham posoljenoj vodi, izdrobim vilicom da bude fini pire, dodam 2-3 žlice integralnog brašna i mijesim među prstima i dlanovima jer je premljickavo za mijesiti u zdjeli i onda sa malom žlicom odvajam komadice i stavljam u vodu koja kuha (pazi da voda bude na najmanjoj mogucoj vatri da se ne raspadnu) i nakon cca š minutu njoki pocnu isplivavati na površinu - kako je koji gotov tako ga vadim van. budu premekani i preeeeukusni, daleko bolji od kupovnih, a vjerujem da su i puno zdraviji. mali krumpir i 2-3 žlice int. brašna mislim da su ok izvor UH za rucak.


Edited by Blia
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 17:07
Kate, stavila sam ja jedan ful dobar recept za njoke od ricotte (bez krumpira) u Recepte.
Strong is the new skinny.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 20:08
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Kate, stavila sam ja jedan ful dobar recept za njoke od ricotte (bez krumpira) u Recepte.



Thanks, Chaxy
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 00:35
  Ah ta tjestenina,samo kad se sjetim Ovu zimu sam jela integralnu tjesteninu koju obožavam i uvijek je to bilo na brzinu kad recimo nije rucak gotov.Jela sam je sa tunom,gljivama,cvjetacom i raznim povrcem.I tako sam ja bila uvjerena da od par takvih obroka tjedno mi nece biti ništa.Evo me sad ispravljam pogreške,jer sam se udebljala 8 kila.Moguce je jer sam je dosta cesto jela,i bez obzira što je integralna to se desilo.Sad sam se odviknula ali ipak kile treba skinuti.
Može se tu i tamo jesti ali nemojte uzeti mene kao primjer
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 01:07
Originally posted by Theia Theia wrote:

  Ne jedem tjesteninu pa ni nemam neke ideje.....

Međutim, po svim nekim dijetama ju je najbolje kombinirati sa povrcem.


kakav je to obrok, tjestenina i povrce,,,di su proteini
mrtav hladan
Back to Top
palina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote palina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 12:15
Tjestenina ne mora biti nužno za debljanje... Recepata je napretek.
Zavirite u kakvu knjigu Talijanske kuhinje.
Oni vecinom jedu tjesteninu sa povrcem. Radi toga nemaju toliko problema s težinom a jedu
je cak i za predjelo.
Jedna od omiljenih i kombinacija na brzinu mi je na salatu npr. intergralna pašta
mozzarela , rajcica i zacinim maslinovim uljem,bosiljkom, sol, papar i kap balzamickog octa.

Najgore je u nas jer se vecinom priprema sa mesom.    

Edited by palina
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 12:21
Originally posted by palina palina wrote:

Tjestenina ne mora biti nužno za debljanje... Recepata je
napretek. Zavirite u kakvu
knjigu Talijanske kuhinje.
Oni vecinom jedu tjesteninu sa povrcem. Radi toga nemaju
toliko problema s težinom a jedu
je cak i za predjelo.
Jedna od omiljenih i kombinacija na brzinu mi je na
salatu npr. intergralna pašta
mozzarela , rajcica i zacinim maslinovim uljem ,
bosiljkom, sol, papar i kap balzamickog
octa.

Najgore je u nas jer se vecinom priprema sa mesom.    


Pa moze se tjestenina sa mljevenom puretinom jesti i takodjer ne deblja.. ali treba pojest jedan tanjur i to je to.. a ne za rucak 4 tanjura
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
palina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote palina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 12:26
Ne zvuci loše , to još nisam ni probala... Kod mene je vecinom tradicionalno sa
govedinom pa to vješto izbjegnem, miješanim mljevenim mesom i sl.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 12:29
Originally posted by palina palina wrote:

Ne zvuci loše , to još nisam ni probala... Kod mene je vecinom tradicionalno sa
govedinom pa to vješto izbjegnem, miješanim mljevenim mesom i sl.


Meni mama kupi mljeveno purece meso.. i onda to napravi kao gulas.. bude mi dobro, ali ni sjena govedini
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.