New Posts New Posts RSS Feed - Tinkerbell
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tinkerbell

 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>
Author
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 22:05
a što mislite o ovom clanku s t nationa? baš me zanima
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 23:26
Originally posted by AnastasiaB AnastasiaB wrote:

a što mislite o ovom clanku s t nationa? baš me zanima

na koji dio tocno misliš? :)
ogroman je clanak...
XXL-Zagreb
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 07:31
na onaj dio koji govori o "direct ab work for women"
citajuci forum naišla sam na samo jedno mišljenje koje se poklapa s ovim...
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 10:06
ne, ne mislim na taj dio taj dio po meni ima smisla,
aali ja nisam dugo u fitnessu, nego na trening liti zadnji
dio. samo da se zna nisam bila sarkasticna vec me samo
zanima mišljenje ljudi koji znaju više
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 10:36
Nisam citao detaljno program i gledao vjezbe, misilim da
je autor kolko ga pratim dobar trener i zna kaj govori,
pa ak se nekom sviđa taj progam i nasao je neke cciljeve
u njemu neka ga odradi i sigurno ce imat neke rezultate
ako ga radi kako je predviđeno i kako piše tamo.....no u
tom slucaju bitno je ne odstupat od toga.......

Kaj se dijete tice tamo koju je naopisao, neznam dal i
nju
prati Tink ili ne, ali nemojte se zabunit i tamo kad veli
unosa kalorija je bodyweight x š0 da idete racunat u
nasem metrickom sustavu kile x š0, to bi bilo smjesno
malo karojia i propast tijela.......

Misli se na tezinu u pundsima, odnosno lbs x š0 to je
ipak malo veca razlika
Samo napomena da se neko nebi zaletio

Edited by The Phoenix
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 11:37
Paa.. s nekim stvarima se slažem, s nekima se ne slažem.. ugl, clanak je ogroman..ali evo da izvucem neke detalje..

SLAŽEM SE:
-da bi cure trebale naglasiti ramena, dupe i vastus lateralis (vanjski dio kvada, od kojeg se dobije onaj lijepi sweep )
-da trening za cure ne bi trebao biti drukciji od treninga za decke ukoliko su ciljevi isti (s naglaskom na istim ciljevima..jer obicno u stvarnom životu nisu isti ciljevi)
-flip diet mi se cini ok za curke..samo što zahtijeva sastavljanje..

NE SLAŽEM SE:
-da se trbušnjaci ne smiju forsati zbog "proširenja struka".. jednostavno ne vjerujem u to..
-da bi žena trebala izgledati kao Jessica Sipmson ili whatever ali dobro, to je moje subjektivno mišljenje

e sad, ovisi tko što želi postici.. za neke moje ciljeve, ovakav program mi ne odgovara jer:
- zapostavlja PUNO toga što je meni važno..
- cini mi se prelagan i s premalo detalja..
kajjaznam...

ali za neki pocetak, mislim da bi to za neku prosjecnu curu koja bi se htjela malo zategnut moglo biti ok.. ali s naglaskom na POcETAK... na ovakve vježbe se jako brzo navikne, i kaj onda? Niš..

Ima i drugih verzija treninga s kojima se možeš "ne nabildat", a ubit se na treninzima

idem prokopat po nekim slikama, pa argumentiram zašto se ne slažem u vezi ovog s trbušnjacima
XXL-Zagreb
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 11:48
Slažem se da je ovaj nije neki izazov osim za pocetnika. Kad sam ga prvi puta krenula prema njemu, a da prije toga nisam nešto posebno radila sa sobom , bilo je OK. Trenutno vrludam, takvi su dani...
danas je dan za trcanje jer je toplo i to me veseli

Ovaj clanak je dobar...

http://figureathlete.t-nation.com/article/training/fat_loss_ for_every_girl&cr=
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 11:58
@tinkerbell - hoce li ti smetati ako ovdje u temu zalijepim neke svoje slike trbuha, cisto kao neku kontru onom clanku? Just to proove my point da ne mora biti baš tako kako gospodin trener kaže
Mislim, ipak je tvoja tema, ne želim smetati
XXL-Zagreb
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 12:08
evo to me zanimalo meni se isto cinio kao pocetnicki, iako dobar. mislila sam ga probati za koji mj, cisto da vidim. za struk, mogu reci da se meni bio proširio, no sad je opet uži, neznam zašto, možda ima veze s tim što za leđa radim lateralno bucice, veslanje na spravi i sl, no ne bih znala a dio sa iskoracima me baš zainteresirao, onaj prvi dio clanka dakle, jer radim iskorake unazad (prvo sam radila samo iskorake naprijed i mislim da mi jesu quadovi bili jaci-logicno)i deadlift dosta dugo, a noge mi nisu jace, usudila bih se reci da su tanje i to uz stvarno malo kardia-sadly, bar tako drugi kažu,ja neznam vidjet dobre stvari na sebi
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Prosinac 2010 at 10:52
Ve, lijepi kaj hoceš možda ce netko pomisliti da je to moj trbuh
je li se racuna u proteine torta od sira s cokoladom????

Svima radostan Božic
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Prosinac 2010 at 19:48
ockejic..lako ih maknem kasnije 

Dakle, ne slažem se s time da žene ne bi trebale raditi direct ab work. Zašto?

š. ne vjerujem u to da se struk širi ako se rade trbušnjaci..niti oni „obicni“ trbušnjaci, niti trbušnjaci s opterecenjem..

2. cak i da pretpostavim da ce doci do proširenja struka - takvo proširenje zbog povecanja mišicne mase ne može biti milijun cm, ..tako da smatram da je bolje žrtvovati centimetar struka za lijepe plocke i lijepe bocne trbušnjake, nego imati centimetar manje koji se treska

Ovo mogu argumentirati samo na svojem primjeru..i na Micijevom... ako netko ima druga iskustva, nek me razuvjeri.. 

Mici do ove godine prakticki nije radio trbušnjake (samo pred kraj defke), a bocne nije uopce radio.. Pocetkom ovogodišnjih priprema je poceo raditi i jedne i druge, i trbuh mu izgleda bolje nego ikad, dobio je puno novih detalja, i dubinu.. Jel mu se proširio struk? Ne.

Ja sam oduvijek imala problema s tim f**king trbuhom.. Definitivno moja najgora tocka. Kao da nije dovoljno što mi je trbuh tako građen da izgledam kao da sam trudna cijenu godinu, još mi se vecina sala skuplja na trbuhu. Iritantno.

Prije sam radila trbuh po onom principu Ršš; milijun ponavljanja, milijun serija..svi znate kako to ide.. ne mogu reci da se išta znacajno promijenilo s mojim trbuhom..kao možda mi se javila linea alba, ali blaa...

Prošlogodišnje pripreme za natjecanje sam pocela raditi trbuh s opterecenjem, do otkaza. Isto tako, pocela sam raditi bocne trbušnjake.. i tek je tada to pocelo liciti na nešto.. Jel mi se proširio struk? NE! Upravo obrnuto, smanjio se toliko da nitko u mojoj okolini nije mogao vjerovati..

Samo da se ogradim, jer vec vidim da ce me netko prozivat Ršš; pitanje trbušnjaka, i pitanje struka je prije svega pitanje bf-a..s tim se slažem..ali nije iskljucivo pitanje bf-a.. Trbušnjake treba radit i tretirat ih kao i svaki drugi mišic.. Apsolutno sam protiv onih fora Ršš; „ne radim trbušnjake, oni ce doci kad se srežem“... da, doci ce u jednom trenutku ako se dovoljno dobro srežeš, cisto iz razloga ljudske anatomije (svi negdje duboko imamo trbušnjake), ali pitaj se kakvi bi bili da si ih ekšli radio... Trbušnjake, dakle treba napravit.. a u kontekstu ovog posta, ja tvrdim da ne mora znaciti da ce to dovesti do povecanja struka. Ponavljam, ukoliko netko ima drukcija iskustva, nek ih izloži... Ja samo tvrdim da znam dvoje natjecatelja koji su ubijali trbuh, a kojima se struk nije proširio.

Evo neke slike:

za pocetak, samo da vidite kakva je genetska podloga bila prije moje prve natjecateljske sezone..

4.mj. 2009.

visina: š70cm

težina: 63.5 kg

struk: 80-85 cm.. nisam ziher..iako brijem da je cak bio 85

Ne, trbuh nije napuhnut, samo nije maximalno stisnut.. dakle, normalan je


 

odrađena defka

6.mj 2009., princip Ršš; milijun trbušnjaka, milijun serija

težina: 58kg

struk: 77-80 cm

 

5.mj 20š0. odrađena natjecateljska defka

težina 58kg

struk: 65 cm!

 

Dakle...Nisam Britney, ali...iako sam radila trbuh s opterecenjem struk mi se nije povecao, nego upravo suprotno. Istina, bf mi jest niži, ali ne smatram ga iskljucivim „krivcem“ za smanjenje struka..što možete i sami zakljuciti iz slika..


@tinkerbell - još jednom se ispricavam što sam ti ovako upala u temu..ponavljam - lako obrišem slike kasnije..nadam se da sam nekako pomogla ovime, tj. da ti nisam bzvz uskocila u temu
XXL-Zagreb
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 11:32
ne briši slike Ve

hmm da, zanimljiv clanak, citala sam ga pred dosta vec al sad sam si opet dala truda da ponovim gradivo :) U svakom slucaju nije za odbacit...i sam autor kaže da sve ovisi o željama i ciljevima..ni meni nije cilj izgledat kao cure sa slika pa nije da me baš zanima, a i program mi je malo dosadnjikav al opet, svi smo razliciti, ne..

što se absa i struka tice...ja imam srece da mi je taj dio genetski prilicno dobar tako da sada i sa nekih 6 kg u plusu od proljeca još uvijek vidim svoje plocke i imam struk 7š cm (na š70 cm i 6š kg) :) Ono što sam primijetila je da jednostavno moram radit trbušnjake jer mi vec nakon nekog vremena opuštanja s njima sve malo drukcije izgleda...iako moram priznat da mi kosi trbuš. i sa opterecenjem baš i ne leže, odnosno da stvarno imam feeling da mi malo šire struk, pogotovo ako ih zaredam dulje vrijeme...tako da sam radim crunchese i reverse crunchese, hanging leg raise..ali po 20-30 pon. u 3 serije...prošle godine mi je to ispala dobitna komb.

..isto je tako i sa mojim deckom koji je sa milijon odrađenih trbušnjaka godinama unazad odradio jako dobar posao ali i dosta proširio strukic...eto, mi smo obrnut primjer Ve

Dal to ovisi o pojedincu...vjerojatno, nije sve za svakoga :) Ja jako dobro reagiram na trbušne i stvarno mi ih je malo dovoljno..odnosno, dovoljno mi je samo malo snizit bf da to super izgleda...dok su drugi dijelovi druga prica :)

eto, sad sam i ja uskocila sa svojom pricom al cisto onako da damo više gledišta :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 11:34
mucim se sa slikom, help !!!
stavim samo link sa imageshak?
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 11:41


Be kind namucila sam se oko fotkanja

Edited by Tinkerbelldotcom
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 11:42
yess, samo staviš link u fotic na kraju izbornika
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 12:51
ti super izgledaš po meni tink, kolko se vidi na fotkama
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.