New Posts New Posts RSS Feed - teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

teretana

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: teretana
    Posted: 15 Veljaca 2013 at 08:43
pozz,fitovci!
imam pitanjce!
moj sinek "mali" po godinama (14), a po izgledu jako veliki ( 184/78) ima ogromnu želju da ide u teretanu!
obožava BB,sad moje pitanje je, može li on vec sada poceti,mislim,s obzirom na godine?
inace, vježba doma sa mnom, i ako moje iskustvo nekaj znaci,onda mislim da je rodjen za to,ima sve genetske predispozicije.
bili smo kod jednog dr. (zbog astme),pa nije vjerovao koliko ima godina,i rekao da izgleda ko da ima 19,i pitao ga jel ide u teretanu!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 09:30
Baba može, no treba izbjegavati visoka opterecenja(zabraniti!!!), cak i probe teških utega, baš zbog naglog rasta je koštano tkivo, tetive, itd, osjetljivo, pa da ne dobije povredu koju nosi do kraja života. Subjektivni prijedlog, ako slucajno imaš u blizini neko hrvanje, preporucam maksimalno, za motoriku, propriocepciju, otklanjanje nesimetrija, itd, za godinu dana ga neceš prepoznati. S obzirom da djeca ne mogu kontrolirati ego i ostalo, dobar trener je nužnost.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 09:35
Najbolje da krene rekreativno, da se ne fokusira na BB još.. Jer se može shebat , kao što je iver rekao... A ionako ce cure padat na njega kad se izdefinira :D Pa za jedno 2-3 godine može pocet ozbiljno.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 10:27
XQ, dodatni problem je pokretljivost, gipkost, itd... Nagledao sam se kojih 20ak generacija sa hrpom mišica, a ni hodati ne znaju, kamoli koji atletski pokret normalno izvesti. Ja sa 50 banki i skoro svim povredjenim zglobovima sam na žalost cesto okretniji od mnogih sa 25-30g, što baš i nema smisla. To su stvari koje se kod djece trebaju razvijati, poslije je jako teško
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 10:28
Bok Baba, 

Slažem se u potpunosti s Iverom oko prijedloga za hrvanje, jer tu ce se uz ucenje borbe, najvise i fizicki razviti ako mu je to komponenta koju isto zeli.
Teretana kak je isto rekel , moze, ali ISKLJUCIVO uz strucan nadzor, Iver je rekao zasto.
Tak da potpisujem Iverove rijeci
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 10:57
ma da pitam zato jer ima osgood schlatter sindrom,to sad kontroliramo, aimao je povišen creatin kinazu,definitivno prebrzo raste!
i,tak,pokazat cu mu ovo,kaj ste mi napisali,jer mi ne bude vjerovao.
a,inace vec je išao na judo,pa mu to nije bilo baš nešto!
no,uglavnom nadimak mu je Hulk!
a,ja sam mu i rekla da jedino,pod uvjetom da idem s nji i da popricam s trebnerom!
hvala,svima!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:09
e,da sad se sjetih,ego mu je na plafonu,hormoni ga pucaju,i dosta je agresivan,ucim ga da mora kontrolirati bijes,a nije ni svjestan svoje snage.
mislim,dobar je decec,nemam problema,ali on u šali nekog malo jace potapša,i taj padne u nesvijest.
ja bi vrlo rado da se necim bavi,zato trebam vaše strucne savjete!
unaprijed hvala!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:27
baba nema zašto :) Još bih dodao da je možda kondicijski trening juda i hrvanja slican, ostalo ne. Držanje kimona ili samog tijela, poluge, noge, itd, jako, jako drugacije, mada je judo bolji za samoobranu. U hrvanju "osjecaš" snagu, drugaciji pokreti, a i vidu snage i tjelesnoj gradji je vidljiva razlika. Obicno djeci treba 1-3 mjeseca prilagodbe i navike, ali, tko voli nek izvoli. Znam dosta mladih koji su krenuli nabiti kilograme mišica da bi bili jaki, jasno kad niti ne mogu znati što je to. Ali kad su osjetili što znaci nekoga svoje težine dici u zrak, su se predomislili. Evo jednog videa pa nek pogleda   http://www.youtube.com/watch?v=1GDWEeXfJ78   u svakom slucaju je to i odlicna priprema za bodybuilding, tetive kao i stabilizatorski mišici ce bit cvršci nego u skoro bilo cemu... Kao i ozbiljni pažljivi trener, a sumnjam na žalost da ce u fitness dvorani neko veoma paziti. No, o ukusima i mišljenjima dosta od mene, sretno
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:36
Ma danas ovo više nije normalno, kakve to hormone stavljaju u mlijeka i ostalu hranu i lijekove, to ne vjerujem.. Danas 6-7 osnovne veci od nas za glavu.. Gledam mladje, svi ogromni neki , visoki do neba i široki. Cure isto obdarene. Razlika danas,  i prije 10 godina, stvarno nevjerovatno.. Sjecam se prije, najviši u školi 180.. Danas ekipa i po 190 do srednje naraste..
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:41
Ovaj video je brutalan !
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:54
istina, djeca su sve veca! a,opet s druge strane,gledam njegove vršnjake u razredu,kak su maljušni,naspram mog Hulka! znam da je njima pojam imati mišice,ko Arnold!, pokazivati se, praviti važan,jer još ni ne znaju razliku,ko i vecina odraslih, izmedju biti jak,mišicav, i biti snažan!
niš,budem s njim popricala.


sve si mislim,dokle bu još narasel????????!!!
hvala još jednom,zakon ste!
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:58
A gle netko ko je mišicav i vježba stalno, sigurno nije slab, a i neko ko je jak sigurno nema 150 kila i  vježba.. Tak da ti je sve to tu negdje . A za njegove godine je najvažnije da se krece, ne mora ništa ozbiljno bit, nek uživa još dok može :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 11:59
pogledala sam video!
ajme,decki su ZAKON!!!!!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 12:01
Tak je i moj brat.. 16god, 188cm, 90kg.. trenira rukomet i stvarno je jak i snazan.. isto ide i u teretanu.. Mislim da tu i genetika igra veliku ulogu.. ni s mamine, ni s tatine strane nitko nije nizak..sitan.. bratic je 25god. i 203cm

I jako je svjestan svoje snage.. i da kad opali nekoga, ovaj se automatski sravni sa zemljom :D

Edited by Slavonka23 - 15 Veljaca 2013 at 12:03
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 12:11
hej,slavonka,bok!
u pravu si,genetika!
moj muž je ljudina, a ni ostatak obitelji,nije baš mali!
a, i ljubav prema sportu je nasljedna,s moje strane, naravno
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 14:55
Cijenjene dame, bojim se da genetika nije odgovor na pitanje zašto je ljudski rod narastao više u zadnjih 50 godina nego prijašnjih 500 :))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.