New Posts New Posts RSS Feed - teretana trening - komentari?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

teretana trening - komentari?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: teretana trening - komentari?
    Posted: 17 Listopad 2011 at 18:27
bok svima :)))

trebala bi mi pomoc u obliku kritike ili sugestije oko trenutnog porgrama kojeg radim u teretani,,,

dakle, imam š75cm, 70 kg i idem u teretanu zadnjih š5ak dana, 6 puta tjedno (u pravilu mi je nedjelja odmor).

prehranu sam vise manje sredila... puno piletine, jaja, tunjevine i povrca...puno vode ..međuobroci su mi uglavnom ili svježe mrkve ili saška orašastih plodova... jedino sto nisam izbacila je jogurt jer je to jedini nacin da jedem zobene xD

dakle trening je slijedeci (kružni - whole body) :

š0 min zagrijavanja na traci (umjereno trcanje ili brzo hodanje
produživanje poluge u ležecoj poziciji (trbušni) 2xš5
back extension 2xš5
but lift 2xš5
leg flexion 2 x š5
leg extension 2xš5
dumbell dead lift 2xš5
side lateral raise 2xš5
butterfly 2xš5
rowing 2xš5

HIIT 20 min na traci


prepisivala sam sa papira zato je pola na eng pola na hr al kuzite me xD

eto, hit me! ;)

btw, cilj mi je doci do 60 kg i definicija.


Edited by balonka
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 19:42
Pozdrav,

Previše je tu izolirajuceg rada na mašinama , a malo slobodnih utega i kompleksnijih vježbi......isto tako ako 6 dana u tjednu možeš odraditi taj kružni trening i poslje njega još i HIT onda je to daleko pre slabi trening , jer nakon poštenog treninga s utezima teško da možeš odraditi kvalitetan HIIT, još jedan dan ajde, ali to je nemoguce svaki dan, zgorila bi nakon 3 dana.
Ubaci više rada sa bucicama, šipkama, skrati maxinmalno odmore između vježbi ( ne više od 30 sec po mogucnosti) i to je to jer ovdje ocito intenzitet rada je deblo ispod adekvatnog


Edited by The Phoenix
Back to Top
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 19:50
pa i nije mi jednostavno izvesti hiit nakon toga al trudim se xD

sto bi tocno trebala promjenit, ako ti nije problem napisati?

mozda bi bilo bolje kad bi radila š dan kružni a drugi cardio i tako 6 dana?

btw. nemam pauze među vježbama (ako ne brojimo hodanje od sprave do sprave), jedino između serija,

Edited by balonka
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 20:26
HIIT nije lako izvesti da i nist drugo ne radis taj dan osim njega, tak da to kaj ti je tesko nije mjerilo Smile.
Prvi trening bi te trebao iscjediti da uopce ne pomisliš na HIIT, a i da ga ideš raditi svaki dan poslje treninga vrlo brzo bi doslo do pretreniranosti.
Prema tome zakljucak je da je ovaj trening s utezima onak na pola ucinkovit i ovaj hiit da i nije bas hiit.
kaj se vjezbi tice koristi mašine i sprave što manje, pol treninga sjediš ili ležiš na spravama, kalorijska potrošnja vrlo mala..........zato šipku ili bucice u ruke i složi si trening od cucnja, deadlifta, millitary pressa ili push pressa, veslanja u pretklonu, bencha, zgibova , iskoraka, box step upova, ubaci između vjezbi  plankove, burpees, jumping lunges, sa klupice tzv "voznju bicikla" za trbusnjake.... pokurit ces ......pa bar 2x vise kalorija , dakle ukljicit i odradit daleko veci broj misica u rad.......... poslozi si te vjezbe u npr 2 razlicita treninga kao osnovu i ubaci jos nekaj ako bas volis i zelis isumnjam da ces poslje ovog htjet i hiit radit jos, posebno ne nakon 2 dana


Back to Top
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 20:31
zvuci cool :) da i to radim kao kružni ili?

btw, sto se iskoraka tice i slicnog, to mi je malo teže raditi jer imam problem sa koljenom pa ne znam sta da radim umjesto toga? (cudno je sto mi koljeno ne smeta dok trcim, samo kod iskoraka razlicite vrste
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 20:55
A ak te koljeno boli kod iskoraka izbaci ili probaj reverse lunges, ali nisu bitni, radi cucanj ako možeš......
Da, radi kao kružni, il si poslaži vježbe pa odradi 2 ili 3 x ili si uzmi 3-4 vježbe i odradi kao mini krug kojeg odradis 3 x, kad zavrsis ides na 2 mini krug......

tipa....

Dumbell squat x š2
push press x š5
plank x 45 sec
jumpin jacks x 35

x3 / š0-20 sekundi odmora između vježbi, 60 između kruga...........

Itd, ovo je sam primjer, složiš si još jedan ili dva takva krug od 3- 4 vjezbe 


stiff leg DL
biceps curl to press
dumbell bench press
burpe + jump

u biti evo, to je to otprilike, pa se igraj sa vjezbama ,ovo sam nabacao ovak bez razmisljanja o rasporedu vjezbi previse ali moze posluzit......Nemas praznog hoda, setnje okolo po spravama, sjedenja, lezanja, mozes sve to napravit na 4 kvadrata prostora bez gubiš vrijeme , a konacno mozes i doma......... preporuka da jedan dan u tjednu odradis jedan trening heavy.......ali posto neznam nista o tvom iskustvu u teretani, formi i zdravstvenosm stanju ovo sve prilagodi sebi i trenutnoj kondiciji i stanju........


Edited by The Phoenix
Back to Top
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 21:20
XD hvala ti puno :)))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 22:07
Ma ja bi na tvom mjestu radila kružni di bi kombinirala cucanj, DL, veslanje, (kako iskorak ne može...reci jel ide na klupicu iskorak ili ni to ne možeš) Lateral raise bucicama, sve do otkaza, 3 kruga, kad ne ide 3 onda 4... ako si pocetnica u gymu, zagrijavanje bi odradila vježbicama bez težina i istezanje nakon takvog zagrijavanja, i na kraju ako baš imaš snage radi LI kardio a ne hiit... HIIT mi nema smisla nakon što si se iscrpila maksimalno...a i kako kaže Phoenix, nebi trebala ni moci baš hiit..iako smo mi žene što se izdržljivosti tice malo drugacije od njih, tako da vjerujem da izvuceš snage i za to NO to ti nije potrebno.

Hiit radje radi posve odvojeno od tog treninga, u ranijem djelu dana....ili si napravi 4x tjedno gym i 2x tjedno neki HIIT ili malo duži intervalni trening. 

šta je sa prehranom? Unosiš dovoljno UH oko treninga? Koliko si prije dobro jela, ili si imala 2 obroka u danu, od cega je jedan bio cokoladica?Smile

Eto, sad sam ga upilala... no kad vec tako lijepo pitaš savjete ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 22:46
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ma ja bi na tvom mjestu radila kružni di bi kombinirala cucanj, DL, veslanje, (kako iskorak ne može...reci jel ide na klupicu iskorak ili ni to ne možeš) Lateral raise bucicama, sve do otkaza, 3 kruga, kad ne ide 3 onda 4...



Nisam skuzio kak je ovo moguce.nek napravi 3 kruga , a ako nemre 3 onda nek napravi 4?Smile

Inace mislim da bi joj takav trening bio prezahtjevan ukoliko sam ga dobro shvatio, a i koje su smjernice do otkaza, koliki odmori između vjezbi? do otkaza moze biti ak radim sa 2 kg i sa š0 kg bucicom, tak da je taj range malo previše nedefiniran, a i svaku vjezbu radit do otkaza svaki trening minimalno 4 treninga tjedno mislim da je previše.
Ovdje kaj sam gore napisao ce joj i onako biti prakticki do otkaza ili ce otkazat prije na nekim vjezbama, zato sam ubacio između velikih koju "slabiju" koju moze izgurat ali da zadrzi tempo i volumen rada.

I da, kaj se tice izdržljivosti, žene jesu izdržljivije, ali tek nakon par desetaka ili oko š00 km , do ,tad su debelo u zaostatku, tak da to sa HIIT-om nakon treninga i ženskoj izdržljivosti ne drži vodu


Edited by The Phoenix
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 00:23
umorna sam pa sam krivo napisala..kad joj 3 bude lagano neka radi 4....i da..u pravu si...do otkaza neka radi samo lateral raise.... sa manjim bucicama jer ce joj biti teško... neka proba sa 2kg.... ;) druge vježbe bi si trebala testirati tako da joj bude š0-š5 ponavljanja i da joj ne bude lagano ... trebao bi biti nešto brži tempo i bez pauza između vježbi...i kratkom pauzom između serija... ispricavam se...tek sam bila došla sa posla i totalno sam žurno pisala...;)
I da...4 treninga tjedno i sve vježbe do otkaza...bio bi attacc na CNS ;)



A što se izdržljivosti tice..nebi rekla... mi se puno teže umaramo nego vi.... cinjenica ;) I nakon jakog treninga sa utezima... osobno..mogu skroz normalno funkcionirati..i cesto bi mogla i hiit... iako nebi rekla da su mi treninzi lagani , a vi uvijek govorite da ste crknuti nakon treninga u teretani..meni to govori da ste manje izdržljivi :P


Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 07:56
meni to govori da imamo drugacija mjerila jakog treninga sa utezima :p

šalu na stranu, mislim da je neka podjela po spolovima i opcenito generaliziranje što se tice sporta i fizicke spreme jako loše i promašeno...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 09:51
Originally posted by dalila dalila wrote:

a vi uvijek govorite da ste crknuti nakon treninga u teretani..meni to govori da ste manje izdržljivi :P




Slažem se s Alpinistom. Ocito ne govorimo o jednako intenzivnom treningu sa istim volumenima.......
Žene se obicno štede barem u jednoj komponenti, a to je opterecenje, ogroman dio fali u tom dijelu i radi sa opterecenjem daleko manjim od adekvatnog na određeni rep range, ali to je samo jedna od stavki.........uglavnom........kad bus u zg bumo odradili jedan trening nakon koejg sam mislio da nikome hiit nebi pao na pamet, pa koliko god on bio u formi T&#šš1;ngue

Inace i to kaj veli uspoređivanje je loše, ali ovo kaj sam ti ja rekao su nam na faxu govorili, mislim da je bio primjer ultramaratona koji se trci par stotina km.........dvoje ljudi ,mozda i cura i decko il tak nekaj, al nebitno zajedno trce, treniraju , apsolutno sve.........do š00 i nekojeg kilometra žena je zaostajala neku veliku razliku, ne sjecam se koju, ali ga je  stigla tek nakon xyz kilometara kada je ovaj poceo posustajati.........ali to je i onako samo primjer, nebi ga uzeo kao referencu


Edited by The Phoenix
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 16:16
Hm.... ovako... nebi rekla da se ja štedim... dapace... cak bi neki rekli da za ženu pretjerujem.... tako da ne ulazim u tu kategoriju... no uvijek sam spremna na izazov Phoenix... ili tko god....LOL jedino što se eksplozivnosti tice..priznajem da sam tu loša... ali nakon heavy treninga sa utezima.. mogla bi hiit od š0-tak minuta... koliko god mi zahtjevan bio Smile

Pa o tome i govorim alpinist...vi ste jaci..mi smo izdržljivije... i to je to... LOL Ja da bi podigla neku težinu se namucim i navježbam...dok prosjecno muško to postigne sa nula vježbi..i to je sasvim u redu ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 16:24
Originally posted by dalila dalila wrote:

. no uvijek sam spremna na izazov Phoenix... ili tko god....LOL

. ali nakon heavy treninga sa utezima.. mogla bi hiit od š0-tak minuta... koliko god mi zahtjevan bio Smile




Heheheh, nije mi bila namjera izazov ili dokazivanje necega, cisto iz znatiželje da odradiš trening koji sam ja tada radio na definiciji, slicno nešto ovom kaj sam napisao balonki gore,ali malo zahtjevnije mozda kaj se izbora vjezbi tice, pa da cisto iz znatiželje vidim di sam sa izdržljivošcu , dobar , loš , prosjecan , natporosjecan u odnosu na žene koje su "izdržljivije" Big smile i dal ceš mi rec idem odradit HIIT poslje njega

I ovo kaj si rekla da mozes nakon heavy treninga s utezima odradit HIIT. To i nije takav problem vjerovatno , nisam ga probavao nikad radit poslje, nego govorim o HIIT-u nakon ovakvog kruznog, visokointenzivnog treninga za prženje kalorija i totalnog pražnjenja glikogenskih depoa. Jer takva vrsta treninga je ipak najucinkovitija kod definicija i najbrža, naravno uz neizostavni  š -2 heavy treninga tjedno pored ovakvog radi ocuvanja mase


Edited by The Phoenix
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 16:32
Big smileBig smileBig smile
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

. no uvijek sam spremna na izazov Phoenix... ili tko god....LOL

. ali nakon heavy treninga sa utezima.. mogla bi hiit od š0-tak minuta... koliko god mi zahtjevan bio Smile




Heheheh, nije mi bila namjera izazov ili dokazivanje necega, cisto iz znatiželje da odradiš trening koji sam ja tada radio na definiciji, slicno nešto ovom kaj sam napisao balonki gore,ali malo zahtjevnije mozda kaj se izbora vjezbi tice, pa da cisto iz znatiželje vidim di sam sa izdržljivošcu , dobar , loš , prosjecan , natporosjecan u odnosu na žene koje su "izdržljivije" Big smile i dal ceš mi rec idem odradit HIIT poslje njega

I ovo kaj si rekla da mozes nakon heavy treninga s utezima odradit HIIT. To i nije takav problem vjerovatno , nisam ga probavao nikad radit poslje, nego govorim o HIIT-u nakon ovakvog kruznog, visokointenzivnog treninga za prženje kalorija i totalnog pražnjenja glikogenskih depoa. Jer takva vrsta treninga je ipak najucinkovitija kod definicija i najbrža, naravno uz neizostavni  š -2 heavy treninga tjedno pored ovakvog radi ocuvanja mase


ajde dobro...cemo probati.... radila sam onak kružni koji sam napisala ...pa nakon njega hiit..i išlo je.... no nije mi odgovaralo..pa nisam nastavila ;)

I nisam htjela reci da netko od vas nije izdržljiv...tako da... nemojte se odmah nervirati... LOL
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 18:27
vidiš, sve to ima manje veze sa spolom, a više sa genetikom i postotkom sporih i brzih mišicnih vlakana...

ma kaj bi se nervirali, pa svatko zna gdje stoji sa snagom i izdržljivošcu, nema tu neke kompeticije osim sa samim sobom.. :)
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.