New Posts New Posts RSS Feed - Teretana Snaga Depresija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Teretana Snaga Depresija

 Post Reply Post Reply
Author
Ninolina276 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ninolina276 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Teretana Snaga Depresija
    Posted: 06 Travanj 2018 at 14:33
Hej ljudi pozdrav

Imam jednu zamilbu...
Bolujem od depresije al izrazenih fizickih simptoma koja se desila nakon sto su mi operirali zuc. Ne zderem nikakve tablete. Sve ostalo krvna slika kicma itd.
tokom tih 5 mj gubim 20 kilograma
Ali se vracam poslije sa 25 viska odvratno mlohavog tijela ?

Najgoori simptom je abnormalna mlohavost misica i slabost bicepsa i kvadrcepsa? Koji su mi prije bili uvijek jaki jer sam dijete sa sela i uvijek se nesto tesko radilo (cigle beton itd) 😃
E sad imam neopisivo jaku zelju za zivotom i rekreacijom ... hranim se zdravo
Pa me zanima dali je itko imao slicne simptome .
I kako krenut sa gymom? U sazetim crtama i prehrana
Hvala vam puno unaprijed od srca
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2018 at 20:05

Pozdrav,

kakvi su to izraženi fizički simptomi Ninolina? Nisam još čula za takav slučaj nakon operacije žuči, i pitanje je da li je tu još nešto bilo aktualno što je poslužilo kao dodatni trigger za depresiju, ali po ovome što govoriš da sad imaš nepisivo jaku želju za životom i rekreacijom čini mi se da si trenutno bolje?

Kako god, kvalitetna prehrana će ti sigurno doprinijeti još boljem osjećaju, kao i kad se malo pokreneš i počneš zamijećivati rezultate...

Što se tiče prehrane u sažetim crtama....misliš li da je to tako lako? Smile Jedan generalni okvir ti možemo dati, ali za te generalne smjernice već sigurno i znaš, makar neke. Ja ti ipak volim prvo malo vidjeti kako sada jedeš i čemu težiš......kako bi se od toga mogao napraviti neki plan koji bi ti bio dovoljno dobar za početak, da ga možeš pratiti, a ne odustat nakon par dana jer ti ne odgovara...dakle, možeš li ti nama u nekim sažetim crtama reći kako sada jedeš tokom dana?

Što se gyma tiče, mislim da za početak možeš krenuti i trenirati doma bodyweight vježbice tipa sklekova, čučnjeva, iskoraka....jer će ti to već poslužiti kao dobar temelj i start s obzirom na tvoje stanje. 







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ninolina276 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ninolina276 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2018 at 13:53
Da doprinjelo je par stvari koje su mozda bile triger, smrt bliznjih selidba itd ...

medjutim nije mi se odrazilo na psihu toliko koliko je moje fizicko tijelo to iscrpilo?

Znaci misice tetive neopisivo a krvna slika kicmeni stub sve super. Svi nalazi.Znaci nema bolesti.ili da je neka bolest koja utjece na misicnu masu.

Snagu iz misica.0.Misici se smanjili ? To mi je totalno nejasno.znaci misic kad napnem kao da nema jacine nemoze ostat u napetom polozaju. Koda se smanjio .

Ali zelim svoje tijelo ozivit imam volju imam ono nesto u meni sto zudi za tim da mu dam neke sile..tezine da se probudi. Zao mi je mog tijela 😂😂znam da smijesno zvuci
Tezim ka tome da zivnu misici. da nikad vise nebude u tom stanju.Da mogu dignut tezine .da osjetim te svoje misice I da ga hranim normalno kako treba misicu.pravilno.



Jutra su kajgana 3 jaja 2-3 pradajza 2 fete protein kruha. malo jogurta il mlijecnog namaza ili sunke ovisi kak mi se jede
Ako nije to onda je zob cc 3 4 zlice voda banana suho voce tu uvijek neke kombinacije
Vocka ili suho voce bobicasto sa zobi

Rucak mi je vecinom uvijek salate meso ( klasika paradajz kupus krastavci uvjek zdjela )riba il meso nekad leso nekad peceno kombinacije
Tjestenine od batata il integralne malo s tim il rize il palente ...nekad grah.

Nekad gricnem jabuku nekad bananu nekad sira izmedju obroka nekad rizin kreker i kikirikijev maslac
Vecere su mi nekad jaja uvijek 3 nekad tuna mozzarela salata kukuruz i tako miksam uvijek

Vecinom su jela u razmaku 3 sata

Kad sam gladna ja odma malo pojedem.
Vode min 2 litre caja isto ohladim steviu stavim malp tek tolko
Kavu turkis mrvu mljeka poslije dorucka

Na nogama sam 8 sati doslovno.rad s paketima u tvornici
Tako da nisam tromost
Ne pijem ne pusim nekad jednom il dvaput mjesecno pojedem nesto junk tipa kola il cevapi
Al izbjegavam jer znam da je to uzas za mozak.a dovoljno mi je i ovo sto se borim da ozivim
A i nisam neki tip da zudim il da zderem to da nemogu bez toga... ni najmanje

To je onoliko koliko znam.o prehrani ali nisam strucnjak ni za misice ni za hranu zato sam odlucila potrazit pomoc ovdje
Samo da mi netko pojasni
Nemogu vam zahvalit .sretna sam sto mi ovo sve kaze netko strucan ❤ srce mi je ko kuca❤
Hvala jos jednom puno.





Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2018 at 15:05
Pozdrav Nikolina,

prehrana koju si poslozila uopce nije tako losa..

Ja nisam shvatio dio oko depresije, gdje naknadno spominjes da si psihicki oke, ali si se udebljala zbog operacije zuci?

Mene takoder zanima (da se nadopunim na Gym_girl) koliko imas godina, kg i koliko si visoka?
Te koliko dugo si na ovom rezimu ishrane i sto se trenutno desava sa izgledom, kilazom pri ovom unosu hrane? =)

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2018 at 16:26

Mišići su atrofirali s gubitkom kilaže, dosta je to kila. Sigurno da si u tom periodu oko i nakon operacije drastično promijenila prehranu, a ovi loši događaji koji su te usput snašli samo su dodatno pogoršali stres i pojačali njegove posljedice na metabolizam....

Reci mi, u kojem si vremenskom periodu vratila tu kilažu i kakvom hranom? I da li si prije svih tih događaja bila na nekoj optimalnoj kilaži ili u manjku/višku?


Slažem se, prehrana po namirnicama sveukupno ne izgleda tako loše ali ti fali neke strukture koju ćeš pratiti kroz dan.
Ako recimo jedan dan pojedeš 3 jaja za doručak, drugi dan kada pojedeš zob sa nekim voćem (svježim ili suhim) radiš totalno drugi efekt. U prvom primjeru imaš proteine i masti, a u drugom imaš čiste ugljikohidrate bez proteina i masnoća (osim onih koji se nađu u zobenima ali nije riječ o tome).

Dakle - pomoglo bi ti kada biš u svakom obroku imala neka pravila i samo mijenjala namirnice po želji. Što znači da biš onda u tu drugu opciju sa zobenima mogla dodati svježi sir recimo i već promijeniti jednadžbu ;) Isto tako, mogla biš u jaja dodati malo povrća pa si osigurati vlakna. Ili pak neku voćkicu (npr. jabuku, ili šumsko voće) prije/poslije obroka da si osiguraš malo zdravih UH-a, vlakana i vode.

Ovo što ti piše odnosi se na sve obroke. Struktura ista - namirnice druge. Ako si odrediš da ćeš za ručak i večeru pojesti kombinaciju povrća i nekih proteina, malo zdravih masnoća i možda kvalitetnih UH-a znat ćeš da možeš izabrati iz tih kategorija.

Reci mi, koji te od ova 2 primjera doručka više zasiti? I nemaš nikakvih problema sa jajima, odnosno žumanjcima?
Kako ti općenito masnije namirnice utječu na tebe? S obzirom na probleme sa žuči, pretpostavljam da tijelo reagira na određenu hranu.

Ostatak dana mi se čini ok (jedi što više raznovrsnije), s tim da me zanima ova glad između obroka Smile Uvijek imaš potrebu nešto gricnuti za međuobrok?

I na kraju, ono što te i Cele pitao - koliko je sada uopće kg-a u pitanju i da li je problem samo u manjku mišićne mase ili biš voljela i skinuti malo? Odnosno da li si više skinny fat tip ili s par ili više kg viška?

S obzirom na posao koji radiš, moguće da i premalo jedeš pa moramo i to malo istražiti Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.