New Posts New Posts RSS Feed - teretana kod kuce i dobivanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

teretana kod kuce i dobivanje mase

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mongo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mongo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: teretana kod kuce i dobivanje mase
    Posted: 13 Veljaca 2013 at 00:24
pozdrav ja sam novi ovdje i imam par pitanja 

bacio sam se u vode vjezbanja jos na ljeto 2012 (3 mjeseca svaki dan osim nedjelje) htio sam dobit masu pa sam uzimao proteine (weight gainer) uz ne bas pravilnu prehranu i dobio sam samo 2 kile, naime htio sam vecu ruku no dobio sam samo kuglicu i nesto prsa ovog puta mislim uzet kreatine od weidera pure creatine i sada mi treba program prehrane jer na netu nisam nista bas naisao sta mi pase, a i imam pitanja u vezi neke hrane :)

Jedino sta ce mi bit problem je rucak(ne odlucujem ja nego roditelji) i kada sam u školi(vecinom sendvice neke slazem)
imam 16 godina visok od 175-180 i imam bjednih 58 kila, 

trenutni program vjezbanja su mi sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, bucice (5kg), ako imate jos kakvih savjeta, slobodno 
Hvala 
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 00:41
1. Kreatin je sranje ( ispricavam se onima koji koriste) , a pogotovo tebi to ne treba.
2. Tražiš zamjenu odricanju i teškim treninzima sa nekim marketinškim trikovima, iako se može normalno bez icega doci do rezultata.
3. Vjerovatno bi trebao promjeniti prehranu, nacin vježbanja i dodan možda još 1 dan odmora ( po nekima bi trebao raditi samo 3 dana u tjednu i to vježbe za cijelo tijelo, a njih pitaj za savjet ako želiš, ili se snadji po forumu)
4. PROMJENI PREHRANU I NACIN VJEŽBANJA
5. pogledaj 3. i 4.

I da, ne pokušavam te povrijediti niti išta drugo , nego samo kažem da promjeniš neke stvari u maksimalno ulažeš u sebe, jer ovo nije nešto šta ceš raditi kad ti se da, nego u svakom ponavljanju u svakoj vježbi svaki dan moraš dat max od sebe. Ode sad spat, i mišici mi trebaju odmora, a ako želiš kakve moje savjete, ili savjete drugih , obrati mi se na pm, ili ovdje u temu

Lijepo pozdrav i ugodna noc !
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 07:59

Slažem se. Sredi prehranu i program vježbanja. Kreni u teretanu i pij whey.

Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 09:33
Napiši šta i kako radiš, i šta jedeš pa da vidimo, jer da je sve pravilno bilo rezultat se trebao pokazati
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Mongo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mongo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 11:45

Ovako u teretanu bi iso ali nemam vremena zbog skole jedino vikend1 serija20 sklekova, 25 dizanja utega(5kg) jednom rukom pa drugom, 15 sklekova, 20 dizanja utega, 10 sklekova, 15 dizanja utega, 5 sklekova, 10 dizanja utega2 serija 
trbusnjaci 20-15-10 uteg 15-10-53 serija 
sklekovi u par navrata i zgibovi ako mogu
Prehrana
Ujutro 
Kajgana sa sunkom hahaili zitarice
Meduobrok
Mrkva, jabuka, naranca sta god imam tamo od voca i povrca
Rucak
Sad cu nabrojit sta jedem svakim danom
Nekad tjestenina, nekad krumpiri, nekad pileca prsa, petkom riba, subotom grah, i nedjeljom neko meso (teletina, janjetina, puretina, piletina)
Medjuobrok
Sendvic u skoli
vecera: 
sta ostane od rucka ili kajganaI znam kasnije jos nesto pojest
A kreatini su vec tu nisam ih ja kupio, brat kupio pa mu u nogometu nema koristi ipakVjerujem i ja da je sranje i da bih trebao whey, ali da probam neam sta izgubiti sa tim :)

Pa zato sam dosao tu da pitam vas za prehranu i nacin vjezbanja da vidim jel ok sve :)

Edited by Mongo - 13 Veljaca 2013 at 12:33
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 11:54
Ruka ce ti se napuhat i vjerovatno loše izgledat.. I da trebo bi cijelo tijelo vježbat, ovako vježbaš samo pola.. Probaj si napravit da u tjedan dana odradiiš svaki mišic, možeš po 2 dnevno, pa dan odmora i onda druga 2...
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 11:58
glupo je vjezbat samo jedan dio tijela,neproporcionalno tijelo izgleda ruzno i nesimetricno,inace triceps je veci misic od bicepsa,zapravo,biceps spada po kategoriju manjih misica,sto se tice kreatina,od weidera kreatin je katastrofa,pio sam ga i nikad vise,nisam dobio mjericu a nije ni mikroniziran pa ga je tesko pit,inace kreatin monohidrat je jko dobar suplement sigurno ces vidjet rezultate,znam da je meni dosta pomogao,to je inace najtestiraniji suplement i postoji bezbroj studija koji dokazuju da on djeluje,ja sam se na kraju i sam uvjerio
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 12:11
Pozdrav!!!

Ja sam u tim godinama trenirao nogomet, atletiku, haklao košaricu i ostale slicne aktivnosti.. nisam ni pomisljao o teretani, utezima i te stvari mi upoce nisu falile... ali ocito je da se vremena mjenjaju i da klinci (nemoj se naljutiti) vec sa 15-16 god. zele biti nabildani i trpat u sebe sve i svasta...

iako bi ti moj savijet bio da krenes sa nekim sportom (a pritom mislim na nesto tipa:nogomet, kosarka, tenis, atletika, borilacke vjestine i sl.),pa ce s vremenom doci i teretana i misici, ali posto ti imas neke druge zelje onda ti mogu reci par stvari...

1. prehranu bazirati na "normalnoj" hrani jer sve sto tebi u tvojim godinama treba se bez problema moze dobiti iz hrane... suplemente probaj sto manje korisiti bar jos neko vrijeme (pogotov kreatin, koji se bas i ne preporuca osobama mladim od 18 god. jer postoji velika šansa da nece imati nikakvog efekta zbog niske razine metabolitickih funkcija)
2. prodi u teretanu gdje ce ti voditelj pokazati rukovanje spravama, vjezbe sa utezima i sipkama (a za program vjezbanja ti mozemo pomoc mi, ili voditelj u teretani)
3. samo hrabro
Back to Top
Mongo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mongo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 12:32
Onda cu morat naci neke vjezbe za tijelo i noge isto jako preferiram ovaj gornji dio (qvadriceps) 
Necu se ja sad nabildat ko zivotinja nego kad dodem do neke granice kad mi kreatin  netreba vise i kad vidim rezultate odrzavat cu to sa umanjenim vjezbanjem
No cuo sam da kreatin nije dobro mjesati sa mlijekom a ujutro znam pojesti zitarice, pa sad mozda se misli na punomasno mlijeko pa jel bi dobro bilo sa malo masnim mislim 0.8% ?

Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 12:37
bolje bi bilo izbjec,sat prije i sat poslije kreatna,mlijeko i sok od narance,navodno pretvara kreatin u kreatinin,koji je otpad kreatina,nije on opasan,ali je beskoristan,steta kreatina,da li ce ta koicina mlijeka to napraviti ,to ne znam,isto nije dobro drzati dugo kreatin u vodi
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 12:41
isto poslusaj gabrijela i xq jer su ti dobre savjete dali pa si razmisli o svemu
nedavno sam naletio na jedan bodybuilding domaci forum na kojem se javio jedan 13 godisnjak koji je htio koristiti proteine pa sam mu savjetovao da poceka godinu dvije jer i nije imao program vjezbanja,ali nazalost administrator pohlepan da proda koji proizvod vise,banirao me je uz objasnjenje da djeca jedu losu hranu u trgovinama ionako pa zasto se nebi i wheyom kljukali,zalosno,drago mi je da se na ovom forumu to ne gura pod nos da bi se nesto prodalo posto poto
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 14:39

pa i ja bi te bannao kad govoris gluposti. whey je sastojak baby hrane, a ti ga ne preporucujes 13-godisnjaku? 

u biti, evo pitanje za tebe: sto he whey? molim te objasni svojim rijecima, a ne c/p negdje s neta.

Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 14:50
pa nije stvar u tome sta je whey,nego dali njemu to treba,sto zeli s tim wheyom? natuc 3g proteina po kili? evo reci ti meni,zasto bi ga koristio? i dali si ti kao 13godisnjak pio proteine jer ... ?
Back to Top
Mongo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mongo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 14:59
Znaci mogu jest zitarice i to sve :)
A voda jel ju moram pit u nekim razmacima il? I dal da radim fazu punjrnja l ne?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 15:01

da sam volio bb sa 13 godina i imao novce, naravno da bi ga koristio. 

ne vidim nista lose u wheyu, jer da u njemu ima nesto lose, sto bi trebao misliti o P iz mesa koje svakodnevno jedem, a te zivotinje pune hormina. 

Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 15:11
precesto se desava da ovi nasi klinci danas dodju i misle da ce dobit od jedne kante wheya misice i da ce postat "arnold"
na kraju sa 13 si jos u razvoju i lako moze doc do nepopravljive stete prilikom dizanja utega,mislim i na ledja i na ozlijede,whey kao whey ne propagiram kao nesto opasno,ali potpuno nepotrebno u njegovim godinama,
nek se bavisortom,jede zdravu domacu kuhanu hranu a ovo drugo ce doci


sto se tice mongo pitanja,trebalo bi pit dovoljno vode,2l na dan,neznam koliko imas kg ali pravilan nacin uzimanja kreatin bi bio da pomnozis sa 0.3 po kili

npr imas 70kg

70x0.3 / 4 = 5.4 g kreatina

znaci 70kg puta 0.3 = 21g podijeljeno sa 4 = 5.3g kreatina
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.